Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

---Es nezinu,ko gribu!

 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009

Varbūt no malas liekas,ka esmu daudz maz saprātīga būtne :D bet brīžiem sevi uzskatu par galīgu čaiņiku.

Man ir jau 22 gadi un nav 100% pārliecības par to,ko es gribu no dzīves. Gribu nodibināt ģimeni,bērnus un darbu. Vislielākā problēma ir tā,ka es nezinu kurā virzienā man veidot karjeru-laiks iet uz priekšu,bet es veljoprojām nezinu,par ko es vēlos strādāt,kas man patiku arī nākotnē,es nezinu,ko es spētu,kādai profesijai es būtu piemērota. Kā lai es noskaidroju,kurai profesijai deru? Kādai ir bijusi darīšana ar Karjeras Centru vai NVA karjeras konsultantiem?

02.01.2011 20:45 |
 
Reitings 1248
Reģ: 24.04.2010
Pildot karjeras testu skolā izrādījās,ka es gribu būt policiste, ārste vai ugunsdzēsēja. Tādas profesijas,kur jāpalīdz cilvēkam .
īstenībā,es vēlos ko citu :-D
05.01.2011 20:04 |
 
Reitings 120
Reģ: 14.06.2010
Chanely man tāds nekautrīgs jautājums !
Tas ar ko tu nodarbojies nes peļņu ?
03.01.2011 16:02 |
 
Reitings 1402
Reģ: 17.10.2010
chanely ļoti precīzi pateica, par to skolas beigšanu. es arī nezinu, ko gribu darīt. man ir zināms virziens, bet tas ir ārkārtīgi plašs, un es patiešām nezinu... šobrīd itkā darbs, kas man patīk ir, bet kad es iedomājos to, ka man nākošos 40 gadus no savas dzīves 5dienas nedēļā, 4 nedēļas mēnesī jāpavada pie datora, pavisam šķērmi ap dūšu paliek.
02.01.2011 23:52 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Emmanuelle, bagāta ne. Diemžēl pat pārtikusi ne. Pažreizējās algas -zem 200 uz rokas.. Bet man ir cilvēks, kas mani atbalsta, tādēļ kopā tas finasiālais, cerams, nebūs tik bēdīgs.
Tā varbūt ir mšudienu vaina kādai daļai-ka studē pelnošas profesijas, bet ,ja nav tā tikšķa uz profesiju-sakostiem zobiem diez vai kas izdosies.. Pat,ja lielu naudu pelnīs.
Caurmērā tomēr labi pelnošie ir tie, kam patīk tomēr savs darbs. Vismaz ilglaicīgā posmā (uz gadiem 10;20..)
02.01.2011 23:20 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Viens no variantiem, varbūt ne pats labākais, bet vari padomāt, ko noteikti tu negribētu darīt, kur negribētu strādāt. Un tad saraksti uz lapiņas, kaut vai daudz profesijas un izsvītro tās, kuras tev noteikti nepatiks, un tad vēl pa kādai izsvītro, līdz paliek vien dažas. Iztēlojies, vai tu iederētos tādā vidē.
Tad vari internetā pameklēt informāciju par šīm profesijām, ir arī tāda video sērija, kur tiek apskatītas dažādu profesijas pārstāvju ikdiena.
Pati izlēmu, kāda nozare man tuvāk pie sirds, lasot augstskolu sludinājumus. Lasīju, lasīju, un pēkšņi sapratu - lūk, tas ir tas ko vēlos studēt. Vari arī palasīt augstskolu piedāvājumus, jo tur ir arī studiju apraksti. ;-)
02.01.2011 23:08 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Emmanuelle, paldies! ;-)
02.01.2011 23:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Gemini -es tev saku!!Tev ir jastrada ar cilvekiem !!!Noteikti!!Tu esi uz pareiza cela...ja- ar to es nesaku ,ka busi bagata-bet, vai tas ir tavs merkis?
Nauda ir vajadziga-tas butu nepareizi ,ja teikut ,ka laimigs var but bez naudas!!! |-)
Tomer es zinu loti daudzus bagatus cilvekus ,kuri ir nelaimigi-slimi,neapmierinati ar dzivi citadi!!!
Tapec saku,ka noteikti ir jadara tas ,kur sirds sauc!!!
Chanely-loti daudz taisnibas!!!Loti simpatiska sieviete! :-)
02.01.2011 23:02 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
man pat diži nav ko ierakstīt diskusijā ! :D man patīk no visa kā mazliet. Bet gribu kaut ko konkrētu,noteiktu,stabilu,patīkamu utt-tā,lai prieks no rīta celties un mājās nav jāiet ar domu_oh ,beidzot tikšu mājas :D
fui,kā man nepatīk mana nenoteiktā dzīve-man patīk visu 'salikt pa plauktiņiem'. Bet nu šis laiks ir kā peldēšana pa ķīseli-pļurkc :D pat prāta nāk dziesma-vecās liktensdzirnas,gadi skrien kā stirnas,bet es vel nezinu.ko gribu :D man patīk nodrošināta,nedaudz pacilāta dzīve,bet velns ar ārā_kam es deru :D
02.01.2011 22:59 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
Ūn pat pēc augstskolas-tagad ir ineteresanti vērot,ka pat to KAS jādomā, māca.. Un man rodas jautājums (es vairāk par savu fakultāti, jo ar citām pieredzes nav) kā šie cilvēku ir kļuvuši par pasniedzējiem, ar doktora grādiem.. Protasm, tas ir subjektīvi, bet no studiju biedriem dzirdu līdzīgus viedokļus. Pasniedzējam ir jābūt kā piemēram, bet,ja viņš raisa nepatīkamas asociācijas-māceklim nerodas pareizais priekšstats.
Bet mēs paši varam mēģināt palīdzēt, lai citi neapjuktu. Saviem brāļiem daudzinu-ir svarīgi, ko Tu izvēlies darīt, katrs solis jāapsver.
Tāpat šeit-es gāju brīvprātīgi, iesaistījos organizācijaš, lielākā daļa smīnēja par to,kādēļ darīt darbu par kuru nemāksā. Dzīve samaksāja-es studēju to,kas man patiešām inetersē, kaut iepriekš nesapratu ko man darīt it nemaz (sajūtas biaj, pārliecības nebija).
02.01.2011 22:52 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Not for sale-man pasai sanaca smiekls,ka aizdomajos par sevi ,ka makslinieci!!Tas laikam tapec ,ka esmu paris darbus pardevusi-SAKAPIS galva!!! :-D
02.01.2011 22:50 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Ch. lover, jā, mana.

Bet īstenība jau tos jauniešus nemaz nevar vainot, ka viņi neprot izvēlēties dzīves ceļu. Jo kā tad lai viņi to prastu? Skolā un ģimenē visi tiek audzināti pašplūsmā. Mums taču netiek attīstīta ne stratēģiskā domāšana, ne analīze - saprast, kas tev padodas, kā sasniegt vienu vai otru mērķi, tāpat netiek attīstīti talanti. Īsāk sakot - skolā nenotiek orientācija uz nākotnes mērķi.
Un tad sanāk, ka jaunietis pabeidz sloku un jūtas kā no autiņiem izmests.
02.01.2011 22:45 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
CY-man liekas ,ka cilveki vienmer izvelas kaut ko tadu ,kur mazliet ir "tas keriens"-es nekad neesmu velejusies but inzeniere,jo zinu ,ka nespeju neko no ta... -ka viena meitene te teica-nav tas "cainiks"-nestrada taja virziena galva!!! :-D
Ja tev kaut kas ir iepaticies ,tad ,acim redzot ,ari pievelk!!!Tikai tas, ka kada profesija sola lielu naudu-nepietiek...ja nebusi laba sava profesija ,ta nauda ari nebus!!!!Pie mums tas redzams uz katra sola!! |-)
02.01.2011 22:44 |
 
Reitings 4504
Reģ: 21.05.2009
not_for_sale, tie,kas tagad studē ,jā (esmu jau rakstījusi kaut vai sava kursa situāciju-no 12 tikai 3 vai 4 patiešām interesē šī profesija, pārējiem tas ir papīrs), bet zinu (pazīstu vai esmu nesen iepazinusi) saociālos darbiniekus krīzes centros, probācijā, bērnu namos - viņi tiešām tur uz pleciem daudzus. Vienkārši, šī vide ir brutāli sagrauta, jo cilvēki ar to izsmiekla algu nespēj pavilkt sevi, kur nu vel ģimeni. Palikuši tādi, kam tas vai nu ir vienīgā iespēja pelnīt (paziņu iekārtotie, vienaldzīgie) un tādi, kas ar to ir saauguši-nespēj savu dzīvi savādāku iedomāties. Un tad redzot rezultātus - tas ir labums, par kuru neviens negrib runāt, jo tur cilvēks kā klients nonāk tikai gadījumos, kad noticis kaut kas slikts.
02.01.2011 22:42 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Vai dies`, Emanuelle, nemaz nebiju te domājusi Tavu hobiju! Pat tajā brīdī aizmirsu,ka Tu glezno.Es drīzāk par tādiem,kas saka " esmu māksliniece, es nespēju stradat konkrētu darba laiku, man nav iedvesmas, mūza nav atnākusi un vispār es gaidu,kad mani uzaicinās uz galveno lomu" un neko nedara! Jo viņi ir mākslinieki.Tā ir īpaša cilvēku kategorija.Un grib darīt kaut ko dvēselei! Da visi grib darīt kaut ko dvēselei, bet ir jādara arī kas noderīgs,par ko maksā arī naudu.
02.01.2011 22:41 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
viesulim baigā vienvirziena domāšana. dažreiz cilvēkiem vajag atgādinājumu par pat pavisam elementārā lietām. ja ir gatavs mainīties un pilnveidoties, tad šādās mudinošās grāmatās var atrast lielo dzinuli, grūdienu vai saucat to, kā gribat :-P
šobrīd es arī lasu ļoti pozitīvu grāmatu. un palēnām kārpos laukā no tiešām lielas nomāktības un bezspēcības. :-)
protams, ja nebūs vēlme mainīties, tad tā varbūt liekas tikai izšķiesta makulatūra.
02.01.2011 22:40 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
A ko darīt kad liekas, ka zini kurā virzienā iet, bet saproti, ka talanta ne sūda nav? :-D
02.01.2011 22:37 |
 
10 gadi
Reitings 189
Reģ: 17.02.2010
ar tiem testiem ir tā- viņi parāda, kas tev ir piemērotas, ja tu zini, ko gribi.
turpretim, ja nezini, tad visi rādītāji būs viduvēji, tātad līdzīgi! :)
02.01.2011 22:37 |
 
Reitings 2925
Reģ: 29.01.2009
chanely-tā ir Tava īstā bilde? :-)

visu laiku skatos un man ļoti patīk :-)
02.01.2011 22:36 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Not for sale-es soreiz nedomaju tik daudz to savu gleznosanu-tas ir hobijs!Es domaju to cilveku ,kurs iet uz darbu 5am :-O !!!To darba rukiti-masinu!!!Man loti patik mans darbs-kadreiz pasai liekas ,ka var patikt kaut kas tads ,kas ir gruts!Man liekas ,ka man patik ta sajuta pec tam-ja esmu izglabusi kadu pasnavnieku (vecos laikos slimnica stradajot),ari seit-istaja laika izsaukusi 911...nu tu saprati!!!Es domaju soreiz sadu talanu-katra cilveka kaut kas sez-noteikti!!!Vajag tikai dabut ara!!! |-)
02.01.2011 22:35 |
 
Reitings 1245
Reģ: 17.04.2009
Gemini, Tu esi atsevišķs stāsts, Tu tiešām zini,uz ko ej, bet lielākā daļa aiziet tikai dēļ papīra,jo tur jau esot visvieglāk.Tāpat kā pedagoģijā (draudzene pabeidza).
Par tāda veida grāmatām: ticu,ka tās iedvesmo,ja jau kaut kas tiek darīts,kā papildus stimuls tad var kalpot šādas gramatas.Bet kā iedvesmas avots man šķiet nekalpos,ja cilveks neko negrib un iekšēji nav nolēmis kaut ko pasākt.
02.01.2011 22:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits