Vīrietis bez augstākās izglītības

 
Reitings 19
Reģ: 19.10.2023
Cik jums ir svarīgi vai vīrietis ir studējis?
29.10.2023 20:22 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
CallMeAnnika @ 29.10.2023 23:24
Pirms iepazīsties, tu jautā, vai vīrietis strādā jomā, kurā ir studējis, un ja nē, tad noraksti?
Maigi izsakoties, dīvains kritērijs un pieeja. Tad tev labāk ir vīrietis ar pamatizglītību nekā tāds, kurš ir pabeidzis maģistrus, piemēram, uzņēmējdarbībā, bet strādā IT jomā?

Tas bija domāts par dīvainam studijām un darbiem. Pareizāk sakot nenopietniem. Ļoti bieži esmu saskārusies ar šo vīriešu fenomenu, ir pat maģistrs un strādā kaut kādā ofisā pārdošanas sektorā.
Tik daudz kā izvēlēties perspektīvu studiju virzienu un tajā kāpt pa karjeras kāpnēm jau nu vajadzētu. Manuprāt, vīrietim šāda iezīme lieliski raksturo personību un ambīciju esamību vai trūkumu.
Ja vīrietis ir kaut ko studējis neveiksmīgāku, bet vēlāk nolēmis dibināt veiksmīgu uzņēmumu, tad protams tas ir cits stāsts.
29.10.2023 23:44 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Gudrs cilvēks≠cilvēks ar augstāko izglītību. Tas, ka cilvēkam ir skolā labas sekmes, augstākā izglītība utt., neliecina par to, ka viņš ir gudrāks par cilvēku, kuram nav augstākā izglītība un kuram nebija skolā labas sekmes. Dzīves gudrība, prasmes ir svarīgāk. Un ne vienmēr augstākā izglītība dot iespēju atrast izcilu darbu.
29.10.2023 23:58 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Tas bija domāts par dīvainam studijām un darbiem. Pareizāk sakot nenopietniem.

Nav tādi nenopietni darbi un studijas. Ja ir kāds darbs, tātad KĀDAM tas ir nepieciešams.
Šī jau ir tāda snobiska izteikšanās, bet ok, tu šeit ar to īpaši izcelies. Būtu vnk pateikusi - man ir svarīgi, lai vīrietim ir augstākā un viņš arī strādā iegūtajā profesijā.
30.10.2023 09:13 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Vai augstākā izglītība cilvēku uzreiz padara gudrāku? Nē, tomēr bišķīt iemāca domāt, runāt, filtrēt informāciju

Lai nu ko varētu teikt par augstāko izglītību, bet domāt, tā ir pēdējā lieta, ko skolā iemāca. Pareizāk sakot, tā ir lieta, ko tieši apzināti nemāca. Skolas sagatavo strādniekus, lai maksātu nodokļus un tas arī viss. Izņēmums ir tikai specifiskas profesijas, kā, piemēram, ķirurgs, kur bez mācīšanās un skolas neiztikt, bet pārējais, kā uzņēmējdarbība un tāda veida, kas ir plašs novirziens, tur skola galīgi nav vajadzīga. Pats arī esmu pabeidzis uzņēmējdarbību un varu droši 100% apgalvot, ka nekas pilnīgi nav noderējis, ko esmu mācījies, varēju mierīgi darīt to pašu, ko daru tagad bez visas skolas. Uzskatu, ka tā bija pilnīga laika izniekošana. Bet hey, man ir "papīrs", ko varu piekārt pie sienas 😁
30.10.2023 09:46 |
 
Reitings 2740
Reģ: 05.09.2023
Lai nu ko varētu teikt par augstāko izglītību, bet domāt, tā ir pēdējā lieta, ko skolā iemāca.

Nu jau, nu jau.
30.10.2023 10:24 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nu jau, nu jau.

Vai tad tā nav? Man pat vispār sāk likties, ka tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc izglītības sistēma ir tāda kāda viņa ir. Ja tā būtu balstīta uz citiem pamatprincipiem, kritisko domāšanu, loğisku sprieztspēju utt, tad kā minimums 50% cilvēki pat skolu nepabeigtu 😂 paskaties cik tupi cilvēki ir apkārt, there is no way tādi skolu varētu pabeigt, ja tā būtu balstīta uz šiem pamatprincipiem, ko nosaucu.
30.10.2023 10:38 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
Pelnrukšķīte @ 30.10.2023 09:13

Nav tādi nenopietni darbi un studijas. Ja ir kāds darbs, tātad KĀDAM tas ir nepieciešams.
Šī jau ir tāda snobiska izteikšanās, bet ok, tu šeit ar to īpaši izcelies. Būtu vnk pateikusi - man ir svarīgi, lai vīrietim ir augstākā un viņš arī strādā iegūtajā profesijā.

Ja runa iet par mana vīrieša profesiju un darbu, tad ir nenopietni darbi. Jā, es uzskatu, ka saiet kopā ar vīrieti, kurš zīmē gleznas uz pasūtījumu (un saņem šad tad naudu) nav pieņemami manā pasaulē. Manā skatījumā vīrietim tad vismaz ir jāparūpējas par to, lai viņa izvēlētā nozare ir stabila, ienes jēdzīgus ienākumus, un viņš spēj realizēties.
Par to, ka pasaulē visas profesijas vairāk vai mazāk ir noderīgas, šeit par to mēs nerunājam. Manis pēc jūsu vīrietis var strādāt un darīt, ko vēlas, ja vien tas jūs apmierina. Mani neapmierina nestabilitāte.
Ja kāda šeit esošā dāma vēl joprojām domā, ka izglītība neko nedod, un galvenais, ka vīrietis nabadziņš iet vispār kaut ko darīt, un labi, ka vispār ir darbs, nav svarīgi cik maksā, ambīcijas var nebūt nekādas. Hallo. Mēs šobrīd runājam par pieaugušiem vīriešiem, tā kā nabadziņš (tik nenopietni) attieksies pret savu izglītību, karjeru, finansēm, tā arī attieksies pret visu pārējo. Dažam sievietēm nav ne mazākas cieņas pret sevi un savu dzīvi.
30.10.2023 11:54 |
 
Reitings 2740
Reģ: 05.09.2023
GhostGG @ 30.10.2023 10:38

Vai tad tā nav? Man pat vispār sāk likties, ka tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc izglītības sistēma ir tāda kāda viņa ir. Ja tā būtu balstīta uz citiem pamatprincipiem, kritisko domāšanu, loğisku sprieztspēju utt, tad kā minimums 50% cilvēki pat skolu nepabeigtu ? paskaties cik tupi cilvēki ir apkārt, there is no way tādi skolu varētu pabeigt, ja tā būtu balstīta uz šiem pamatprincipiem, ko nosaucu.

Varbūt te un tagad tā arī ir. Man vīrs ticis pie augstākās, bet arī nedarbojas savā jomā. Jau studiju laikā darija to, ar ko nodarbojas tagad. Teicās, ka pa cik tika budžetā, gribēja vienkārši iesākto pabeigt. Bet nožēlojis nav, teica ka ieguvis zināšanas kuras joprojām noder, varbūt ne katru dienu, bet noder. Arī draugus tur saticis, ar ko joprojām uztur kontaktu un teicās, ka tas kaut kādā mērā attīstijis domāšanu. Vispārināti par izglītību gan nekad nav izteicis, ka augstākā būtu obligāta, bet mīnuss viņa acīs tas nav. Un manās arī nē, lai gan nedarbojas tajā jomā.
30.10.2023 12:00 |
 
Reitings 135
Reģ: 18.07.2023
GhostGG @ 30.10.2023 09:46

Lai nu ko varētu teikt par augstāko izglītību, bet domāt, tā ir pēdējā lieta, ko skolā iemāca. Pareizāk sakot, tā ir lieta, ko tieši apzināti nemāca. Skolas sagatavo strādniekus, lai maksātu nodokļus un tas arī viss. Izņēmums ir tikai specifiskas profesijas, kā, piemēram, ķirurgs, kur bez mācīšanās un skolas neiztikt, bet pārējais, kā uzņēmējdarbība un tāda veida, kas ir plašs novirziens, tur skola galīgi nav vajadzīga. Pats arī esmu pabeidzis uzņēmējdarbību un varu droši 100% apgalvot, ka nekas pilnīgi nav noderējis, ko esmu mācījies, varēju mierīgi darīt to pašu, ko daru tagad bez visas skolas. Uzskatu, ka tā bija pilnīga laika izniekošana. Bet hey, man ir "papīrs", ko varu piekārt pie sienas ?

Es arī esmu izstudējusi gan uzņēmējdarbības vadību, gan divas citas jomas. Uzņēmējdarbības studijas vienkārši ir fufelis, vienīgās daudzmaz jēdzīgās lietas ir prakse (ja pats atrod sakarīgu) un iemācīšanās uzrakstīt biznesa plānu. Viss pārējais ir rinda ar plašām definīcijām bez sevišķa praktiska pielietojuma, visādiem pašsaprotamiem uzskaitījumiem, samocītām grupu prezentācijām utt.
Bet to nevajadzētu vispārināt uz visām studijām, jo vairums jomu jēdzīguma ziņā ir gaismas gadus priekšā uzņēmējdarbības vadībai. Nepiekrītu arī par izglītības sistēmu kā tādu, es esmu skolas laikā gana daudz rakstījusi patstāvīgos darbus, analizējusi, izdarījusi secinājumus utt. Tā ir tieši tā daļa, kas turpinās universitātē.
Atbildot uz jautājumu, kopumā man tas būtu svarīgi, jo man pašai ir svarīgi orientēties pasaules notikumos, patīk būt sabiedriski aktīvai. To pašu gribētu redzēt partnerī. Izglītība nav nekāds garants superīgai karjerai, bet ievērojami paplašina iespējas. Jaunākā vecumā man ir bijušas attiecības ar vīriešiem bez augstākās izglītības, un es pati redzēju to, ka agrā jaunībā viņi, protams, pelna daudz labāk par studentiņiem, bet vienā brīdī var atdurties pret "griestiem", kad ir sasnieguši maksimālo algu, ko var nopelnīt, bet cilvēki, kuri ir labi izvēlējušies augstākās izglītības jomu, tikai sāk uzņemt apgriezienus un viņus apsteidz. Protams, tur ir izņēmumi, gan IT, gan uzņēmēji, gan kaut kādi pieprasīti praktisko profesiju pārstāvji (labi meistari utt.). Bet, ja nav ne augstākās izglītības, ne sava uzņēmuma, ne kaut kādu īpašu prasmju, tad gan iespējas var būt ierobežotas.
30.10.2023 12:01 |
 
Reitings 2740
Reģ: 05.09.2023
Elizabeteeee @ 30.10.2023 11:54

Ja runa iet par mana vīrieša profesiju un darbu, tad ir nenopietni darbi. Jā, es uzskatu, ka saiet kopā ar vīrieti, kurš zīmē gleznas uz pasūtījumu (un saņem šad tad naudu) nav pieņemami manā pasaulē. Manā skatījumā vīrietim tad vismaz ir jāparūpējas par to, lai viņa izvēlētā nozare ir stabila, ienes jēdzīgus ienākumus, un viņš spēj realizēties.
Par to, ka pasaulē visas profesijas vairāk vai mazāk ir noderīgas, šeit par to mēs nerunājam. Manis pēc jūsu vīrietis var strādāt un darīt, ko vēlas, ja vien tas jūs apmierina. Mani neapmierina nestabilitāte.
Ja kāda šeit esošā dāma vēl joprojām domā, ka izglītība neko nedod, un galvenais, ka vīrietis nabadziņš iet vispār kaut ko darīt, un labi, ka vispār ir darbs, nav svarīgi cik maksā, ambīcijas var nebūt nekādas. Hallo. Mēs šobrīd runājam par pieaugušiem vīriešiem, tā kā nabadziņš (tik nenopietni) attieksies pret savu izglītību, karjeru, finansēm, tā arī attieksies pret visu pārējo. Dažam sievietēm nav ne mazākas cieņas pret sevi un savu dzīvi.

Iegūtā izglītība un labas finanses bieži ir viens otru izslēdzoši faktori. Respektīvi ne vienmēr iegūtā izglītība spēj nodrošināt tajam brīdim vajadzīgo finanšu apjomu. Es nedomāju, ka vajadzētu norakstīt, kādu, kurš strādā kardināli pretējā jomā, bet pelna daudz vairāk nekā spētu to izdarīt savā izstudētajā jomā.
30.10.2023 12:04 |
 
Reitings 403
Reģ: 26.07.2023
Elizabeteeee @ 30.10.2023 11:54

Ja runa iet par mana vīrieša profesiju un darbu, tad ir nenopietni darbi. Jā, es uzskatu, ka saiet kopā ar vīrieti, kurš zīmē gleznas uz pasūtījumu (un saņem šad tad naudu) nav pieņemami manā pasaulē. Manā skatījumā vīrietim tad vismaz ir jāparūpējas par to, lai viņa izvēlētā nozare ir stabila, ienes jēdzīgus ienākumus, un viņš spēj realizēties.
Par to, ka pasaulē visas profesijas vairāk vai mazāk ir noderīgas, šeit par to mēs nerunājam. Manis pēc jūsu vīrietis var strādāt un darīt, ko vēlas, ja vien tas jūs apmierina. Mani neapmierina nestabilitāte.
Ja kāda šeit esošā dāma vēl joprojām domā, ka izglītība neko nedod, un galvenais, ka vīrietis nabadziņš iet vispār kaut ko darīt, un labi, ka vispār ir darbs, nav svarīgi cik maksā, ambīcijas var nebūt nekādas. Hallo. Mēs šobrīd runājam par pieaugušiem vīriešiem, tā kā nabadziņš (tik nenopietni) attieksies pret savu izglītību, karjeru, finansēm, tā arī attieksies pret visu pārējo. Dažam sievietēm nav ne mazākas cieņas pret sevi un savu dzīvi.

Ja ar “izglītību” tu domā jebkādus profesionālos kursus/apmācību utt. , tad jā, piekrītu. Bez reālas praktiskās pieredzes neiztikt nevienā karjerā, pat paklāju tīrīšanā. Lai gan, pēc taviem komentāriem spriežot, tu universitātes diplomu pielīdzini augstākajai inteliģences pakāpei 😀
30.10.2023 12:35 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
dietiskais.cukurs @ 30.10.2023 12:35

Ja ar “izglītību” tu domā jebkādus profesionālos kursus/apmācību utt. , tad jā, piekrītu. Bez reālas praktiskās pieredzes neiztikt nevienā karjerā, pat paklāju tīrīšanā. Lai gan, pēc taviem komentāriem spriežot, tu universitātes diplomu pielīdzini augstākajai inteliģences pakāpei ?

Nedomāju tikai universitātes izglītību, bet jebkuru 🙂
30.10.2023 12:38 |
 
10 gadi
Reitings 6211
Reģ: 01.04.2009
Manam vīram, piemēram, nav, jo agri nācās sākt strādāt, sevi nodrošināt, ģimene bija trūcīga. Bija uzsācis studijas, bet nevarēja savienot ar diviem darbiem tolaik. Vēlāk arī nesanāca turpināt studēt, bet ir milzīga pieredze savā jomā, pelna labi, ir inteliģents pa dzīvi, sevi pilnveido, svešvalodas zina labākā līmenī par mani. Tā kā ļoti atkarīgs no cilvēka.
30.10.2023 12:43 |
 
10 gadi
Reitings 6211
Reģ: 01.04.2009
Atbildot uz jautājumu - agrāk jā, varētu teikt, ka bija svarīgi, tagad neskatos uz dzīvi tikai "balts vai melns" pozīcijā un saku, ka atkarīgs no cilvēka un situācijas.
30.10.2023 12:55 |
 
Reitings 22153
Reģ: 18.08.2022
GhostGG @ 30.10.2023 09:46

Lai nu ko varētu teikt par augstāko izglītību, bet domāt, tā ir pēdējā lieta, ko skolā iemāca. Pareizāk sakot, tā ir lieta, ko tieši apzināti nemāca. Skolas sagatavo strādniekus, lai maksātu nodokļus un tas arī viss. Izņēmums ir tikai specifiskas profesijas, kā, piemēram, ķirurgs, kur bez mācīšanās un skolas neiztikt, bet pārējais, kā uzņēmējdarbība un tāda veida, kas ir plašs novirziens, tur skola galīgi nav vajadzīga. Pats arī esmu pabeidzis uzņēmējdarbību un varu droši 100% apgalvot, ka nekas pilnīgi nav noderējis, ko esmu mācījies, varēju mierīgi darīt to pašu, ko daru tagad bez visas skolas. Uzskatu, ka tā bija pilnīga laika izniekošana. Bet hey, man ir "papīrs", ko varu piekārt pie sienas ?

Vai otrs variants ,kad teorija ar praksi neiet kopă,pašlaik eju kvalifikacijas celšanas kursus un teorijā māca vienu ,bet praksē ir pavisam citādi.
Trakākais ,ka teoriju paši pasniedzeji arĩ realajā dzive nemaz nepraktizē,kā to sludina nodarbibās.
Brižiem liekas ,ka tāds kartejais box ticking exercise ,no kā beigu beigās nav liela ieguvuma ,kā tikai zaudēts laiks un stress testos.
30.10.2023 13:19 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Trakākais ,ka teoriju paši pasniedzeji arĩ realajā dzive nemaz nepraktizē,kā to sludina nodarbibās.

Jā, šis ir vismieklīgākais. Tas ir tā pat kā iet mācīties peldēt pie peldēšanas instruktora, kurš pats nemāk peldēt :D
30.10.2023 13:57 |
 
Patīk
Reitings 31394
Reģ: 12.10.2022
Elizabeteeee @ 29.10.2023 23:44

Tas bija domāts par dīvainam studijām un darbiem. Pareizāk sakot nenopietniem. Ļoti bieži esmu saskārusies ar šo vīriešu fenomenu, ir pat maģistrs un strādā kaut kādā ofisā pārdošanas sektorā.
Tik daudz kā izvēlēties perspektīvu studiju virzienu un tajā kāpt pa karjeras kāpnēm jau nu vajadzētu. Manuprāt, vīrietim šāda iezīme lieliski raksturo personību un ambīciju esamību vai trūkumu.
Ja vīrietis ir kaut ko studējis neveiksmīgāku, bet vēlāk nolēmis dibināt veiksmīgu uzņēmumu, tad protams tas ir cits stāsts.
Ja pabeidz maģistrus, piemēram, komunikācijas zinātnē, bet strādā par pārdošanas vadītāju ar 2-3k algu, tev tas šķiet slikti?
Un kas pēc tavām domām ir "studēt ko neveiksmīgu"? Vienam diplomātija šķiet neveiksmīga izvēle, citam jurisprudence.
30.10.2023 15:10 |
 
Reitings 552
Reģ: 09.06.2023
CallMeAnnika @ 30.10.2023 15:10
Ja pabeidz maģistrus, piemēram, komunikācijas zinātnē, bet strādā par pārdošanas vadītāju ar 2-3k algu, tev tas šķiet slikti?
Un kas pēc tavām domām ir "studēt ko neveiksmīgu"? Vienam diplomātija šķiet neveiksmīga izvēle, citam jurisprudence.

Tu šo nopietni šobrīd? 🤣🤣🤣
30.10.2023 16:28 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Starp citu, tagad LTV1 rāda raidījumu “Aizliegtais Paņēmiens”. Analizē skolu matemātikas eksāmena rezultātus. Un taču daudzi no tiem “gudriniekiem”, kuri nokārtojuši eksāmenu ar rezultātu 10%, dosies uz augstskolām, kaut kā izšļūks caur studijām un vēlāk leposies, ka ir ieguvuši augstāko izglītību. Es esmu par to, ka visās augstskolās jābūt iestājeksāmeniem, bet tā nebūs, jo augstskolām pietrūks studentu. Ir starpība, kā zināšanas vērtē mikrorajonu skolās, kā ģimnāzijās u.c. Ja, uzņemot augstskolā, ņem vērā konkrētu mācību priekšmetu atzīmes no atestāta, tās neparāda reālo ainu.
Kāds no jums gribētu, piemēram, ārstēties pie ārsta, kam 10% pozitīvs eksāmena rezultāts? :)
TV raidījumā jaunieši nevar galvā izrēķināt, cik ir 70% no 20. 😮 Vidējā un vecākā paaudze labi izrēķina.
30.10.2023 19:20 |
 
Reitings 19
Reģ: 19.10.2023
GhostGG @ 30.10.2023 13:57

Jā, šis ir vismieklīgākais. Tas ir tā pat kā iet mācīties peldēt pie peldēšanas instruktora, kurš pats nemāk peldēt :D
Tev ir taisnība. Pats savlaik pēc vidusskolas gadu nomācijos RTU autotransporta inženierijā. Sapratu to ka neviens no tiem pasniedzējiem iekšdedzes dzinējam nav pat pirkstu piedūruši. Gada laikā vispar par auto lietām kāds pasniedzējs ieminējās tikai divas reizes, sapratu ka lieka laika un naudas tērēšana un pametu studijas. Vispar tur nemāca tos kas ņems instrumentus un būves savus auto, kā piem zviedrs Christian von Koenigsegg, RTU māca teorētiķus, tos kas māk turēt tikai pildspalvu rokas un gudri "dirst" kā būtu ja būtu.
30.10.2023 19:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits