Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

skaistuma tendenču ietekme uz apziņu!

 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Šodien "šķirstot" mīļākos modes/skaistuma blogus aizdomājos par tā cik spēcīgi mūsu apziņu ietkemē jaunākās tendences. Tās tik spēcīgi iesēžas mūsos, ka liekas, tā tam vienmēr bija jābūt un tā tas tagad būs!

Manu uzmanību pievērsa tieši uzacis! Kaut kā nemanot nepzināti pati sāku baigi pievērst uzmanību uzacīm. Brīnos kā modes tendences ietekmē manu apziņu, jo vel pirms pusgada uzacis netonēju (ne ēnas, ne zīmulis) un man likās, ka tāpat izskatos labi, bet tagad nevaru iziet no mājām, ja nav ietonētas uzacis. Liekas, ka mana seja ir neizteiksmīga. Pie tam tagad apsēsti lietoju eļļas, lai stimulētu to augšanu biezākām, kuplākām :D Apdomāju iegādāties matu augšanu stimulējošus līdzekļus aptiekā.


Fascinē cik ātri trendi iesakņojas apziņā. Aizdomājos, ka tā taču notiek ar visām tendencēm, piemēram, solāriju nomainīja dabīgs ādas tonis šauras uzacis - biezas, izteiksmīgas u.t.t.


Ko jūs par to domājat? Vai pašas sekojat šīm tendencēm?
15.12.2012 18:57 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
droši vien, ka jā. gribot, negribot. kaut vai sociālajos tīklos to īpaši var novērot. šobrīd īpaši aktuālas biezās, tumšās uzacis - vienalga, piestāv vai nepiestāv :D vasarā tie bija tie garie svārki.
15.12.2012 19:04 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Domāju, ka no visa ta, ko mums ikdienā pasniedz masu mēdiji, izvairīties nav iespējams. Lai arī cik ļoti kāds censtos sevi un citus pāliecināt, ka apkārtējo cilvēku apģērba, vai jebkādu produktu izvēle, viņu neietekmē, viss tiek reklamēts tik ļoti augstā uz sarežģītā līmenī, ka no tā izsprukt nav iespējams, ja vien nedzīvo alā un ar nevienu nekontaktējies.
15.12.2012 19:08 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Man būtu interesanti izlasīt kādu pētījumu par tām mārketinga metodēm caur kurām, principā netieši tiek tas viss mums ieborēts!
15.12.2012 19:12 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es arii atcereejos savas skaistaas uzacis!Mana bija tiesaam loti skaista forma no dzimsanas!Daudzi cilveeki izteica komplimentus veel pamatskolas laikos:) !Tad naaca taa raustiisanas mode...tur es nekaadu lielu skaadi neizdariju,bet tad nogriezu un tad visam bija beigas...man ir tik zeel,ka nezinaaju to ,neaizdomaajos par to agraak-taa ir lielaakaa kluuda-nogriezt!!!
15.12.2012 19:13 |
 
Reitings 937
Reģ: 11.11.2010
Ļoti minimāli sekoju tikai modes tendencēm, piemēram, nevarētu tagad staigāt apavos ar spiciem purngaliem vai platajās džinsu biksēs..kļošās. Viss pārējais tiek lietots, skatoties no tā viedokļa, kas piestāv personīgi man. Netaisīšu biezas un kuplas uzacis tikai tāpēc, ka tas ir modē, jo man tādas neizskatās labi. Frizūrām un aktuālām matu krāsām līdzi nesekoju.Solāriju neapmeklēju, toties aizraujos ar kosmētiku, bet tikai tāpēc, lai neizskatītos pēc dinozaura. :D
15.12.2012 19:16 |
 
Reitings 821
Reģ: 23.04.2011
Šeit viens piemērs par to, kā tika popularizēta grupa The Fray.
http://www.youtube.com/watch?v=mOvgIYOAtQE&feature=player_embedded
15.12.2012 19:17 |
 
Reitings 1602
Reģ: 12.04.2012
Jau kuro reizi varu ieteikt franču žurnālista F.Beigbedera satīrisko grāmatu "14.99 eiro jeb 99 franki", tur ir lieliski parādīts, kādā veidā mārketings šodien pārņem lielu daļu cilvēka patstāvīgo domāšanu.

Ko es par to domāju? Uzrakstīju divus rakstus par tēmām "Visu vai neko”! Pag, pag, bet kur līdzsvars?" un "Sabiedriskās un patstāvīgās domāšanas jēdzieni, nozīme un atšķiršanas kritēriji".
http://www.neatkarigaiszinotajs.at.lv/

Tas, ka šodien par trendu skaitās biezas "viltīgās" formas uzacis nenozīmē, ka visiem tagad tā ir jādara, lai justos atbilstoši pieņemtajam masu etalonam par "koptām un skaistām uzacīm".

Visa pamatā ir spēja domāt un izdarīt izvēli patstāvīgi, ņemot no jaunizdomātiem trendiem tikai to, kas ir efektīgs, atbilstošs tev un nepieciešams.
Par to jau es savā rakstā par galējībām arī rakstīju, ka nesekot trendiem nenozīmē attiekties no dzīves tehnoloģiskā, sociālā un ekonomiskā progresa.

Piemēram, topā skinny džinsi, bet to kā tiek tie sakombinēti ar citu apģērbu, arī parāda to, vai tu esi tas ietekmīgais sabiedriskās domāšanas piekritējs, vai tomēr tos skinny džinus sakombinē tā, ka atšķiries no pārējiem. Tas pats ar visu pārējo.

Nevajag skriet no vienas galējības otrā.
15.12.2012 19:21 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Spotorno-loti labi teikts!:)
15.12.2012 19:27 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Protams, ka ir cilvēki, kas paliek individuāli līdz galam, bet tie jau nav šo trendu mērķauditorija, Mērķauditorija ir tā pelēkā masa, kas nespēj analizēt, bet tikai seko visam, ko tiem pasniedz priekšā. Tomēr tie arī sastāda lielāko daļu sabiedrības. Un uz šiem cilvēkiem pielietotās mārketinga stratēģijas ir varāk nekā iespaidīgas sava rezultāta ziņā!
15.12.2012 19:34 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Sevišķi nesekoju trendiem. Vados tīri pēc tā, kas man patīk un piestāv. Piemēram, nenēsāju skinny džinsus ar platu džemperi, jo man tāds apģērbs nepiestāv. Un vienalga, ka tas ir ļoti modīgi.
Pēc šejienes diskusijām es gan esmu uzzinājusi, ka baigi trendīga esmu piedzimusi :D Man dabīgi ir pilnīgi taisni un spīdīgi mati, dabīgas izteiksmīgas uzacis. Gan jau kāds uz ielas noskatās un nodomā - banāls etalonu upuris :D
15.12.2012 19:37 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
man vienalga kādas uzacis ir modē. ja man tādas nepiestāv tad tādas man nebūs.
15.12.2012 19:43 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
runājot tieši par uzacīm, pirms laika, kad tās biezās un reizē it kā koptās uzacis kļuva aktuālas, man, personīgi bija tāds brīdis, kad pašai tās smalkās līnijas sāka riebties. darīju visu, lai iegūtu citu formu, biezumu u.tml. , pēctam arī nokrāsoju, pamēģināšanas pēc.. un tikai pēc laika es pamanīju, ka tas ir ļoti aktuāli :D tad varbūt to tā nevarēja ikdienā redzēt, bet tagad jau katra otrā smalkās līnijas ataudzē, cenšas tādu dabiskāku izskatu radīt, nezinu.. bet tā interesanti, jo tad, kad es pati uz to pārgāju, apkārt nemanīju neko, kas liecinātu par to, ka biezas uzacis ir aktuāla lieta.

bet tas tā, tieši atminoties par uzacu tēmu :D
15.12.2012 19:44 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Nu man ir ne biezas, ne tievas - pa vidam, normālas uzacis. No dabas man ir pabiezas, bet koriģeju jau ilgu laiku, jo man likās, ka neizskatās kopti tās biezās. Bet tagad kad tas ir modīgi, skatoties vecās bildes, kur uzacis bija dabiskas skatos uz to citādak un uzskatu, ka izskatījās ļoti skaisti un piestāvēja. Domāju, ka šī uztveres maiņa ir pateicoties tam, kas pašlaik tas ir trendīgi. Jo bilde jau nemainās, bet mainās mana uztvere.
15.12.2012 19:50 |
 
Reitings 537
Reģ: 02.11.2012
Manupraat katram vislabaak piestaav vinja dabiigaa uzacu forma un kraasa.
Man ir dabiigi ljoti biezas uzacis un tumshas taapat kaa mati.
15.12.2012 19:53 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Man nav TV, žurnālus nepērku un nelasu, modes skates neapmeklēju, reizēm ieskatos fotballfrue blogā, jo man patīk skaistas fotogrāfijas un skaisti cilvēki.

Veikalā eju un pērku to, kas patīk, piestāv, nepieciešams. Ja draudzenei lieli auskari, man patīk, es veikalos pastiprinātu uzmanību pievērsīšu tieši tādiem, varbūt man arī piestāv un sanāks jauninājums manā vizuālajā tēlā. Pa ielu iet meitenes ar gariem svārkiem, žabo, uzplečiem, dajebko, man iepatīkas - acis veikalā pievērsīsies tieši šīm lietām.
Vai tur kāds grēks, vai galva jālauza, vai mani kāds zombē? Nedomāju vis.

Ielās reklāmu plakāti ar jaunākajām kolekcijām, man simpatizē - es eju un pērku. Tajā pašā laikā es labi apzinos, ka tā ir reklāma peļņai, tas arī viss. Reklāmu upuris neesmu, ja būtu, tad droši vien pirktu visu skaisto, t.i. - arī to, kas man absolūti nepiestāv.

Tevis pieminētās uzacis esmu ievērojusi, bet man no dabas gaišas, loģisks secinājums, ka man tumši brūnas nepiestāvēs. Par solāriju tādu tendenci neesmu pamanījusi, cik zinu, draudzenes un paziņas turpina iet, solāriju studijas darbojas, es neeju, bet man tāpat labāk patīk skaists iedegums, nekā 'kāds nu ziemā esi, tāds esi' variants.



Rezumējot, man nav saprotama nostājas 'ka tik man nepatīk/nav tas pats, kas lielākajai daļai', 'ja Tev arī ir kaut kas, kas skaitās modes lieta, tātad Tu nedomā vai tiec nenormāli ietekmēts'.
15.12.2012 19:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
ir jaaskataas, kas katram piestaav, nevis jaaseko akli modei. ja ir smalki sejas vaibsti, maaksliigi uzziimeetas biezas uzacis izskatiisies atbaidoshi, pat ja tip stiliigi, toties komplektaa ar izteiksmiigaam luupaam un lielaam aciim kaa chanele bildee tieshi prasaas biezaas uzacis.
15.12.2012 20:05 |
 
Reitings 1692
Reģ: 16.01.2011
Tieši par uzacīm, kad sāku raustīt man bija kādi 14, tad modē bija šauras uzacis. Tagad cenšos ataudzēt, jo kādreiz man bija divreiz biezākas uzacis :D
15.12.2012 20:12 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Par modi vispaar-ir loti daudzas lietas,kas man patiik uz citiem,kaa citiem izskataas,bet skaidri zinu,ka man neizskatiisies!Neesmu arii vecuma grupaa peec 20!:DTomeer nekad negeerbsos kaa tantuks-tas vienkaarsi nav mans stils!Es esmu izstraadaajusi savu stilu visaa-matu griezumaa,kosmeetikas daudzumaa uz sejas ,apgeerbaa!Mans loti patiik izcelties no "peleekaas masas"!Soreiz ar to domaaju,tas ko neesaa daudzi ,noteikti nebuus mans stils-es vienmeer mekleesu kaut ko ,kas buus solis uz prieksu...!Smelos idejas no japaanu kultuuras loti biezi-vini ir taadi loti avangardiski-it kaa viss loti vienkaarss un tomeer ir taa "odzina":)
15.12.2012 20:13 |
 
Reitings 731
Reģ: 31.10.2009
Es sekoju līdzi tendencēm, bet izvēlos lietas, kuras man patīk, piestāv. Nepirkšu es garos maxi svārkus tikai tapēc, ka tie ir modē, ja man viņi nepiestāvēs. Tāpat ir arī ar visu citu, izvēlos labāko priekšs sevis.
15.12.2012 20:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits