Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Asins Nodosana - kaa ir?

 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Vai kada ir bijusi?
Kaa ir? Daudz asinis njem?
Kaa viss process tur notiek..
12.09.2012 13:17 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
..
12.09.2012 13:17 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Es pārstāju gribēt nodot asinis, kad uzzināju, ka neizlietotās vienkārši izlej(viņām jau nav mūžīgs tas derīgums). Bet tiem, kas ļoti retas grupas - uz priekšu :) Pirmajā reizē paņem 250ml, ja nemaldos. Pamērīs spiedienu, ja pārāk zems, tad nevar .
12.09.2012 13:19 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Es neesmu nodevusi, jo man ir paranoja, ka noģībšu pēc tam.. man jau tā šķiet, ka pašai nepietiek ( nav medicīniski pārbaudīts) un tad nu neeju...

draugs ik pa laikam iet, saka, ka pēc tam jūtas labi..
12.09.2012 13:19 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nu sākumā tevi pārbaudīs, vai no tevis vispār asinis var ņemt. Es tālāk par šo pārbaudi netiku, nederu kā donors.
Vispār - man ļoti nejauks iespaids par asins nodošanu. Mani izbrāķēja, bet vīrieti paņēma. Un viņam nepareizi iedūra, izdūra cauri vēnai un 2 nedēļas pēc mazākās piepūles viņam veidojās milzīgi asinsizplūdumi. Tā jau var iedzīvoties nopietnās problēmās.
12.09.2012 13:20 |
 
Reitings 48
Reģ: 29.01.2009
Nu skatoties, kam Tev ņem tās asinis. Man ir bijis, ka ņem kaut kādām parastajām analīzēm, tad nav tik traki (kādas divas piltuvītes), bet ir bijis 2x, ka ņem pirms operācijas pa kādām 5 vai 6 piltuvītēm, tad gan atslēdzos :D
Bet tā nav tik traki :D
12.09.2012 13:20 |
 
Reitings 991
Reģ: 11.05.2012
Nē, neesmu bijusi un neiešu arī. Bail no asinīm un noģībšana garantēta. :D
12.09.2012 13:21 |
 
Reitings 1846
Reģ: 06.03.2011
Bija domats asinsdonoru centrs.

Libra - ar anketeshanu parbauda ?
12.09.2012 13:23 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Ar anketēšanu, ar analīzēm. Es vispār līdz tam netiku. Man uzrotīja piedurknes un pateica, ka nederu. Kā māsiņai patika pasmieties "Mana āda ir biezāka par Jūsu vēnām".
12.09.2012 13:24 |
 
Reitings 287
Reģ: 20.10.2010
Esmu nodevusi vairākas reizes. Nekas traks, pēs tam gan morāli gan fiziski jūtos labi :) Bet ir man zināmas meitenes kurām reāli slikti pēc tam.
+ tam visam klāt pēc tam zināsi, ka esi vesela, jo arī asins anaslīzes varēsi uzzināt.
12.09.2012 13:25 |
 
Reitings 824
Reģ: 27.08.2011
Nē,neesmu nodevusi. Bail nav,ģībt neģībstu,vispar nekad to nav nācies izbaudīt.
Toties kad ņem asinis no vēnas,tas pirmais šļāciens,kas ieteik tajā kolbiņā ir ar tādu "šļuurrrrrrr" skaņu. :D Pretīgi. :D
12.09.2012 13:25 |
 
Reitings 250
Reģ: 09.06.2011
vai nododot asinis ir tā, ka pēc tam mazinās pumpas uz sejas vai muguras?
jo notiek tak asins atjaunināšanās.
kādai ir bijusi pieredze vai dzirdēts?
vai arī tas ir tikai mīts...
12.09.2012 13:30 |
 
Reitings 37
Reģ: 21.11.2011
Eju nodot regulāri. Ja eju dienas beigās, maz ēdusi vai nogurusi, tad pāris minūtes pēc nodošanas galva griežās un ir sajūta, ka varētu noģībt. To noteikti vajag pateikt māsiņām un nevajag nekur skriet prom, pasēdēt turpat, paostīt ožamo spirtu un viss būs ok. Pēc tam jūtos lieliski, gan fiziski, gan emocionāli, par padarīto darbu.

Par to asins izliešanu ārā - tā varētu būt, tāpēc vienmēr vajag pirms nodošanas ieiet asinsdonoru lapā un apskatīties, vai Tavas asinsgrupas asinis nav jau pietiekošā daudzumā.

Visbiežāk nevar nodot, ja nav vismaz 50kg, ja zems asinsspiediens vai arī neatbilstošs hemoglobīna līmenis.
12.09.2012 13:32 |
 
Reitings 37
Reģ: 21.11.2011
marguerite - nav nekad manītas tādas izmaiņas un dzirdēts ar nav.
12.09.2012 13:33 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
sākumā pārbauda-uzdod jautājumus, izmēra spiedienu, nosaka hemoglobīnu, nodod 450ml, var nodot ik pēc 2-3mēn, cena,ja nekas nav mainījies 3Ls laikam, man reta grupa un pirms krīzes man maksāja 12Ls. krīzes laikā vairs nē, plazma laikam 12Ls, eritrocīdi 24Ls (cenās varbūt kļūdos)+pienākas viena brīva diena, vai pie atvaļinājuma atmaksāta diena klāt(sānāk brīva diena,kurā nodevi asinis un vēl viena)+ dod brokastu paku(cepumi, krekri, ūdens, kāda šokolādīte) vai kā tā viņu tur sauc, kāds suvenīrs klāt, pirms nodošanas siltu tēju iedot padzerties.
esmu nodevu laikam 6reizes, tai 1x noģību
12.09.2012 13:36 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Man tāāāāā patika, sanācis nodot gan ir tikai vienu reizi, bet bija kā sapnis! Dievinu to sajūtu :)

donoru mājas lapā ir viss sīki un smalki aprakstīts.

Gaidot rindā sēdējām, dzērām tēju, pienāca rinda reģistrācijai, jāuzrāda pase utt., jāaizpilda anketa, kura arī ir apskatāma tajā lapā, tur pat pēc anketas pasaka, vai uz doto brīdi varēsi būt donors, nu, tīri teorētiski, jo svarīgas ir arī analīzes.

Tad paņēma asins analīzes, lai pārbaudītu asinsgrupu, hemoglobīna līmeni, arī asinsspiedienu mērīja, ja nemaldos. Ja ir aizdomas, ka sver zem 50kg, liek arī uzkāpt uz svariem. Tad iedod visus pričendāļus, klāt kkādi papīri ar vārdu, uzvārdu, visu saliek kaudzē, atliek tikai gaidīt rindu, jo asinis tiek ņemtas, kamēr esi ērti iekārtojies krēslā, pats process nav ilgs, mums pat nāca klāt, visu laiku prasīja kā jūtamies utt., arī pēc adatas izņemšanas, kad uzlika plāksteri, teica, lai kādu minūti paguli,pārliecinies, ka galva negriežas utt. Nav tā, ka uzreiz met no krēsla laukā un nākamo sēdina. Tad var iet pie galda, kur Donoru grāmatiņā ieraksta, kad asinis nodotas, samaksā 3ls un arī paciņu iedod.

Var atteikt arī tādos gadījumos, ja redz, ka vēnas nav labas, tas ir tikai paša cilvēka labā, neviens tak nebūs laimigs, ja nez cik reizes durstīs roku, lai adatu iedurtu.

Paņem 450ml+nedaudz analīzēm, pēc noteikta laika vari zvanīt un uzzināt analīžu rezultātus, jo, pirms nodotās asinis tiek izmantotas, tās tiek rūpīgi pārbaudītas.

Mana pieredze :)
12.09.2012 13:37 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Kādu laiku neesmu bijusi. Man nepatīk nodot, bet tā kā man reta asinsgrupa, tad pa retam aizeju. Un pēc tam viņi mani vajā, lai nāku vēl. Parasti ošņāju ožam spirtu, lai nenoģībtu. Nepatīk arī skatīties kā tas maiss pildās.
12.09.2012 13:47 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Esmu bijusi. Ejam regulāri ar māsu. Māsai vēl pie tam ir reta asinsgrupa.
Parasti aizej, aizpildi anketu, paraksti nelielu līgumu, ja pirmā reize, tad izdod vēl asinsdonoru grāmatu.
Pēc tam dodies nodot analīzes, kur pārbauda hemoglobīnu un vēl kaut ko.
Tad pie nākamās sievietes, kas pārbauda anketu un izmēra asins spiedienu. Vismaz man visas reizes trāpījusies viena un tā pati sieviete, kas papļāpā un iesaka dažādus padomus. Foršs cilvēks.
Tad ienes savus dokumentus kabinetā, kur notiek procedūra, viņi liek uzgaidīt un paņemt sagatavoto paciņu. Tiek iedota tēja ar cukuru, kas pirms tam jāizdzer un paciņa ar gardumiem.
Izderu tēju, pēc tam dodos uz galveno telpu. Iesēdina Tevi vienā no krēsliem, atkarībā no kuras rokas noņems asinis. Uzliek žņaugu, liek spaidīt bumbiņu vai citu mantiņu, pievieno adatu un pašu maisiņu, kura iepildās asinis. Tad, kamēr piepildās. Noņem 450 ml, plus divas kolbiņas analīzēm. Pēc tam 5-10 minūtes liek pasēdēt un tad vari doties uz mājām. Pa ceļam vēl jādodas uz kasi, kur Tev iedos naudu. Ja nodod Sēlpils ielā, tad ir 4 Ls, ja busiņa, tad 3 Ls.
Šobrīd pēc 3 reizes izdod klientu karti, ar kuru var iegūt dažādas atlaides.
Man patīk un jūtos izdarījusi labu darbu. Kā arī tas liek atjaunoties asinīm un organismā uzturas tonuss. Neģībstu un slikti nejūtos. Patīk māsiņās tur :)
12.09.2012 14:23 |
 
Reitings 76
Reģ: 07.06.2012
Vienu reizi vien esmu bijusi, bet atkārtot to nevēlos..
Viss bija labi līdz brīdim, kad uz beigām sāka griezties melns gar acīm, vairs neko nedzirdēju un bija nenormāls bezspēks, vārdsakot gandrīz atslēdzos. Asini no manis pārtrauca ņemt, lika pasēdēt maliņā un ostīt ožamo spirtu. Labāk nepalika, atkal sajūta bija tāda, ka vienkārši noģībšu. Tad pie manis atnāca dakterīte, kura iedeva iedzert kaut kādu ripu, vēl joprojām ostīt to spirtu, atgulties ar kājām gaisā un vēl arī izmērīja asinspiedienu. Pēc kāda laiciņa palika tā kā labāk, tad tik devos prom. Pēc tam mājās aizejot, tāpat nejutos diezko labi, sajūta kā uz vemšanu. Bet nu neko - izturēju. Vismaz uzzināju savu asinsgrupu, kuru pirms tam nezināju :D Atkārtot - netaisos.
12.09.2012 14:52 |
 
Reitings 2
Reģ: 12.09.2012
Man nepatīk. Esmu pēc dabas visai bailīgs cilvēciņš un vienu reizi nolēmu izmēģināt. Gandrīz noģību, pēc tam vairākas dienas galva reiba.
12.09.2012 14:58 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
mana retā pirmā rēzus negatīvā asinsgrupa vienmēr trūkst. it kā vajadzētu iet nodot, bet man paliek slikti jau kad kādus 50ml analīzēm paņem, kur nu vēl gandrīz 0,5l. Bet vispār vienreiz jāsaņēmās un jāaiziet. Paldies par diskusiju, kas lika aizdomāties par to :)
12.09.2012 14:59 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits