Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Breketes. Plusi un mīnusi

 
Reitings 1589
Reģ: 04.11.2022
Sveikas, dāmas!
Gribēju uzzināt jūsu pieredzi ar breketēm. Pirms cik ilga laika uzliktas, cik ilgi nēsājāt?
Kādi ieguvumi un mīnusi tām?
Lasīju, ka, uzliekot breketes, ik pēc 2 mēnešiem jādodas tās pieregulēt, tad arī daudz biežāk nekā ierasti jāapmeklē higiēnists. Kādas vēl papildu izmaksas? Un, kas pats svarīgākais, vai efekts pēc tam ir paliekošs? Lasīts, ka pēc tam breketes jāliek atkārtoti, jo efekts tikai uz laiku. Izklausās pēc tāda dārga ieguldījuma bez nekādas garantijas par efektivitāti nākotnē.
09.09.2024 07:09 |
 
10 gadi
Reitings 2816
Reģ: 29.01.2009
VissIrSlikti @ 09.09.2024 07:09
Sveikas, dāmas!
Gribēju uzzināt jūsu pieredzi ar breketēm. Pirms cik ilga laika uzliktas, cik ilgi nēsājāt?
Kādi ieguvumi un mīnusi tām?
Lasīju, ka, uzliekot breketes, ik pēc 2 mēnešiem jādodas tās pieregulēt, tad arī daudz biežāk nekā ierasti jāapmeklē higiēnists. Kādas vēl papildu izmaksas? Un, kas pats svarīgākais, vai efekts pēc tam ir paliekošs? Lasīts, ka pēc tam breketes jāliek atkārtoti, jo efekts tikai uz laiku. Izklausās pēc tāda dārga ieguldījuma bez nekādas garantijas par efektivitāti nākotnē.

Es arī pēdējā laikā par tām domāju, jo ir minimāla nepieciešamība, bet tieši vakar noskatījos šo video un pārdomāju. Daudz ko mēs neapzinamies, kādas ir sekas, kaut ko mainot sejas žokļa izvietojumā - problēmas ar asinsriti, kuņģi, iekrītas vaigi, lūpas, cilvēki izskatās vecāki. Nebija
ne jausmas par šādiem riskiem.
?si=JdvwioxOYf2kFz4_
09.09.2024 09:06 |
 
Reitings 1589
Reģ: 04.11.2022
gii_star @ 09.09.2024 09:06

Es arī pēdējā laikā par tām domāju, jo ir minimāla nepieciešamība, bet tieši vakar noskatījos šo video un pārdomāju. Daudz ko mēs neapzinamies, kādas ir sekas, kaut ko mainot sejas žokļa izvietojumā - problēmas ar asinsriti, kuņģi, iekrītas vaigi, lūpas, cilvēki izskatās vecāki. Nebija
ne jausmas par šādiem riskiem.
?si=JdvwioxOYf2kFz4_

Tieši domāju, ka tas ir jautājums ne tikai par naudu, bet arī par pārējo veselību. Stomatoloģijas institūtā biju cerējusi, ka būs vairāk skaidrojumu, risinājumu, bet tur uzreiz man rokās ieblieza lapu ar cenu, cik maksā dažāda veida breketes, un aiziet - pieraksts jau uz likšanu. Tagad sāku iebremzēt, vai man to tiešām vajag, jo iepriekš pat nebiju aizdomājusies par to, ka man varētu būt vajadzība pēc breketēm. Stāsts par šo tēmu aizsākās tāpēc, ka zobārste ierosināja man viena trūkstošā zoba vietā ielikt implantu.
09.09.2024 09:13 |
 
Reitings 1294
Reģ: 03.11.2023
gii_star @ 09.09.2024 09:06

Es arī pēdējā laikā par tām domāju, jo ir minimāla nepieciešamība, bet tieši vakar noskatījos šo video un pārdomāju. Daudz ko mēs neapzinamies, kādas ir sekas, kaut ko mainot sejas žokļa izvietojumā - problēmas ar asinsriti, kuņģi, iekrītas vaigi, lūpas, cilvēki izskatās vecāki. Nebija
ne jausmas par šādiem riskiem.
?si=JdvwioxOYf2kFz4_

Kas tas par bulšitu? 😀
09.09.2024 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Es savas breketes uzliku 40 gados! :D Ļoti gribēju kapes, bet izrunājām ar kapju speciālistiem, ka labāks risinājums būs breketes. Pieredze stomatoloģijas institūtā pati labākā, atbildēja uz visiem jautājumiem, niansēm, kas mani uztrauca, esmu ļoti apmierināta. Ja runā par sejas izmaiņām, tad vizuāli, protams, nedaudz brekešu laikā tā mainās. Augšlūpa, kā virs smejas, izskatās nedaudz piešpricēta, nekādu citu izmaiņu nav. Vai izskatos vēl vecāka, par saviem 40, nezinu, man liekas, ka tie, kas pamana, ka man ir breketes (jo man ir caurspīdīgās), pat saka ka es jaunāka izskatos, jo breketes dod tādu kā odziņu! Ne reizi neesmu nožēlojusi, un sapratu, ka labāk par kapēm, ikdienā nekas nemainījās, jāpievelk reizi divos mēnešos + pie higenista eju ik pa 3 - 4 mēnešiem. Tas, ka ik rītu un vakaru rūpīgi ņemos un tīru ar elektrisko birsti, irigatoru un mazajām birstītēm, principā bija arī pirms tam!
https://failiem.lv/u/43ntbkvck5
09.09.2024 12:32 |
 
Reitings 703
Reģ: 28.01.2023
Efekts ir paliekošs ja seko lîdzi ārsta norādījumiem- izvēlies sakodiena saturēšanai nakts kapi vai reteineri. Nevis iztaisno un arivederči.
Ar elaineriem tas pat kas ar breketēm, efekts ir paliekošs. Ar breketēm var koriģēt ļoti smagus gadījumus, var elaineriem dažkārt var nesanākt arī.
Pie higiēnista būs jaiet abos gadījumos un abos gadījumos būs jaatsakās no dažādiem produktiem. Ar breketēm no riekstiem, čipsiem, gumijas lāčiem, nekādiem staipekļiem ja ir paradums tos ēst un ar elaineriem ļoti liela disciplīna- bez krāsojošiem produktiem vīns vai melna kafija, neko pārāk karstu, pec katras ešanas jātira zobi.
09.09.2024 12:32 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Pēc breketēm, būs jālieto nakts kape, kas palīdzes nostiprināt izveidoto smaidu, cik ilgi būs rezultāts, atkarīgs no pašas ieguldījuma. Man paši zobi vienmēr bija dabīgi balti, lai gan nedaudz šķībi, tomēr, problēmas, tas nesagādaja. Tomēr, pēdējos desmit gados man ir bijis diezgan stresains dzīves ritms, kā rezultātā cita mani zobi. Es vienmēr dusmas kodu cieši zobus un virzīju apakšžokli uz priekšu, izbīdot lēnā gara 10 gadu laikā arī zobus. Ja pēc brekešu nēsāšanas turpināšu tā darīt, tad protams, rezultāts nebūs noturīgs! :D
09.09.2024 12:42 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Ar breketēm principā ēdu visu, arī riekstus, čipšus, vienīgais, ka visu laiku jāseko līdzi vai kaut kas nav iesprūdis kaut kur, tā pati dille var atstāt graujošu skatu! Ar cietam lietām varbūtība nolauzt breketi, bet kad jau ilgāk dzīvo, tad mute piešaujas un zin kura kožamā virsma ir ok, lai viss būtu čiki piki. Caurspīdīgajām breketēm vienīgais izvairos no melnas kafijas (dzeru ar pienu) un ēdiena, kur ir kurkuma, jo tad gumijas iekrāsojas katastrofāli
09.09.2024 12:45 |
 
Reitings 1129
Reģ: 20.06.2023
Piekrītu, ka ēst var visu, jo ar laiku jau pati sapratīsi, kā labāk to darīt. 😄 atceros, ka pirmajos mēnešos jebkā ēsana bija vienkārši traģēdija. 😄 tagad pat īsti nejūtu, ka man ir breketes. Vienreiz gan sanāca vienu nolauzt - ēdot naktī šokolādi. 🤣
Nezinu, vai man sejā kas diži mainījies, bet toties ir skaistāks smaids. 😎
Nekādu citu sūdzību nav.
09.09.2024 13:02 |
 
Reitings 1589
Reģ: 04.11.2022
debestinaa @ 09.09.2024 12:32
Efekts ir paliekošs ja seko lîdzi ārsta norādījumiem- izvēlies sakodiena saturēšanai nakts kapi vai reteineri. Nevis iztaisno un arivederči.
Ar elaineriem tas pat kas ar breketēm, efekts ir paliekošs. Ar breketēm var koriģēt ļoti smagus gadījumus, var elaineriem dažkārt var nesanākt arī.
Pie higiēnista būs jaiet abos gadījumos un abos gadījumos būs jaatsakās no dažādiem produktiem. Ar breketēm no riekstiem, čipsiem, gumijas lāčiem, nekādiem staipekļiem ja ir paradums tos ēst un ar elaineriem ļoti liela disciplīna- bez krāsojošiem produktiem vīns vai melna kafija, neko pārāk karstu, pec katras ešanas jātira zobi.

Nakts kape uz visu turpmāko mūžu vai arī tikai noteiktu periodu?
10.09.2024 11:17 |
 
Reitings 1589
Reģ: 04.11.2022
Vēl viens jautājums - vai ar breketēm var iet pie jebkura higiēnista, vai arī šajos gadījumos nepieciešama speciāla aparatūra un atkal jādodas, piemēram, uz Stomatoloģijas institūtu?
10.09.2024 11:56 |
 
Reitings 1129
Reģ: 20.06.2023
VissIrSlikti @ 10.09.2024 11:56
Vēl viens jautājums - vai ar breketēm var iet pie jebkura higiēnista, vai arī šajos gadījumos nepieciešama speciāla aparatūra un atkal jādodas, piemēram, uz Stomatoloģijas institūtu?

Var iet pie jebkura, bet nu tev ņems nost visas gumijas un stīpiņas. Pēc tam atkal jāiet pie ortodontista likt atpakaļ. Labāk to darīt tajā pašā klīnikā pirms kārtējās vizītes pie ortodontista.
10.09.2024 21:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits