Maz apmaksāts darbs

 
Reitings 158
Reģ: 12.03.2023
Šodien satiku vienu paziņu, kura ilgi bija bez darba. Sarunas laikā izmeta frāzi “Ai, nevarēju atrast darbu un beigās aizgāju strādāt mazapmaksātu pozīciju, nezinu kā izdzīvošu.” Kad jautāju cik tas ir, maz apmaksāts, nosauca summu, kas ļoti tuvu manai algai.
Pati arī esmu tikko uzsākusi strādāt pēc atgriešanās Latvijā, taču šķita, ka alga būs ok, kaut gan īsti vēl nesaprotu cik te dārga vai lēta dzīve.
Kā jums šķiet, līdz cik tagad Latvijā skaitās maza alga “uz rokas” vienam cilvēkam, kas dzīvo viens?
19.11.2023 19:52 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Lielākā problēma ir neprast dzīvot savu ieņēmumu ietvaros. Es esmu pelnījusi ļoti maz, bet izdzīvot varēju, jo pielāgojos, un bija stimuls iet un darīt, un meklēt ko labāku.
Ne visiem tas stimuls ir.
Un jautājums arī par prioritātēm. Te min apģērbu pirkšanu. Jūs tiešām katru mēnesi pērkat jaunas lupatas? Ja man kaut ko ļoti vajag, pagaidu, kad ir atlaides un pērku labākas drēbes par H&M un iespējams pat lētāk nekā dažos lietotajos.
Es reizēm sabiedriskajā transportā vēroju cilvēkus. Iekāpj, biļeti nereģistrē (tātad brauc par zaķi), bet ar jaunu telefonu, uzliktiem nadziņiem/dzēriena pudeli rokās. Bet varu saderēt, ka sūdzās par sliktu dzīvi.
21.11.2023 09:51 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Pelnrukšķīte @ 21.11.2023 09:51
Lielākā problēma ir neprast dzīvot savu ieņēmumu ietvaros. Es esmu pelnījusi ļoti maz, bet izdzīvot varēju, jo pielāgojos, un bija stimuls iet un darīt, un meklēt ko labāku.
Ne visiem tas stimuls ir.
Un jautājums arī par prioritātēm. Te min apģērbu pirkšanu. Jūs tiešām katru mēnesi pērkat jaunas lupatas? Ja man kaut ko ļoti vajag, pagaidu, kad ir atlaides un pērku labākas drēbes par H&M un iespējams pat lētāk nekā dažos lietotajos.
Es reizēm sabiedriskajā transportā vēroju cilvēkus. Iekāpj, biļeti nereģistrē (tātad brauc par zaķi), bet ar jaunu telefonu, uzliktiem nadziņiem/dzēriena pudeli rokās. Bet varu saderēt, ka sūdzās par sliktu dzīvi.

Novērojums par sabiedrisko Latvijā? Nezinu, kā nosaki, vai cilvēks reģistrē biļeti, ja to var izdarīt savā telefonā bez fiziskā etalona. Es pat qr nenolasu, ievadu sabiedriskā numuru, no malas izskatās, ka nemaksāju laikam 😀
21.11.2023 10:17 |
 
Reitings 271
Reģ: 01.05.2022
Zini kā, tas atkarīgs no cilvēka. Vienmēr ir grūtāk no augstākas algas pāriet uz zemāku,jo pie lielākas algas ir palielinājušies tērīņi, sāc pirkt dārgākus pārtikas produktu, dārgāku kosmētiku vai kvalitatīvākas drēbes...
Domāju nav tādā noteikuma, ja gribi izdzīvot pilsēta tev jāpelna kā minimums 1,2K mēnesī, ja spēj iztikt pie 1K un pat kaut ko nolikt zeķē, tad viss ir kārtībā :)
21.11.2023 10:34 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
chihiro @ 21.11.2023 10:17

Novērojums par sabiedrisko Latvijā? Nezinu, kā nosaki, vai cilvēks reģistrē biļeti, ja to var izdarīt savā telefonā bez fiziskā etalona. Es pat qr nenolasu, ievadu sabiedriskā numuru, no malas izskatās, ka nemaksāju laikam ?

Es minēju kaut kur, ka es visā Latvijā to novēroju? Un kādēļ ņem pie sirds manu komentāru? :D
Es pati izmantoju mēnešbiļeti telefonā, bet var lieliski redzēt, kurš cilvēks skenē kodu/ievada ciparus, bet kurš brauc par zaķi. Ja ieliek telefonu kabatā/somā, tad visu ko var ieraudzīt ;)
21.11.2023 10:59 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
chihiro @ 21.11.2023 10:17

Novērojums par sabiedrisko Latvijā? Nezinu, kā nosaki, vai cilvēks reģistrē biļeti, ja to var izdarīt savā telefonā bez fiziskā etalona. Es pat qr nenolasu, ievadu sabiedriskā numuru, no malas izskatās, ka nemaksāju laikam ?
Daru tāpat , un pamata tā lai citi neredz telef ekrānu vai ievadu kodu pirms iekapju .Tā man ērtāk neka skenēt. Citreiz nosmejos,dumjākie laikam domā ka braucu par zaķi😀
21.11.2023 11:03 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Izrādās ir cilvēki kas nezin ka Rigas sabiedriskā transporta aplikācija kodu var ievadīt MANUĀLI..AK JEL😀
21.11.2023 11:14 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Pelnrukšķīte @ 21.11.2023 10:59

Es minēju kaut kur, ka es visā Latvijā to novēroju? Un kādēļ ņem pie sirds manu komentāru? :D
Es pati izmantoju mēnešbiļeti telefonā, bet var lieliski redzēt, kurš cilvēks skenē kodu/ievada ciparus, bet kurš brauc par zaķi. Ja ieliek telefonu kabatā/somā, tad visu ko var ieraudzīt ;)

Neņemu pie sirds, skaidroju, kā dara mūsdienās un nedomāju, ka spēj redzēt, ko citi cilvēki dara savos telefonos (ja vien nesēdi tieši blakus un neskaties cita ekrānā vai nestāvi tieši aizmugurē un nelūri pār plecu).
21.11.2023 11:55 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Cita tēma, bet tuva pamattēmai.
Vai jums darba devēji nodrošina veselības apdrošināšanu? Vai strādātu pie tāda, kas nenodrošina? Vai būtu kāda alga, no kuras tas vairs nebūtu svarīgi(jo alga tāda, ka nerastos problēma pašiem maksājot par ārstiem pilnu maksu) - cik liela alga tā ir? Vai, ja darba devējs nenodrošinātu, pirktu paši vai iztiktu bez - pērkot maksas pakalpojumus pie ārstiem pašiem vai gaidītu valsts rindas? Droši vien jautājums vairāk tiem, kas apmeklē ārstu vairāk kā reizi gadā (bet vispār jau normālam cilvēkam būtu jāapmeklē zobārsts, higiēnists, sievietēm ginekologs, jāveic parastie izmeklējumi).
Kādus bonusus sagaidāt no darba devēja kā minimumu? Pat varat minēt tādas lietas kā bezmaksas ūdens, tējas, kafijas, jo ne visi darba devēji to piedāvā.
21.11.2023 12:00 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Varbūt kāds tieši šobrīd meklē darbu? Kā iet ar meklējumiem?
To visu jautāju, jo gribētu mainīt darbu, šur tur cv nosūtīju un domāju, vai man pārāk lielas ekspektācijas pret algu un bonusiem.
Darba jomu negribētu minēt, atbildes uz maniem jautājumiem derēs jebkurai jomai.
21.11.2023 12:13 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Veselības apdrošināšana ir , šogad pat vēl neizmantoju. Ūdens,tēja,kafija piens bezmaksas un cik gribi . Bezmaksas pusdienas, un vakariņas. Reizi gadā balle. Gribētos vēl lai sabiedrisko apmaksā . Tad būtu super .
21.11.2023 12:17 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
chihiro @ 21.11.2023 11:55

Neņemu pie sirds, skaidroju, kā dara mūsdienās un nedomāju, ka spēj redzēt, ko citi cilvēki dara savos telefonos (ja vien nesēdi tieši blakus un neskaties cita ekrānā vai nestāvi tieši aizmugurē un nelūri pār plecu).

Ja es nebūtu redzējusi kā caciņas kontrole izliek no tramvaja par braukšanu bez biļetes, tev būtu taisnība. Bet es esmu redzējusi un tādēļ joprojām palieku pie sava piemēra.
21.11.2023 12:35 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Pelnrušķīte - domāju, ka runājam par vispārīgu praksi lietojot sabiedrisko transportu, nevis ļoti konkrēto vienu tavu pieredzi.
Kalnos - paldies par atbildi.
Interesei gaidīšu arī citu atbildes.
21.11.2023 12:49 |
 
Reitings 175
Reģ: 02.11.2023
Man ir darbā apdrošināšana, bet neuzskatu nekādus bonusus par izšķirošo vai pie kāda strādāt vai nē. Pirmā prioritāte vienmēr ir alga, otrā attālināts darbs, trešā elastīgs darba laiks. Vienīgi nekad nepiekristu strādāt atvērtajā ofisā, un to laikam daudzās jomās jau var uzskatīt par bonusu, ka ir kabineti.
21.11.2023 13:28 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Būsim godīgi,apdrošināšana tagad nav tikai kaktu kantoriem. Tas ir liels mīnuss,un daudz ko parāda par bezvērtīgu , skopu,.darba devēju lielākoties! .
21.11.2023 13:57 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
usgburhgbnrth @ 21.11.2023 13:28
Man ir darbā apdrošināšana, bet neuzskatu nekādus bonusus par izšķirošo vai pie kāda strādāt vai nē. Pirmā prioritāte vienmēr ir alga, otrā attālināts darbs, trešā elastīgs darba laiks. Vienīgi nekad nepiekristu strādāt atvērtajā ofisā, un to laikam daudzās jomās jau var uzskatīt par bonusu, ka ir kabineti.

Jā, atvērtā tipa ofisi daudz kur un kabineti retāk paliek. Protams, ir atšķirības starp jomām, algu līmeņiem un katram savas prioritātes - bet noderīgi tās paklausīties.
Tā kā nepretendēju uz algu, ko varētu saukt par ļoti labu, bet uz normālu, vidēju (vērtējot ciparus šīs diskusijas kontekstā), man veselības apdrošināšana ir svarīga, jo no tās algas medicīnas pakalpojumus apmaksāt tie ir jūtami izdevumi un gaidīt valsts pakalpojumus ir apgrūtinājums un ne viss tiek apmaksāts, un jautājums radās, jo šobrīd redzu, ka ir piedāvājumi, kur apdrošināšanas nav un domāju, cik adekvāti tas ir un kā dzīvo cilvēki, kam šīs apdrošināšanas nav.
Man sanāk meklējot darbu svarīga alga, veselības apdrošināšana un darba atrašanās vieta. Attālināta darba iespējas vai vismaz elastīgs darba laiks būtu patīkami, pēc Covid grūti pierast pie tikai klātienes darba, bet to neliktu kā prioritāro prasību. Visādi citi bonusi man nebūtu svarīgi meklējot darbu, tomēr arī interesanti, jo daži darba devēji vēlas veidot patīkamu atmosfēru darbā kaut ar sīkumiem kā kafiju un citi nē.
21.11.2023 14:04 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Kalnos @ 21.11.2023 13:57
Būsim godīgi,apdrošināšana tagad nav tikai kaktu kantoriem. Tas ir liels mīnuss,un daudz ko parāda par bezvērtīgu , skopu,.darba devēju lielākoties! .

Es negribu saukt konkrētus darba devējus, bet diemžēl arī atsevišķi ne kaktu uzņēmumi to nepiedāvā.
21.11.2023 14:05 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Tēmas autore Zeynoo pazudusi, bet būtu interesanti uzzināt, vai tas, ko viņas paziņa nosauca par mazo algu, kas tuva Zeynooo algai, ir arī maza šīs diskusijas izpratnē (laikam visi vienojās, ka zem 1000 uz rokas ir maza) vai tomēr normāla.
21.11.2023 14:13 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
Kalnos @ 21.11.2023 13:57
Būsim godīgi,apdrošināšana tagad nav tikai kaktu kantoriem. Tas ir liels mīnuss,un daudz ko parāda par bezvērtīgu , skopu,.darba devēju lielākoties! .

Cik esmu runājusi ar draudzenēm, paziņām, tad piekritīšu, ja darbs ir tāds, kur jāiet pie konkrēta darba devēja, darbs ofisā (neatkarīgi ar iespēju strādāt no mājām vai kā citādi), neizskatītu sev variantu iet uz darbu, kur neapmaksā sociālās garantijas, kur nav atvaļinājums apmaksāts un vēl 101 atruna. Tādu uzņēmumu ir pietiekoši, kuri izdomā, kā apiet ceļus, lai ietaupīt - darbiniekam tas var likties, kā kaktu kantoris, uzņēmuma skatījumā tas ir vienīgais veids, kā iziet kaut kādos plusos.
Tādēļ es pat neizskatītu variantu iet strādāt Latvijai piederošā uzņēmumā. Vai izskatītu iet tādā, kurā piedāvā visu.
21.11.2023 15:04 |
 
Reitings 1229
Reģ: 13.11.2023
Elizabeteeee @ 21.11.2023 15:04

Cik esmu runājusi ar draudzenēm, paziņām, tad piekritīšu, ja darbs ir tāds, kur jāiet pie konkrēta darba devēja, darbs ofisā (neatkarīgi ar iespēju strādāt no mājām vai kā citādi), neizskatītu sev variantu iet uz darbu, kur neapmaksā sociālās garantijas, kur nav atvaļinājums apmaksāts un vēl 101 atruna. Tādu uzņēmumu ir pietiekoši, kuri izdomā, kā apiet ceļus, lai ietaupīt - darbiniekam tas var likties, kā kaktu kantoris, uzņēmuma skatījumā tas ir vienīgais veids, kā iziet kaut kādos plusos.
Tādēļ es pat neizskatītu variantu iet strādāt Latvijai piederošā uzņēmumā. Vai izskatītu iet tādā, kurā piedāvā visu.

Lai nav pārpratumu ar maniem komentāriem, precizēju, ka savos komentāros runāju par veselības apdrošināšanu kā Ergo, Balta utt., kas ir darba devēja brīvā griba piedāvāt to vai nē. Sociālās garantijas kā slimības lapas, atvaļinājumi - tas pēc likuma ir jānodrošina katram, kam ir darba attiecības un to nenodrošina tikai tie, kas neslēdz līgumu oficiāli vai noformējas darbā kā pašnodarbinātie vai tamlīdzīgi.
21.11.2023 15:10 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Es teiktu, ka maza alga ir zem 1000. Alga 1000–2000 ir ok. Sākot no 2000 un uz augšu ir laba. Virs 3000 ir ļoti laba.
Bet ir arī cits aspekts... Kā Tu jūties pa dzīvi :)
Es pati šobrīd pelnu mazliet virs 1000, bet es strādāju uz pusslodzi, no mājām, teiksim tā, strādāju, kad gribu, ir pilnībā brīvs režīms. Un es tā jūtos daudz laimīgāka. Agrāk pelnīju 2000–2500, bet uz pilnu slodzi, biju pārstresojusies un nelaimīga.
21.11.2023 16:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits