pārpalikušais ēdiens.

 
Reitings 436
Reģ: 16.06.2011
Jūs esat no ārā metējām vai glabātājām?

Es,teiksim, vakariņu ēdienu,ja ir daudz palicis pārī, nekādā gadījumā ārā nesviediešu,atstāšu rītdienas pusdienām,piemēram,ja iegribēsies. Vakar ieliku ledusskapī vakardienas spageti ar mērci,jo sanāca par daudz, visu neapēdām. Šodien zinu,ka varu to mazo bļodiņu iemest mikrenē un būs man mazliet kaut kas pusdienām.
Draudzene atkal tieši pretēji - visu met ārā. Uztaisa šodien salātus, visus neapēd, uz rītdienu neatstās, pa taisno ārā pus bļodu.
Vienreiz šī uztaisīja supergardu kaut kādu mērcīti pie kartupeļiem. Pēc vakariņām pa taisno visu mistkastē, man tā vien gribējās to bļodu paķert un nest mājās, bet nē!
02.07.2012 12:49 |
 
Reitings 436
Reģ: 06.03.2012
Pārsvarā taisām 2 dienām - rīsus un veselu vistu/stilbiņus utt. Ārā mešana notiek tikai tad,ja arī pēc otrās dienas vakariņām kaut kas ir palicis pāris vēl. Arī tos pašus spageti ar maltās gaļas mērci ielieku ledusskapī,ja kas paliek pāri un tad,kā jau minēja, var nākamajā dienā apēst kaut vai pusdienās, ja gribās.
02.07.2012 13:48 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Nedomāju, ka kāds speciāli pērk un gatavo vairāk ar domu "metīšu ārā". Nu gadās, ka kaut kas paliek pāri. Ko tagad darīt? Bāzt sevī iekšā caur nelabumu, lai tikai nemestu ārā? Ne vienmēr iespējams sarēķināt to ideālo daudzumu, cik var apēst.
02.07.2012 13:49 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Lou jau atbildējusi manā vietā - piekrītu tam, ka IR atšķirība tajā, vai pērk lētu kosmētiku, kas ražota no naftas blakusproduktiem un sazin kādas izcelsmes sastāvdaļām apšaubāmās rūpnīcās, kas 99% gadījumu piesārņo vidi vairāk nekā kontrolētās ražotnes, kuru produktu sastāvs ir labāks un cena līdz ar to augstāka. Protams, dodu priekšroku arī Fair Trade produktiem gan kosmētikas sastāvā, gan attiecībā uz pārtikas produktiem.

Un atbildot par ēdienu - es spēju +/- pagatavot ēdienu tik daudz, lai apēstu pagatavoto, tādēļ ārā pa lielam nekas nav jāmet.
Un šeit netiek diskutēts par veciem/negaršīgiem produktiem, kas gribot negribot ir jāizmet.

Nevienam jau netiek spiests domāt par neēdušajiem vai tiem, kam nav ūdens, lai katru dienu nomazgātos, bet es esmu par apzinīgu rīkošanos ar sev pieejamajiem resursiem - man šķiet pareizi piemaksāt par Fair Trade, Ecocert u.tml. sertificētiem produktiem, jo tas +/- ir labi man pašai, gan nedaudz spēj palīdzēt videi/produkcijas audzētājiem. Un jā - man šķiet, ka ir pareizi arī sekot līdzi tam, cik katrs reāli patērē resursus - ja cilvēki vairāk sekotu līdzi tam, cik paši var apēst nevis sviestu pārtiku atkritumos, tas kopumā palīdzētu mazāk piesārņot dabu.

Bet tas ir tikai mans uzskats un pārējie drīkst darīt kā vēlas - manis pēc kaut maisiem, lai nes pārtiku un met atkritumos. Es to daru vairāk sevis dēļ un lai pati nejustos draņķīgi, jo man nav iespēju un līdzekļu, lai pabarotu visu pasauli un katram uzdāvinātu pa šampūnam.
02.07.2012 13:51 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Lou, bet tad sanāk, ka Tu atsakies pieņemt dzīves realitāti, manuprāt. Nu nebūs taču tā, ka visi sāks domāt par to, ko nodara dabai... Un ēdiena ziņā, tad jau, manuprāt, būtu jāizskauž gaļas ēšana un jāatgriežas pie putrām un kartupeļiem, jo tas ir krietni dabai draudzīgāk un morāli pareizāk. Bet ikviens taču saprot, ka tas nekad nenotiks.


Atkārtošos kārtējo reizi un pateikšu, ka es piedāvāju variantu, kas neprasa gandrīz nekādas pūles. Ja cilvēks katru vakaru izmet vakariņas, tad viņam acīmredzot, ir problēmas pakustināt smadzenes un padomāt cik viņš reāli ir spējīgs apēst. Labāk uztaisīt nedaudz mazāk.
Pie tam, visi nesāks domāt, bet tas nenozīmē, ka pēc iespējas vairāk cilvēku nevarētu par to domāt. Kas tās par galējībām - "nekad", "visi"? Manuprāt, bez tām var iztikt un darīt labāk savu iespēju robežās. Neesmu vēl nevienu šajā diskusijā aicinājusi nojaukt savu māju un pārvākties uz dzīvi mežā.
02.07.2012 13:52 |
 
Reitings 1906
Reģ: 05.04.2009
Tikai sabojājušos ēdienu. OK, ir bijis, ka galīgi negaršo, zinu, ka neēdīšu, arī izmetu, turklāt varbūt kāds bomzis apēdīs :D tie jau naski rakājas pa atkritumiem.
02.07.2012 13:58 |
 
Reitings 3044
Reģ: 30.06.2010
Es arī cenšos ēdienu ārā nemest, bet man ir līdzīgi kā puķu meitenei - es dzīvoju viena un bieži arī palieku pie drauga tā kā gadās pat pavisam neizmantotu maizi u.c. produktus izmest.. Mani tas it kā neskumdina, bet drīzāk žēl, ka es to produktu esmu nopirkusi un iztērējusi naudu kaut gan es viņu vēlāk dabūšu izmest..bet nu tā jau manis pašas vaina :D
02.07.2012 13:59 |
 
Reitings 1487
Reģ: 04.11.2010
Tikai sabojājušos ēdienu.


+ Jo tad jau ja vakar iepirkies, visa pārtika šodien jāmet ārā. Nu pēc būtības. Salati tiek gatavoti vismaz 2 dienām, pārējais nekad pāri nepaliek, kaut ka māku sareķināt . Vienīģi svaigo dārzeņu salatus gan daudz negatavoju, tikia vienai ēdienreizei.Tie nav ēdami ja ilgi stāv. Pārējie paliek tik garšīgāki,siera,krabju un etc.
02.07.2012 14:00 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
dodu priekšroku arī Fair Trade produktiem gan kosmētikas sastāvā, gan attiecībā uz pārtikas produktiem.


ļoti maz ko sajēdzu no šīm lietām un apzīmējumiem, jo izvēlos vietējo ražotāju preci. (pārtiku viennozīmīgi visu, par precēm strīdīgi, ja ne vietējo, tad kaimiņu noteikti.)

Bet vispār man šīta diskusija daudz lika smaidīt, labajā nozīmē tādas pērles, smējos vienā laidā, ar humoru jums viss kārtībā :D
02.07.2012 14:02 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
p.s. Un es arī neredzu nekādu saistību starp ēdiena mešanu atkritumos un šampūna iegādi.

Analoģija būtu, ja es pirktu to šampūnu un mestu katru 2. dienu atkritumos, bet es to 100% izmantoju un pudeli iemetu atkritumu šķirošanas konteinerā! (jā, arī tas mani savās acīs padara par videi draudzīgāku cilvēku) :)
02.07.2012 14:03 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
ja zinu, ka pietiks riitdienai, aaraa nesviezhu. ja ir palicis viens vistas gabals, tad draugs panjem naakoshaa dienaa liidzi uz skolu. ja paliek paari, kas nepietiks riitdienai un draugs arii negrib njemt uz skolu, tad metam aaraa..
02.07.2012 14:08 |
 
Reitings 23
Reģ: 29.06.2012
Ir atšķirība no gadās izmest ( aizmirst, sabojājas utt) un regulāri izmest - tikai tāpēc ka ir uztaisīts par daudz. Neko labu par cilvēku tas neliecina. Tas liecina par to ka cilvēks ir izšķērdīgs, neapdomīgs un nepraktisks. Ja jau REGULĀRI jāmet ārā kaut kas, varbūt tad jāpārdomā par to- cik daudz gatavot?
Par salātiem piekrītu- svaigo dārzeņu salāti ja ilgāk pastāv, nav vairs ēdami, bet pārējie-pilnīgi normāli. Tāpat jau arī zupas un sautējumi- tas parasti pagatavoju vairāk, nekā 1 ēdienreizei! Nezinu kas gan, piemēram, atsildītajā zupā var mainīties... vai atsildītos makaronos? :D
02.07.2012 14:10 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Lou, Tu esi piedalījusies brīvprātīgajā darbā Āfrikā? Palīdzējusi trūkumcietējiem, ubagotājiem? Sarkanā krusta aktivitātēs? Ja, jā - visu cieņu, bet ja nē, pārlasi vēlreiz sevis rakstīto. Tu tagad vienkārši kasies bezjēgā. Jautājums bija par ēdiena mešanu ārā, nevis sava ego izcelšanu un patiesības pierādīšanu.

Pati es metu ārā ēdienu,ja tas sabojājies, nelabi ož vai kā citādi nederīgs.
02.07.2012 14:31 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
artemzija, tev iesaku pārlasīt vēl vairākas reizes manis rakstīto, jo acīmredzot, neko par papildus pūlēm joprojām neesi uztvērusi. Nav vērts atkārtot to, ko citas meitenes jau teica un uz ko es esmu atbildējusi. ;)
02.07.2012 14:33 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Tad kādēļ tik dedzīgi sludini savas subjektīvās domas ik pa komentārām? Cilvēki tāpat darīs kā viņi vēlas un tavi vai mani komentāri to neietekmēs.
02.07.2012 14:34 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, ēdiens ir jāēd, nevis jāmet ārā. Vienīgi bojāti, veci un nelietojami ēdieni/produkti ir, nevis "jāmet ārā", bet jāatrod kāds suns, kaķis vai nezinu putni, kas arī to apēd. protams, ja nav iespējas, to met ārā.
bet kopumā, arī šajā jautājumā cilvēkiem JĀDOMĀ.

ps. jā, perversi!
02.07.2012 14:37 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
artemzija, tev traucē? Es nāku uz forumu lai diskutētu, ja negribu diskutēt vispār te neko nerakstu un nerādos. Ja man ir uz ko atbildēt un ko teikt, es arī atbildu. Nav nekāds "dedzīgi", ir vienkārši diskusija.
Ja forums ir tikai tam, lai pastāstītu kādā krāsā mati un nagi un cik tie ir gari, tad pardon!
02.07.2012 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
artemzija, nu b*eeeeeee :D tu pati izsakies bezjeegaa. Tikai taapeec, ka cilveeks nav jaunaa maate tereeze, tad vinjsh nevar teikt, kas ir labs, kas slikts dabai? Man liekas, tiesi vinja jau piemnieeja, ka
Vai ne, jo piemēram cilvēks, kurš nepiesārņo mežu it nemaz nav labāks par to, kurš piesārņo, bet vienīgais labais starp viņiem ir tas, kurš aiziet un novāc visu, kas piemēslots
. kaapeec ar maziem zhestiem nepietiek???? Visiem tagad jaaiet un jaabaro afrikaanji, lai vareetu teikt, ka neaizgriezt kraanu, kad tiira zobus vai met regulaari aaraa eedienu ir vienkaarshi slikti un stulbi?
02.07.2012 14:39 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
"Vienīgi bojāti, veci un nelietojami ēdieni/produkti ir, nevis "jāmet ārā", bet jāatrod kāds suns, kaķis vai nezinu putni, kas arī to apēd"
Dzīvnieks nav miskaste! Kā var iedomāties, ka veco pastēti, no kuras pats var noindēties, vajag atdot citai dzīvai radībai?
02.07.2012 14:41 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
demoiselle, ja to pasaka vienu, divas reizes, ok, bet ja ik pa komentam, tad jau jāsmejas. :D Es daru tā, uzskatu tā un tā visu laiku. Tāpat kā lielākā daļa šeit - mani vecis krāpj, esmu veģitāriete un ienīstu gaļēdājus, kur nopirkt labāko mikseri utt. :D Obligāti vajag dalīties savā dzīves pieredzē un uzskatos, lai tur vai kas!
Heh, un šis koments jau bija bezjēgā. :D
02.07.2012 14:43 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Libra? Kāpēc "nerunāsim par to, vai tas ir pareizi"?
Un meitenes, ka strīdās PAR ēdiena mešanu laukā, vai jūs esat dīvainas? Es saprotu, ka cilvēks strīdās par savu viedokli. bet jūs strīdaties par ko? par to, ka vieglprātīga attieksme ir laba/pareiza?
Vai jums ir tik greiza domāšana? Vai jums vnk gribās pastrīdēties!

Jo Jums NAV taisnība!
02.07.2012 14:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits