Bastošana

 
Reitings 257
Reģ: 27.09.2011

Vai jūs kavējat/bastojat lekcijas universitātē?Kādi ir galvenie iemesli?

08.12.2011 19:41 |
 
Reitings 510
Reģ: 16.09.2011
Jollya , kāpēc neizvēlējies radošu profesiju, kas tev patiktu ?
08.12.2011 21:44 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Es maksāju pati (vīrietis arī nedaudz palīdz), un tieši tāpēc apmeklēju gandrīz visas lekcijas. Neapmeklēju tad, kad esmu slima vai neesmu LV. Un ziniet cik bieži es sev esmu pārmetusi, ka esmu aizgājusi uz lekcijām, bet tur neesmu ieguvusi NEKO, tikai truli sēdējusi, jo pat pierakstīt nav bijis ko! Šajā laikā, ko es vienkārši atsēdēju es taču būtu varējusi ko noderīgu izdarīt. Protams, ne visos priekšmetos, jo man manas studijas patīk, bet ir šādi nejēdzīgie pasniedzēji, pēc kuru lekciju apmeklēšanas es nožēloju, ka esmu tur bijusi un zaudējusi tik daudz sava laika.
08.12.2011 21:54 |
 
Reitings 1516
Reģ: 01.07.2011
Bastoju diezgan bieži. Tikai tās lekcijas, kurās apmeklējums neiespaido gala atzīmi. Iemesli visādi -- nešķiet, ka būs interesanti, kaut kas cits tajā laikā jādara vai arī vienkārši negribas.
Labi jau nav, bet esmu budžetā un ar visu bastošanu man šajā semestrī nav zemākas atzīmes par 8.
08.12.2011 21:56 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
esmu bastojusi bieži. gan pamatotu iemeslu dēļ, gan vienkārši slinkuma vai nevēlēšanās iziet no mājas. Bet, pilnīgi piekrītu tam, ka ir svarīgi saprast priekšmeta nozīmi un pasniedzēja stingrību.

Maģistros vienu gadu strādāju par auklīti katru dienu, uz universitāti aizbraucu ļoti reti, bija pat priekšmets, uz kuru nekad nebiju bijusi, tikai nosūtīju darbu un, ejot pēc atzīmes, nācās prasīt citiem, kā izskatās pasniedzējs, bet tā bija C daļa un absolūti nesvarīga tajā brīdī. Tāpat ir lekcijas, uz kurām esmu gājusi ar temperatūru, mežonīgām vēdersāpēm un tamlīdzīgi, jo vienkārši tās nevarēja atļauties kavēt.
08.12.2011 22:12 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es arī dažkārt neaizeju uz lekcijām, bet man par to sirdsapziņas pārmetumu nav, jo esmu budžetā! :-) Un tās ir tādas, kur es labāk pati mājās izstudēju visu, nevis tik tālu braucu, piemēram, vienas lekcijas dēļ 8-)
08.12.2011 22:13 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
bet piekrītu tam, ka visus nedrīkst likt vienā katlā.
Esmu budžetā jau sesto gadu, manas abas studējošās māsas arī visu laiku mācās tikai budžetā, ne vienu gadu neviena neesam maksājušas par studijām, turklāt pašas strādājam, saņemam visādas stipendijas, līdz ar to tas, cik daudz apmeklēju vai neapmeklēju, palīdz vai kaitē tikai man pašai.

Jā, zinu gadījumus, kur bērni tiešām uz savu vecāku rēķina studē, dzīvo, un tam visam klāt knapi velk uz četriniekiem vai pamet studijas pēc gada, diviem, trim, pēc liela vecāku sūri grūti pelnītās naudas ieguldīšanas. Man šķiet, ka vaina pat varbūt drīzāk ir audzināšanā, jo es tā nekad neatļautos, un zinu, ka manas māsas vai brālis tā nekad neatļautos, jo mēs cienām savus vecākus!
08.12.2011 22:23 |
 
Reitings 122
Reģ: 29.01.2009
Tagad, kad mācos maģistros, neesmu nobastojusi nevienu lekciju.. Bakalauros gan ik pa laikam uz lekcijām negāju (lai gan pati maksāju par studijām). Tagad kaut kāda cita vērtība tai skolai, gribas paņemt maksimāli daudz no pasniedzējiem..
08.12.2011 22:50 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
Pagājušajā gadā nebiju uz 70% lekciju, jo darbs "neļāva". Tās uz kurām netiku ļoti nožēloju, jo viens pasniedzējs vairs nepasniedz. Dažās tikai uz gala darbiem vai prezentācijām biju.
Šogad neeju uz daudzām lekcijām, jo:
1. Ir tādi, kas katru reizi atkārto;
2. Lekcijās stāsta muļķības, piemēram, šodien bija 2 lekcijas, kurās atsēdēju dēļ plusiņa. Pasniedzējs māca par finanšu tirgiem, bet nesaprot, kas ir Bank management un viņam šķiet, ja Tu pērc akcijas tirgū, tad jāpērk par visiem 100%. Nu āpsis, mēs daži riktīgi izbesījāmies.
3. Ir kāds kd nākamajā dienā, kam vajag daudz laika sagatavoties un zinu, ka lekcijās nebūs nekas svarīgs.
4. Visi normālie iemesli, tajā skaitā slimošanu, kas gan nav bastošana.
Jāatzīst, ka šogad, 4. kursā mums māca pilnīgi VISU atkārtoti, nu riebj' man klausīties ento reizi kā veidot paplašināto SVID matricu. Zinu jau zinu, ka atkārtošana zināšanu māte, bet ja vienreiz iziet cauri, tad neuzskatu par vajadzību to atkārtot vēl 5x ar domu, ka visi idiņi.
08.12.2011 22:59 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
bija domāts - Bank Roll management :-D
08.12.2011 23:00 |
 
Reitings 77
Reģ: 24.09.2011
Man bija lekcijas, kur pasniedzeja atnaca, apsedas, un saka mums lasit prieksa vielu no gramatas, ik pa laikam pametot acis uz auditorijas pusi.. Aizgaju paris reizes,un sapratu, ka nav jegas zaudet laiku, atsezot..eksamenu tik un ta noliku un diezgan labi
08.12.2011 23:01 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Kristīn, varbūt tu varētu pasniegt pasniedzēja vietā, jo cik sapratu no tevis rakstītā, tu saproti daudz labāk, kā viņš.
08.12.2011 23:06 |
 
Reitings 6324
Reģ: 29.01.2009
Nu nav tā, ka es tagad esmu gudrāka par visiem pasniedzējiem un sarkamu es labi saprotu, bet to, ko es rakstīju, es zinu labi. Turklāt tur jau tā lieta, ka maksāju naudu un šogad lekcijas ir bezjēdzīgas.
08.12.2011 23:37 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
Šosemestr neesmu kavējusi nevienu lekciju. Citus semestrus gan ir gadījies visādi...
1) vairākas reizes esmu aizgājusi no pus lekcijas (vai lekcijas, ja ir 2 pēc kārtas vienā priekšmetā), ja ir nenormāli gara diena un tāpat neko neuztveru - tādā gadījumā pārrakstīt no kāda klades ir tas pats, kas sēdēt lekcijā.

2) ir lekcijas, kurās pasniedzēji stāsta vārds vārdā to, kas rakstīts viņu materiālos, kas ir publiski pieejami. Pārsvarā jau eju arī uz tādām lekcijām, bet ir bijušas reizes kad neesmu aizgājusi uz tādu lekciju, jo gribās ēst, slinkums, nāk miegs utt.

3) kad mums bija angļu valoda, reti apmeklēju tās lekcijas, jo neko jaunu mums tur nemācīja - ņēmām to, ko jau vidusskolā māca.

4) fizikas lekcijas... tās bija ļoti maz apmeklētas (bija gadijumi, kad no vismaz 40 cilvēkiem lekcijā bija 6). Es gan uz tām gāju un gandrīz vienmēr paliku līdz beigām - aizgāju no beigām varbūt kādas 2 vai 3 reizes pa visu semestri. Lekcijas bija nenormāli garlaicīgas + bija zināms, ka eksāmenā varēs izmantot pilnīgi visu + bija atsevišķi arī praktiskie darbi, kur mums deva materiālus, tātad lekcijas praktisko darbu veikšanai nebija nepieciešamas.

08.12.2011 23:43 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Kavēju daudz un bieži, ir bijis,ka pat mēnesi neesmu rādījusies skolā. Iemesli ir galevnokārt darbs un nogurums,dažreiz viss ir apnicis un gribās vienkārši kaut vienu dienu mājās pasēdēt. Par studijām maksāju pati.
08.12.2011 23:49 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Kad mācījos klātienē, nevarēju izturēt to bērnudārzu, sēdēšanu solos katru un katru dienu visu gadu.. klausīties lietas, kas daudz jau apgūtas vidusskolā.. Tā es aizgāju no klātienes, mācījos nepilna laika neklātienē, kur arī visu 100% neesmu apmeklējusi, tagad tūlīt nodošu bakalaura darbu un nejūtos neko zaudējusi, jo jāmācās jau ir man pašai, nevis jāsēž solā un jāhipnotizē tāfele. Atzīmes visas virs 7, vidējā vir 8. Par studijām maksāju pati, jo to laiku, ko nesēdēju lekcijās strādāju. Un strādājot var iemacīties ļooti daudz :)
08.12.2011 23:50 |
 
Reitings 2429
Reģ: 27.10.2011
Īsti latvieši - studiju laikā strādā, lai samaksātu par skolu, uz kuru neiet, jo strādā.
09.12.2011 00:09 |
 
10 gadi
Reitings 1517
Reģ: 29.01.2009
Mūsdienas bieži augstskolas līmenis ir tik zems, ka nav jēgas pat iet uz atsevišķām lekcijām, daudz vairāk iegūstam tieši strādājot un uzkrājot pieredzi! A maksājam mūsdienās lielākoties tieši par šo papīru, kas apliecina mūsu augstākās izglītības iegūšanu! Ir cilēki, kas jau sen strādā kādā jomā, bet darbs pieprasa diplomu, tad šiem cilvēkiem ir jāmaksā mācību maksa, bet reāli tie strādā, jo tukša teorija nav vajadzīga... Tad kapēc lieki tērēt savu laiku un iet uz lekcijām?
09.12.2011 00:35 |
 
Reitings 77
Reģ: 02.12.2011
citās valstīs jaunieši mācās un PIEstrādā. Mūsu valstī strādā un PIEmācās :D :D
09.12.2011 00:41 |
 
10 gadi
Reitings 1283
Reģ: 19.06.2010
Jā, es dažreiz mēdzu kavēt lekcijas.
Iemesli- ir lekcijas, uz kurām vienkārši nav jēgas iet, jo pasniedzēja nepsaka neko noderīgu, un, arī, ja esmu aizgājusi, neko nepierakstu. Dažreiz neeju, ja ir citā priekšmetā nopietnāks KD, un ir jāpamācās. Un, ja godīgi, esmu pāri reizes arī negājusi, jo vienkārši negribas. :-/
09.12.2011 00:50 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Nu bet kur tad lai interesanti ņem naudu tai pašai dzīvošanai,ja negrib jebšu nav pareizi strādāt mācību laikā ?
09.12.2011 01:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits