Jaunais tētis

 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Sveikas!
Ar vīru beidzot esam sagaidījuši mazuli. Grūtniecība bija plānota un ļoti gaidīts bērniņš, īpaši jau tādēļ, ka iepriekšējā grūtniecība bija neveiksmīga.
Pirms biju stāvoklī un grūtniecības laikā vīrs tā jūsmoja par ģimenes pieaugumu. Runājām un apzinājāmies to, ka nebūs viegli. Vīrs pārliecinoši runāja par to, ka būs mans lielais atbalsts, gatavos ēst, palīdzēs mājas darbiņos. Bet kopš mazais ir klāt, viss solītais ir aizmirsies. Saka, ka ir pārguris darbā, grib nedaudz atpūsties, bet kā iekrīt dīvānā, tā principā tur arī paliek. Retu reizi ir tāds vakars, kad pagatavo vakariņas, vēl retāk nomazgā traukus, citiem lielākiem un vīrišķīgajiem mājas darbiņiem arī nesanāk laiks. Ja kādas 2h pavadītu laiku ar mazo, tad es pati paspētu nepieciešamāko izdarīt, bet arī tas ir par grūtu. Kā "atvērt" viņam acis, ja esmu tiešā tekstā jau teikusi - man vajag Tavu palīdzību! Gan mierīgi runājot, gan jau ar skandālu.
Tajās reizēs, kad beidzot uznāk vēlme izkāpt no dīvāna, vienmēr pasaku paldies par vakariņām, par palīdzību utt.
Negribu mest plinti krūmos un ar mazo skriet dzīvot pie savas mammas, bet šķiet, ka ilgi vairs neizturēšu..
09.01.2024 00:26 |
 
Reitings 54
Reģ: 12.10.2023
Motherofdragons @ 11.01.2024 09:02
Cik daudzi vīrieši ieņem bērna pozīciju, tiklīdz piedzimst bērns, arī vīriešu komentāri šeit ir vienkārši fenomenāli ?‍♀️gan pilnas miskastes aklums, gan "man vienam neko nevajag tīrīt", absolūtas pērles. Bērnu gribēja abi, bērnu uztaisīja abi, sieviete bērnu iznēsāja un dzemdēja, sieviete neguļ naktis mēnešiem un dažreiz gadiem ilgi, sievietei ir nepieciešama atpūta un pilnvērtīgs ēdiens daudz vairāk, nekā vīrietim, kurš nogurst no milzīgi atbildīgā un smagā 8h 5 dienas ned darbā ofisā, kur viņš dzer karstu kafiju, pļāpājot ar kolēģiem, ēd pusdienas, kuras pašam nebija jāgatavo, ir saģērbies kā cilvēks sievas sarūpētajās drēbēs un sēž tualetē klusumā un mierā. Kur visas viņa pamatvajadzības, kā arī vajadzība pēc socializācijas un realizācijas ir apmierinātas, un sievai mājās 24/7 mēnešiem ilgi nekā no tā nav.
Man nav ieteikumu, kā risināt šo situāciju. Ar infantīlismā iestrēgumušu vīrieti cīnīties ir ļoti grūti, es varu tikai ieteikt viņu ietīt autiņā un iedot knupīti.
Un meklēt palīdzību jebkādos veidos. Jaunajai mammai nav jābūt vienai.

Mans vīrs strādā katru dienu fizisku darbu 5-6 dienas nedēļā. Pēc darba katru otro dienu viņš uzkopj māju perfekti tīru. Ir pedantisks tīrīšanas jautājumos.
12.01.2024 00:13 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Pie mammas nebrauc. Tas viņam tikai iedos vēl ''brīvdienas''. Tā vietā (redzēju iepriekš šeit tādu komentāru un piekrītu) iedod viņam pabarotu bērnu un nosauc lietas ko darīsi. Iznesīšu miskasti, nomazgāšu traukus, vannasistaba netīra - drusku jāsatīra, jānomaina gultasveļa, jāieliek drēbes mazgāties, jāsaloka tās kas izžāvējās, un es gribētu pasēdēt un smuki paēst viena pati, pēc tam to un šito, grīda liekas netīra - jāpārbrauc ar slotu, man dušā vajag ieiet - ar bērnu nevaru iet dušā. Ja gribam vakariņas, man viņas jāuztaisa. Tad jāsatīra virtuve un jānomazgā trauki. Sāc vienkārši bērt lietas kas darāmas, jo vairāk, jo labāk.
Nedari to kad tikko no darba atnācis, kādu stundiņu kad ir bijis mājās.
Atstāj bērnu ar viņu. Pārlauz jebkuru vēlmi iet pie bērna tajā brīdī - lai viņš tiek galā. Un pati sāc šiverēties. Jo ilgāk, jo labāk.
Un tad. Nākamajā dienā, izdari tieši to pašu. Atnāk mājās, stundiņu lai pasēž un tad nober viņam jaunu palagu ar to, kas tev jāpaspēj izdarīt pirms ejat gulēt. Lai saprot, ka daudzas lietas tev jādara katru dienu, nevis ik pa laikam. Plus izdomā vēl kaut ko darāmu.
Un tici man, miskaste sāks iznesties un kaut kas sāks notikt.
Vīrieši šādās situācijās ļoti bieži neredz ko sievietes dara mājās ikdienā. Tas nav attaisnojums, bet tā citreiz ir. Man draudzenei tieši šāda situācija bija. Un izrādās tas čalis domāja - viņa jau neko nedara, mājās sēž ar bērnu - ''Kas tad tur, traukus nenomazgāt un ēst neuztaisīt. Bērnam vēl nav jātaisa pilns šķīvis ar ēdienu, bērns principā tāds mazs kucēns mammai pie pupa.''
Jo citreiz jau čaļi īsti neredz, ka gultasveļa nomainīta vai ka putekļi izsūkti. Vai ja redz tad nesaprot, ka tev tas sagādāja grūtības. Ir pieraduši pie tā, ka zeķes maģiski parādās atvilknē, bet to ceļu tām zeķēm nesaprot.
12.01.2024 10:07 |
 
Reitings 1577
Reģ: 11.04.2023
Normāli nevar pateikt? Jātaisa teātris?
Vīrieši visu redz, ko sieva dara mājās, bet izskatās, ka te dažas uzskata, ka algots darbs nenogurdina.
Tāpat ap 1.5 gadiem bērnu var likt bērnudārzā un nebūs jāraud.
12.01.2024 10:17 |
 
Reitings 563
Reģ: 13.12.2023
akul12 @ 12.01.2024 10:17
Normāli nevar pateikt? Jātaisa teātris?
Vīrieši visu redz, ko sieva dara mājās, bet izskatās, ka te dažas uzskata, ka algots darbs nenogurdina.
Tāpat ap 1.5 gadiem bērnu var likt bērnudārzā un nebūs jāraud.

Bet te autore tak jau rakstīja, ka ir dažādi mēģinājusi. Ir vēl ieteikumi?
12.01.2024 10:34 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Malibu Steisija @ 12.01.2024 10:07
Pie mammas nebrauc. Tas viņam tikai iedos vēl ''brīvdienas''. Tā vietā (redzēju iepriekš šeit tādu komentāru un piekrītu) iedod viņam pabarotu bērnu un nosauc lietas ko darīsi. Iznesīšu miskasti, nomazgāšu traukus, vannasistaba netīra - drusku jāsatīra, jānomaina gultasveļa, jāieliek drēbes mazgāties, jāsaloka tās kas izžāvējās, un es gribētu pasēdēt un smuki paēst viena pati, pēc tam to un šito, grīda liekas netīra - jāpārbrauc ar slotu, man dušā vajag ieiet - ar bērnu nevaru iet dušā. Ja gribam vakariņas, man viņas jāuztaisa. Tad jāsatīra virtuve un jānomazgā trauki. Sāc vienkārši bērt lietas kas darāmas, jo vairāk, jo labāk.
Nedari to kad tikko no darba atnācis, kādu stundiņu kad ir bijis mājās.
Atstāj bērnu ar viņu. Pārlauz jebkuru vēlmi iet pie bērna tajā brīdī - lai viņš tiek galā. Un pati sāc šiverēties. Jo ilgāk, jo labāk.
Un tad. Nākamajā dienā, izdari tieši to pašu. Atnāk mājās, stundiņu lai pasēž un tad nober viņam jaunu palagu ar to, kas tev jāpaspēj izdarīt pirms ejat gulēt. Lai saprot, ka daudzas lietas tev jādara katru dienu, nevis ik pa laikam. Plus izdomā vēl kaut ko darāmu.
Un tici man, miskaste sāks iznesties un kaut kas sāks notikt.
Vīrieši šādās situācijās ļoti bieži neredz ko sievietes dara mājās ikdienā. Tas nav attaisnojums, bet tā citreiz ir. Man draudzenei tieši šāda situācija bija. Un izrādās tas čalis domāja - viņa jau neko nedara, mājās sēž ar bērnu - ''Kas tad tur, traukus nenomazgāt un ēst neuztaisīt. Bērnam vēl nav jātaisa pilns šķīvis ar ēdienu, bērns principā tāds mazs kucēns mammai pie pupa.''
Jo citreiz jau čaļi īsti neredz, ka gultasveļa nomainīta vai ka putekļi izsūkti. Vai ja redz tad nesaprot, ka tev tas sagādāja grūtības. Ir pieraduši pie tā, ka zeķes maģiski parādās atvilknē, bet to ceļu tām zeķēm nesaprot.
jēziņ no kurienes tāds darāmo saraksts katru dienu. Autorei 99% ka ir kaut kāds irobots un vēl veļas žāvētājs un kaut kāda kombomašīna kurā pagatavot ēst. Mani tūlīt noēdīs bez sāls- bet ko dara mamma, kamēr tētis ir darbā un mazais guļ vai vienkārši gultiņā pats runājas ar sevi? Tas ir tikai viens bērns. Pareizi mana mamma teica, ka tikai tad, ja tev būs 3 mazi bērni, tu sapratīsi , ka tikt galā ar vienu ir pupu mizas.
Nezinu bet kur jēga gaidīt visu dienu mājās vīru un tad sākt viņam nobērt šīs lietas?
Var ūt der uztaisīt kaut kādu daramo lietu sarasktu nedēļai, nu nejau katru dienu šrubīs mājas pa pilnu programmu un tik mazgās un žāvēs un darīsies. Tai vietā labāk vajag organizēt savu sadzīvi un neticu ka katru dienu grīdas paliek netīras vienos putekļos un izveidojas trauku kaudzes. Mierīgi līdz 18 vakarā var visu darāmo izdarīt nesteidzoties un neelsojot. Un dušā var ieiet pa brīdi kamēr bērns guļ un kas no tā ja viņš pamodīsies un tur kādu minūti mazliet pačinkstēs gultiņā ?
12.01.2024 10:49 |
 
Reitings 563
Reģ: 13.12.2023
debestinaa @ 12.01.2024 10:49
jēziņ no kurienes tāds darāmo saraksts katru dienu. Autorei 99% ka ir kaut kāds irobots un vēl veļas žāvētājs un kaut kāda kombomašīna kurā pagatavot ēst. Mani tūlīt noēdīs bez sāls- bet ko dara mamma, kamēr tētis ir darbā un mazais guļ vai vienkārši gultiņā pats runājas ar sevi? Tas ir tikai viens bērns. Pareizi mana mamma teica, ka tikai tad, ja tev būs 3 mazi bērni, tu sapratīsi , ka tikt galā ar vienu ir pupu mizas.
Nezinu bet kur jēga gaidīt visu dienu mājās vīru un tad sākt viņam nobērt šīs lietas?
Var ūt der uztaisīt kaut kādu daramo lietu sarasktu nedēļai, nu nejau katru dienu šrubīs mājas pa pilnu programmu un tik mazgās un žāvēs un darīsies. Tai vietā labāk vajag organizēt savu sadzīvi un neticu ka katru dienu grīdas paliek netīras vienos putekļos un izveidojas trauku kaudzes. Mierīgi līdz 18 vakarā var visu darāmo izdarīt nesteidzoties un neelsojot. Un dušā var ieiet pa brīdi kamēr bērns guļ un kas no tā ja viņš pamodīsies un tur kādu minūti mazliet pačinkstēs gultiņā ?

Lol, es tevi lūdzu, izprintē šo savu komentāru un ierāmē. Kad būs pašai bērni, tad palasi un uzšauj sev 😂😂
12.01.2024 12:43 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
debestinaa @ 12.01.2024 10:49
jēziņ no kurienes tāds darāmo saraksts katru dienu. Autorei 99% ka ir kaut kāds irobots un vēl veļas žāvētājs un kaut kāda kombomašīna kurā pagatavot ēst. Mani tūlīt noēdīs bez sāls- bet ko dara mamma, kamēr tētis ir darbā un mazais guļ vai vienkārši gultiņā pats runājas ar sevi? Tas ir tikai viens bērns. Pareizi mana mamma teica, ka tikai tad, ja tev būs 3 mazi bērni, tu sapratīsi , ka tikt galā ar vienu ir pupu mizas.
Nezinu bet kur jēga gaidīt visu dienu mājās vīru un tad sākt viņam nobērt šīs lietas?
Var ūt der uztaisīt kaut kādu daramo lietu sarasktu nedēļai, nu nejau katru dienu šrubīs mājas pa pilnu programmu un tik mazgās un žāvēs un darīsies. Tai vietā labāk vajag organizēt savu sadzīvi un neticu ka katru dienu grīdas paliek netīras vienos putekļos un izveidojas trauku kaudzes. Mierīgi līdz 18 vakarā var visu darāmo izdarīt nesteidzoties un neelsojot. Un dušā var ieiet pa brīdi kamēr bērns guļ un kas no tā ja viņš pamodīsies un tur kādu minūti mazliet pačinkstēs gultiņā ?

Dura kas dura.
12.01.2024 12:55 |
 
Reitings 512
Reģ: 28.01.2023
Diabolus @ 12.01.2024 12:43

Lol, es tevi lūdzu, izprintē šo savu komentāru un ierāmē. Kad būs pašai bērni, tad palasi un uzšauj sev ??
nu katram savs. Vienmēr var noalgot arī kādu cilvēku, kas atnāks iztīrīt mājas 2x nedēļā vai paņems mazo uz pastaigām. Gan jau var atrast kādu sakarīgu kundzīti, kas var iziet ar mazo pastaigāt vai piepalīdzēt mājas darbos ja ir tik grūti. Arī daudz studentes no pedogoģiskās fakultātes bieži piedāvā savu palīdzību par mazām naudiņām. Vienmēr visu var sarunāt un izveidot plānu un risinājumu jebkurai situàcijai.
12.01.2024 13:13 |
 
Reitings 390
Reģ: 03.08.2022
Es arī esmu no tām, kas ar bērniem visu paspēja un vēl kaudze laika palika. Man gan bērni labi gulēja un tajos laikos nebija IG, attiecīgi nebija mammu ar kurām salīdzināties, mēnešu jubileju kūkas jācepj nebija. Kādreiz liekas, ka bērnus izauklēt bija vieglāk.
12.01.2024 13:27 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Inna86 @ 12.01.2024 13:27
Es arī esmu no tām, kas ar bērniem visu paspēja un vēl kaudze laika palika. Man gan bērni labi gulēja un tajos laikos nebija IG, attiecīgi nebija mammu ar kurām salīdzināties, mēnešu jubileju kūkas jācepj nebija. Kādreiz liekas, ka bērnus izauklēt bija vieglāk.

Ja bērns ir mierīgs, tad protams, ka visu var izdarīt un problēmu neveidojas. Bet te brīžiem runā tā, ka bērnu kā spēļmantu var nomest malā un iet darīt. Visiem ir naļiks ko maksāt auklēm, lai tik vecis nemazgātu traukus vai nesakoptu mājas. Zosis.
12.01.2024 13:45 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Paldies par komentāriem, ieteikumiem un arī kritiku.
Pagājušas dažas dienas kopš diskusijas izveidošanas, esmu nomierinājusies un daudz par šo domājusi.
Nē, man nav ne irobota, ne trauku mazgājamās mašīnas. Šobrīd arī neplānojas šādi pirkumi, jo jāiekrāj naudiņa mājas labiekārtošanai. Tātad arī aukles atkrīt (ja vien netrūks visi striķi). Savā mājā ievācāmies līdz ar bērniņa piedzimšanu. Visu pārdomājot, saprotu, ka nebija pats labāksis laiks, bet tomēr apstākļi sakrita tieši šādi.
Pamēģināju un mūsu gadījumā tiešām strādā metode konkrēti pateikt, kas ir jādara, un tad arī kaut kāda kustība notiek. Neteikšu, ka man ļoti patīk šī bikstīšana, bet pagaidām vismaz tā. Un šķiet viņam sāk nākt apskaidrība, ko es gribu no viņa. Pamazām, bet nāk, jo kaut ko jau sāk darīt arī bez lūgšanas. Ceru, ka uz priekšu būs aizvien labāk.
Vienu vakaru mazo atstāju vīram uz 4h. Galā tika, bet pats atzina, ka viegli nebija, un saprot, ka visa diena ar mazo ir nogurdinoša.
Tiem/tām, kuras nesaprot, no kurienes tā nekārtība rodas - nu ne vienmēr uzreiz pēc ēšanas sanāk pieskriet pie izlietnes un nomazgāt tos traukus, ja bērns ir nomodā. Dažkārt pati ēšana vairāk līdzinās rīšanai, ka tik ātrāk. Gan apģērbs, gan gultasveļa, dvieļi smērējas daudz biežāk kā pirms bērna. Piemēram, bērns bieži vien atgrūž apēsto, un ne vienmēr to sanāk "noķert" tam paredzētajā autiņā.
16.01.2024 00:56 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Bija komentārs par to, ka pa dienu taču visu var izdarīt mamma pati. Nu, ja ir "labā" diena un bērns labi čuč, tad, protams, var izdarīt daudz. Bet ir arī "sliktās" dienas, kad miedziņš nāk, bet kārtīgi aizmigt nesanāk. Tad bērniņš atzīst gulēšanu tikai šūpojot klēpī (te droši vien var panesties diskusija par to, ka bērns pieradīs pie klēpja utt., bet nu šis jau ir cits stāsts. Varbūt daru nepareizi, bet šādos brīžos labāk pašūpinu un ļauju pasnaust klēpī, bet pēc snaudas tieku pie omulīga bērna, nevis miega trūkuma dēļ cīnamies ar sliktu garastāvokli visu atlikušo dienu).
Mana atbilde uz komentāriem, ka bērnu taču var atstāt vienu, kamēr ir mierīgs. Protams, var, bet nejau visu laiku. Man nešķiet pareizi ielikt bērnu šūpulītī, un visu to laiku, kad bērns ir omulīgs, kaut kur šeptēties pa māju. Kaut kādus mazos darbiņus jā, piemēram, ielikt mazgāt veļu vai izkārt to. Gribās taču pačubināties un paspēlēties ar mazo, nevis pievērsties tikai tad, kad viņš jau ir sakreņķējies. Bez tam, esmu pamanījusi, ka bēbis ļoti jūt, ka esmu izskrējusi blakus telpā.
Galu galā, redzu, cik ļoti ātri mazulis attīstās. Tūdaļ jau spēlēsies ar mantiņām un grabuļiem, un droši vien spēs ilgāku laiku pavadīt bez manis cieši blakus. Tāpēc ticu, ka šis grūtais posms drīz būs cauri.
Par to vai vīrs pirms bērna iesaistījās mājas darbos - atskatoties atpakaļ, secinu, ka nē, īpaši jau neiesaistījās. Bet tam nebiju pievērsusi lielu uzmanību, jo tad es pati ar visu tiku galā un palīdzība īpaši nebija vajadzīga. Par šo man vajadzēja piedomāt agrāk, piekrītu.
Kopumā šajā situācijā strādāju arī ar sevi un mēģinu pieņemt un sagremot to, ka māja tuvākajā laikā neizskatīsies super sakopta kā esmu radusi. Un mammu nolēmu nejaukt iekšā. Izmantošu iespēju apciemot un palūgt kādu brīdi pieskatīt mazo, kamēr pati atveklu elpu.
16.01.2024 00:58 |
 
Reitings 563
Reģ: 13.12.2023
Forši, ka esi atradusi jaunu pieeju! Bērniņa ienākšana ģimenē ir liels pārbaudījums, bet viss būs labi! Būs tev atkal tīra māja un bebukam stabils grafiks, tikai vēl nedaudz jāpaciešas. Lai veicas!
16.01.2024 07:19 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Heh, pēc 3 mēnešu mēģināšanas ielikt vīru sliedēs, esmu sabrukusi gan fiziski, gan emocionāli. Dārgās meitenes, pirms precaties un veidojat ģimeni, pievērsiet uzmanību tam, cik aktīvi draugs/līgavainis iesaistās mājas darbos. Kad būs bērniņš, tas ļoti noderēs. 🙃
Šķiet, ikdienas solis ir palicis vieglāks, jo bērns ir jau paaudzies un pati dienas grafiku cenšos salikt tā, lai visam pietiek laika. Bet vakarā ir sajūta, ka ceļa rullis pāri pārgājis.
23.04.2024 22:33 |
 
Reitings 2739
Reģ: 05.09.2023
Visu diskusiju nelasiju, bet saki, vai tavējais ir mamuta stiepējs mājās? Un kàdu darbu viņš dara?
23.04.2024 22:59 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Kā saprast "mamuta stiepējs"? Darbs 50% pie auto, 50% papīra darbs.
Es pat vairs negaidu ieteikumus savai situācijai. Pati vien esmu vainīga, ka sarkanos karogus nemanīju agrāk, jo pati taču tiku ar visu galā. Vien iesaku citām sievietēm pavērot, ar ko plāno ģimeni.
23.04.2024 23:05 |
 
Reitings 21
Reģ: 19.04.2024
Kāpēc kaut kas ir jāiztur? Šķiries. Ar sliņķiem, cūkām, alkoholiķiem dzīves nebūs.. Pārcelies, lai šis pats tiek galā ar visu savu iedzīvi!
23.04.2024 23:10 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
PinkBear @ 23.04.2024 23:10
Kāpēc kaut kas ir jāiztur? Šķiries. Ar sliņķiem, cūkām, alkoholiķiem dzīves nebūs.. Pārcelies, lai šis pats tiek galā ar visu savu iedzīvi!

Šobrīd prātā cilāju arī šo scenāriju.
23.04.2024 23:15 |
 
Reitings 26
Reģ: 19.04.2024
Kā būtu ja tu izmēģinātu iesaistīt PEP?
PEP mammas: "palīdzam apgūt vecākiem viņu jauno lomu kā mammai un tētim"
24.04.2024 08:26 |
 
Reitings 390
Reģ: 03.08.2022
Es teiktu, ka Jums vajag speciālista palīdzību un abiem. Pēcdzemdību periodā sievietes visu redz sabiezinātās krāsās, ilgstoša neizgulēšanās vispār ir pielīdzināma dzērumam. Es noteikti pamēģinātu visu pirms šķirtos, ir taču tomēr kopīgs bērns, kā dēļ pacensties. No vīrieša puses, bieži vien labāk strādā, ja kāds no malas izskaidro, cik svarīgi ir palīdzēt, iesaistīties, atbalstīt, ne sieva, bet kāds cits vīrietis, kāda autoritāte.
24.04.2024 08:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits