Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā jums tas izdodās?

 
Reitings 118
Reģ: 29.01.2009

Sveikas, meitenes! :-) jautājums tām, kuras uzsākušas vai mēģina uzsākt veselīgo dzīvesveidu. Padalaties, kā jūs cīnaties, kad visam gribas atmest ar roku? Kad tomēr uznāk slinkums kārtējam treniņam, vai kad uznāk kāre pēc saldumiem? Ko jūs sev iegalvojat vai ko mēģinat darīt?

29.05.2011 16:16 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Necīnos, manuprāt, brīžam vajag arī atelpu... lai pēc tam atkal ķertos visam klāt ar jaunu sparu! :-)
Mēs esam tikai cilvēki! (l)
29.05.2011 16:18 |
 
Reitings 118
Reģ: 29.01.2009
Bet kā tad panākt vēlamos rezultātus? :-/
29.05.2011 16:21 |
 
Reitings 2170
Reģ: 29.01.2009
Necīnos. Uzskatu, ka tā viena apēstā bulciņa vai daži čipsi nodara mazāku ļaunumu nekā sevis piespiešana un savu vēlmju apspiešana. Protams, viss atkarīgs arī no tā, cik bieži šādas vēlmes rodas. Ja katru dienu gribas apēst pāris burgerus, tad gan vajag sevi ierobežot, bet ja pēc pusdienām sagribas konfekti - neredzu iemeslu šo konfekti neapēst.
Man, piemēram, nedēļas nogales ir laiks, kad sev atļauju ēst visu, kas kārojas. Čipsus, neveselīgos salātus, ķiploku grauzdiņus, šokolādes utt.
29.05.2011 16:27 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
Neizdodas man tas viss parasti paliek tikai domas līmenī :)
29.05.2011 16:28 |
 
Reitings 205
Reģ: 29.01.2009
Gadu gaitā jau tie rezultāti nekur neizpaliek. Nav vērts sevi pārlieku ierobežot, piemēram, mēnesi dzīties kā trakai, stingri pateikt NĒ visiem saldumiem.. tas parasti ne pie kā laba nenoved, drīzāk jau pretēji.
29.05.2011 16:29 |
 
Reitings 211
Reģ: 30.10.2010
Psiholoģijas lekcijās reiz stāstīja, ka liela loma ir domāšanai pie visa šī.Ja domāsi, ka esi resna un neglīta, (lai gan citiem tā nešķiet) ar laiku ķermenis tam visam pielāgosies un kļūs "neveselīgāks". Stāstīja citiem vārdiem, bet doma bija šāda |-)
29.05.2011 16:31 |
 
Reitings 341
Reģ: 18.11.2009
Domāju par to,ko man vajag nevis par to ko es gribu! ;-) esmu atradinājusies un nemokos domājot par saldumiem vien. ;-)
29.05.2011 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 1504
Reģ: 11.03.2010
man pat neprasaas saldumus un nashkjus, bet, kad sagribaas, mazos daudzumos to sev ljauju. :)
ir vieglaak, jo arii draugs meegjina buut veseliigs, taapeec nav tik traki. :)
29.05.2011 16:42 |
 
Reitings 447
Reģ: 25.06.2009
kapu4inka - man viss ir precīzi tā pat! :D :D rīt uzsākšu sportiņu,doma sportot katru otro dienu no rītiem,papildus vēl ar velo braukāties..
29.05.2011 19:21 |
 
Reitings 1080
Reģ: 29.01.2009
Man sāka izdoties pēc tā,kad aizgāju pie ģimenes ārsta ar veselības problēmām. No neveselīga dzīvesveida,mazkustības un stresa man ir kļuvušas viskozas asinis(biezākas,nekā vajadzētu). Mani brīdināja,ja nesākšu kaut ko darīt lietas labā, būs bēdīgi (t)
Nu tad tagad esmu beigusi rīt draņķus,dzert gāzētas limonādes un sulas ūdens vietā. Ar fiziskajām aktivitātēm gan tā švaki,bet pastaigas arī jau skaitās :-D Viedoklis no malas bieži palīdz |-)
29.05.2011 19:37 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man sakuma bija loti gruti,jo es Latvija tiesam nekad nepieversu nekadu uzmanibu,kas tajos iepakojumos ieksa!Laikam ta sintetika toreiz ari tik daudz nebija! |-)
Viss sakas ar to, ka panemu rokas jogurtu un virs teica-noliec mala.es tev paradisu ,kadu nemt!
Atskiriba ir loti liela,ka jutos ,izskatos!Seja daudz labaka,galva skaidraka! :-)
29.05.2011 19:41 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nezinu kā ir tām, kurām ir relatīvi daudz, ko nomest nost, bet, lai uzturētu sevi formā, saldumi, protams, saprāta robežās, par skādi nenāk! Drīzāk tas atspoguļojas uz manu sejas ādu (pūtītes), nevis augumu kopumā! Pārsvarā sabalansēts uzturs, neēšana pirms gulētiešanas, nedaudz fiziskās aktivitātes, un tad arī kāds našķītis par ļaunu nenāk! (l)
29.05.2011 19:43 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es to veseligo esanu vairak saku ne tapec ,ka janomet svars-es gribeju labaku adu,justies labak-uzlabot koncentresanas spejas utt!Cukurs loti biezi dod miegainibu-ari ja lietojam organic cukuru!
Est var visu faktiski,bet tados sabalansetas daudzumos.
Noteikti nevar visu laiku centreties uz to ,ko var ,nevar,tad tiesi tas ,ko nevar ,vairak karojas...! |-)
29.05.2011 19:50 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man ir tā, ka mani ļoti motivē tas, ka es negribu būt resna. :-D

Bet vispār, kā atturēties no visa sliktā un nederīgā... Viss sākās ar to, ka bija problēmas ar kuņģi, dakteris teica neēst ceptu, treknu, utt. Neklausīju, problēmas turpinājās. Kad izlēmu pievērsties veselīgam dzīvesveidam, to visu atmetu. Svars zuda, bet arī problēmas ar kuņģi pazuda uz neatgriešanos. Kad biju Briselē, mums bija vakariņas ribiņu restorānā, kurā pasniedza ceptas ribiņas, tas bija vienīgais, ko varēja ņemt - nolēmu ēst, jo jāēd taču ir. :-D Nu un otrā dienā sajutu rezultātus - bija nelabi un sāpēja kuņģis. (t) Tāpēc no tā man nemaz nav grūti atturēties. (l)

Saldumi vairs neprasās! Tāpēc, ka es zinu, ka tie nav labi, tāpēc, ka pat, ja es pagaršoju kādu saldumu, man šķiet, ka pārāk sintētiski un pretīgi. Vienīgā, ko varu ieēst, ir melnā šokolāde, vismaz 70%.

Mana vājība ir rieksti un žāvēti augļi, tos arī pa retam atļaujos lielākos daudzumos nekā vajadzētu. Lai arī tie ir veselīgi, daudz tomēr nebūtu vēlams saprotamu iemeslu dēļ. Taču ja tas ir vienīgais, ar ko ''grēkoju'', tad kāpēc nē. :-)


Ā, un jā - briesmīgie saldinātie jogurti man arī tagad liekas traki negaršīgi. Vienīgais izņēmums - Activia, bet to neēdu bieži, kādu reizi divos mēnešos nopērku četrpaku un viss.

Desas, cīsiņi, citi surogātprodukti - vienkārši nepiesaista. Vistas fileja ir 84 reizes garšīgāka. :-)
29.05.2011 19:51 |
 
Reitings 118
Reģ: 29.01.2009
Paldies par atsaucību!! ;-)
30.05.2011 02:06 |
 
Reitings 3
Reģ: 29.01.2009
Sveika! Es vienkārši jūtos labāk pati! Personīgi esmu tikusi no 75kg uz 62kg (esmu 1,73m) un 2-3kg robežās svārstoties esmu noturējusi ~gadu. (ziemā bija grūtāk, tagad uz pavasari/vasaru ir daudz vieglāk dzert ūdeni, ēst svaigus dārzeņus un piecelties ātrāk no rītiem, lai sportotu, jo ir jau gaišs) Atzīšos, tas ir grūti, jo neesmu no smalkajām; man nebūs tā, ka nedēļu piedomāšu, ko ēdu, vakaros uztaisīšu pāris presītes, savākšos un tad kādu laiku ēdīšu, ko gribēšu; drīzāk otrādi, jāēd ļoti pārdomāti un jāsporto regulāri, lai pat noturētu svaru, kur nu vēl mestu, bet esmu to pieņēmusi.
Protams, reizēm uznāk vājums! Vienu brīdi jau 5 kg pienāca klāt, iestāstīju sev, ka man tikai liekas, ka tā jādzīvo, tās ir tikai bailes, patiesībā varu ēst kartupeļus vakariņās, ja gribu un šokolādes batoniņu, ja gribu; izlaist treniņus un nekustēties, bet izrādījās, ka nevaru vis ;) Un es nebiju ar mieru pieņemties atpakaļ svarā to kartupeļu dēļ, viņi nebija tā vērti.
Es tiešām daudz labāk jūtos, kaut gan ir plusi un ir mīnusi! Es, piemēram, runāju ar kolēģi, viņa, visticamāk, sver apmēram tik pat, cik es, bet viņa ir ļoti „mīksta”, var redzēt, ka tauku % ir paaugsts, ēd viņa briesmīgi & nesporto nekad. Un mēs viena otru apbrīnojam, tai pašā laikā – neizprotam. Viņa man prasa, kā es neesmu nožēlojama, kad atsakos no saldumiem vai kā man nav žēl krūšu (kuras, dabiski, samazinājās līdz ar visu pārējo), kā man neuznāk kāre sarīties visādus draņķus, es, savukārt, nesaprotu, kā viņa var sūdzēties, ka prasās nomest riepu, bet vairāk tomēr viņa vēlas turpināt ēst burgerus, saldējumus un majonēzi – tad jau laikam negribas!
Starp citu, svars ir tikai viena veselīga uztura izpausme. Kad es paskatos uz savām vecajām bildēm, man ir pilnīgi citāda seja, pufīga un piepampusi, tāpat kā pirksti (vairāki gredzeni krīt nost tagad) – tas no sāls un citām pārtikas piedevām droši vien! Un dehidrācijas. Doma, par glāzi plika ūdens mani šķebināja – kā kaut ko tādu var dabūt iekšā. Pat vasarās es vārīju tējas, kuras pēc tam atdzesēju, lai dzertu, kad slāpa. Kad sāku ēst „vienkāršāk”, tad sākumā organisms attīrījās, pāris pumpas uzmetās, no salātiem pūtās vēders un no tējas bez cukura palika slikti. Pēc laika – seja jau bija šaurāka, gulēju labāk un spēju padarīt vairāk, kaut gan kilogrami vēl bija tie paši. Pēc vistas + salātiem ir tas pats sāts, kā pēc ceptas cūkgaļas + piedevām, bet nav tā smaguma sajūta! Pēc zaļās tējas, tā pati enerģija, kā kafijas, bet bez dulluma, sirds sišanās un zobu krāsošanās. Starp citu, mēs bieži nemaz nejūtam, ko ēdam, jo darām to aiz pieraduma un domājam, ka tas mums garšo vai ir nepieciešams. Tagad, pagaršojot kaut kādus jau gatavus, veikalos safasētos salātus, viņi ir nepatīkami sāļi!, vairums saldumu garšo ļoti sintētiski, salīdzinot ar svaigām ogām vai to pašu melno šokolādi un no čipsiem, gāzētiem dzērieniem un ātro ēstuvju piedāvājumiem, man sāp vēders uzreiz! Varbūt tas ir psiholoģisks pamats, bet sāp fiziski!
Par sportošanu – kad uznāk slinkums, es pārslēdzos uz citu motivāciju, ar svaru tam vairs nav nekāda sakara, es trenējos 5km krosiņam, labdarības skrējieniem un sapņoju kādu dienu noskriet pusmaratonu (esmu švaka gargabalniece, tāpēc tas būtu liels sasniegums).
Par labiem darbiem ar ēdienu jau sen sevi neatalgoju, tāpat, kā nepažēloju, kad uznāk melnie; bet reizēm tiešām jūtu, ka ir pienācis laiks un varu to atļauties & tad nopērku dārgu, kvalitatīvu melno šokolādi un nākošās nedēļas laikā pa gabaliņam apēdu.
Kas vēl palīdz ir tā apziņa, ka ēdiens man būs apkārt visu dzīvi. Cik bieži gan es ēdu par daudz, jo vienkārši garšoja, vai turpināju ēst, kad biju jau pilna, tikai tāpēc, ka zināju – šitas nav labs un man nevajadzēja to ēst, tāpēc tagad nākošās divas nedēļas es būšu uz diētas un tāpēc jāapēd vēl drusciņ, kamēr ir iespēja! – ar tādu pieeju nekas nesanāks. Zinu, ka vienmēr būs rītdienas brokastis, pusdienas un visas nākotnes ēdienreizes, kurās varēšu ēst, ko vien vēlos, tikai kārtīgi jāizdomā, vai un ko vēlos. Un kādreiz man likās, ka apēst gabaliņu šokolādes ir kā asins piliens haizivij, kāds labums no tā? Tagad 100x lielāka bauda no tā viena gabaliņa, nekā kādreiz no visas tāfelītes, vienkārši pietiek!
Jā, es atsakos no daudz produktiem, bet es IZVĒLOS no viņiem atteikties, nevis aizliedzu sev. Man prasīja laiku, izfiškot to attieksmi un pareizo domāšanu, bet, kad vienreiz to izdara, tad ir daudz vieglāk un tad nav jācīnās, tad ir jāizbauda rezultāti ;)
03.06.2011 10:34 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Viegli, jo ar draugu izvēlamies veselīgu, zaļu ēdienu, abi viens otru stimulējam, atbalstam. Šad tad ēdu kārumus utm. bet viss ar mēru.
03.06.2011 11:01 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Viegli, jo ar draugu izvēlamies veselīgu, zaļu ēdienu, abi viens otru stimulējam, atbalstam. Šad tad ēdu kārumus utm. bet viss ar mēru.
03.06.2011 11:02 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Viegli, jo ar draugu izvēlamies veselīgu, zaļu ēdienu, abi viens otru stimulējam, atbalstam. Šad tad ēdu kārumus utm. bet viss ar mēru.
03.06.2011 11:02 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Cīnos ar sevi - tas ir viegli, bet kad uzrodas kāds kārdinātājs, piemēram mamma vakarā ar lielajiem saldējumiem vai onkulis ar kūkām/bulciņām, tad ir lielas dusmas :D
03.06.2011 12:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits