Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Cik agresīvā sabiedrībā mēs dzīvojam?

 
Reitings 9
Reģ: 05.12.2023
Sveiki. ❄Šoreiz tēma par agresiju mūsu pašu sabiedrībā. Kā jums liekas, vai agresija ir problēma mums Latvijā?
Kādi ir jūsu gadijumi no ikdienas, kur esat sastapušās ar agresiju,naidīgas runas, skatieni. Varbūt kāds jums ir draudējis..agresija uz ceļiem ir pamanīta daudz, kā kautkas nepatīk, tā pīpina, taurē, žestikulē ar rokām, rāda vidējo pirkstu daudzi šoferi.. Kādas agresijas izpausmes esi novērojis no līdzcilvēkiem
Kādi ir tavi secinājumi.
12.12.2023 01:46 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.12.2023
Man laba draudzene strādā mazā miestā pie pašapkalpošanās kasēm... Viņiem kases kā tādas gandrīz vsp nestrādā. Tā sieviete man ir stāstījusi tādas šausmu lietas ko cilvēki saka un izdara... Mati ceļas stāvs. It kā meitene būtu pie tā visa vainīga😬
12.12.2023 02:25 |
 
Reitings 1297
Reģ: 07.09.2023
Ļoti daudz kas atkarīgs no tā, kādā sabiedrības slānī apgrozies.
Bet kopumā varu teikt ka pēdējo 20 - 25 gadu laikā komunikācija starp cilvēkiem ir stipri uzlabojusies. Mana bērnība pagāja 90.gados un kautiņi, asas vārdu apmaiņas sabiedriskajās vietās (transports, veikali, utt.) bija visai ikdienišķa parādība, tagad to pamanu daudz retāk.
12.12.2023 08:24 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
Uz Tevi pat šķībi paskatīties nedrīkst, lai tā netiktu uztverta kā agresija? LOL
12.12.2023 09:05 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Es teiktu, ka agresijas līmenis kopēji ir mazāks, nekā tas bija varbūt 2000to sākumā agrīnā, jo tā agresija bija tik un tā, bet par to runāja vnk mazāk un viss. Agresija uz ceļa parasti ir nopelnīta, jo nu trūkst tas vadzis kādā brīdī pret to dūburi aiz barankas.
12.12.2023 09:10 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Tie, kuri strādā apkalpojošanās sfērā, jums pateiks, ka nekas nav uzlabojies. Cilvēki ir neiecietīgi un agresīvi. Tos, kuri sniedz pakalpojumus, uzskata par miskastēm, kurās var izmest savas emocijas.
12.12.2023 09:27 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Grūti tā pateikt. Dažreiz šķiet, ka, jā, ir tas agresijas līmenis ļoti augsts, bet arī tāpēc, ka tagad daudz vairāk par to runā, raksta, filmē, liek soc. tīklos, ko nu kurš izdarījis, veikalā bijis agresīvs, uz ceļa. Tāpat arī agrāk vardarbība ģimenēs bija izplatīta, tagad tikai skaļāk par to runā, kas, protams, labi.
12.12.2023 09:29 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Līdz Covid teiktu, ka agresivitāte kritās, pēc Covid un Ukrainas kara sākuma tā kāpj.
12.12.2023 10:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Pelnrukšķīte @ 12.12.2023 09:27
Tie, kuri strādā apkalpojošanās sfērā, jums pateiks, ka nekas nav uzlabojies. Cilvēki ir neiecietīgi un agresīvi. Tos, kuri sniedz pakalpojumus, uzskata par miskastēm, kurās var izmest savas emocijas.

Tiešām. Nesen veikalā dzirdēju, kā viena kasiere raud otrai par to, kā kāds pircējs viņu pazemojis. Man, kas vienmēr pret apkalpojošo personālu esmu laipna, bija ļoti skumji dzirdēt, kādi kretīni cilvēki var būt.
12.12.2023 10:24 |
 
Reitings 661
Reģ: 18.06.2018
Man šķiet tieši uz ceļiem vairāk tā kultūra un agresija izpaužas. Diemžēl.
Veikalos jau vairāk vai mazāk necieņa un neiecietība, bet ne agresija.
12.12.2023 10:27 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Minelūše @ 12.12.2023 10:24

Tiešām. Nesen veikalā dzirdēju, kā viena kasiere raud otrai par to, kā kāds pircējs viņu pazemojis. Man, kas vienmēr pret apkalpojošo personālu esmu laipna, bija ļoti skumji dzirdēt, kādi kretīni cilvēki var būt.

Tās ir šausmas, kas ir jādzird pārdevējām. Kad mamma vēl vadīja veikalu, regulāri dzirdēju tos stāstus. Pazemošana uz urrā notika!
12.12.2023 10:38 |
 
Reitings 280
Reģ: 12.09.2022
Pelnrukšķīte @ 12.12.2023 09:27
Tie, kuri strādā apkalpojošanās sfērā, jums pateiks, ka nekas nav uzlabojies. Cilvēki ir neiecietīgi un agresīvi. Tos, kuri sniedz pakalpojumus, uzskata par miskastēm, kurās var izmest savas emocijas.
es strādāju apkalpošanas sfērā, be ne gluži pie kases. Strādāju uzņēmumā, kur apkalpojam llgan lielus, gan mazus uzņēmumus, bet ir arī interneta veikals un, tur protams ir arī fiziskas personas. Neesmu saskārusies ar atklātu agresiju. Ejot veikalā ar neko tādu neesmu redzējusi. Nu par šoferiem piekrītu. Biežāk jau tā ir neiecietības un ego, jo galvenais, ka man ir, kur nolikt auto. Agresiju visbiežāk var sastapt ar forumos un soc tīklos. Palasot šeit diskusijas reizēm mati ceļas stāvus no tā, kā tiek aprunāti cilvēki. Es uzskatu, ja tu komentē anonīmi, tas nenozīmē, ka var lamāties. Ir jāprot diskutēt un izteikt kritiku otru neaizskarot. Es reizēm lasu ietekmeļu diskusiju un ir skumji, ka tur tiek apspriestas dažas persona nu nav, tas normāli.
12.12.2023 10:51 |
 
Reitings 3673
Reģ: 01.03.2022
Piekūns @ 12.12.2023 10:19
Līdz Covid teiktu, ka agresivitāte kritās, pēc Covid un Ukrainas kara sākuma tā kāpj.

Jā cilvēki palikuši vieklāk aizkaitināmi, jūtīgi, kaut mazākais glaudiens pret spalvu tā spuras gaisā, ļoti emocionāli nestabili, visu laiku liekas, ka jākaujas, par kaut ko jākaro, jāpierāda sava taisnība. Nedod dievs paskatīsies uz kādu.
Pēdējā laika notikumi arī liekas tik stulbi, sieviete mirst, jo kāds idiots pa logu met plauktus, 91 gadīgs opīts brauc uz soliņiem, mednieki šauj no braucošas mašīnas utt. Tāda sajūta, ka cilvēki nedomā skaidri, it kā būtu aizmiglojies prāts.
12.12.2023 11:04 |
 
Patīk
Reitings 1751
Reģ: 24.05.2019
Ja tev pīpina, taurē un rāda ar vidējo pirkstu DAUDZI šoferi, varbūt vaina tomēr ir tevī?
12.12.2023 11:40 |
 
10 gadi
Reitings 2016
Reģ: 29.01.2009
Viena lieta ir nepamatota agresija, bet otra -cilvēki palikuši pārāk trausli, jūtīgi, ar plānu ādu. Ātri apvainojas, uztver visu personīgi un par daudz pārdzīvo par lietām, kas nav būtiskas.
12.12.2023 12:51 |
 
Reitings 877
Reģ: 19.08.2023
Motherofdragons @ 12.12.2023 11:40
Ja tev pīpina, taurē un rāda ar vidējo pirkstu DAUDZI šoferi, varbūt vaina tomēr ir tevī?

Tieši tā, citi ar mašīnu brauc kā aptaurēti- skrien priekšā, nerāda pagriezienu, dzen garām,kad nevar apdzīt, jo nevelk mašīna vai nāk pretī, citi vispār pat pa apli neprot braukt, tad vēl velkās uz ceļa. Kā var uz tādiem nelamāties.😀😀
12.12.2023 14:19 |
 
Reitings 1128
Reģ: 15.07.2023
Skatos, ka ir vēl atsevišķi indivīdi, kuri izdomā pasaciņas. Uzprasiet jebkuram lietotājam šajā forumā un vairums piekritīs, ka kopš SK ratificēšanas nekādas agresijas un vardarbības vairs nav un nebūs. Par šādiem vārdiem var pilnībā aizmirst.
Case closed!
12.12.2023 14:21 |
 
Reitings 2726
Reģ: 05.09.2023
Cilvēki pamatā nav priecīgi un apmierināti ar savu dzīvi, sakrājas daudz negatīvās emocijas un tad tās izliek uz tiem, kas trāpās pa ceļam vai to iztrigero. Nekā jauna.
12.12.2023 15:19 |
 
Reitings 2541
Reģ: 05.12.2021
Es varu tikai piekrist par apkalpojošo sfēru. Tie, kas tur strādā, redz tādas lietas. Un es strādāju. Un strādāju ne Maximā vai vietējā mazpilsētas Latiņā. Bet uzņēmumā, kuru apmeklē gan vietējie, gan tūristi, gan prominences. Bagātie un nabagie. Un tas agresivitātes līmenis, dusmas, rupjība, cūkošanas ir vārdos neaprakstāma. Cilvēks tevi ir gatavs nograuzt par 5 centu nesakritību uz cenas. Par sīkāko nieku. Frāze,, klientam,, vienmēr taisnība ir izgājusi ārpus jebkādiem rāmjiem. Reizēm vienkārši ir sāpīgi un pretīgi kāda sabiedrība dzīvojam. Un šeit pat nav variants, kā tu pret citiem, tā pret tevi. Cilvēks vienkārši atļaujas visu, kas ienāk prātā un viņam pilnīgi pofig par visu. Jo tas taču ir viņa viedoklis un tiesības.
12.12.2023 15:30 |
 
Reitings 9
Reģ: 05.12.2023
krixis3 @ 12.12.2023 15:30
Es varu tikai piekrist par apkalpojošo sfēru. Tie, kas tur strādā, redz tādas lietas. Un es strādāju. Un strādāju ne Maximā vai vietējā mazpilsētas Latiņā. Bet uzņēmumā, kuru apmeklē gan vietējie, gan tūristi, gan prominences. Bagātie un nabagie. Un tas agresivitātes līmenis, dusmas, rupjība, cūkošanas ir vārdos neaprakstāma. Cilvēks tevi ir gatavs nograuzt par 5 centu nesakritību uz cenas. Par sīkāko nieku. Frāze,, klientam,, vienmēr taisnība ir izgājusi ārpus jebkādiem rāmjiem. Reizēm vienkārši ir sāpīgi un pretīgi kāda sabiedrība dzīvojam. Un šeit pat nav variants, kā tu pret citiem, tā pret tevi. Cilvēks vienkārši atļaujas visu, kas ienāk prātā un viņam pilnīgi pofig par visu. Jo tas taču ir viņa viedoklis un tiesības.

Kuri ir vairāk agresīvi un nekaunīgi, tie kas ir turīgi un lepni no savas naudas vai tie cilvēki kuri nav tik turīgi ?!?
12.12.2023 17:36 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
krixis3 @ 12.12.2023 15:30
Es varu tikai piekrist par apkalpojošo sfēru. Tie, kas tur strādā, redz tādas lietas. Un es strādāju. Un strādāju ne Maximā vai vietējā mazpilsētas Latiņā. Bet uzņēmumā, kuru apmeklē gan vietējie, gan tūristi, gan prominences. Bagātie un nabagie. Un tas agresivitātes līmenis, dusmas, rupjība, cūkošanas ir vārdos neaprakstāma. Cilvēks tevi ir gatavs nograuzt par 5 centu nesakritību uz cenas. Par sīkāko nieku. Frāze,, klientam,, vienmēr taisnība ir izgājusi ārpus jebkādiem rāmjiem. Reizēm vienkārši ir sāpīgi un pretīgi kāda sabiedrība dzīvojam. Un šeit pat nav variants, kā tu pret citiem, tā pret tevi. Cilvēks vienkārši atļaujas visu, kas ienāk prātā un viņam pilnīgi pofig par visu. Jo tas taču ir viņa viedoklis un tiesības.
es tieši tāda uzņēmuma strādāju jau 20 gadus nu vismaz man nav nācies sastapties ar šādiem klientiem. Nu varbūt ir bijusi kāda asāka vārda pārmaiņa kādas 2-3x par visiem gadiem. Tagad ar domāju vai ir bijusi agresija, nu nav. Pat no krieviski runājošo puses, jo es spītīgi pieturos pie latviešu valodas. Varbūt kāds nodoma kaut ko. Reizēm jau daudz kas ir atkarīgs no tavas attieksmes. Bet vēl svarīgs faktors, ka mūsu prece ir labas kvalitātes un, tad jau īpaši klients nevar lekties. Šeit strādājot es iemācījos, ka ne vienmēr klientam taisnība. Agrāk tā mācīja, ka klientam taisnība un tev bezmaz vai ja izklājas ka tepiķim viņa priekšā, bet nu tomēr vajag noturēt ari savu pozīciju. Tikai šim ir jābūt atbalstītam no vadības puses.
12.12.2023 19:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits