Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

klaustrofobija un magnētiskā rezonanse

 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009

Sveikas, meitenes!

Laikam jau stāsts būs garš.. bet šis stāsts ir palīgā sauciens pēc kāda padoma vai ieteikuma.

Visa sākums ir tas, ka man bieži un nenormāli sāp galva. Sāku staigāt pie neirologa un veicot dažādas pārbaudes ir noskaidrots iespējamais cēlonis, taču, lai izslēgtu pārējās iespējamības (nedo` dievs kāds bumbulis galvā) ir jāiet uz magnētisko rezonansi (lai īsāk - MR).

Tad nu laimīga dabūju savu nosūtījumu un trīs mēnešus nogaidot rindā pienāca mana ilgi gaidītā diena, kad jātaisa MR galvai un kaklam (kopā tajā bimbulī būtu jāpavada nekustīgi ~ 40 minūtes)... bet te arī sākās mana problēma... Visu rūpīgi saplānojusi aizgāju uz MR procedūru .. mazliet satraukusies jau biju, bet nu priecīga, ka beidzot uzzināšu vai viss kārtībā (jāsaka uz šo procedūru liku lielas cerības).. apgūlos uz tās kušetes... uzlika man galvā to redeli.. iestūma mani tajā caurumā un tad viss sākās.. man vienkārši uznāca panika.. man likās, ka mana pēdējā stundiņa situsi... un pa trim lāgiem izsaucot dakterīti es tajā bimbulī pavadīju trīs minūtes un man sirds kāpa pa muti laukā...dakterīte man paziņoja, ka tā esot klaustrofobija.. un ka tur neko nevar izdarīt...

Tad nu atkal paņēmu nosūtījumu pie neirologa.. aizgāju uz kārtējo pieņemšanu un izstāstot situāciju mani neirologs nosūtīja uz tā saucamo atvērtā tipa MR (jūras medicīnas centrā Vecmīlgrāvī)... nākošajā vakarā jau gribēju pierakstīties, kad man paziņoja, ka tur esot uzlikts jauns, nu jau slēgtā tipa MR aparāts.

Ir, protams, vēl variants taisīt ar narkozi - es to dakterītei arī tā ieminējos, bet viņa negribot, lai man taisa narkozi .. nu nekas labs tas neesot... tad nu man piesolīja izrakstīšos spēcīgas nomierinošas tabletes un lai es mēģinot vēlreiz iet...

Tāds ir mans sāpju pilnais stāsts.. kamdēļ tas viss? Varbūt kādai ir kāds labs padoms vai ir bijis līdzīgi, bet tomēr viss izdevies... man pat negribās pierakstīties uz otro mēģinājumu, zinot, ka mani tur atkal mēģinās iestumt iekšā...

P.s. ļoti atvainojos, ka tik gari, bet īsāk, šoreiz nemācēju.

27.07.2011 18:11 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Ir speciāla atvērta tipa Magnētiskās rezonanses aparāts. Šķiet, tas gan ir par krietni lielāku maksu nekā ar nosūtījumu, piemēram Gaiļezerā un tomēr laba izeja priekš tiem, kam klaustrofobija. :)
27.07.2011 18:15 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Palasi šeit-
http://ej.uz/abj5
27.07.2011 18:17 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
nu redz. mani jau sūtīju uz atvērtā tipa - Latvijas Jūras medicīnas centrā (Vecmīlgrāvī) - bet tur uzlika jaunu aparātu un mani prieki beidzās pat nesākušies.. un es internetā vairāk informāciju neatradu par citiem atvērtajiem MR aparātiem - bet ja tāds ir Gaiļezerā... es dakterei prasīšu lai mani sūta tur...
27.07.2011 18:18 |
 
Reitings 1441
Reģ: 09.04.2011
man šķiet, ka man tajā aparātā arī būtu bail gulēt :D
27.07.2011 18:20 |
 
Reitings 4129
Reģ: 29.01.2009
Nē, Gaiļezerā tas aparāts nav. Ir tikai slēgtā tipa caurule :) Ieraksti googlē "atvērtā tipa magnētiskā rezonanse", tur izmet visai daudz informāciju par šo tēmu. :)
27.07.2011 18:22 |
 
Reitings 2796
Reģ: 20.10.2009
biju uz MR Gaiļezerā..
es gan neteiktu, ka tas ir kkas baigi atvērts :D
man arī bij paniskas bailes no tā, ka man uznāks kāda klaustrofobijas lēkme.. bet pld dievam bija ok.. jo bija jauka māsiņa, kas nomierināja, teica lai neauztraucos utt..!
Ieteikumi- nu jā.. nesadomāties baigi kko.. bet nu.. gadās jau, ka tas ir neiespējami.
27.07.2011 18:23 |
 
Reitings 2796
Reģ: 20.10.2009
redz kur ir tas atvērtais aparāts- pazvani painteresējies
http://www.diamed.lv/lv/
27.07.2011 18:26 |
 
Reitings 27
Reģ: 07.07.2011
ui.man bija pilnīgi tas pats..nez vai kādreiz sadūsošos uz ko tādu aiziet..no sākuma domāju ja jau solārija man nav bail,tad tur būs tīrais nieks nogulēt,bet kā izrādijās,tas bija...drausmiigi..tās skanjas,galvenais,ka acis jātur ciet,man no stresa sāka raustīies kājas un rokas,bet pogu nenospiedu..skaitiju tēvreizi,es pat nezināju ko lai vēl izdara,kas varēu mani nomierināt..tas rezonanses laika,izvilka mani ārā un ievadija to kontrastvielu vēnā,vismaz taja brīdī atvēŗu acis un palika kkā droshaak..man jau liekas,ka ieteikt neko nevar,ja ir bail,būs arī bail nākošo reiz..vienīgais mēgjināt ar narkozi..
nu tu turies!!
27.07.2011 18:34 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
meitenes, jūs esat zelts... (l)

paldies par informāciju.. mēģināšu sameklēt savu atklātā tipa MR aparātu un gan jau viss būs forši :)
27.07.2011 18:35 |
 
Reitings 2796
Reģ: 20.10.2009
kremšmite- kāpēc acis jātur ciet?!
es turēju vaļa! jo, ja man bija ciet, es migu ciet, jo iepriekšējā naktī nebij gulēts, un sāku raustīties, kā vnm iemiegot :D
27.07.2011 18:40 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
Es arī biju uz MR galvai. Protams biju nenormāli satraukusies, jo man nav īsti klaustrafobija, bet ļoti bail no tādām vietām no kurienes nevaru uz sitiena tikt vaļā un prom. Pasākums ir dārgs un bija man ļoti vajadzīgs, tapēc es iepriekš iedzēru nomierinošās zāles un man nāca līdz mamma iekšā tajā telpā. Viņai iedeva austiņas un viņa visu laiku stāvēja man blakus uzlikusi roku uz kājas, lai zinu, ka neesmu viena.

Varbūt pajautā lai kāds tev aiziet līdz un ir kopā ar tevi. Man vismaz tā bija nedaudz vieglāk.
Vēl es tur guļot netaisiju acis vaļā, jo kā attaisiju un redzēju tos būrus sev uz sejas tā sākās stress. Vēl vari iztēloties tās skaņas kā stiprus basus ballītē- tas man palīdzēja aizmirst kur es esmu.

Lai veicas! ;-)
27.07.2011 18:42 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
nu par to cilvēku līdzi- es arī iedomājos, bet nez kāpēc man likās, ka neviens nevar nāks.. ja mans draugs tajā brīdī būtu ar mani - 50% no problēmām pazustu nebūtībā...

Bet nu pateicoties meitenēm - es tagad zinu, ka DiaMed iestādē ir vaļējais aparāts (un pie tam Valsts apmaksāts). Tagad man tikai vajag jaunu nosūtījumu, jo dakterīte man uzrakstīja tieši uz LJMC. Bet nu es no priekiem tagad gandrīz jau trīcu, jo izskatās, ka man viss izdodies :) :) :)
27.07.2011 18:58 |
 
Reitings 746
Reģ: 29.01.2009
mfd.lv ir atvērtā tipa vairnarts, cenai nevajadzētu atškirties - piezvani un uzjautā ;-)
28.07.2011 20:27 |
 
Reitings 1
Reģ: 14.05.2013
Man pirmo reizi notika tieši tā, kā rakstīja kundze. Biju gatava izrāpot uz galvas. Gaja gadi, man vairākas reizes tika taisīta MR, bet es izstrādāju savu procedūras metodi. Māsiņu par to brīdināju un pirms mani ievietoja tunelī es aizvēru acis un visu laiku lūdzu sevi nevērt vaļā acis, kamēr mani neizvilks no aparāta. Neteikšu ka tas ir viegli, bet bez panikas noteikti tieku cauri ar šo izmeklējumu.
14.05.2013 16:41 |
 
Reitings 746
Reģ: 29.01.2009
Kā jau sen atpakaļ minēju - ir arī atvērtie MRI, un viens tāds bija MFD diagnostikas centrā ķengaragā. Var arī kādu Sedatiff PC pirms tam iedzert.
16.05.2013 22:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits