Izglītība, karjera...

 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009

Izlasīju jaunākajā Cosmo žurnala temu par izglītību un darbu attiecīgajā profesijā, un radās pārdomas, pat nedaudz "uzcepos", rakstā dalās domās 3 meitenes kuras ieguvušas vai gandrīz ieguvušas augstāko izglītību, taču darbu atrast savā profesijā nevar, jo Latvijā vienkārši nav pieprasījuma pēc šo profesiju pārstāvjiem, un ja ir tad obligāta prasība ir pieredze, tāpēc protams ir "škrobe" nauda maksāta, darba nav, pieredze arī nav lai dabūtu darbu, un ko tad vispār augstskolas tādas programmas ievieš, sasola ka pēc skolas būs darbs, skola sagādās praksi, tātad arī pieredzīte būs bet še tev, skola uzmet- praksi meklē pati, darbu arī.

Jautājums ir sekojoš, vai uzskatat, ka valsts ir atbildīga par to, ka nevar atrast darbu, iegūtā augstākā izglītība ir nekam nederīga un kā pliķis pa vaigu- bet viņi taču solīja ka viss būs, prakse būs, darbs būs, un kādā mērā ir atbildīga?

Vai tāpēc mēs mācamies augstkolā lai iegūtu garantiju? Manuprāt tas ir tikai kā nosacīts nodrošinājums, bet nevis garantija ka darbs kritīs no gaisa, un viss tiks pasniegts uz paplātes.

09.04.2011 17:19 |
 
Reitings 360
Reģ: 19.09.2010
Uzskatu, ka valsts ir vainīga. Tiek uzņemti daudzi studenti, valsts iegulda līdzekļus viņus skolojot.. un tad tie cilvēki kļūst vai nu par bezdarbniekiem vai arī dodas prom.
Abām pusēm tas ir neizdevīgi.
09.04.2011 22:29 |
 
Reitings 2925
Reģ: 29.01.2009
man drīzāk liekas,ka problēma ir tajā,ka pat studenti,kuri ir ļoti spēcīgi nevar atrast darbu,jo visās darba vietās prasa iepriekšējo pieredzi bet kur,lai students,kurš tikko beidzis skolu dabū pieredzi nez cik gadus tajā sfērā..
darbs nekad nekritīs no gaisa un to atrast nav viegli, prakse daudz ko dod, bet man liekas,ka ar praksi vien ir par maz,lai iegūtu to pieredzi kādu potenciālo darbinieku cv vēlas redzēt darba devējs..
09.04.2011 22:35 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Tādēļ arī ir prakse! Protams, smieklīgi, ja prakse ir tikai mēnesi :D bet ja ir 4 mēnešu tad gan var kko iemācīties un šo pieredzi gūt!
09.04.2011 22:52 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es esmu beigusi akadēmisko programmu, kuras laikā nebija prakses. Studijas balstījās uz vienas valodas padziļinātu apguvi, un pašlaik man ir darbs, kurā jāizmanto tieši šī valoda. Saprotu, ka ir jāmācās klāt arī kaut kas cits, jēdzīgāks, lai varētu apvienot kādu konkrētu profesiju ar konkrētās valodas lietojumu!
Es strādāju jau kopš studiju 1. gada un ne reizes neesmu bijusi bez darba. Ja šobrīd paliktu bez darba, arī būtu, kur iet, jo konkrētā valoda ir diezgan pieprasīta.
09.04.2011 23:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits