Mani besī, ka citi palīdz dzīvniekiem

 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009

Temata nosaukums, protams, nežēlīguma kalngals, bet tūlīt būs arī sīkākais izklāsts, kāpēc un kā :'-(

Es pati paņēmu kaķēnu no ielas, arī uz laukiem tagad vienu, bet ir tā, ka pēdējā laikā mani reāli besī visi sludinājumi ar kaķēniem, jā, izklausās drausmīgi un nekad līdz šim tā nav bijis.

To kaķēnu ir tik nereāli daudz, ka šķiet, ka ja pat visa latvija panems pa vienam, vienalga kāda mājas nepietiks... Un uz ielas tie kaķēni dzimst un dzimst. Mums kaut kas ir jādara ne tikai, lai kaķēniem būtu mājas, bet arī , lai tādu nabadziņu nebūtu... Jā, pārskaiti kādu naudiņu patversmēm, bet ar to pa maz.. Dažreiz gribās kādu kaķu mammu aizvest uz klīniku, bet parasti tie kaķi rokās nedodās rokās, man pagalmā tāds foršiņš , kas nāk pie cilvēkiem ir tikai puika.

Agrāk skatījos visas draugos, mēģināju arī kādam mājas piemeklēt. Bet tagad, kad saprotu, ka vienalga puse ne mīlīšiem paliks iemidzināti vai labākajā gadījumā patversmē, pilnīgi besī, izmisums un žēlums mijās ar aizkaitinājumu un pat dusmām. Vienreiz pat teicu, ka labāk , lai tie kaķēni visi vienā mirklī nomirtu un nekad nedzimtu, nekā būs izmesti pa miskastēm... Bet otrajā mirklī paliek nereāli žēl un galvā vienīgā doma – kaut varētu paņemt visus.

Saprotu, ka jaukie cilvēciņi, liekot bildes un meklējot saimniekus dara tikai labu, bet man kaut kādā mirklī iedarbojies kaut kāds „izmisuma efekts” – kas pa daudz , tas pa skādi.... Tā, laikam, to var nodefinēt...

Rakstu , lai saprast, vai esmu palikusi ļauna, vai tas ir tikai izmisuma sekas, ka d apmērām, mēģini, kaut ko, cītīgi, bet paliek arvien sliktāk... Saprotot, ka tagad kaķēnus nežēlīgi met prom pat tie, kuri paņem maziņos, paspējējas un izmet (gadījums ar manu mazulīti, kuru paņēmām ), negribās vairs neko darīt ar devīzi: „visiem nevar palīdzēt, bet palīdzot vienam paliek sāpes, ka nevari palīdzēt simtiem, vai vērts kaut ko darīt, ja vienalga sāp un vieglāk nepaliek”.

P.S.Es tas bildes neskatos vairs. Uz kaķēniem uz ielas – arī, bet tos kaķus, kurus uzsaku barot, baroju tapāt, bet ar smagāko sirsniņu....

(s) :'-( (s) :-/ :'-(

30.06.2011 19:13 |
 
Reitings 1720
Reģ: 29.01.2009
Pumčik- tad jau arī bomžu nakts patversmēm nav jēgas, jo viņiem taču gribās vairāk!
Labi, tiešām bezjēdzīgi diskutēt, katrs palīdz kam un kā grib un var!
30.06.2011 20:04 |
 
Reitings 2130
Reģ: 29.06.2009
Tass besis un sāpes ir uz sevis, bet kad vairs nav kur, tad atduras pret tiem, kuriem vairs nevari palīdzēt, cik gribētos. Dažreiz skatiens noveršas neviļus no tā, kam nevari palīdzēt. Skumji, ka tā sajutos.
30.06.2011 20:06 |
 
Reitings 2943
Reģ: 29.01.2009
kate es par cilvēkiem nerunāju, bet gan par kaķiem!
30.06.2011 20:06 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
oi, pumchik, es labaakajaa gadiijumaa pie sevis vareetu uznjemt zelta zivtinju vai pamestu pundurkaami, manaa miniatuurajaa studio dziivnieki nojuugtos :D bet es paliidzu, es eju uz patversmeem staidzinaat sunjus.
bet vispaar atkal plashi diskuteejama teema. vajag visu to sisteemu izmainiit, lai nebuutu tik daudz to bomzhdziivniecinju uz ielaam
30.06.2011 20:07 |
 
Reitings 1202
Reģ: 29.01.2009
Tā ielu kaķu kastrēšana jau pastāv, problēma tik tā, ka nepietiek naudas, lai to varētu masveidā izdarīt pa riktīgo. Un tāpat jau nāk jauni, nekastrēti kaķi klāt, kas to populāciju pavairo. Kastrētos var atpazīt pēc tā, ka viņiem ir nogriezts vienas auss pats galiņš.

Man liekas forši, ka cilvēki meklē kaķiem tās mājas, ārstē viņus... Man vienmēr ir viņus žēl, pat tagad, kad tās galerijas ir simtiem. Ja man jau nebūtu kaķa, droši vien paņemtu kādu no viņiem, viens man riktīgi iepatikās, žēl, ka nevaru paņemt.

Vot, ko es nesaprotu - kā var būt žēl cilvēku bērnus. Nu kā? Ja viņiem iet sūdīgi kopš sākta gala, viņi nemaz nezina, kā ir, kad viss ir labi. Bērni ļoti ātri pielāgojas un māk paši itin labi sadzīvot ar apstākļiem. Un kad kāds sāk vākt ziedojumus uz nāvi slimiem bērniem, kuri tāpat nomirs, tad gan gribas bļaut - nu tak samaksā to naudu labāk kādam, kurš ir spējīgs izdzīvot, kaut vai kaķu mājai ziedo.
30.06.2011 20:12 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Mans viedoklis būs ļoti ass.
Nav slikti nodarboties ar labdarību, bet jāatceras, ka visiem nevaram palīdzēt, īpaši tas attiecas uz kaķiem ;-) .
Uzskatu, ka novārgušus dzīvniekus glābt NAV humāni, jo bieži vien šādu dzīvnieku ārstēšana maksā ļoti daudz, un šī nauda varētu reāli tikt virzīta veselu dzīvnieku aprūpei, slimu dzīvnieku liktenis tāpat ir nolemts. Novārgušu dzīvnieku būtu jāiemidzina, izņēmuma gadījumi, ja kāds piesakās sponsorēt, klīnika, privātpersona.
Kāda jēga ir izārstēt dzīvnieku kurš tāpat tiks iemidzināt, jo slimu dzīvnieku nevienam nevajag, tās ir mocības dzīvniekam.
Un problēmas sakne ir cilvēkos, viņu domāšanā, manuprāt daudz briesmīgāks skats ir tad kad suns tiek atrasts piesiets bada nāvei, kad cilvēks regulāri dzīvnieku sit savu emocionālo tieksmju apmierināšanai, nevis kad dzīvnieks ir dzimis, audzis uz ielas, viņa psiholoģija jau ir izmainījusies, viņš nav pieradināts un ja kāds vēlas savvaļas dzīvnieku- lūdzu. Mēs taču katru stirnu un zaķi neglābjam.
Pagaidām pie tā tiek strādāts, ka nākotnē ikvienam dzīvniekam būs obligāts pasākums čipošana, līdzīgi kā trakumsērgas vakcinācija.
30.06.2011 22:05 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Ar kolēģiem pārrunājām patversmes absurdo politiku, uz ielas atrod veselus dzīvniekus, vai cilvēki kaut kādu iemeslu dēļ paši atsakās no dzīvnieka un tai pat laikā uz ielas tiek atrasts novārdzis dzīvnieks, kuram ir nopietnas veselības problēmas, dzīvnieku izārstē, bet diemžēl laiks iet uz priekšu un neviens nav pieteicies paņemt veselo dzīvnieku, viņš tiek iemidzināts, taču slimais vēl joprojām gaida saimniekus, par viņu tiek bāzti sludinājumi vai uz katra stūra. Dzīvnieku mīļi un aizstāvji? Vai tas ir loģiski?
30.06.2011 22:09 |
 
Reitings 787
Reģ: 11.04.2009
Saprotu, par ko Tu runā... Man Latvijas mājās ir vairāk nekā pietiekami dzīvnieku, tamdēļ vairāk nevar nemaz atļauties paņemt dzīvniekus. Ja vien Latvijā būtu tāda kārtība, kā ir Lielbritānijā - te pamesti kaķi un suņi nevazājas pa ielām. Un te ir nevis miskastrunči, bet gan miskastvāveres! :-D
30.06.2011 22:12 |
 
Reitings 136
Reģ: 22.05.2011
Prieks, ka ir cilvēki kuri sameklē mājas! Bet skumji ir pie daudzzīvokļu mājām - protams žēl, tantes baro - bet neviens tos kaķus pagalmos nekastrē, katru gadu dzimst arvien jauni kaķēni, lielākā daļa slimi un mokās līdz nomirst, jo kaķi krustojas savā starpā, otru pusi kaķēnus sakropļo bērni, nobrauc auto , nokož suņi utt :-/ Protams, tas maksā naudu un tantes jau nesametīsies. Man ir minka miskastnieks, ļoti mīlu kaķus principā (l) Skumji un skarbi, bet varbūt tomēr - ja nav naudas kastrēt, varbūt būtu humānāk ielas dzīvniekus tomēr iemidzināt... :'-( Ļoti mīlu kaķus, bet nav taču iespējams savā mājā paņemt visus un arī kaķēnus kuri dzimst un dzimst.. :-/ Vajadzētu dzīvniekiem likt čipus, jo kaķis/suns nav vainīgs ka ir piedzimis un uz ielas - sākumā vienmēr bijis cilvēks! Un diemžēl ielas kaķīšiem neviens nepalīdzēs, kamēr visi nebūs kastrēti, ciešanas tikai vairosies...
30.06.2011 22:47 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Es arī esmu no tām,kas labāk palīdzēs dzīvniekam,nekā kkādam dzērājam-bomžotājam.
Tiesa,es vairāk esmu suņu cilvēks.Ja man būtu liela māja(nevis mazs,vienistabas dzīvoklis),es paņemtu vismaz 2-3 suņus no patversmes.Ja būtu bagāta un ar superlielu māju,tad kādus piecus.Nu,varbūt nākotnē...
Es priecājos par katru cilvēku,kurš var un arī paņem kādu dzīvnieciņu,dodot viņam mājas.Mans mīļais arī ir dzīvnieku aizstāvis.Viņš ir pat ar balodi lietus laikā parkā uz soliņa sēdējis un gaidījis,kad atbrauks draugs ar būri,lai var normāli pie vetārsta aizgādāt.Tagad balodis ir uzticams viņa drauga draugs :D Un daudz tādu stāstiņu ir par viņu un dzīvniekiem.Dzīvnieki vispār viņu kkā jūt un mīl.Brīžiem nepatīk ar viņu uz zoo iet,jo visi dzīvnieki pie viņa nāk,nevis manis :D
Visiem nekad nevarēs palīdzēt un visus nekad nevarēs izglābt.Bet vai tāpēc neglābt vispār?Nu,manuprāt labāk palīdzēt kaut pieciem no desmit.Nevis uzlikt ignoru no sērijas ''ja nevaru palīdzēt visiem desmit,tad nepalīdzēšu vispār''.
30.06.2011 23:07 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
haha, Heartkiller, es iedomaajos to skatu, ka, piemeeram, tu zoo sajuusminies par dziivniekiem, a taa stirna naak pie tava drauga :D
30.06.2011 23:17 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Savukārt, man besī, ka cilvēkiem jāpurpina par to, kas uz viņiem vispār neattiecas. Nu nepatīk - neskaties. Kā līdz šim visi tika galā bez tevis, tā tiks turpmāk.
Filozofija gan vienkārši lieliska - ja nevar palīdzēt visiem, nav vērts to darīt vispār. Iedomājies - tu nonāc slimnīcā, bet ārsts tev pasaka, visiem slimniekiem tāpat nevar palīdzēt, tāpēc tevi es neārstēšu. Patiktu?

Atbrīvoju tevi no šausmām manās galerijās un "runā" sadaļā.
30.06.2011 23:17 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Es pieturos pie shadas politikas: vai nu nemu,vai nu nee. baroshanu neatbalstu.tas veicina vairoshanos. ja nevari panemt, nebaro.
02.07.2011 22:02 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Ja kaķi ir sterilizēti, viņi nevairojas. Visi kaķi, kurus ar mammu pastāvīgi barojam, ir sterilizēti.
02.07.2011 22:07 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Bet lielaakaa dalja tomer ir vairotiesspeejigi..es par taadiem runaju.
02.07.2011 22:12 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Varbūt. Katrā ziņā - katrs var uzskatīt kā grib.
Es uzskatu, ka dzīvnieks nav vainīgs pie tā, ka nonācis uz ielas, tāpēc viņam nav jāmirst badu un jāmokās. Man rokassomā vienmēr ir kaķu barība un, ja kādu izsalkušo savā ceļā satieku, tad pacienāju.
Bomžus arī visādas zupas virtuves baro. Bet no tiem posts ir daudz lielāks, kā no klaiņojošiem dzīvniekiem. Pēc idejas, viņus tad arī vajadzētu atstāt dabiskajai atlasei. Bet nē. Bezsaimnieka dzīvnieks ne ar ko nav sliktāks.
02.07.2011 22:19 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
a man besi, ka tu vnm tik daudz un gari raksti, ka man nav pacietibas visu to murgu izlasit!

tad , lai katrs latvija nem pa 2 kakiem un abus izkastre!
02.07.2011 22:57 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
slimi.
02.07.2011 22:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)