Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pareizai stājai. Ieteikumi?!

 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Sveikas!;)
Tā kā man ir sēdošs darbs, pārsvarā sēžu salīkušu muguru, un no šādas sēdēšanas man ir izveidojusies ļoti neglīta stāja, neliels kūkumiņš. Varbūt kādi ieteikumi kā var uzlabot stāju? Cenšos sēdēt tainu muguru, bet pēc 5min. jau viss aizmirstās! Ir dzirdēts par krūšturiem, kas balsta muguru, cik tie ir efektīvi?
29.02.2012 17:43 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja par darba ergonomiku, tad var novērot, ka klaviatûras un ekrāna attālums bieži ir pie vainas, jo veicina liekšanos uz priekšu (resp., darbu sakumpušā pozā), ja pārāk tālu novietoti. Balstoša krēsla atzveltne, protams, ir ērta, un ilgtermiņā mugura būs pateicīga, bet a) ja cilvēks būs sakumpis uz priekšu, viņš īsti atzveltnes “labumus” tā pat neizbaudīs b) tas ir pasīvais balsts, kas muskuļus nestiprinās vai nestieps (līdz ar to, ja stāja ir slikta dēļ muskuļu disbalansa, tas neko īsti neuzlabos).
21.07.2018 12:05 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ļoti ļoti svarīgs aspekts ir darba krēsls, kurā jāsēž tās 8++ stundas.]
piekrītu, bet nu reti kurš darba devējs mainīs krēslu, jo labi krēsli arī nemaz tik lēti nemaksā. Vispār darba vietai jābūt pareizai - kādai, var pameklēt netā. Jābūt pareiza augstuma galdam, pareizi novietotam datoram utt.
21.07.2018 12:01 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Ļoti ļoti svarīgs aspekts ir darba krēsls, kurā jāsēž tās 8++ stundas. Krēslam nedrīkst būt taisna atzveltne, tai jābūt izliektai muguras formā tā, lai mugura ērti ieguļ un sēžot mugura ir taisna.
21.07.2018 11:42 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Tikai neperc velo ar zemo sturi, kur mugura devinos likumos pie stures jasamet. Perc tadu, kur tu vari normali muguru iztaisnot un braukt ar paceltu galvu un taisnu muguru.
21.07.2018 10:16 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vislabāk būtu aiziet pie Fizioterapeita uz konsultāciju, lai apskatās kāda ir pašreizējā stāja, patestēs muskuļus (garumu, spēku) un izskaidros pamatus optimālai stājai. Iziet cauri kādiem vingrinājumiem (ļoti daudzi tehniski neprecīzi izpilda vingrojumus, līdz ar to pamatīgi samazinot to efektivitāti un dažkārt pat pārlieku noslogojot citas muskuļu grupas). Ja tādas iespējas nav, tad Pilates un joga nāk prātā kā efektīvās stājas uzlabošanai. Velo - kā fiziskas izkustēšanās veids nav jau slikts, bet īsti stājas korekcijai diez vai tas efektīvākais, turklāt ir novērots, ka daži ‘sakumpst’ vēl vairāk braucot. Bet, no otras puses, izkustēšanās vispārīgi var netieši uzlabot stāju.
20.07.2018 21:13 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Jāpiedomā! Man personīgi un man liekas daudziem noderētu... atcerēties, ka pleciem un rokām ir jābūt uz atpakaļu, ne sakumpušiem uz priekšu. Kā man teica, stāvot taisni, lai rokas gar sāniem iet līdz ar bikšu vīlēm. Grūti ir, bet tas jau tāpat kā ar smēķēšanas atmešanu/ ēšanu pēc sešiem vai citiem veselīgiem paradumiem, ko cenšamies ieviest, man liekas... Nav jābūt 100% izpildītam, bet jo vairāk "strādājam" un piedomājam, jo labāks rezultāts!:-)
20.07.2018 18:30 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dzervenes
Nodarbojos ar mīļu un piemērotu fizisko aktivitāti visam augumam kopumā, un arī tikai tik daudz, cik kustību priekam. Slodzes izturība ar laiku tāpat pati no sevis aug, ja regulāri kaut ko dara, bet ne jau tas ir galvenais, jo svarīgāk šķiet izkustēties un gūt prieku no kustības. Man arī nav krutie fitnesmodeļa presītes kubiņi, bet tos nevajag, ja galvenais uzdevums ir justies labi gan fizisko aktivitāšu laikā, gan ārpus tām + nodarbību laikā piedomāju pie stājas un sēžot arīdzan.
.
Ja ir fiziska aktivitāte, tad nodarbībās trenē visu muskulatūru harmoniski, ne domā tikai par presi vai muguru. Vai jebko citu. Ok, ir viens tas uzdevums, kurā ir uzmanība uz kaut ko noteiktu, bet pēc tam - uz kaut ko citu. Beigu galā no nodarbības prieks un enerģijas pieaugums, un viss, kas varēts, ir iekustināts un izkustināts.
.
Ja Tev patīk velo - lūdzu, bet ar norunu, ka sevi neizdzīsi, jo tad, kad būsi pārāk nogurusi, būs ļoti grūti turēt taisnu rumpi ar preses muskulatūras palīdzību un ieslēgsies vecais un jau pierastais paņēmiens - darbosies tikai muguras muskuļi, kas nogurs un uzdos. Tavs uzdevums ir pamodināt preses muskulatūru, lai tā Tevi un Tavu mugurkaulu tur taisni, ne sevi nodzīt velobraucienos.
.
Savā pirmajā komentārā minēji, ka mugura palikusi slinka. Nav jau brīnums - tā sākusi protestēt pret to, ka uzliec tai visu darbu, kamēr preses muskulatūra pīpo vēsā mierā, bet vajadzētu otrādi. Tāpēc piedomā pie sēžas biroja krēslā un uz velo, pie staltas stājas ejot, pat gaidot veikala rindā, liekot pie darba preses muskulatūru, ne muguras.
.
Nuja, arī teipi sākumam palīdzēs, lai atslābinātu saspringto muguras muskulatūru un ātrāk tiktu uz pekām, bet teipošana būs pa tukšo, ja nemācīsies iet, sēdēt un stāvēt, turot sevi ar vēderpreses palīdzību, jo vecās problēmas būs ar laiku atpakaļ.
.
Katrā ziņā, ļoti noderīga būs fizioterapeita konsultācija un palīdzīga roka, ja netiec galā.
.
Ak, jā, sēžot atzveltni neizmantoju - turu sevi ar presītes muskuļu palīdzību. Ja nogurstu, izkustos, izstaipos, atguļos utt. - karoč, kaut ko pamainu, lai ķermenim nav viena un tā pati sēdēšanas rutīna. Cilvēks ir dzimis, lai kustētos, ne tupi dirnētu vienā un, nedod dies', vēl piedevām galīgi neērtā un nepiemērotā pozā.
20.07.2018 18:11 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Domāju beidzot iegādāties sev velo, lai varu vakaros izbraukt ar riteni. Nebūs jau mugurai,
mugurai ir viss, ko tu veic fiziski. Tas viss ietekmē muguru, jo mugura ir visa organisma balsts.
20.07.2018 17:05 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
nerātnā, Tu kaut kādus vingrinājumus pati mugurai vai presītei arī veic? Nu presītes man pilnīgi noteikti nav - ir vesels viens kubiņš - viss vēders kopā.
Domāju beidzot iegādāties sev velo, lai varu vakaros izbraukt ar riteni. Nebūs jau mugurai, bet vismaz fiziski izkustēšos un ar velosipēdu man patīk braukt.
20.07.2018 16:56 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Dzervenes
Taisnu rumpi sāk turēt no vēdera muskulatūras - ar presīti ceļ uz augšu krūšukurvi, ļauj uz priekšu izslīdēt pašām krūtīm. Sākumā vajag piedomāt, bet ar laiku iemācās tā darīt automātiski, jo ir 'pamodināti' un sākuši strādāt līdz tam nenodarbinātie muskuļi. Atbrīvo un nolaiž plecus (man palīdz to paapaļošana, kas Tev labāk - fizioterapeits ieteiks).
.
Un, protams, ergonomiska darba vide - būs daudz grūtāk domāt par ērtu sēdēšanu, ja, lai kaut ko paņemtu, redzētu un darītu, vajag liekties desmit neērtos līkumos vai lieki piepūlēties.
.
Plus fiziskās aktivitātes un teipi korekcijai pēc nepieciešamības un vajadzības. Te jau labi ieteikumi.
.
Muguras muskulatūru var un vajag stiprināt, bet tas smukai sēdēšanai nelīdzēs, ja aizmirsīs par preses muskulatūru, ļaujot tai slinkot ne tikai fiziskajās aktivitātēs, bet arī sēžot biroja krēslā. Preses muskulatūra arī piemērotāka lielākai slodzei, nekā muguras, tāpēc taisnu rumpi savām ērtībām sāk turēt no tās un tā ir pamatā - muguras muskulatūra tai asistē, ne veic galveno darbu.
20.07.2018 16:03 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Mammai dabai(zemapziņas instinktiem) Tava drauga esamība vai neesamība ir pie vienas vietas. Dari kā pašai labāk patīk:-D
20.07.2018 15:46 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Biežāk apmēklē vietas un pasākumus, kur sastopami skaisti, simpātiski puiši. I vēderu ievilksi i mugura iztaisnosies

Vienai vai ar draugu jāapmeklē? :-D
20.07.2018 15:21 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Biežāk apmēklē vietas un pasākumus, kur sastopami skaisti, simpātiski puiši. I vēderu ievilksi i mugura iztaisnosies:-P
20.07.2018 14:42 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Paldies, meitenes! Cik zinu, nekādu muguras traumu man nav, bet šķiet, ka mugura vienkārši slinka palikusi un sēžot, dabiski salīkstu un tad mēģinu iztaisnoties, bet tas tāpat sanāk, nu, pāris minūšu jautājums.
Šķiet, ka tiešām vajadzētu aiziet pie fizioterapeita un patrenēt muguras muskuļus, citādāk tā stāja nesmuka. :-/
20.07.2018 14:20 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Jaestades, tev taisnība. Fizioterapeits palīdzētu ar ieteikumiem un vingrinājumiem.
20.07.2018 14:16 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
YouTube var atrast video vingrinājumiem.

Lai būtu efekts un nesačakarētu vēl vairāk, tomēr labāk vispirms aiziet pie fizioterapeita, lai apskata muguru. Iespējams būs vajadzīgi arī kādi izmeklējumi. Pēc tam fizioterapeits ieteiks kādus vingrinājumus labāk veikt un arī parādīs tos. Tāpat ieteiks ko vēl var izvēlēties labāk - peldēšanu, skriešanu, dejošanu utt. Ir muguras kaites, kur nedrīkst, piemēram, jogu.
20.07.2018 14:06 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Dzervenes, jāievēro disciplīna un jātrenē muguras muskalatura. YouTube var atrast video vingrinājumiem. Sēžot pie datora jāmēģina atcerēties par taisnu muguru, ja aizmirstās, atkal iztaisno, ar laiku pieradīsi.
20.07.2018 13:52 |
 
Reitings 948
Reģ: 18.06.2018
Ārstnieciskā vingrošana, teipi, fizioterapeita konsultācija.
20.07.2018 13:41 |
 
Reitings 613
Reģ: 20.11.2017
Pacelšu šo diskusiju, jo man šobrīd tas arī aktuāls jautājums. Sēžot birojā, jūtu, ka visulaiku mugura līka un kā esmu mājās, tā komfortam uzreiz sēžu ar līku muguru. Lai sēdētu ar taisnu, jāpiedomā (bet tas tāpat aizmirstas) un pat nedaudz jāpiepūlas. :-/
20.07.2018 13:36 |
 
Reitings 265
Reģ: 06.03.2011
iegādājies ergonomisku krēslu darbā
04.03.2012 09:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits