Bruummbruuum.

 
Reitings 17
Reģ: 13.12.2009
Labrīt!
Mācos braukt jau diezgan krietnu laiku un joprojām neesmu palaista uz braukšanas eksāmenu CSDD.
Tagad jāpārliek arī teorija.
Braucu neregulāri, bet izskatās, ka instruktors nemaz negrasās laist uz eksāmenu. Izsaka piebildes, ka drīz, drīz, bet cik tad var gaidīt?
Sen jau bija doma mainīt instruktoru, bet to neizdarīju un tagad esmu tādā situācijā kādā esmu. Daudz atļauties braukšanai tērēt vairs nevaru un instruktors arī manāmi sūc naudu kaut gan bieži vien kļūdu nav vai tās ir minimāli.
Vai varat ieteikt kādus labus instruktorus Rīgā?
Braukšanas kartiņā, protams, nekādu ierakstu nav... iespējams, pat vajadzētu to no jauna aizpildīt.
Der no jebkādas autoskolas, otrreiz negribu iegrābties savas autoskolas instruktorā.
10.04.2012 10:10 |
 
Reitings 17
Reģ: 13.12.2009
sunce, CSDD, jo gads pagājis.
10.04.2012 11:38 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
forshuliite - tad paskaidro man, kā Tu varēji CSDD kārtot teoriju, ja Tev apmācību kartiņa nebija aizpildīta? Cik zinu, tad, lai kārtotu CSDD teorētisko eksāmenu, CSDD ir jāiesniedz PILNĪBĀ aizpildīta apmācības kartiņu, kuru ir parakstījis autoskolas atbildīgā persona, ka Tu esi apguvusi teoriju UN arī braukšanas instruktors, ka esi apguvusi braukšanu! Tas nozīmē, ka šī gada laikā, kopš teoriju biji nokārtojusi CSDD, tu pilnīgi mierīgi varēji kārtot braukšanu, bez jebkādas vēl speciālas atļaujas no instruktora!
Otra lieta - ja Tev kopš teorijas eksāmena CSDD nokārtošanas ir pagājis gads un tā laikā (iespējams, ka vēl arī pirms tam, jo diez vai Tev kāds parakstīja apmācības karti, ja Tev bija 0 zināšanas braukšanā) Tev ir bijušas 25 braukšanas, kas ir ~ 2 nodarbības mēnesī (vai pat vēl retāk), maz ticams, ka no 0 uzsākot, Tu patiešām brauc tik labi, lai kārtotu eksāmenu un rādītos uz ceļa! Reāli, lai normāli apgūtu vadīšanas iemaņas, ir vajadzīga konstanta apmācība ar vismaz 2 nodarbībām nedēļā!
Nebrīnos, ka Tev ir vajadzīga ne tikai braukšanas apmācība, bet arī papildnodarabības teorijā, jo gada laikā ir bijušas dažādas izmaiņas arī teorijā..
10.04.2012 11:47 |
 
Reitings 17
Reģ: 13.12.2009
sunce, runa ir par braukšanas kartiņu, kas nav aizpildīta. Tā ir nepieciešama tikai, lai dotos uz braukšanas eksāmenu CSDD. Ar teoriju nav nekāda sakara.
Teoriju var likt pēc tam, kad nokārtots skolas teorijas eksāmens.

Manā gadījumā vairāk - 2 braukšanas nedēļā, pēc tam viena braukšana, tad divas nedēļas izlaistas... (kādā brīdī bija arī 2mēn izlaisti). Attiecībā uz retumu - pie vainas ne tikai es pati, bet arī instruktora aizņemtība.
10.04.2012 11:55 |
 
Reitings 2660
Reģ: 31.03.2012
nu a kur problema sameklēt jaunu instruktoru? Man likās, ka csdd teoriju varēja likt, kad bija tā gramatiņa parakstīta (kā jau te sunce mineja), bet nu varbūt tagad ir mainījies.
10.04.2012 12:24 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Man arī šķiet, ka uz CSDD var tikt tikai ar aizpildītu kartiņu. Kad noliec tur teoriju, vari pieteikties uz braukšanas eksāmenu. Bet nu jā, es liku pirms 4 gadiem...
10.04.2012 12:37 |
 
Reitings 17
Reģ: 13.12.2009
Tad jau, laikam, mainījies. Jo teoriju CSDD noliku uzreiz pēc skolas teorijas eksāmena un attiecībā uz mācēšana braukt nebija nekādu prasību.

Luīze, šī diskusija arī tika veidota ar mērķi apzināt, kādi labi instruktori citām trāpījušies. Kā arī gribēju, lai man kādu iesaka. Paldies, kas to ir izdarījušas. :D
10.04.2012 12:40 |
 
10 gadi
Reitings 3180
Reģ: 29.01.2009
+1 sunce par to gadu un braukšanas reizēm.
Un tas, ka instruktors nesaka kļūdas ik pēc kāda laika, nenozīmē to, ka tādu nav vispār un ka brauc pārliecinoši un būsi tāda arī uz ceļa viena pati.

Bet vispār..sāc ar runāšanu ar savu instruktoru. Prasi, cik reizes vēl vajadzētu utt. Ja nekādas atsaucības nav, tad ej uz autoskolu. Jo, ja ņemsi jaunu instruktoru, gan jau visas tās braukšanas reizes būs šā vai tā jāiziet.
10.04.2012 12:51 |
 
Reitings 2660
Reģ: 31.03.2012
bik nesaprotu to, kāpēc instruktors pēc katras braukšanas neierakstīja grāmatiņā neko?!Jo, ja iesi pie cita instruktora uz braukšanu, Tev būs jāsāk viss no jauna - tas braukšanu skaits, jo grāmatiņa Tev takš nekā nav!
10.04.2012 12:55 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
tad paskaidro man, kā Tu varēji CSDD kārtot teoriju, ja Tev apmācību kartiņa nebija aizpildīta? Cik zinu, tad, lai kārtotu CSDD teorētisko eksāmenu, CSDD ir jāiesniedz PILNĪBĀ aizpildīta apmācības kartiņu, kuru ir parakstījis autoskolas atbildīgā persona, ka Tu esi apguvusi teoriju UN arī braukšanas instruktors, ka esi apguvusi braukšanu!


Šādi varbūt kādreiz bija, bet vairs tāds noteikums nav. Pati es gāju februāra beigās likt CSDD teoriju, lai gan nebiju vēl bijusi uz NEVIENU braukšanu. Un ne es vienīgā tāda. Nekādu problēmu ;)
Kad noliek teoriju, tad šis eksāmens ir derīgs 1 gadu.
10.04.2012 13:01 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Man vispār skolas teorijas eksāmens pēc līguma nosacījumiem skaitās derīgs 3 dienas. Izgāju kursus, nokārtoju skolas eksāmenu, gāju uz CSDD. Tagad mācos braukšanu.
10.04.2012 13:03 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Tātad, tiksim skaidrībā!
Lai kārtotu jebkādu eksāmenu CSDD (sākumā, protams, teorētisko), ir nepieciešams iesniegt AIZPILDĪTU APMĀCĪBU KARTI! Aizpildīta apmācību karte nozīmē to, ka šajā dokumentā autoskolas teorijas pasniedzējs ar savu parakstu ir apstiprinājis, ka jūs esat apguvušas teorētiskās nodarbības tik labi, ka drīkstat kārtot teorētisko eksāmenu, kā arī braukšanas pasniedzējs ar savu parakstu ir apliecinājis, ka jūs esat apguvušas braukšanu, lai kārtotu braukšanas eksāmenu. Tātad - ir jābūt 2 parakstiem + autoskolas zīmogam.
Ņemot vērā, ka spēkā esošajos noteikumos ir noteikts, ka pēc sekmīga teorijas eksāmena nokārtošanas CSDD jūs varat doties uz braukšanas eksāmenu un jums NAV jāiesniedz NEKĀDI papildu dokumentu, tad man nav pamata uzskatīt, ka noteikumos būtu kas mainījies.

Ņemot vērā situāciju, ka apgalvojat, ka esat nokārtojušas CSDD teorijas eksāmenu, man ir viens jautājums - vai Jūs pašas sniedzāt dokumentus CSDD, vai to izdarīja Jūsu autoskolas? Noteikti tas ir otrais variants, kas nozīmē, ka autoskola ir iesniegusi PILNĪBĀ aizpildītu apmācības karti par jums, bet Jūs par to nemas nezinat! Kāpēc - elementāri - lai bez instruktora ziņas neaizskrietu kārtot braukšanas eksāmenu uz CSDD! Taču patiesībā, jūs to varat doties kārtot kaut vai šodien, jo, ja esat nokārtojušas teorijas eksāmenu CSDD, nav nepieciešami NEKĀDI papildu dokumentu, lai kārtotu braukšanu! Ir tikai jāpiesakās uz eksāmenu un jādodas to likt!
10.04.2012 13:29 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sunce, autoskolā man iedeva manu apmācības karti (aizpildītu tajā sadaļā, kur ir par teorētisko apmācību runa, jo visi zīmogi tur, protams, nav - tak nebiju tad vēl nevienu pašu reizi gājusi uz braukšanu) un ar saviem dokumentiem rokā devos uz CSDD.

Autoskolā mani informēja, ka tad, kad pabeigšu braukšanu, lai obligāti aizeju pie viņiem uz ofisu un man uzliks zīmogu un parakstu par to, ka esmu pabeigusi braukšanas apmācību.

Es taču zinu, kāda ir mana apmācības karte. ;) Žēl, ka tagad esmu atstājusi pie braukšanas instruktores glabāšanā - parādītu Tev, ka man nebija nekāda paraksta no braukšanas instruktora.
10.04.2012 13:35 |
 
Reitings 2279
Reģ: 29.01.2009
Jessica - Ļoti interesanti! Jo patiesībā tas ir pretrunā ar spēkā esošajiem noteikumiem! Man jau nevajag neko rādīt, es vienkārši stāstu to, kas ir teikts noteikumos!

Taču tas nemaina to, ka 25 nodarbības gada laikā, ir nepietiekami, lai iemācītos braukšanu! Ne jau skaita ziņā, bet gan biežuma ziņā, jo tad katra nodarbība sanāk gandrīz kā jauna ābece! Tas attiecas uz forshuliiti! :)
10.04.2012 13:41 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Sunce, par nodarbību skaitu es nemaz nestrīdos. Pilnīgi piekrītu, ka 2x nedēļā ir optimāli :)
10.04.2012 13:45 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
*Nevis skaitu, bet gan biežumu ;)
10.04.2012 13:45 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Man arī, kad mācījos bija tāds brīdis, kad instruktore tik saka drīz drīz un man sāka likties, ka mani čakarē. Uznāk tāds moments, sakāpj galvā, ka es jau māku, māku...tas āriet un tad pēc vēl kādām 10 braukšanas stundām reāli saproti, ka tikai tagad māki :) man bija kādas 30 braukšanas + 2 nedēļas nogales nonstopā pa satiksmi ar citu auto un draugu blakām, lai pierastu domāt pati, nevis gaidīt uz intruktori :) Galvenais neapstājies, mērķis vairs nav tālu!! :)
10.04.2012 15:21 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
sunce, es teoriju noliku pirms jāņiem un pēc jāņiem pirmo reizi mūžā iekāpu mašīnā pie stūres, tā, ka var nolikt teoriju un tikai tad iet uz brauksānas stundām. :) 2011.gadā tas bija.
10.04.2012 15:26 |
 
Reitings 259
Reģ: 03.02.2012
sunce- nestasti mulkibas.. kad izmacas visu teoriju un nokarto skolas teorijas eksamenus, tad teorijas pasniedzejs(nevis instruktors) aizpilda kartinu par to,ka teorija ir apguta un ar pasniedzeja parakstu var doties kartot csdd teorijas eksi...savukart brauksanas eksi var kartot ar instruktora parakstu! :P nevajag but abiem parakstiem,lai kartotu teoriju!!!!
11.04.2012 09:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!