Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Autoskolas

 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Labvakar! Noteikti izrunāta tēma, bet nekas - vēlreiz parunāsim. :D Gribu sākt apmeklēt autoskolu, bet nezinu, kuru no tik plašā piedāvājuma.

Pirmkārt, sākumā jāizvēlas, kurā no pilsētām - Jelgavā vai Rīgā - gribēšu mācīties un gribēšu sākt braukt. Ir kādi ieteikumi, pieredze par tēmu - vai labāk sākt ar kaut ko mazāku vai ķerties pie Rīgas?

Otrkārt, interesētu konkrētas autoskolas (un vai ir pieredze ar tiem piedāvājumiem, kas bieži vien ir iekš "pērkam kopā" tipa saitiem?), kuras jūs ieteiktu. Arī instruktorus braukšanai varētu ieteikt.

Treškārt, būtu pateicīga, ja pastāstītu procesu (sākumā jāmācās teorija un tad jāsāk braukt vai tas notiek paralēli? Vai jūs sākāt no nulles vai labāk pirms tam, ja ir kaut kādas pamatzināšanas braukšanā? Kādu summu patērējāt?).

Ceturtkārt, muļķīgs jautājums, bet tā ātri apskatoties internetā nevarēju saprast, vai tās jaunākās ceļu satiksmes noteikumu grāmatas ir zaļā krāsā?

Paldies!
22.10.2012 21:43 |
 
Reitings 583
Reģ: 29.01.2009
Es ieteiktu Jelgavā. Rīgā vari iegūt pieredzi. Ja tomēr izlem Rīgā, neiesaku Gross (vismaz izvairies no Josifa, kas pasniedz teoriju un Žiļutova, kas ir braukšanas instruktors, jo pirmais ir nereāli garlaicīgs un otrais dziļi neieinteresēts iemācīt). Jelgavā noteikti iesaku stnig, tur ir ļoti labi braukšanas instruktori.
Sāc braukšanu paralēli teorijai, jo tā ne tikai ātrāk dabūsi tās tiesības, bet arī būs interesantāk.
Vēl jūnijā mācījāmies no zaļajām + zilā uzdevumu.
22.10.2012 21:54 |
 
Reitings 286
Reģ: 29.06.2011
Es pavisam noteikti iespēju braukāt pa Rīgu nemainītu ne pret ko. Iespējams ir grūtāk, bet labāk, ja laicīgi saskaries ar Rīgas ielām. Pašai pēc tam būs vieglāk, ja nāksies braukāt pa Rīgu! Braucu no nulles, bail bija, bet labāk izvēlējos uzreiz sastapties ar visu, kas gaidāms centrā. :)

Pati izvēlējos Grosu. Atsauksmes pozitīvas, no personīgās pieredzes. Biju vairāk kā apmierināta, ņemot vērā, ka īpaši neuzticos un dažreiz šķiet, ka mani var apčakarēt naudas ziņā, vai attieksmes. Pati neizmantoju 'Pērkam kopā', taču, cik esmu dzirdējusi no citiem, kas izmantojuši šādu piedāvājumu, visā visumā ir apmierināti, tikai traki pilnas tās klases nokomplektētas, ārkārtīgi daudz cilvēku uz tām nodarbībām nāk. Vismaz tā esmu dzirdējusi.

Man instruktors bija Elmārs Lazdiņš. Saprotami visu apskaidroja. Vienmēr iecietīgs un atvērts. Protams, dažreiz viņš izteica, kādas piezīmes, ka nu tādas muļķības daru dažās situācijas, kā rezultātā dažreiz biju sapīkusi, taču tagad visu atceroties, tiešām saprotu, ka dažbrīd pilnīgi neloģiski uz ceļa rīkojos un brīnos, ka viņš neizrādīja lielāku nepatiku. :D Bet visā visumā arī ar instruktoru esmu bijusi apmierināta!

Pati sāku teoriju un, kaut kad vēlāk vēlāk braukšanu. Tā darīt galīgi nevajadzēja, saprotu to tikai tagad. Visu savu procesu pamatīgi ievilku, līdz ar to. Tā kā visiem jaunajiem braucējiem iesaku, ja vien laiks atļauj, ņem visu paralēli, kā sāc teoriju, tā vislabāk arī ķert klāt braukšanu. Viennozīmīgi!
Sāku no nulles, jau pašā pirmajā reizē tiku sūtīta ielās. Braucu muļķīgi, bet, kad tuvojās eksāmens, sāku domāt loģiski, un sapratu, ka galu galā, man vienmēr nesēdēs blakus kāds, kurš varēs izpestīt no tā, ko gandrīz sanāk sastrādāt uz ceļa. Kaut kā ļoti vienkārši to no sākuma uztvēru kā tādu vizināšanās spēli, tāpēc man ļoti grūti gāja. Tā kā iesaku ņemt visu nopietni, par sevi varu sacīt, nezinu kā to visu no sākuma biju uztvērusi, bet tagad smieklīgi atceroties, cik tizli braucu, man vēl raksturs tāds, ka nepatīk nevienam pakļauties, tāpēc besīja, ka instruktors mani pamāca, taču, ko gan citu viņam jādara?! :D Tur totālas zāģu skaidas man galvā bija. Ar asarām daudz un dikti. :D Patērēju gandrīz pie ~400Ls (Visas formalitātes, teorijas un 32braukšanas). Tagad viss forši, braukājos un beidzot patīk (interesanti, ka bez instrukotra blakus, tiešām sāku labi braukt, tas būtu, tā kā satiksmē ir jāuzvedas :D)

Grāmata, manuprāt, nebija zaļā krāsā, bet vairs jau neatceros.. :D
22.10.2012 22:04 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Liels paldies par viedokļiem, jo īpaši tik plašo gramatzimes! Interesanti, ka jums tā sanāca abām pateikt par Grosu, tikai pretējas atsauksmes. :D Katrā ziņā tiešām paldies, palīdz šo to saprast. Varbūt kādam vēl kaut kas piebilstams? :)

Un nevarētu būt tā, ka Jelgavā ir lētāk nekā galvaspilsētā vai arī cenas visur ir vienādas?
22.10.2012 22:17 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Autoguru, lielisks teorijas pasniedzējs.
22.10.2012 22:20 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
Es bikinj velak vareshu komentet jo man 4dien saakas teorijas kurss Credo :)
22.10.2012 22:25 |
 
10 gadi
Reitings 4775
Reģ: 29.01.2009
Vanagam ļoti labas atsauksmes! :)
Teorijas pasniedzēji sakarīgi un instruktori arī!
Ņemot vērā, ka man autoskolā bija katram cits instruktors, tad katrs arī slavēja savējo! :) Būtībā iemet instruktora vārdu googlē un varēsi lasīt atsauksmes un redzēt, cik liels % pie viņa ir nolicis eksāmenu ar 1.reizi (tas laikam bija csdd mājaslapā).
jā, ir zaļā grāmata. braukt pie instruktora sāku, kad teorija bija nedaudz vairāk nekā pusē!
22.10.2012 22:27 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Grosam nav ne vainas. Viss atkarīgs no konkrētiem cilvēkiem. Man, piemēram, bija superīga teorijas pasniedzēja - Dace Balode. Izstāstīja tā, ka, apmeklējot nodarbības, grāmatas neatvēru - tāpat viss kļuva saprotams. Toties ar instruktori Evitu Everti gan nepaveicās. Nodarbību laikus saīsināja, bieži neskatījās, ko daru, neatsaucīga, nav ieinteresēta, lai ātrāk tiktu pie eksāmena un visu laiku par savām naudas problēmām čīkstēja. Toties zinu, ka citi instruktori noteikti ir daudz veiksmīgākas partijas.

Ja runā par tiem kuponu piedāvājumiem, tad mana draudzene tikko izmantoja Grosā. Sākumā satraucās, ka tikai 1x var skolā pa velti likt teorijas eksāmenu, bet samācījās, nolika. Un tad sanāk, ka teorijas izmaksas viņai bija arī tie 5ls. Tomēr kaut kāda naudiņa ietaupīta :)
22.10.2012 22:29 |
 
Reitings 770
Reģ: 29.01.2009
Es noteikti pirms stāšanās autoskolā ieteiktu pievērst uzmanību, cik ir pieļaujamās kļūdas teorijas noslēguma eksāmenam (CSDD ir 3, bet daudzas autoskolas laiž uz CSDD tikai ar 1 kļūdu. Padomā vai tu varēsi visu lielo zilo grāmatu no galvas iemācīties?)
Es arī iesaku ņemt uzreiz braukšanas, jo tas nebūs tik ātrs process.
Es mācījos Mustangā un mocījos ar tiesībām pus gadu, kas to arī ietekmēja, ka bija garas rindas pie instruktora. Bija pat mēnesis jāgaida, ja nesarakstīja jau braukšanas uz priekšu.
Ja ir interese par mustangu, tad varu atbildēt uz taviem jautājumiem, ja tādu ir ;)
22.10.2012 22:33 |
 
Reitings 1267
Reģ: 20.09.2010
Es mācījos un noliku tiesības Jelgavā autoskolā STNIG pie Ginta(gan teoriju pie viņa noklausījos, gan kā instruktoru viņu izvēlējos) . Tagad ikdienā braukāju pa Rīgu, bet ar nekādām problēmām nav nācies saskarties. Manuprāt, ja mācēsi normāli braukt un būsi pārliecināta par sevi, tad ar iegūtām tiesībām citā pilsētā, arī Rīgā nebūs problēmu.
22.10.2012 22:44 |
 
Reitings 583
Reģ: 29.01.2009
par Grosu jau teicu, ka ir konkrēti cilvēki no kuriem jāizvairās. vārdi augstāk :D un jā, Jelgavā būs noteikti lētāk.
22.10.2012 23:02 |
 
Reitings 213
Reģ: 03.08.2011
Teoriju mācījos Auto priekā, par to varu teikt tikai labāko. Skolas eksāmenā 30 jautājumi, var būt 2 kļūdas. Es ar kuponu pieteicos, teorija 1 Ls, bet bija jāsamaksā 40 Ls priekšapmaksa par braukšanu - 1 un pēdējām 3 nodarbībām. Tā kā man instruktors nav no Auto prieka, tos 40 Ls sanāca uzdāvināt skolai. :D
22.10.2012 23:38 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Man Grosā 40ls sanāca uzdāvināt skolai, neskatoties uz to, ka instruktore bija no Grosa.
22.10.2012 23:41 |
 
Reitings 213
Reģ: 03.08.2011
Man Grosā 40ls sanāca uzdāvināt skolai, neskatoties uz to, ka instruktore bija no Grosa.

Man arī radās aizdomas, ka Auto priekā varētu būt tāpat. :D
22.10.2012 23:42 |
 
Reitings 583
Reģ: 29.01.2009
Man Grosā sanāca uzdāvināt 20 Ls.
23.10.2012 09:51 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Es vēl mācos tikai teoriju Credo. Braukšanu vēl neesmu sakusi. Bet pagaidām viss patīk Credo :) Pasniedzēja ir forša un tiešām ieinteresēta
23.10.2012 10:01 |
 
Reitings 1449
Reģ: 03.07.2011
es izvēlētos Rīgu,lai pēc tam nav tāds šoks,kad iebrauc Rīgā un pašai grūtāk. galvenais,lai pašai ērti un skaties,pa kuru pilsētu vairāk braukāsi :)

Es sāku vanagā un pabeidzu Glorijā. Vanagam uzdāvināju ap 200ls, jo tur jāmaksā par visu, pat par tādu ekstru kā divas a4 lapas-līgums ar braukšanas instruktoru. ja kārto atkārtoti teorijas eksāmenu,par katru reizi 5ls un tā savācās :D
23.10.2012 10:13 |
 
Reitings 99
Reģ: 02.03.2010
Es arī par Credo, noliku teoriju, pašlaik notiek braukšanas :)
23.10.2012 10:20 |
 
Reitings 803
Reģ: 16.11.2010
Mācijos un liku Rīgā, runā, ka negalvaspilsētā vieglāk, bet nu katram variantam savi plusi, mīnusi...
Fortūna, un teorija bija no viena no tiem iepirkšanās portāliem...
Teorijas pasniedzējs vnk ideāls, ja būtu jaunāks gribētu viņu par vīru vai brāli, ja vecāks par tēvu vai vectēvu :D :D Braukšanai instruktors arī bija ok, man bija termiņš kura laikā jānoliek, un tad nu neskatoties uz savu trako grafiku nāca pretī un zvanīja kad nu viņam atbrīvojās kāds laiciņš. Un tieši viņa aizņemtības dēļ braukšanas reāli sākās tikai pēc teorijas, bet nu es sāku no nulles, tā kā varbūt pat labāk ka tā :)
23.10.2012 10:22 |
 
Reitings 583
Reģ: 29.01.2009
nu es piemēram sāku Rīgā, bet pārgāju uz Jelgavu. No pieredzes sapratu, ka nav svarīgi, kur iemācies braukt. Manā gadījumā Rīgā instruktors bija tik slikts, ka uz priekšu nekas negāja, bet viņš tajā pašā laikā sēž un tik baksta telefonu. Tagad, kad jau ir kkādas iemaņas, tūliņ likšu eksāmenu, paņemu arī braukšanas Rīgā, tīri priekš sevis. Bet eksāmenu tur noteikti nevēlos likt tīri materiālu apsvērumu dēļ.
23.10.2012 10:23 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Pateicos par viedokljiem! Shovakar peetiishu maajaslapaas atrodamo info un tad jau kaut kad uz celjiem buus jauns shoferis. :D
23.10.2012 11:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits