Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā sākt mājas konditora biznesu

 
Reitings 3
Reģ: 30.09.2024
Es esmu mājas konditors Anglijā.
Sakarā ar lielām dzīves pārmaiņām,man steidzami jāpārvācas uz Latviju,kur es vēlos strādāt savā arodā.
Anglijā ir daudz un dažādi noteikumi un ierobežojumi mājas konditoriem, kuri lielākoties ir izveidoti,lai varētu iekasēt soda naudas,nekādas īstas jēgas tam nav. Redzu,ka Latvijā ir līdzīgi.
Lielākā daļa mājas konditoru šeit (arī es) gadiem strādā bez oficiālas reģistrācijas no savām mājām, ievērojot visas higiēnas normas,bet varbūt tās virtuves neatbilst 100% oficiālajam prasībām...
Un tā tiek darīts, kamēr nav sapelnīts, lai iekārtotu atsevišķu profesionālo virtuvi vai noīrētu telpas.
Vai tāda lieta iespējama arī Latvijā?
Varbūt kāda ir tam gājusi cauri, var kaut ko ieteikt, sniegt padomu?
Ja nevēlaties publiski, droši sūtiet man privāti ziņu, būšu ļoti pateicīga par jebkādu informāciju.
30.09.2024 17:17 |
 
Reitings 954
Reģ: 15.09.2023
Labāk jau nu visu darīt oficiāli, reģistrēties, ievērot sanitārās normas. Ja nu kāds pasūdzēsies PVD vai VID, būs daudz sliktāk nekā ievērot visas prasības. Turklāt, tie mājas konditori Latvijā ir pārāk daudz, ļoti liela izvēle, tā kā būs jāpapūlas izcīnīt savu vietu. Nelegāli to darot, nekas labs nesanāks. Es personīgi, neko nesūtu no tādiem kuri nespēj izrakstīt čeku vai uzrādīt PVD reģistrāciju.
PVD mājaslapā viss ir smuki pa soļiem aprakstīts, nav nekāda raķešu zinātne un prasības arī nav pārāk augstas.
30.09.2024 17:22 |
 
10 gadi
Reitings 874
Reģ: 04.05.2009
Ir IG profils:
https://www.instagram.com/citada_kuka?igsh=bGk3Z2lpcGE5MWE5
highlights mape "PVD" vari palasīt.
30.09.2024 17:53 |
 
Reitings 646
Reģ: 31.07.2023
Latvijā labāk visu nokārtot oficiāli jau uzreiz. Gribēsi klientus -> liksi internetā reklāmu (IG, tiktoks, FB) -> nonāks līdz PVD, loģiski, ka uzprasīsies uz vizīti. Latvija ir maza, gribēs kāds tev ieriebt, nedod dies, būs kāds neapmierināts klients, tie arī var pasūdzēties.
Nav tās prasības tik neiespējamas, ka nevar nokārtot. Kā arī mājražotājiem, PVD piesaka vizīti iepriekš, nav tā, ka uzkrīt uz galvas darbu dunā, kā tas ir lielās konditorejās.
Ar VID arī labāk laicīgi sakārtot papīrus.
30.09.2024 18:39 |
 
Reitings 137
Reģ: 30.08.2024
Kādas būtu tās neizpildāmās PVD prasības Latvijā mājas konditoriem?
30.09.2024 19:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits