Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Zinātniski pētnieciskā darba (ZPD) tēma?

 
Reitings 10
Reģ: 15.08.2024
Sveikas, meitenes! Skola jau tuvojas, bet pašlaik man nav izdomāta ZPD tēma. Domāju, ka šī būtu īstā vieta, kur es varētu meklēt palīdzību. 😛
Es vēlētos rakstīt kaut ko saistībā ar tiesību zinātnēm vai sociālajām zinātnēm. Par vēsturi es arī varētu rakstīt, bet problēma ir tā, ka nekādīgi es pie šīs tēmas nevaru nonākt.
Es jums ļoti lūdzu padalīties ar savām tēmām vai dot man kādu ideju, kas ielec prātā. Var jau arī nebūt saistīta ar manām interesēm, bet vienkārši, lūdzu, padālamies.😚 Nopietni, es pa nāktīm nevaru gulēt, domāju par pētniecisko darbu.😀
15.08.2024 15:10 |
 
Reitings 1318
Reģ: 03.11.2023
Jāsāk rakstīt jau no septembra? Cik plašu jums prasa, cik lapas?
15.08.2024 15:30 |
 
Reitings 10
Reģ: 15.08.2024
Jā, no septembra, bet skolotājas jau spiež rakstīt vasarā, tāpēc man jau ir izveidojies satraukums. Maksimums ir 24 lapas, bet minimums nav noteikts, bet, protams, baigi mazāk arī nedrīkst.
15.08.2024 15:34 |
 
Reitings 12
Reģ: 05.07.2024
Ja man būtu kāda sociālā tēma tagad jāpēta, es laikam izvēlētos kaut ko no šobrīd aktuālā, piemēram, pārāk iekļaujošā sabiedrība. Visi tikai par dīvainajiem un viņu tiesībām runā, bet kā normālie jūtas, kad viņiem šo visu uzspiež? Dubultie standarti, morāles, utt. utjp...
15.08.2024 15:46 |
 
10 gadi
Reitings 58
Reģ: 08.07.2014
Es laikam šobrīd pētītu jaunos likumus dzīvnieku labturībai, iespējamos riskus, cilvēku attieksmi utt. Manuprāt sanāktu interesants pētījums. Lai vairāk būtu no tiesību zinātnēm, iekļautu reālos sodus, kas tiešām tikuši piemēroti.
Un facebook komentāros cilvēki ļoti izpaužas par šo tēmu, laikam tiešām sāk baidīties par reāliem sodiem. Cilvēkiem tiešām ir dažāda izpratne par to, kas ir suns.
15.08.2024 15:53 |
 
Reitings 1318
Reģ: 03.11.2023
Nameeta @ 15.08.2024 15:46
Ja man būtu kāda sociālā tēma tagad jāpēta, es laikam izvēlētos kaut ko no šobrīd aktuālā, piemēram, pārāk iekļaujošā sabiedrība. Visi tikai par dīvainajiem un viņu tiesībām runā, bet kā normālie jūtas, kad viņiem šo visu uzspiež? Dubultie standarti, morāles, utt. utjp...

Nu neviens zpd neprasa tavu personīgo nepatiku pret kaut kādiem sabiedrības slāņiem un viņu izdarībām. Jāraksta tomēr par kaut ko, kam ir pieejami dati un pamatojumi.
15.08.2024 16:49 |
 
Reitings 1318
Reģ: 03.11.2023
Man liekas, ka šobrīd ir interesanta situācija ar AI un dažādām nepatiesām ziņām internetā, mākslīgi radītajām bildēm video. Nereti tas viss tiek radīts, lai uzkurinātu kaut kādas diskusijas.
Var papētīt aptuveni no kāda vecuma cilvēks vis biežāk uz to uzķeras (piemēram, facebook boomeri, kas komentē acīm redzami fake bildes :D )
Aizliegtajā paņēmienā bija interesants sižets par to, vari paskatīties iedvesmai
15.08.2024 16:51 |
 
Reitings 667
Reģ: 31.12.2013
Thesame @ 15.08.2024 15:53
Es laikam šobrīd pētītu jaunos likumus dzīvnieku labturībai, iespējamos riskus, cilvēku attieksmi utt. Manuprāt sanāktu interesants pētījums. Lai vairāk būtu no tiesību zinātnēm, iekļautu reālos sodus, kas tiešām tikuši piemēroti.
Un facebook komentāros cilvēki ļoti izpaužas par šo tēmu, laikam tiešām sāk baidīties par reāliem sodiem. Cilvēkiem tiešām ir dažāda izpratne par to, kas ir suns.
Piekrītu, šis izklausās interesanti! Spriedumu pētīšana + aptaujas veikšana jau vien varētu būt labs pamats :)
15.08.2024 18:17 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Ir zinātniskie institūti, skolēns ir tiesīgs prasīt palīdzību tur. Tālāk ir jāpalūdz, lai skola piešķirtu Microsoft Word abonimentu, jo ar LibreOffice Writer nekam neder. Un jābūt pieeja Latnet serverim, caur kuru var lasīt zinātniskās publikācijas. Tad var uzrakstīt korektu ZPD, kas startēs arī valsts mērogā. Un ja skolēnam to atsaka, tad pie tiesībsarga jāgriežās. Tie bērni, kuriem vecāki ir spicie, izmanto šādu pieeju un uzvar ZPD valsts konkursā.
17.08.2024 09:47 |
 
Reitings 439
Reģ: 25.02.2024
Džinga @ 15.08.2024 16:49

Nu neviens zpd neprasa tavu personīgo nepatiku pret kaut kādiem sabiedrības slāņiem un viņu izdarībām. Jāraksta tomēr par kaut ko, kam ir pieejami dati un pamatojumi.

ZPD ir datu ievākšana un darbs ar datiem. Kursa darbi pēc apjoma ir lielāki, diplomdarbi vel jo vairāk. Bet te no subjektīviem apgalvojumiem jēgas būs maz, darbs tāpat ar datiem. Ja veic darbu bioloģijā, tad var pētīt bezmugurkaulniekus un augāju skolas teritorijā un izmantot transekšu metodi, piemēram. Tur teorētiski var pēc literatūras atprakstīt mauriņu kā zālāja tipu, aprakstīt novērojumu un ielikt daudz bilžu pielikumos. Un tēma aktuāla un ir izmantotas parastākas zinātniskās darbības metodes. Izej pagalmā un skaiti sugas 10 2×2m parauglaukumos. Un ZPD gatavs. Pietam smuks. Augus var noteikt līdz sugai, bet bezmugurkaulniekus līdz dzimtai, jo tur sugu ir baigi daudz.
17.08.2024 09:54 |
 
Reitings 1508
Reģ: 01.11.2022
Te jau ieteica labas tēmas. 👍
Varētu rakstīt par drošību digitālajā vidē (tad var izpausties gan par krāpniekiem, gan par riskiem, kas saistīti ar bērniem digitālajā vidē u.c.) . Varētu būt interesantāk rakstīt par to, kas svarīgs, kas satrauc tieši Tavu paaudzi.
17.08.2024 11:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits