Reliģija

 
Reitings 1295
Reģ: 15.07.2023
Vai ticat kādai reliģijai? Mans minējums būtu, ka vairums šejienes dalībnieču un Latvijas sieviešu kopumā ir ateistes. Par to liecina gan izskriešanās fāze, gan ģērbšanās stils, gan mūzika, kādu klausāties un Jūsu neatkarība. Varbūt kļūdos?
07.02.2024 14:01 |
 
Reitings 2485
Reģ: 22.02.2023
Konsuela @ 15.02.2024 22:04
Un par to pieķeršanos laicīgajam. Man brīd pa brīdim atņem lietas, kas man ļoooooti patīk, arī cilvēkus.. Ir teikts, vieglāk kamielim iziet caur adatas aci, kā bagātajam nokļūt debesu valstībā. Jūs jau saprotat, ka viss ir izteikts līdzībās. Tas ir domāts tā, ka tev nav jāpieķeras nu tā ļoti, ļoti šaj' pasaulei. Tā kā, jebko, kas tev pieder tev jābūt gatavam tā īzī - pīzī atdot, no tā šķirties. Tā ir liela gudrība, kā Salamanam, it kā tev ir skaistas lietas, bet tūlīt tu vari tās uz mūžu mūžiem pazaudēt...grūti to tā sakarīgi izskaidrot, bet tev ir viss, bet tev to visu nebūtu šajā mirklī žēl atdot ;)
To reliģija izdomāja, lai nabagi pēc mantas nerautos
02.03.2024 17:55 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4333
Reģ: 31.10.2010
Laikam būs tomēr liela taisnība šajā citātā
Religion is like a penis. A perfectly fine thing for one to have and take pride in, but when one takes it out and waves it in my face, we have a problem.
02.03.2024 18:13 |
 
Reitings 1295
Reģ: 15.07.2023
Minelūše @ 02.03.2024 18:13
Laikam būs tomēr liela taisnība šajā citātā

Uzdošu Tev, kā lietpratējai, 2 jautājumus. 1. Tu tici evolūcijai? 2. Tavuprāt kaut kas var rasties ne no kā?
02.03.2024 20:21 |
 
Reitings 1295
Reģ: 15.07.2023
LuckyStrike @ 02.03.2024 17:55
To reliģija izdomāja, lai nabagi pēc mantas nerautos

Manta ir nepastāvīgs resurss. Tev to jebkurā mirklī var atņemt un Tu pat neko nevarēsi izdarīt. Tāpēc ir svarīgi fokusēties arī uz lietām, kuras ir stabilākas.
02.03.2024 20:25 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.10.2023
Par to mantu runājot, es tā kā esmu sapratusi tādu lietu... Kamēr mēs vēl neesam izauguši līdz tādu svēto apziņai, ka TIEŠĀM negribas un nevajag to laicīgo mantu un skaistas lietas...vajag to mantu izmantot ar tādu apziņu, ka mēs to nevaram paturēt un esam gatavi to atdot bez nožēlas sirdī " tūlīt un tagad ":)
P.S. Man patīk skaistas lietas un lietoju visu mūsdienās pieejamo
02.03.2024 20:57 |
 
Reitings 160
Reģ: 20.02.2024
LuckyStrike @ 02.03.2024 17:55
To reliģija izdomāja, lai nabagi pēc mantas nerautos

Kā tu zini, kas tieši to izdomāja un ar kādu mērķi?
02.03.2024 21:05 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.10.2023
Par to lietu rašanos no nekā.
Man, šo to lasot un mēģinot uztvert lietas, ko mums tomēr atklāj, nedaudz pavērot mūsu neziņas plīvuru, šķiet, ka ir pilnīgs absurds, uzskatīt, ka var rasties apziņa bez Radītāja vēlmes un kontroles. Tas no sērijas, kā rodas emocijas.. kas ieslēdz ik katra dzīvi....un kas to izslēdz...kas palaiž kādus mehānismus, kas liek slimot..utt.
02.03.2024 21:05 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.10.2023
Par to vajadzību pēc mantas.
Pārsvarā tomēr tādiem īsti garīgiem cilvēkiem tā manta nav būtiska, bet tie tiešām ir izņēmumi, svēti cilvēki. Tur tajā neredzamajā skolā, viņi jau iet augstskolā, bet mēs te tik pa pamatskolu kuļamies..
Man ir bijis tas gods vienu mācītāju ...vecu... vest no viņa mājokļa uz baznīcu... Tur bija tā, kā es iegāju viņa istabā un tur atradās tikai gulta un galds...
02.03.2024 21:14 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.10.2023
Par tiem zvēriem, ko man Elīzīte vaicāja.
Es tiešām nevaru pierādīt, ka kaut kas tamlīdzīgs notiek. Tik brīžiem redzu, kās eksistē tādi, diezgan apkārt notiekošo uztvert nespējīgie.
Par neticības un nesapratnes jautājumiem es vienmēr pie sevis nodomāju sekojošās līdzībās.
Man ir ļoti slikta redze, es šo pasauli neredzu skaidri. Bet vai es varu apgalvot, ka visi cilvēki redz miglaini, tikai tādēļ, kā es neredzu skaidri? Tak nē :)
02.03.2024 21:21 |
 
Reitings 1010
Reģ: 13.12.2023
Konsuela @ 15.02.2024 21:19
Vēl ko gribēju pateikt. Tādi vairāk uz Dievu vērsti cilvēki saka, ka ik katra uz garīgumu, reliģiju vērsta kopiena ir labāka kā bāri. Laikam jau sava taisnība tur ir. Es pirms kāda laika domāju par tām draudzēm, tur Jēcīša un tamlīdzīgas, vai kā tur - tiešām viņu filozofijā neiedziļinājos, jo kaut kā nepatīkami sajūtu līmenī bija. Tad sapratu, kā tāda draudze ir hierarhijas zemākais līmenis, vērsts uz alkoholiķu atgriešanos....nu, kaut kā tā.

Interesanti, kāpēc gan tāda draudze būtu “zemākais līmenis”. Man tieši liktos otrādi - vismaz reāli palīdz cilvēkiem, kādam noteikti izdodas tikt vaļā no atkarības. Tas, ka to atkarību aizstāj ar atkarību no draudzes, ir cits stāsts, bet nu vismaz nečakarē veselību. Vai tiešām ir vērtīgāk sludināt tiem, kas jau tic tam sprediķim?
03.03.2024 09:46 |
 
Reitings 160
Reģ: 20.02.2024
Diabolus @ 03.03.2024 09:46

Interesanti, kāpēc gan tāda draudze būtu “zemākais līmenis”. Man tieši liktos otrādi - vismaz reāli palīdz cilvēkiem, kādam noteikti izdodas tikt vaļā no atkarības. Tas, ka to atkarību aizstāj ar atkarību no draudzes, ir cits stāsts, bet nu vismaz nečakarē veselību. Vai tiešām ir vērtīgāk sludināt tiem, kas jau tic tam sprediķim?

Tur tā lieta, ka cilvēki kļūst par sektantiem un fanātiķiem. Un dažādas sektas to ļoti atbalsta, jo ar to var labi pelnīt. Baznīcas ne ar ko tādu nenodarbojas. Tāpēc sektas ir zemākais līmenis, jo ir vērstas uz manipulāciju un ekspluatāciju. Arī diskusijās kā šī var redzēt, ka cilvēki, kas "tic kaut kam, bet ne standarta kristietībai" jau pa gabalu izskatās pēc dīvaiņiem un, manuprāt, pārsvarā ir mentāli nogājuši no sliedēm.
Es personīgi dievam neticu, ja kas. Bet ticēt baznīcai vs ticēt ''kaut kam'' ir tas pats, kas ticēt universitātei vs ticēt ''es vienā youtube video redzēju''. Jā, universitātes nav nemaz tik izcilas, bet kopumā cilvēkam no aklas ticības universitātei izveidosies daudz normālāks pasaules uzskats nekā no klīšanas pa obskūriem youtube nostūriem.
04.03.2024 11:05 |
 
Reitings 1010
Reģ: 13.12.2023
Krišjānis Kariņš @ 04.03.2024 11:05

Tur tā lieta, ka cilvēki kļūst par sektantiem un fanātiķiem. Un dažādas sektas to ļoti atbalsta, jo ar to var labi pelnīt. Baznīcas ne ar ko tādu nenodarbojas. Tāpēc sektas ir zemākais līmenis, jo ir vērstas uz manipulāciju un ekspluatāciju. Arī diskusijās kā šī var redzēt, ka cilvēki, kas "tic kaut kam, bet ne standarta kristietībai" jau pa gabalu izskatās pēc dīvaiņiem un, manuprāt, pārsvarā ir mentāli nogājuši no sliedēm.
Es personīgi dievam neticu, ja kas. Bet ticēt baznīcai vs ticēt ''kaut kam'' ir tas pats, kas ticēt universitātei vs ticēt ''es vienā youtube video redzēju''. Jā, universitātes nav nemaz tik izcilas, bet kopumā cilvēkam no aklas ticības universitātei izveidosies daudz normālāks pasaules uzskats nekā no klīšanas pa obskūriem youtube nostūriem.

Ha.
Baznīcas nenodarbojas ar izspiešanu? Kā tad lai izskaidro 10-to tiesu un bagātību, kurā peldas baznīca, faktiski izspiežot naudu no pensionāriem?
Cilvēki var ticēt, kam vien vēlas, jo tā ir TICĪBA, nevis kaut kāds pierādāms fakts. Līdz ar to nesaprotu, kā var celt baznīcu augstāk par pārējām organizācijam tikai tāpēc, ka tā ir lielāka un senāka, ar lielāku varu 😂
04.03.2024 12:07 |
 
Reitings 160
Reģ: 20.02.2024
Latvijas mūžīgi avārijas stāvokļos un deficītos esošās baznīcas peldas bagātībā? Kā jau raksti - cilvēki var ticēt, kam vien vēlas, nav jābūt nekādam sakaram ar faktiem, lai ticētu.
nesaprotu, kā var celt baznīcu augstāk par pārējām organizācijam

Tu to nesaproti vienkārši tāpēc, ka neko par baznīcu nezini, nezini par kādām lietām apspriežas sektās un par kādām baznīcās, kādu literatūru lasa sektanti un kādu baznīcās, un kā sektantiem laika gaitā no tā visa sašķobās psihe. Līdz pat tādam nenormālam līmenim, ka sektanti mēdz izdarīt masu pašnāvības. Pat ne pa vienam, kas arī ir izplatīta parādība īpaši kad sāc mēģināt no sektas izstāties, bet visa vai pus sekta nonāvējas reizē. Izsakot šādus apgalvojumus, ka nav starpības starp sektu un baznīcu, tikai parādi savu aprobežotību.
Tāpat var arī salīdzināt reliģijas savā starpā un paskaitīt, cik kristieši pēdējā laikā ir kādam garāmgājējam nocirtuši galvu dieva vārdā? Cik kristieši ir pēdējā laikā salaulājuši 6-gadnieci ar 50 gadīgu veci? Cik kristieši ir kādu publiski pakāruši vai nomētājuši ar akmeņiem (Bībele starp citu nav pret tādām lietām). Ir ļoti liela starpība, kam tieši tici, un no baznīcām šādi sūdi ārā negāžas. Tāpēc baznīcas ir savās mācībās daudz (daudz) augstākas par sektām un dažādām citām reliģijām.
04.03.2024 12:44 |
 
Reitings 1295
Reģ: 15.07.2023
Krišjānis Kariņš
...Cik kristieši ir kādu publiski pakāruši vai nomētājuši ar akmeņiem (Bībele starp citu nav pret tādām lietām)

Mini vismaz vienu piemēru, kur kaut kas tāds būtu atļauts bībelē! Pagaidām izskatās, ka Tu pat nezini nevienu no 10 baušļiem.
04.03.2024 14:10 |
 
Reitings 1295
Reģ: 15.07.2023
Konsuela
Es tiešām nevaru pierādīt, ka kaut kas tamlīdzīgs notiek. Tik brīžiem redzu, kās eksistē tādi, diezgan apkārt notiekošo uztvert nespējīgie.

Cilvēks par bomzi var kļūt arī tāpēc, ka, piemēram, tāds Kariņš viņu izdomās par tādu padarīt, tā ka es Tevis minētajā neredzu pilnīgi nekādas sakarībus. Ikviens no mums jebkurā momentā var kļūt par bomzi, ja kāds no piramīdā augstāk stāvošajiem tā sagribēs un tam nebūs pilnīgi nekāda sakara ar to, kas Tu esi bijusi iepriekšējā dzīvē.
04.03.2024 14:20 |
 
Reitings 1469
Reģ: 03.11.2023
Elīzīte12345 @ 04.03.2024 14:20
Konsuela
Cilvēks par bomzi var kļūt arī tāpēc, ka, piemēram, tāds Kariņš viņu izdomās par tādu padarīt, tā ka es Tevis minētajā neredzu pilnīgi nekādas sakarībus. Ikviens no mums jebkurā momentā var kļūt par bomzi, ja kāds no piramīdā augstāk stāvošajiem tā sagribēs un tam nebūs pilnīgi nekāda sakara ar to, kas Tu esi bijusi iepriekšējā dzīvē.

Iemācies pameklēt tomēr vainu sevī nevis mistiskos augstāk stāvošajos.
04.03.2024 14:26 |
 
Reitings 1295
Reģ: 15.07.2023
Džinga @ 04.03.2024 14:26

Iemācies pameklēt tomēr vainu sevī nevis mistiskos augstāk stāvošajos.

Iemācies lasīt! Es neko neminēju par kaut kādu vainu. Ja tāds Kariņš gribēs Tev visu atņemt - viņš to izdarīs. Tādu elementāru dzīves patiesību zina pat pirmklasnieki.
04.03.2024 15:43 |
 
Reitings 1469
Reģ: 03.11.2023
Elīzīte12345 @ 04.03.2024 15:43

Iemācies lasīt! Es neko neminēju par kaut kādu vainu. Ja tāds Kariņš gribēs Tev visu atņemt - viņš to izdarīs. Tādu elementāru dzīves patiesību zina pat pirmklasnieki.

Ej dirst :D
04.03.2024 15:49 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.10.2023
Diabolus....
Man to ir tā grūti izskaidrot, jo neesmu es nekāda sludinātāja.
Bet atkārtojos, jebkura Jēcīša draudze ir labāka par jebkuru kafeinīcu.
Tas tā, jā mēs par mūžību domajam..
Bet, ja šajā dzīvē ir iespēja tikt un piederēt kādai citai draudzei, tas būtu labāk.
Jēcīša draudze pārāk primitīvi izskaidro garīgās lietas....bet izskaidro :)
04.03.2024 18:23 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.10.2023
Džinga.
Es domāju, ka Tev ir taisnība..
Ja kāds nonāk situācijā, ka naudas nav, tas ir tā cilvēka iepriekšējo darbību citās dzīvēs rezultāts - augļi...
Ja man, piemēram, slikti iet, man ir grūti pieņemt, ka pati pie vainas esmu, ne kāda mistiska amatpersona, kaut arī it kā zinu, kā tā ir mana karma, tobiš, mans liktenis.
04.03.2024 18:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits