Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Esmu normāla? Nē!

 
Reitings 1
Reģ: 12.01.2013
Šī laikam būs pēdējā vieta, kur vērsīšos pēc palīdzības.
Es nepārtraukti sevi ēdu nost. Mans pašvērtējums ir zem jebkuras kritikas. Ejot pa ielu, kritizēju sevi. Ja kaut kas nenotiek pēc maniem iedomātajiem ideāliem, kritizēju sevi. Ja mani pie gājēju pārejas nepalaiž mašīna, automātiski sabojāju sev garastāvokli, jo iedomājos, ka neesmu pietiekami skaista, lai kāds mani gribētu palaist. Dažreiz līdz asarām. Absurds!? Tā ir mana realitāte. Nespēju pieņemt cilvēku trūkumus un vājības. Savus - vēl jo mazāk. Līdzko iepazīstot cilvēku tuvāk, atklājas, ka viņam arī kādreiz ir slikts garastāvoklis vai viņš nedara kaut ko pēc manas ideālās iedomu pasaules standartiem, es sajūtu pretīguma sajūtu pret šo cilvēku. Reālu pretīgumu. Teiksim, iepērkas veikalos, kurus es uzskatu par neprestižiem. Iespējams, esmu morāli slima. Iespējams. Pati sev nepatīku ļoti, varētu to vien darīt kā uzskaitīt savus trūkumus. Man ir milzīgs vēders, esmu resna, neglīta, jūtos kā vīrietis (izskata dēļ), kas nespēj sevi realizēt dzīvē. Metu nost svaru, bet nekas nemainās manā galvā. Nespēju beigt sevi kritizēt un justies kā garīgi slimā. Par attiecībām ar vīriešiem vispār nevar būt ne runas, jo tādu man nekad nav bijis. Atgrūžu viņus zemapziņā un nekad nespētu kādam izrādīt simpātijas, jo uzskatu, ka jebkuram ir kauns par to vien, ka pazīst mani. Savas drēbes pašai neizsakāmi riebjas, ikviena sava dzīves joma riebjas. Nauda, kas pieder šobrīd, pietiek dzīvošanai, sportam. Mērķi manā dzīvē ir lieli, bet es saprotu, ka ar šādu sevis ēšanas režīmu es neko nesasniegšu, jo nespēju veidot normālas attiecības ar cilvēkiem un vienmēr, jebkurā situācijā sevi uzskatu par zemāku, sliktāku. Allaž jūtos saspringusi un resna.
Otrā mana stāsta daļa būs par to, ka esmu mēģinājusi gadiem ilgi rakstīt savas pozitīvās īpašības un sev tās iegalvot, riskēt, iesaistoties dažādās avantūrās, mainot vidi, esmu gājusi pie psihologa, kuram tāpat nespēju atklāties, jo tas nenotika anonīmi, un tā varētu turpināt mūžīgi, jo nekas nemainās un es gribu dzirdēt reālu viedokli no malas, vai es izklausos slima un vai vispār ir iespējams no šāda stāvokļa iegūt veselīgu pašvērtējumu. Man ir kompleksi un es nespēju vairs tā dzīvot, jo drīz sevi noēdīšu pavisam. Tās ir mocības. "Mīli sevi" šoreiz nederēs, tas nepalīdz.
12.01.2013 18:50 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Ja gribi runāt anonīmi, tad piezvani uz bezmaksas psiholoģisko konsultāciju tālruni.
12.01.2013 18:56 |
 
Reitings 1603
Reģ: 22.06.2012
Neesmu nekāds baigais spečuks, bet mans subjektīvais viedoklis ir, ka Tev reāli vajag palīdzību, ja jau gadiem pati ar sevi strādājot netiec galā .. tā dzīvot nevar .. (subjektīvs viedoklis)
12.01.2013 18:59 |
 
Reitings 3376
Reģ: 18.03.2012
Psihologs?
12.01.2013 19:00 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nu ar citiem tev nebūs normālas attiecības tik ilgi, kamēr nesakārtosi attiecības ar sevi. Tas ir likumsakarīgi.
Sāc pavisam vienkārši. Sadali lapu divās daļās, vienā stabiņā saraksti konkrēti kas tev sevī nepatīk (matu krāsa, apģērbs utt.) un pretī saraksti to, ko tu vari darīt, lai to labotu (aiziet pie laba friziera, katru mēnesi nopirkt kādu jaunu apģērba gabalu utjp.). Un rīkojies!
12.01.2013 19:01 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
varbūt nomaini vidi
12.01.2013 19:02 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja reiz tas velkas jau gadiem, domāju, ka viena pati Tu galā netiksi, Vajadzīga profesionāla palīdzība - psihologs, psihoterapeits, mācītājs, draudzene. Galvenais, nepieciešams cilvēks, kuram uzticēsies un kurā ieklausīsies
12.01.2013 19:04 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
un es gribu dzirdēt reālu viedokli no malas, vai es izklausos slima un vai vispār ir iespējams no šāda stāvokļa iegūt veselīgu pašvērtējumu.

Tu (tavs dzīvesveids) nav normāls, bet šāda nenormāla dzīves uztvere ir ļoti, ļoti, ļoti, ļoti daudziem cilvēkiem. Katram otrajam (nu labi, trešajam) ir šādas vai līdzīgas problēmas, pat ja no pirmā acu skatiena to nepateiksi.
Man arī ir līdzīgas problēmas - un man neviens ieteikums nepalīdz, domāju, ka tev arī neviena šeit esošā meitene nespēs palīdzēt ilgtermiņā, varbūt tikai uz vienu šo vakaru. Meklē palīdzību tālāk, pie psihoterapeita, psihiatra.
12.01.2013 19:06 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ok, pārrakstījos. Draudzene nebūs profesionālis. Bet iespējams, ja viņa būtu tas cilvēks, kam Tu uzticētos un kuru respektētu, pietiktu arī ar neprofesionāli.
12.01.2013 19:06 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Tam ir saliidzinoshi vienkaarshs izskaidrojums.. Saucaas-psihiskaas darbiibas trauceejumi. Tas nav nekas nenormaals un tas ir aarsteejams. Tikai... jaaarstee...

Latvieshu valodaa nekad neko par to neesmu atradis, bet atrodi googlee- obsessive compulsive disorder. Tas vareetu buut kaads no taadiem paveidiem. Gandriiz katram cilveekam ir kaut kas taads, tiesa gan, parasti tas nevienam dziivot netraucee. Tavaa gadiijumaa tas liekas trauceejoshi..
12.01.2013 19:07 |
 
Reitings 20
Reģ: 24.11.2012
Tie nav obsesīvi kompulsīvi traucējumi, velk uz depresiju.
12.01.2013 19:12 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Piekrītu par psihiatru un obsessive compulsive disorder jeb OCD! Tas tiešām varētu būt iemesls, bet, ja tā, tad ir iespējams ar to cīnīties ar medikamentu un citu metožu palīdzību. Ļoti daudzas slavenības sirgst ar šo kaiti. To, kas notiek ar cilvēku, ja OCD netiek ārstēts var uzzināt palasot Vivjenas Lī biogrāfiju (viņai piedēvē dažādas psihol. novirzes, taču daudzi uzskata, ka viņai bijis tieši OCD), jo tajos laikos tas vēl nebija ārstējams. Finālā šī brīnišķīgā aktrise kļuva par garīgu invalīdu.
12.01.2013 19:16 |
 
Reitings 419
Reģ: 08.01.2013
Nu reāli, tu jau pati esi aprakstījusi, kas tavā dzīvē tev traucē un kur ir problēma. Tu zini, ka sevī ir kaut kas jāmaina, bet nezini kā. Pamēģini kaut vienu dienu dzīvot ar savādāku skatījumu uz dzīvi, ka tu sevi mīli, ka tu sev patīc, vismaz vienu dienu pamēģini sevi ne par ko nesodīt, darīt un domāt pilnīgi pretēji kā tu ikdienā dari un domā. Protams, tas var likties grūti, bet ja tiešām vēlies kaut ko mainīt sevī un savā dzīvē viss ko vajag darīt, ir nomainīt domāšanu. Var jau gadīties, ka viena pati tu nevari ar to tikt galā, ka tev vajag kāda profesionāļa palīdzību, kurš tev katru dienu skaldītu iekšā smadzenē visu to, ko tu pati varētu sev ieskaldīt, bet ja tu netici, ka tu to vari, tad lūdz palīdzību kādam cilvēkam, psihoterapeitam.
12.01.2013 19:22 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Diagnozi peec sii apraksta gruuti uzstaadiit.Vienu gan es noteikti ieteiktu-aizej uz konsultaaciju pie psihiatra.Juutu, ka tev ir gruuti dziivot ne tikai taapeec ,ka nepatiic sev.Tev ir loti gruuti ,jo nepatiik arii citi cilveeki.Labi ,ka saproti,ka kaut kas nav kaartiibaa-tas ir iistais briidis apmekleet speciaalistu.Loti slims cilveeks nesaprot ,ka ir slims-tu veel saproti,ka kaut kas nav ,kaa vajag.Veiksmi!
12.01.2013 19:55 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Liels pluss ir tas, ka tu apzinies šo savu problēmu un vēlies kaut ko darīt. Tici man, ja tu pati spēj atzīt, ka tev ir psihiski traucējumi, tas vēl nav tik traki un ir glābjams
12.01.2013 20:05 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
tieshám slima attieksme pret dzívi :D
12.01.2013 20:08 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Jackie++
12.01.2013 20:09 |
 
Reitings 14
Reģ: 29.01.2009
Nepieciešama profesionāļu palīdzība. Ja nav konkrēta iemesla, kāpēc domā un izturies šādi, tad jau laikam pie psihiatra jāiet, ja izrunāšanās nepalīdz.
12.01.2013 20:25 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
ja tev šobrīd šķiet, ka neesi pietiekami laba, skaista, forša, lai tevi mašīnas palaistu, lai notiktu vēl kaut kas, kas celtu tavu pašapziņu, tad es tev ieteiktu varbūt pamēģināt iedomāties, izsecināt, ko tev nozīmē - skaists, veiksmīgs, foršs un patīkams cilvēks.
varbūt mēģini veidot sevi tādu? kas tev liek nodurt galvu?
varbūt tas nav efektīgākais risinājums, bet, manuprāt, tev jāpamēģina sevi nedaudz ārēji izmainīt (neviens nesaka, ka tu neesi skaista, bet tā kā tev galvā ir aptuveni tādas domas...) , pamaini vidi un cilvēkus, varbūt citu cilvēku kritika bijusi pārāk bieži un pārāk liela?
dari visu, lai justos labi un lai liktos sev skaista, galvenais - ja maini sevi, maini priekš sevis, ne citiem. :)
12.01.2013 21:33 |
 
Reitings 253
Reģ: 01.02.2012
Var just, ka te ir sakars ar tavu vēsturi, kādi lieli pārdzīvojumi no kuriem vēl nevari tikt laukā. Tev ir jāapsēžas un mierīgi jāpadomā, jo varbūt kāds tevi morāli ievainoja, tādēļ tagad tev tāda savāda uzstvere uz dzīvi. Un ja nopietni, tad kam tādam var palīdzēt tikai zāles.
12.01.2013 21:54 |
 
Reitings 253
Reģ: 01.02.2012
Ak un vēl, varbūt pameklē ko par hipnozi, jo te varbūt tas var ko atrisināt.
Bet, lai nu kā- lai veicas :)
12.01.2013 21:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits