Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

par ko lai raksta? :)

 
Reitings 870
Reģ: 16.08.2012
Tātad, Literatūrā domraksta temats ir "Ak,nekas pilnīgs cilvēkam nav dots"(350-400).Domrakstā obligāti jāizmanto literatūras un/vai kultūras fakti.

Un man nav ne jausmas par ko es lai es tādu rakstu , kur var iepīt literatūras , kultūras faktus? iespējams tāpēc, ka galva sāp jau no fizikas
..
Ir kāda ideja? :))
06.12.2012 19:23 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Varbūt vari uzrakstīt par to, ka cilvēkam nav dotas pārdabiskas spējas (lidot, lasīt domas utt. utt) cilvēks ir tāds kā ir, visu laiku uz zemes, viņš nav kā putns vai dzīvnieks kas spēj redzēt tumsā un salīdzini ar grāmatām kurās kkas aprakstīts,.
Man tā iešāvās prātā, var jau būt ka neder.
06.12.2012 19:36 |
 
Reitings 2569
Reģ: 16.07.2012
Jāapspēlē vārd 'pilnīgs' no vairākiem skatu punktiem. Es ņemtu 3 dažādus redzējumus un katram kādu citu darbu -

idejai var piemeklēt arī citas izrādes, grāmatas, dzejas krājumus, utt., bet piemēram,

1) Pilnība SEVĪ. Kas cilvēku dara par personību (lasīt- pilnīgu) ? Viņam nav dots nekas pilnīgs, tā pilnība SEVĪ jāveido pašam. Te derētu Poruka "Pērļu zvejnieks" - pilnīgu dara talantu izkopšana, vērtības, īstie cilvēki jeb pērles apkārt. Te der arī Žoludes "Silta zeme" apgrieztā variantā - cik cilvēks var justies nepilnīgs, ka nekā no iepriekš minētā nav, nav savas vietas pasaulē.

2) Pilnība AP cilvēku. No sērijas - nekas no gaisa nekrīt, jāstrādā pašam. Kaut vai Zālītes "Agrā rūsa".

3) Pilnība kā kas garantēts, mūžīgs. A la - visam reiz pienāk beigas. Nacionālā izrāde "Gals", Mauliņa "Mīlestības infraskaņas".

Varbūt kādai citai konkrētie darbi vispār neiet kopā ar idejām, bet viss ir interpretācijā. Es rakstītu šādi, man literatūrā bija 10 un A, vismaz mana pasniedzēja mani saprata. :D
06.12.2012 19:57 |
 
Reitings 870
Reģ: 16.08.2012
Paldies Jums abām, rodas jau teksts galvā :)
06.12.2012 20:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits