Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izglītība, karjera...

 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009

Izlasīju jaunākajā Cosmo žurnala temu par izglītību un darbu attiecīgajā profesijā, un radās pārdomas, pat nedaudz "uzcepos", rakstā dalās domās 3 meitenes kuras ieguvušas vai gandrīz ieguvušas augstāko izglītību, taču darbu atrast savā profesijā nevar, jo Latvijā vienkārši nav pieprasījuma pēc šo profesiju pārstāvjiem, un ja ir tad obligāta prasība ir pieredze, tāpēc protams ir "škrobe" nauda maksāta, darba nav, pieredze arī nav lai dabūtu darbu, un ko tad vispār augstskolas tādas programmas ievieš, sasola ka pēc skolas būs darbs, skola sagādās praksi, tātad arī pieredzīte būs bet še tev, skola uzmet- praksi meklē pati, darbu arī.

Jautājums ir sekojoš, vai uzskatat, ka valsts ir atbildīga par to, ka nevar atrast darbu, iegūtā augstākā izglītība ir nekam nederīga un kā pliķis pa vaigu- bet viņi taču solīja ka viss būs, prakse būs, darbs būs, un kādā mērā ir atbildīga?

Vai tāpēc mēs mācamies augstkolā lai iegūtu garantiju? Manuprāt tas ir tikai kā nosacīts nodrošinājums, bet nevis garantija ka darbs kritīs no gaisa, un viss tiks pasniegts uz paplātes.

09.04.2011 17:19 |
 
Reitings 610
Reģ: 31.07.2010
Manuprāt, valsts nu nekādā mērā nav atbildīga, lai mēs pēc augstskolas beigšanas atrastu darbu savā jomā. Un studijas nav nekāds garants, bet gan sevis piepildīšana ar viena vai otra veida zināšanām. Pašiem galva uz pleciem un ar to ir jādomā, nevis jāpaļaujas uz citu solījumiem!
09.04.2011 17:27 |
 
Reitings 879
Reģ: 29.01.2009
manuprāt - tas ir pilnīgi aprobežots viedoklis, ka augstskolai, valstij vai vēl kādam būtu jāgarantē, ka redz pēc studiju beigšanas noteikti tiks iegūts darbs.
pašam ir jābūt aktīvam, jāiesaistās procesā, jo, cik es redzu savā augstskolā - nav tā, ka nevienam nav darba, visi sēž un čīkst. iet, meklē, interesējas, un tā tas darbs atnāk.
tikpat labi var pateikt - ja jau esi tik gudra, ko tad izvēlējies tādu specialitāti, kura nav darba..

ai, man besī cilvēki, kuri vainu par savām neveiksmēm uzveļ visai pasaulei, bet paši tik gudri.
es arī uzcepos. :-D
09.04.2011 17:36 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Nu, piemēram, manā specialitātē, ja praksē sevi parāda no labās puses, visbiežāk piedāvā arī strādāt. Tātad-viss atkarīgs no paša. No valsts atkarīgs tikai tas, cik šo prakšu vietu būs, jo manas potenciālās datba vietas ir valsts iestādes (un, protams, arī tas vai šo profesiju nelikvidēs, jo to grib darīt).
Bet jāsaka godīgi, augtskolas bez prakses-tas man ir maz saprotams-ko darīt bez prakstiskām zināšanām? Tur nav brīnums, ka neņem darbā. (jā, paskarbi, bet nu..)
09.04.2011 17:38 |
 
Reitings 576
Reģ: 29.01.2009
Es domaju, ka viss ir katra paša rokās. Es piem., tgd mācos tādu profesiju, kur māca vēl 3 augstskolās un man nav ne jausmas kur tik daudz speciālisti mazajā LV liksies, bet tāpēc, jau es nedomāju, ka kāds vainīgs. Viss ir manās rokās un ja es iešu, darīšu, centīsos un darīšu tiešām visu, lai man būtu, gan darbs, gan pieredz utt. man viss būs.
Un ar praksi ir tā- tgd ļoti daudzi labprāt ņem praktikantus, jo tiem tacu nav jamaksā. Neredzu šeit problēmu.
Jā, jā, jā man arī bija škrobe, ka vsisi grib pieredzi, bet nedod iespēju sevi pierādīt, uzrakstīju niknu kometāru blogā arī
09.04.2011 17:39 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
visu dzive nasaka atrasanas istaja vieta, laika
09.04.2011 18:25 |
 
Reitings 7781
Reģ: 12.11.2010
un veiksme
09.04.2011 18:26 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
Manupraat Latvijaa lai peec augstskolas pabeigsanas dabuutu darbu ir jaamaacaas kaada no pieprasiitaakaam profesijaam .
Neuzskatu ka tas ir normaali jo mani neviena no vinjaam nesaista .Netaisos maaciities kko tikai taapeec ka vajag un dziivot nozeelojamu dziivi kuraa darbs ir tikai pienaakums nevis lieta kas patiik .
09.04.2011 21:14 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Ir skolas, kas tiešām garantē praksi, ja vēlies, piedāvā darbu utt :) manā tā ir...
bet es neuzskatu, ka valsts ir vainīga pie tā, ka konkrētais indivīds nevar atrast sev darbu utt... Tas ir jāvar pašam cilvēkam, jo ja viņš nevar atrast darbu savā profesijā (iet uz intervijām) bet viņu neņem, tad ir sekojošs jautājums, vai viņš māk gana pārliecināt darba devēju, vai viņš savu darbu pildīs pietiekami labi utt...
Jo kā zināms daudzi iet uz skolu tikai diploma dēļ!
Par sevi diemžēl patreiz varu teikt to pašu! Nedomāju, ka tas, ka man būs diploms kko mainīs... Es to daru mammas un omes sirdsmieram :-D stulbi, bet tā tas ir
09.04.2011 21:28 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nē, neuzskatu tā.
Uzskatu, ka valsts ir atbildīga, lai būtu pieejamas budžeta vietas, bet ne par darba nodrošināšanu.

Un vispār gudrus cilvēkus no jebkuras profesijas un skolas paņems darbā.
09.04.2011 21:30 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Var arī nepabeigt skolu, bet būt vienkārši labs speciālists, un tevi tāpat paņems. Svarīgi ir tas, vai tu esi tajā iekšā, ko mācies. Vai tas ir tavs un vai tas tevi interesē.
Pati izglītība ir tikai bāze, uz kuras augt un augt.
09.04.2011 21:32 |
 
Reitings 1466
Reģ: 26.09.2010
Mēs katrs esam atbildīgs par savu karjeru, darba spējām nevis valsts un augstskola.
Es studēju ar mēŗķi iegūt diplomu, turklāt manas studijas nemaz nesakrīt ar sfēru, kurā strādāju un neuzskatu studiju laiku par velti izšķiestu naudu, laiku, studijas man devušas daudz jaunu zināšanu :-)
09.04.2011 21:37 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Laikam jau pašam jādomā, vai tiks pēc skolas beigšanas darbā vai nē. man pēc skolas beigšanas darbs ir nodrošināts, ka būs vienmēr. ja būtu studējusi vēsturi, mākslu, kas mani interesēja, tā arī sēdētu bez darba :)
09.04.2011 21:40 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
Pakalns bet ja buutu studeejusi veesuri vai maakslu tad tev tas patiktu ...nevis dariitu kko tikai naudas deel .
09.04.2011 21:43 |
 
Reitings 254
Reģ: 31.05.2010
Vispār nepatīk man tā čīkstēšana, ka visi vainīgi- valsts, valdība...
Ir jāprot uzņemties pašam atbildību:-|
Mans personīgais viedoklis, ka karjera jāsāk no sākuma, kāpjot pa visiem tās pakāpeniem, tikai tad var izprast un novērtēt darba būtību.
Man piem., riebjas kad salien amatos jaunuzceptie grāmatveži, vai jebkuri citas profesijas pārstāvji, kuri domā, ka dabūjuši savu diplomu ir baigi gudri, kaut vai no reālās dzīves nav redzējusī neko. Spēja zubrīt nenozīmē spēju praktiski darboties!
Man nekad prātā nekas tādas nebija ienācis, ka vastij man vajadzētu darbu nodrošināt, es pat neceru uz pensiju, tāpēc to krāju pati.. :-|
09.04.2011 21:44 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Mis Zilaiskalns87"
bet man iepatikās tas, ko studēju un patīk mans darbs :)
09.04.2011 21:44 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Man jau patīk tie viedokļi, ka pie visa vainīga valsts. Tā taču vieglāk dzīvot. Nav jāuzņemas atbildība par savas izglītības izvēli, par centieniem atrast darbu, par izaugsmi, karjeri, naudas maka biezumu. Pie visa taču valsts vainīga ;-)
09.04.2011 21:45 |
 
Reitings 3216
Reģ: 12.01.2010
Mani kaitina tas, ka daži pabeidz skolu knapi ar sekmīgām atzīmēm, kursa (utt) darbu nopērk un tad skaitās baigi speciālisti savā jomā.
09.04.2011 21:47 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Studēju to,kas patīk.Neesmu no tiem,kas varētu mācīties kko tikai tāpēc,ka ar to redz' piķi varētu kāst.Mana fakultāte nekad nav bāzusi batonus ausīs,ka mums visiem būs darbs,taču tas nav mazinājis studējošo skaitu.
Uzskatu,ka man būs gan karjera,gan laba nākotne.Tikai visa tā sasniegšana ir atkarīga no manis,manām idejām un spējām.Diploms vispār nekad negarantē 100% darba vietu.Viss ir atkarīgs no cilvēka.Pietiekoši daudz man labu piemēru,kas strādā to,ko izmācījušies un ir arī ļoti labi piemēri,kam diploms ir vienā jomā,bet ļoti labs darbs pavisam citā.Viss ir atkarīgs tikai no cilvēka paša.Izglītība ir tikai pamats,no kura augt un attīstīties.
09.04.2011 21:53 |
 
Reitings 577
Reģ: 29.01.2009
Pakalns tad tas ir labi un prieks par tevi :)

Protams ka valsts vainiiga , jo paskatoties uz citaam valstiim visur var atrast darbu savaa profesijaa bet tikai Latvijaa visiem ir jaabuut arstiem ,indzenieriem, metinaataajiem un tad buus darbs .
09.04.2011 21:55 |
 
Reitings 1020
Reģ: 29.01.2009
manuprāt, LV augstākās izglītības joma ir pārāk maz sasaistīta ar uzņēmējdarbības vidi, no kuras attiecīgi tālāk attīstās darba piedāvājumu tirgus. līdz ar to, ja ne uzņēmumi, ne valsts, ne pati augstskola neizrāda iniciatīvu sadarbībā, neko labāku nevar gribēt.
es mācos vispusīgu programmu ar starptautisku ievirzi, tādēļ domāju, ka darbs būs. jau ir patiesībā.
šodien es uzskatu par neprātu mācīties akadēmiskās programmas, jo nav nekādas iespējas dabūt kau minimālu pieredzi.
09.04.2011 22:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)