Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jaunais tētis

 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Sveikas!
Ar vīru beidzot esam sagaidījuši mazuli. Grūtniecība bija plānota un ļoti gaidīts bērniņš, īpaši jau tādēļ, ka iepriekšējā grūtniecība bija neveiksmīga.
Pirms biju stāvoklī un grūtniecības laikā vīrs tā jūsmoja par ģimenes pieaugumu. Runājām un apzinājāmies to, ka nebūs viegli. Vīrs pārliecinoši runāja par to, ka būs mans lielais atbalsts, gatavos ēst, palīdzēs mājas darbiņos. Bet kopš mazais ir klāt, viss solītais ir aizmirsies. Saka, ka ir pārguris darbā, grib nedaudz atpūsties, bet kā iekrīt dīvānā, tā principā tur arī paliek. Retu reizi ir tāds vakars, kad pagatavo vakariņas, vēl retāk nomazgā traukus, citiem lielākiem un vīrišķīgajiem mājas darbiņiem arī nesanāk laiks. Ja kādas 2h pavadītu laiku ar mazo, tad es pati paspētu nepieciešamāko izdarīt, bet arī tas ir par grūtu. Kā "atvērt" viņam acis, ja esmu tiešā tekstā jau teikusi - man vajag Tavu palīdzību! Gan mierīgi runājot, gan jau ar skandālu.
Tajās reizēs, kad beidzot uznāk vēlme izkāpt no dīvāna, vienmēr pasaku paldies par vakariņām, par palīdzību utt.
Negribu mest plinti krūmos un ar mazo skriet dzīvot pie savas mammas, bet šķiet, ka ilgi vairs neizturēšu..
09.01.2024 00:26 |
 
Reitings 749
Reģ: 14.05.2019
Ja esi runājusi dažādos veidos, bet vīrietis nedzird, tad neredzu citu iespēju kā padzīvot pie mammas. Ja nesaprot runājot, vai tad ir maz cits risinājums? Varbūt tā sapratīs.
09.01.2024 04:10 |
 
10 gadi
Reitings 3161
Reģ: 29.01.2009
Aizskriet vēl paspēsi pie mammas.
Esi prasījusi, kāpēc tik noguris (jums mazais varbūt negul pa naktīm un vins ar to tev palīdz vai tml)?
Un droši vien es mēginātu vēlreiz runāt. Teikt, skaidri, ka vajag palīdzību. Vai arī apspriestu risinājumus citus (ēst vakaros pasūtīt, meklēt kādu, kas palīdz uzkopt māju) - un tad skatīties, ko vins par to saka.
09.01.2024 04:59 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Jāmeklē citi risinājumi mājas uzkopšanai,piemēram, trauku mašīna,i-robots,apkopēja. Kādu darbu viņš strādā ofisa vai fizisku? Jo nav skaidrs no kā tik ļoti var nogurt,ka visu vakaru jāpavada dīvānā.
09.01.2024 05:53 |
 
Reitings 226
Reģ: 02.01.2024
Vīrs vienkārši ir runātājs, nevis darītājs un tāda ir lielākā daļa pasaules iedzīvotāju gan vīrieši, gan sievietes, kuri tikai skaisti pļurkst un tas arī viss.
Kāda tev jēga no vīra, kurš mājās ir tikai smukuma pēc? Tev nav nozīme, vai esi ar vai bez vīra, jo gan ar viņu, gan vienai tev būs vienas un tās pašas lietas jādara, tikai esot vienai būs vēl pluss, ka nebūs sabojāti nervi domājot, kāpēc viņš neko nedara.
Kas tās par muļķībām, ka jāņem apkopēja, vecim nav roku, lai palīdzētu? Visas tik ļoti žēlo tos nabadziņus, ka tik rociņas nesasmērēs.
09.01.2024 08:49 |
 
Reitings 226
Reģ: 02.01.2024
pradacandy @ 09.01.2024 05:53
Jāmeklē citi risinājumi mājas uzkopšanai,piemēram, trauku mašīna,i-robots,apkopēja. Kādu darbu viņš strādā ofisa vai fizisku? Jo nav skaidrs no kā tik ļoti var nogurt,ka visu vakaru jāpavada dīvānā.

Šim gan nepiekrītu. Darbā var viegli izdegt un tas rada nogurumu jebkuram cilvēkam. Un gan fiziskais, gan ofisa darbs ir vienlīdz smagi.
09.01.2024 08:50 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Man šķiet, ka šādas situācijas ir vismaz 70% jauno ģimeņu. Uz to bija jāgatavojas. Nereti vīrieši līdz galam neizprot ko nozīmē bērna ienākšana ģimenē. Viņi tikai domā, ka viņi zin un ir gatavi. Cik reizes ir runāts, ka bērna ienākšana ģimenē maina ikdienu uz 180 grādiem. Varbūt vīrs vēl nav apradis ar jaunajiem apstākļiem un tā vietā lai skatītos acīs realitātei, saka ka ir noguris.
09.01.2024 09:32 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
pradacandy @ 09.01.2024 05:53
Jāmeklē citi risinājumi mājas uzkopšanai,piemēram, trauku mašīna,i-robots,apkopēja. Kādu darbu viņš strādā ofisa vai fizisku? Jo nav skaidrs no kā tik ļoti var nogurt,ka visu vakaru jāpavada dīvānā.

Darbs viņam 40% ir "papīra darbs", pārējais laiks ir uz auto riteņiem.
Nezinu, man nešķiet, ka apkopēja būs risinājums. Paliks vēl slinkāks.
joselyn @ 09.01.2024 04:59
Aizskriet vēl paspēsi pie mammas.
Esi prasījusi, kāpēc tik noguris (jums mazais varbūt negul pa naktīm un vins ar to tev palīdz vai tml)?
Un droši vien es mēginātu vēlreiz runāt. Teikt, skaidri, ka vajag palīdzību. Vai arī apspriestu risinājumus citus (ēst vakaros pasūtīt, meklēt kādu, kas palīdz uzkopt māju) - un tad skatīties, ko vins par to saka.

Sākumā pirmās 2-3 nedēļas naktis bija grūtas, mazo vajadzēja nēsāt rokās, aijāt. Tad es sapratu, ka ir noguris, bet tajā laikā viņam arī bija atvaļinājums.
Tagad mazulis pa nakti guļ labi, ļoti maz trokšņojam, + respektējot, ka tētim jāiet uz darbu, jau sākumā izlēmu, ka ar mazo guļam atsevišķā istabā, bet brīvdienās visi vienā.
09.01.2024 09:54 |
 
Reitings 5
Reģ: 09.01.2024
Mēģini runāt ar vīru atklāti par tavām sajūtām un nepieciešamībām. Varbūt kopīgas sarunas var palīdzēt risināt situāciju un atbalstīt tevi. Neaizmirsti arī pašai ņemt laiku sev un vajadzības gadījumā meklēt ārējopalīdzību, piemēram, ģimenes terapeitu.
09.01.2024 10:15 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
mangos @ 09.01.2024 04:10
Ja esi runājusi dažādos veidos, bet vīrietis nedzird, tad neredzu citu iespēju kā padzīvot pie mammas. Ja nesaprot runājot, vai tad ir maz cits risinājums? Varbūt tā sapratīs.

Varbūt tiešām kādu laiciņu padzīvot pie mammas. Vieta atļauj un mamma ļoti labprāt auklē mazo, ļaujot man atpūsties.
Jauns profils. @ 09.01.2024 08:49
Vīrs vienkārši ir runātājs, nevis darītājs un tāda ir lielākā daļa pasaules iedzīvotāju gan vīrieši, gan sievietes, kuri tikai skaisti pļurkst un tas arī viss.
Kāda tev jēga no vīra, kurš mājās ir tikai smukuma pēc? Tev nav nozīme, vai esi ar vai bez vīra, jo gan ar viņu, gan vienai tev būs vienas un tās pašas lietas jādara, tikai esot vienai būs vēl pluss, ka nebūs sabojāti nervi domājot, kāpēc viņš neko nedara.
Kas tās par muļķībām, ka jāņem apkopēja, vecim nav roku, lai palīdzētu? Visas tik ļoti žēlo tos nabadziņus, ka tik rociņas nesasmērēs.

Reizēm gribas atstāt viņu tajā dīvānā un pašai iet savu ceļu pavisam. Bet, kad nomierinos, saprotu, ka pavisam saraut visu gan negribu, jo vēl ir pagājuši tikai 3 mēneši. Pati esmu pavadījusi bērnību bez tēva, zinu cik tas ir skumji, tikai manā gadījumā tētis bija miris. Līdz ar to liktos nepareizi atņemt bērnam normālu ģimeni tikai tāpēc, ka man šobrīd ir grūti. Tajos brīžos, kad saņemas, viss ir ļoti labi.
09.01.2024 10:18 |
 
Reitings 238
Reģ: 17.05.2022
Varbūt viņš nezina, no kuras puses ķerties klāt. Atceros, ka manam kolēģim ar pirmo bērnu bija tāds dīvains stāvoklis, gribēja ilgāk darbā palikt un meklēja, kā tik sevi nodarbināt, lai nav jāiet mājās. Pagāja kāds pusgads, viss normalizējās, situāciju pieņēma, aprada ar pārmaiņām.
Es gan no savas puses varu teikt, ka ir jārunā visu laiku un nevis abstraktās fāzēs - man vajag palīdzību, gribu, lai tu vairāk iesaisties utt., bet konkrēti - lūdzu, iznes miskasti, lūdzu, uzvāri ūdeni utt. Saprotu, ka tas prasa papildus resursu no sievietes, bet kaut kā tie vīrieši konkrētas norādes saprot labāk + laikam tās šķiet tādas "paceļamas". 😄😄😄💪
09.01.2024 10:20 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Linduxis @ 09.01.2024 10:20
Varbūt viņš nezina, no kuras puses ķerties klāt. Atceros, ka manam kolēģim ar pirmo bērnu bija tāds dīvains stāvoklis, gribēja ilgāk darbā palikt un meklēja, kā tik sevi nodarbināt, lai nav jāiet mājās. Pagāja kāds pusgads, viss normalizējās, situāciju pieņēma, aprada ar pārmaiņām.
Es gan no savas puses varu teikt, ka ir jārunā visu laiku un nevis abstraktās fāzēs - man vajag palīdzību, gribu, lai tu vairāk iesaisties utt., bet konkrēti - lūdzu, iznes miskasti, lūdzu, uzvāri ūdeni utt. Saprotu, ka tas prasa papildus resursu no sievietes, bet kaut kā tie vīrieši konkrētas norādes saprot labāk + laikam tās šķiet tādas "paceļamas". ????

Attiecības, kur sievietei nemitīgi ir jābiksta pieaudzis vīrietis iznest miskasti un nomazgāt traukus ir mammas un dēliņa variants, nevis divu pieaugušu līdzvērtīgu cilvēku kopdzīve.
09.01.2024 10:34 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Pirms bērna vīrietis gan jau arī līdzvērtīgi neuzņēmās mājas darbu apdarīšanu? Tikai solīja, ka nākotnē ko darīs.
09.01.2024 10:36 |
 
Reitings 668
Reģ: 03.11.2023
Inna86 @ 09.01.2024 10:36
Pirms bērna vīrietis gan jau arī līdzvērtīgi neuzņēmās mājas darbu apdarīšanu? Tikai solīja, ka nākotnē ko darīs.

Šis. Arī gribēju jautāt. Ja viņš mājas darbus nedarīja jau pirms tam, tad man liktos maz ticams, ka pēkšņi sāks darīt.
09.01.2024 10:42 |
 
Reitings 1491
Reģ: 06.10.2022
Linduxis @ 09.01.2024 10:20
Varbūt viņš nezina, no kuras puses ķerties klāt. Atceros, ka manam kolēģim ar pirmo bērnu bija tāds dīvains stāvoklis, gribēja ilgāk darbā palikt un meklēja, kā tik sevi nodarbināt, lai nav jāiet mājās. Pagāja kāds pusgads, viss normalizējās, situāciju pieņēma, aprada ar pārmaiņām.
Es gan no savas puses varu teikt, ka ir jārunā visu laiku un nevis abstraktās fāzēs - man vajag palīdzību, gribu, lai tu vairāk iesaisties utt., bet konkrēti - lūdzu, iznes miskasti, lūdzu, uzvāri ūdeni utt. Saprotu, ka tas prasa papildus resursu no sievietes, bet kaut kā tie vīrieši konkrētas norādes saprot labāk + laikam tās šķiet tādas "paceļamas". ????

Tad nav normāli ka pieaugušam cilvēkam jāsaka - iznes miskasti, nomazgā traukus. Tā kā ar bērnu, nevis vīrieti.
09.01.2024 11:04 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Inna86 @ 09.01.2024 10:36
Pirms bērna vīrietis gan jau arī līdzvērtīgi neuzņēmās mājas darbu apdarīšanu? Tikai solīja, ka nākotnē ko darīs.

Ēst gatavoja bieži. Uzkopšanā neiespringa, palīdzēja, ja prasīju, kad pati sapratu, ka nepaspēšu - piemēram, gaidot ciemiņus. Uzkopšanu veicu es, toreiz tas likās ok.
Bet tad bija īrēts dzīvoklis. Šobrīd esam savā mājoklī, kur prasās arī pirkstu pielikt, ne tikai uzkopt.
09.01.2024 11:17 |
 
Reitings 186
Reģ: 19.08.2015
Inna86 @ 09.01.2024 10:34

Attiecības, kur sievietei nemitīgi ir jābiksta pieaudzis vīrietis iznest miskasti un nomazgāt traukus ir mammas un dēliņa variants, nevis divu pieaugušu līdzvērtīgu cilvēku kopdzīve.

Lola12345 @ 09.01.2024 11:04

Tad nav normāli ka pieaugušam cilvēkam jāsaka - iznes miskasti, nomazgā traukus. Tā kā ar bērnu, nevis vīrieti.

Jā, man negribētos prasīt izdari to, izdari šito. Iedomājos, varbūt pa dienu sastādīt sarakstiņu ar vakarā veicamajiem darbiem. Un tad izvēles iespēja - pieskati mazo vai izdari to, kas sarakstā. Tā kā trauku mazgāšana tur būtu katru dienu, varbūt saprastu, ka tas ir ikdienas nevis iknedēļas darbiņš. Bet arī bērnišķīga ņemšanās.
09.01.2024 11:49 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
mangos @ 09.01.2024 04:10
Ja esi runājusi dažādos veidos, bet vīrietis nedzird, tad neredzu citu iespēju kā padzīvot pie mammas. Ja nesaprot runājot, vai tad ir maz cits risinājums? Varbūt tā sapratīs.
un vīrs pa to laiku sapratīs, ka eu...bet vienam tik forši!
09.01.2024 11:52 |
 
Reitings 107
Reģ: 04.01.2024
Tieši gribēju rakstīt, ka tā skriešana pie mammas ikreiz kā rodas problēmas pie laba gala nevedīs. Ja tas ir tas uz ko tu ej, tad viss forši.
Lielākoties pirmais gads, divi ar mazu bērnu, attiecībās, laulībā "iznes" visu sliktāko attiecībās. Ja slinks ir bijis visu laiku, tad čaklāks, līdz ar bērna parādīšanos nepaliks. Ar garantiju. Ir pat jocīgi ticēt visiem tiem solījumiem, kas nāk punča laikā, kad reālā situācija ir tālu no fantāzijām un abiem sveša.
Izrunājies ar vīrieti, paprasi par solīto, rodat risinājumu, kompromisu. Protams, ka ikdienas darbs nogurdina, tas arī ir jāsaprot. Visi mēs drīkstam piekust, nevis tikai jaunās māmiņas.
Un beidz to skraidīšanu pie mammas. Jātiek pašiem galā, bet citu iejaukšanas. Ja esi nogurusi, tad paciemojies, pa dienu palīdzēs, bet nevis iepin māti kašķos.
Vai pašām patiktu, ka vīrietis ikreiz draudētu ar dzīvošanu pie mammas?
09.01.2024 11:59 |
 
Reitings 4933
Reģ: 27.03.2023
Piedot, bet Tavs vīrs ir SLIŅĶIS!
Man pašai ir 5 mēnešus vecs zīdainis un kopš viņš piedzima mēs ar vīru paši organiski visu sadalījām.
Viss, kas saistīts ar mazo ir 90% uz manis, tai skaitā celšanās pa nakti, prasu palīdzību tikai, tad ja tiešām vairs nevaru un nav spēka nolikt atpakaļ gulēt. Tādēļ vīrs pa nakti ir izgulējies un pats ceļas agrāk, lai uztaisītu visiem brokastis un vecāko bērnu aizvestu uz skolu un, tad visa diena fizisks darbs(viņam ir sava celtniecības firma), atbraucot mājās paēd un, tad ņemās ar mazo, kamēr viņš liek gulēt tikmēr izdaru visas pārējās lietas, kas pa dienas laiku iekrājušās. Kad mazais tikko bija piedzimis vīrs man taisīja arī vakariņas un nesa katru dienu pie gultas. Un uz veikalu brauca un māju arī tīrīja reizi nedēļā. Un nē viņam kājas un rokas no tā neatkrita.
09.01.2024 12:22 |
 
Reitings 238
Reģ: 17.05.2022
Inna86 @ 09.01.2024 10:34

Attiecības, kur sievietei nemitīgi ir jābiksta pieaudzis vīrietis iznest miskasti un nomazgāt traukus ir mammas un dēliņa variants, nevis divu pieaugušu līdzvērtīgu cilvēku kopdzīve.
Nez, man jau liekas, ka labāk ir būt elastīgai un atrast variantu, kas jums strādā, nekā iestāties pozā un pašai ciest no tā.
09.01.2024 12:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits