Pavērtē savu ikdienas uzturu. Ir dabīgie kontracepcijas līdzekļi, ko lietojam ikdienā, bet neaizdomājamies. Daži no produktiem, kas var ietekmēt auglību - stēvija, lakrica, piparmētra, sojas produkti, makas sakne (palicis populārs kā uztura bagātinātājs, negatīva ietekme vairāk sievietēm), ēteriskās eļļas (kas nonāk saskarsmē ar ādu konkrēti).
Kādi ir Tavi ēšanas paradumi? Vai sildat ēdienu plastmasas traukos (tas diezgan lielā mērā sačakarē ķermenim hormonus)? Kā ir ar kosmētiku, ko lieto - vai nelieto lētākos sūdus (āda ir orgāns caur kuru tas viss uzsūksies un tālāk man jau nav jāstāsta)? Vai nelieto ikdienā daudz ibumetin veidīgos (daudz lietojot, ietekmē ovulāciju)?
Dažkārt it kā nevainīgi ikdienas produkti tieši ar Tavu ķermeni saspēlējas tā, ka nav hormoni ir disbalansā.
Draugam ieteiktu nestaigāt ar ciešām (sintētiskām) apakšbiksēm/biksēm (nejokoju), nesēdēt saunās pārāk daudz (nepārkarsēties), neturēt ilgstoši datoru klēpī - tas ietekmē spermu un tās kvalitāti, kā arī testosterona līmeņus.
Abiem vajadzētu samazināt stresu, ja tas ir aktuāli pašreiz. Vai ir liekais svars?
Ja fiziski abiem viss kārtībā, jājautā Tev vai ieņemt bērnu pašreiz ir kaut kas, ko patiešām gribi UN konkrēti no šīs personas, vai arī kaut kāda iemesla dēļ pie sevis domā - ja ne tagad, tad kad? Arī cik dzirdēti gadījumi, ka sieviete tik ļoti ieciklējas uz palikšanu stāvoklī, ka tas viss viņai dod iekšēju spriedzi - un neizdodas. Tikko kā aizbrauc, piemēram, ceļojumā un atmet ar roku tik pie bērna, pēkšņi piesakās mazais.
Un īstenībā vidēji paiet gads, kad pāris paliek stāvoklī. Tas vairs nav arī noslēpums, ka pasaules auglības līmeņi paliek arvien sliktāki (lielākoties visādu ftalātu sūdu dēļ, ģenētiskā pārtikas u.t.t.).