Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķēnu iegāde plusi un mīnusi

 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Labdien!
Vēlos pieņemt lielu soli ģimenes papildinājumam un iegādāties kaķēnu.
Dzīvojam dzīvoklī, ir divgadnieks.
Lūdzu padalieties ar pieredzi! Es saprotu, ka kaķēns/ kaķis kā jau visi dzīvnieki prasa rūpes, uzmanību. Tas kas biedē mani- bojās mēbeles, būs spalvas, nenokārtosies kastītē, mums ir daudz telpaugu.
Sludinājumos, citi jau raksta, ka kaķēns nokārtojas kastītēs. Kā ir ar nagu laišanu mēbelēs? Tas ir atkarīgs no kaķu rakstura? Protams, ka iegādāsimies visu, kas nepieciešams nagu asināšanai.
Labāk meitenīti vai puiku ņemt?
26.10.2023 16:12 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Paldies par komentāriem, un piedalīšanos diskusijā. Izlēmām, ka tomēr neņemsim kaķīti un iztiksim bez mājdzīvniekiem tuvākos gadus. Kad būsim pensijā, tad gan sunis vai kaķis noteikti būs ❤️
01.11.2023 13:18 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
?feature=shared[/video
Kad kaķis gaida brokastis.
27.10.2023 21:03 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Elzaaaaaaa @ 27.10.2023 15:10
Nē, es neminēju, ka bieži neesam mājās. Rakstīju: “ka ne visas brīvdienas sēžam mājās”. Mājas ir mūsu miera osta un, lai gan esam jauni, mums vide ir iekārtota tā, ka patīk atrasties mājās un uzturamies diezgan bieži, bet ir izņēmumi, kad brīvdienās ir jāapciemo radi vai draugi?

Atvaino, ja izlasīju neprecīzi. Kā jau minēju - prieks, ka šādu lēmumu pieņemiet atbildīgi, izsverot visas nianses. Gribētos, lai šādi notiek visās mājās ❤️
Nu jā, par spalvām - mums ir divas garspalvainās 😄 Šķirnes kaķi, iedzimto slimību nav. Māja jāsūc katru dienu un principā esam jau samierinājušies, ka spalvas ir ikdienas sastāvdaļa. (Izņemot gadījumus, kad man galvā kaut kāds bizģings uznāk un es gribu visu tīru). Ķemmējam abas reizi nedēļā, nagus arī griežam paši mājās (ja kaķēnu pie tā radina jau no maza vecuma, tas ir visai easy). Furminators ir labs, bet ar to aizrauties nevajag, jo ir visai agresīvs pret spalvu un kaķa ādu.
Skrāpekles mums ir tās uz zemes liekamās, izmanto aktīvi. Dīvāns cietis tikai no tā, ka viņas pa to skraida, nagus apzināti nav uz tā asinājušas nekad. Mums ir lielā kaķu māja - līdz griestiem - kuru abas izmanto aktīvi, guļ katru dienu.
No istabas augiem gan lielākoties atvadījāmies, jo abas ir baigās grauzējas un liela daļa izrādījās indīgi, par ko nezinājām. Tikai vēlāk sapratām, kāpēc viena ik pa laikam neēd ☹️
27.10.2023 15:57 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
?feature=shared
Kaķi un i-robots. 😀
27.10.2023 15:34 |
 
Reitings 1258
Reģ: 25.01.2023
Knita @ 27.10.2023 10:22

Lai nebūtu visur spalvas. Ir speciāla ķemme - furminators. Man kaķis bija riktīgi pūkains - ar furminatoru nebija spalvu krišana. Arī kaķim vieglāk, nenonāk puncītī tik daudz.
Bet par alergologu ir labs ieteikums. Es sāktu ar to.
manejā ir jauktene,(izskatās kā krievu zilā) viņai ir gluda spalva.spalvas majas idienā,vispar ne redzu ne jūtu.pavasarī un pirms ziemas pavilna varbūt kautkur parādās(jo mainās)Ja kaķis ir pukainis,tad ja tā spalva būs vairāk un biežāk jāķemme vienkārši.
27.10.2023 15:27 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Paldies par papildus komentāriem 🤩 Par alergologu- nav tā, ka mazais nav bijis saskarsmē ar dzīvniekiem. Pie vīra vecākiem sanāca bieži uzturēties dekrēta laikā ar mazo, un viņiem ir gan suns, gan kaķis. Nekādas reakcijas nebija. Dzīvojām tur arī 2 ned, nebija tā, ka tikai paciemojāmies uz pāris stundiņām. Draugiem arī ir kaķis, viņi gan biežāk brauc pie muks ciemos kā mēs pie viņiem, bet tik cik esam bijuši, arī tur viss ok. Un draugiem kaķis ir no tādiem, ka labāk klāt nelīst, ieskrāpēs. Sākumā baidijos, ka mazais līdīs, aiztiks un norausies, bet laikam arī bērni jūt kā var apieties ar dzīvniekiem, jo bija piesardzīgs, kas man bija pārsteigums. Mums ir i-robots un tieši nodomāju, vai kaķim nebūtu baill, bet redz kā, tieši varētu patikt 😊
Man ir bijis pirms tam garspalvainais trusis, nu spalvas visur un par drošību arī bija padomāts. Trusis mums netika turēts būrī ( nežēlīgi), tapēc nav arī tā, ka vispār 0 pieredzes. Tagad salīdzinot trusīti ar kaķi, liekas, ka nu grūtāk jau nebūs 🫣 Arī trusim patika grauzt daudz ko, bet vidi pielāgojām drošu, par visu vienmēr padomājām kur ko noliekam utt. Nu tāpat ir ar bērniem, tiklīdz ienāk mājās bērni, tā vide tiek pielāgota viņiem un viņu drošībai 😊
27.10.2023 15:24 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Arabesq @ 27.10.2023 07:53
Es domāju, ka tu ļoti prātīgi izsver lēmumu. Tas ir jauki. Bet sadzirdēju tavu tekstu par automātiskajām barošanas sistēmām, jo “bieži brīvdienās neesam mājās”. Piedod, bet tas ir milzīgs red flag. Nevajag jums kaķi, ja tas nepiestāv dzīvesveidam. Kaķi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kas pieķeras saimniekam - jā, pae spīti stereotipiem. Atstāt dzīvnieku mājās vienu uz vairākām dienām (pie tam, regulāri) ir nejauki pret viņu.
Man ir divas kaķu dāmas un viņas vienas tiek atstātas max vienu nakti (ja braucam uz kāzām vai citur) un pat tad tiek sarunāts cilvēks, kas atnāk un pabaro. Viņas mums ir izteikti mīļojamie dzīvnieki, ļoti pieķērušās. Zinu vairākus gadījumus, kur dzīvniekus šādi atstāj vienus un tad cīnās ar dažādām stresa izraisītām lietām - kaķis sāk laizīt nost spalvu tā, ka plankumiem nāk nost vai urīnceļu problēmas. Kāpēc ir jāņem kaķis, lai to atstātu vienu mājās?!
Nē, es neminēju, ka bieži neesam mājās. Rakstīju: “ka ne visas brīvdienas sēžam mājās”. Mājas ir mūsu miera osta un, lai gan esam jauni, mums vide ir iekārtota tā, ka patīk atrasties mājās un uzturamies diezgan bieži, bet ir izņēmumi, kad brīvdienās ir jāapciemo radi vai draugi😊
27.10.2023 15:10 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Par to kā atšķiras kaķa domāšana no suņa domāšanas.
Suns domā: “Cilvēks mani pabaro, rūpējas par mani, tātad viņš ir Dievs.”
Kaķis domā: “Cilvēks mani pabaro, rūpējas par mani, tātad es esmu Dievs!”
27.10.2023 14:51 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
?feature=shared
Video: pašattīrošos tualešu apskats.
Mūsu jaunkundzei ir diezgan liela tualete kā mājiņa (griestos filtrs; durtiņas gan turam vaļā). Lāpstiņa vertikāli ievietojama paliktnītī. Nav nekādas šmuces apkārt. Šaubos, ka viņai patiktu dūcoša pašattīrošās tualete. No i-robota nebaidās, bet fēna un putekļusūcēja skaņas ļoti nepatīk, baida. Kad esam mājās, kaķītis pēc iznākšanas no tualetes sēž turpat netālu un tā rāda, lai iztīrām.
Spalvu savākšanai laba ir ķemme-cimds un i-robots (ir modeļi, kas pielāgoti grīdu uzkopšanai mājās, kur ir mājdzīvnieki).
No mantiņām kaķīšiem patīk grabošas bumbiņas. Ir bumbiņas, kurās ieliek sauso barību, un tad kaķim visai aktīvi jādarbojas, lai izbirdinātu no bumbiņas barības graudiņus. Lāzeris (laser pointer), mīkstās pelītes (īpaši, ja ar mazu grabulīti iekšpusē).
Kaķīši ir gaļēdāji. Jādod svaiga gaļa. Bieži jāmaina ūdens. Mūsu mincis neinteresējas par kastēm, bet daudziem kaķiem patīk kartona kastes (pat lieli, apaļi runči ieritinās kurpju kastē). Gultiņu nevajag lielu. Ir apsildāmas gultiņas. Vasaras karstumā var izmantot atdzesējošo paklājiņu. Pats galvenais ir mīlēt kaķīti, rūpēties par viņu un nesodīt! Kaķim nav svarīgi, lai ir dārgākā bļoda un dārgākās mantas, bet labu attieksmi novērtēs.
Pierādīts praksē: sunim ir saimnieks, bet kaķim ir apkalpojošais personāls. ☺
27.10.2023 14:35 |
 
Reitings 995
Reģ: 23.02.2023
AnnnaMannnna @ 27.10.2023 00:09

Man liekas, ka šādi ieraksti ir vērtīgi, ka ne visiem izdevās veiksmīgi ar dzīvnieka paņemšanu, jo, ja tas nobiedēs potenciālo dzīvnieku pircēju, tas samazinās risku dzīvniekam nonākt patversmē vai ģimenē, kurā īsti viņu negrib. Citādi visi salasās, cik forši dzīvnieki ir, un nepadomā par šo, ka var būt vilšanās.
Kā jau teicu, var iztikt bez aromāta (bieži iztīrīt kasti, piemērotas smiltis, labs uzturs), bet zinu, ka daudziem cilvēkiem tāpat nepatīk dzīvnieku aromāts (un nevis kastītes). Pirms ņemšanas jāpadomā, vai neesi no tiem.
Un loģiski mazs bērns vienreiz, divreiz parūpēsies par dzīvnieku, bet tas ir bērns un dzīvnieku nav jāpērk bērnam, bet pieaugušajiem.
Ceru, ka Ekhoo dzīvnieki tomēr saņem labu aprūpi un mīlestību no vismaz kāda ģimenes locekļa.

Nu jā, es saku kā ir. Lai nav tikai rožaini un pūkaini.
Kaķi ir aprūpēti, par to var neuztraukties- bērns ir bez 5min pieaugušais un čubina savus kaķus. Vienkārši man ar viņiem ir neitrālas attiecības-ja guļu dīvānā un atnāk blakus, prom nedzenu, bet neesmu no tiem kas nespēj aiziet uz darbu, ja nesabučoju kaķi. Un kaķis ir kaķis-viņam cilvēks nav tik vajadzīgs kā sunim, piemēram.
Un par to kasti-es ne tikai par smirdēšanu, ar labām smiltīm un pretsmaku pulveri ir ok, bet enīvei tas nemaina faktu, ka tev katru dienu ir jāskatās uz kaķa sūdu un jāmakšķerē tas laukā, fuj.
27.10.2023 12:08 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
Ekhoo @ 26.10.2023 21:09
Nožēloju, ka piekāpos bērnam un paņēmu 2 kaķus. No viena ir neeenormālās spalvas visur, jo ir tāds pūkaināks ar pavilnu. Tas ir vāks, tīrs dzīvoklis ir varbūt 30min, tās spalvas visur ir.
Plus slimoja, lielas izmaksas. Jākaro ar bērnu par kates tīrīšanu.
To kasti tīrīt ir pretīgi-iesaku apdomāties vai tiešām vēlies ikdienas skatīties uz kaķa sūdiem un just to aromātu.

Nopērc kasti, kura nav atvērta, bet tāda kā mājiņveida vairāk. Ja ir lieki līdzekļi, tad nu var atrast kastes, kurām ir visāas fīčas, automātiski apber izkārnījumus, izsmidzina smaržas utt. Un kur kaste ir novietota? Vislabākā opcija ir tualetē, bet tikai tāā gadījumā, ja esat gatavi “bojāt”, tualetes durvis, izveidojot tajās”kaķu durvis”. Atvērta tipa kaste koridorā, protams, smirdēs. Un ar speciālajām grunulām tur nekā pretīga nav, izkārnījumi sacietē granulās, plus kaķis pats apkaš, tad tik ar lāpstiņu izvāc un viss. Pa grīdu un paklājiem spalvas savāc robots, drēbes pirms iziešanas ar rullīti.
27.10.2023 11:40 |
 
Reitings 514
Reģ: 28.01.2023
Pirms ņemt kaķi ar divgadnieku mājās iesaku vērsties pie alergologa un veikt testus, vai bērnam nav alerģija uz kaķu spalvām utt., lai pēc tam kaķis nav jāmet àrā vai kādam jāatdod jo redz bērnam izrādās ir alerģija.
Mājas kaķiem griežam nost nagus, ir nopirkta arī skrāpelîte un citur nagus nespicē. Uz kastīti gāja uzreiz, ļoti patika dauzīties un iekļāvās kaut kādā režīmā tikai ap gada vecumu, pirms tam pa nakti dauzījās kamēr gulējàm , skrēja, ņaudēja, ripināja bumbiņas utt.
27.10.2023 11:14 |
 
Reitings 11546
Reģ: 29.04.2022
Es savukārt slavēšu automātisko barošanas sistēmu! Ok, varbūt 1x ceturksnī gadās, ka kaķis paliek viens uz nakti mājās. Bet, kas ir svarīgākais ar automātisko barošanas sistēmu - ēdiens tiek dozēts, mazas porcijas regulāri, stipri samazinās pārbarošanas risks (kas noved pie aptaukošanās un diabēta). Vēl iesaku ūdens strūklaku, kaķiem ļoti patīk tekošs ūdens.
Man ir divi veci un nu jau slimi kaķi. Teikšu tā, pirmos 8 gadus reāli nekādas problēmas nebija. Uz vecumu sākas kaites - nieres, vairogdziedzeri, aknas. Ar visu to, ka abi zvēri visu dzīvi ēduši tikai profesionālo barību.
Kad zvēriņš tikko paņemts mājās, es teiktu ka nedēļa ir pats minimums, ko pavadīt ar viņu kopā. Tas reāli ir gluži kā ar mazuļa ienākšanu ģimenē. Viņam vajag ierādīt režīmu, pirms nakts miega ar viņu ir kārtīgi jāizspēlējas. Jaseko pa dienu kas ir tās "bīstamās" lietas, kas viņu interesē - vadi, līst aiz TV. Ar vadiem saproti... ja pārgrauzīs elektrībā pieslēgtu vadu, cik slikti tas var beigties.
Skrāpekļi max daudz un dažādās vietās. Mums ir milzīga kaķu māja un vēl 2 skrāpekļi atsevišķi (viens pie sienas pieskrūvēts un viens pārvietojamais). Tas gan nemaz negarantē to, ka kaķis nesadarīs blēņas :)
Par spalvām - es savus kaķus frizēju, reizi ceturksnī tiek noskūti uz nullīti. Manējie ārā neiet.
27.10.2023 10:29 |
 
Reitings 8980
Reģ: 19.09.2023
Elzaaaaaaa @ 27.10.2023 02:49
Paldies par komentāriem! Izveidoju diskusiju, jo gribēju tiešām dzirdēt dažādus variantus/ pieredzes, vairāk jau sliktās, lai būtu gatava ar ko rēķināties. Esmu ļoti daudz lasījusi pēdējās dienās par kaķiem, to aprūpi utt., un šis lēmums būs tikai mans un vīra. Bērns ir divgadnieks, es nekad neņemtu dzīvnieku, jo bērns to prasa. Un viņš arī neprasa, bet kaķi un suņi ļooooti patīk un iet uzmanīgi glaudīt un dod rociņu, lai nolaiza. Dzīvnieks ir pieaugušu cilvēku lēmums un pienākums par to rūpēties. Pat ja bērnam būtu 10 gadi, es tāpat uz to raudzītos tā. Redzēju jau piemēru ar Esteri” ģimene burkā”, kur meitene gribēja suni.. Stulbuma kalngals.
Lai nu kā, esam diezgan turīgi, un, protams, ka ar ēšanu utt., nebūtu problēmas. Jau noskatiju barošanas sistēmas, kas automātiski padod barību un ūdeni papildina, jo ne visas brīvdienas sēžam mājās. Puķes- žēl, bet ja apdraudētu kaķa veselību, protams, ka aizvāktu. Mēbeles - žēl, bet ja kaķis paņemts, tad jau vairs neko, ar tādu jādzīvo un jāmeklē risinājumi.
Iegādi vai patversmi- es sliecos ņemt no kādas ģimenes, jo arī viņi vai nu pārdos, vai atdos patversmei, jo nav vajadzīgi daudzie kaķēni, bet vismaz kaut ko līdz tiem 3 mēnešiem būs iemācījušies, kaut vai to pašu kastīti.
BET spalvas ir lieta, kas trigero. Tādēļ vīrs grib šķirnes kaķi, bet es esmu par parasto jaukteni, jo šķirnes kaķi var būt ar veselības problēmām. Vēl ir laiks padomāt, nav nekas steidzams, vienkārši gribas to dzīvnieciņu mājās ❤️. Runāju ar vīra māti par šo un viņa arī ieteica, ka ja ņemsim, tad ieplānot atvaļinājumu, lai vismaz nedēļu esam kopā ar kaķēnu un varam pamācīt ko nedrīkst darīt, vai to pašu kastīti. Par šo nebiju aizdomājusies un ir labs padoms ?

Lai nebūtu visur spalvas. Ir speciāla ķemme - furminators. Man kaķis bija riktīgi pūkains - ar furminatoru nebija spalvu krišana. Arī kaķim vieglāk, nenonāk puncītī tik daudz.
Bet par alergologu ir labs ieteikums. Es sāktu ar to.
27.10.2023 10:22 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Gribu piebilst tikai par spalvām. Kopš nopirkām robotu-putekļsūcēju, spalvas netraucē. Ja regulāri palaiž, tad visu laiku ir tīrs. Man ir kaķis ar ļoti garu spalvu.
27.10.2023 10:14 |
 
Reitings 16443
Reģ: 16.04.2023
Arabesq @ 27.10.2023 07:53
Es domāju, ka tu ļoti prātīgi izsver lēmumu. Tas ir jauki. Bet sadzirdēju tavu tekstu par automātiskajām barošanas sistēmām, jo “bieži brīvdienās neesam mājās”. Piedod, bet tas ir milzīgs red flag. Nevajag jums kaķi, ja tas nepiestāv dzīvesveidam. Kaķi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kas pieķeras saimniekam - jā, pae spīti stereotipiem. Atstāt dzīvnieku mājās vienu uz vairākām dienām (pie tam, regulāri) ir nejauki pret viņu.
Man ir divas kaķu dāmas un viņas vienas tiek atstātas max vienu nakti (ja braucam uz kāzām vai citur) un pat tad tiek sarunāts cilvēks, kas atnāk un pabaro. Viņas mums ir izteikti mīļojamie dzīvnieki, ļoti pieķērušās. Zinu vairākus gadījumus, kur dzīvniekus šādi atstāj vienus un tad cīnās ar dažādām stresa izraisītām lietām - kaķis sāk laizīt nost spalvu tā, ka plankumiem nāk nost vai urīnceļu problēmas. Kāpēc ir jāņem kaķis, lai to atstātu vienu mājās?!

Piekrītu katram vārdam!
27.10.2023 10:01 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Es domāju, ka tu ļoti prātīgi izsver lēmumu. Tas ir jauki. Bet sadzirdēju tavu tekstu par automātiskajām barošanas sistēmām, jo “bieži brīvdienās neesam mājās”. Piedod, bet tas ir milzīgs red flag. Nevajag jums kaķi, ja tas nepiestāv dzīvesveidam. Kaķi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kas pieķeras saimniekam - jā, pae spīti stereotipiem. Atstāt dzīvnieku mājās vienu uz vairākām dienām (pie tam, regulāri) ir nejauki pret viņu.
Man ir divas kaķu dāmas un viņas vienas tiek atstātas max vienu nakti (ja braucam uz kāzām vai citur) un pat tad tiek sarunāts cilvēks, kas atnāk un pabaro. Viņas mums ir izteikti mīļojamie dzīvnieki, ļoti pieķērušās. Zinu vairākus gadījumus, kur dzīvniekus šādi atstāj vienus un tad cīnās ar dažādām stresa izraisītām lietām - kaķis sāk laizīt nost spalvu tā, ka plankumiem nāk nost vai urīnceļu problēmas. Kāpēc ir jāņem kaķis, lai to atstātu vienu mājās?!
27.10.2023 07:53 |
 
Reitings 390
Reģ: 03.08.2022
Pirmais būtu aizvest bērnu pie alergologa un pārbaudīt alerģijas. No pieredzes saku, var sanākt pēc tam ļoti nepatīkms pārsteigums. Labi es zinu arī ģimeni, kur bērns tiek gadiem barots ar zālēm, bet kaķi nevienam neplāno atdot.
27.10.2023 07:22 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Paldies par komentāriem! Izveidoju diskusiju, jo gribēju tiešām dzirdēt dažādus variantus/ pieredzes, vairāk jau sliktās, lai būtu gatava ar ko rēķināties. Esmu ļoti daudz lasījusi pēdējās dienās par kaķiem, to aprūpi utt., un šis lēmums būs tikai mans un vīra. Bērns ir divgadnieks, es nekad neņemtu dzīvnieku, jo bērns to prasa. Un viņš arī neprasa, bet kaķi un suņi ļooooti patīk un iet uzmanīgi glaudīt un dod rociņu, lai nolaiza. Dzīvnieks ir pieaugušu cilvēku lēmums un pienākums par to rūpēties. Pat ja bērnam būtu 10 gadi, es tāpat uz to raudzītos tā. Redzēju jau piemēru ar Esteri” ģimene burkā”, kur meitene gribēja suni.. Stulbuma kalngals.
Lai nu kā, esam diezgan turīgi, un, protams, ka ar ēšanu utt., nebūtu problēmas. Jau noskatiju barošanas sistēmas, kas automātiski padod barību un ūdeni papildina, jo ne visas brīvdienas sēžam mājās. Puķes- žēl, bet ja apdraudētu kaķa veselību, protams, ka aizvāktu. Mēbeles - žēl, bet ja kaķis paņemts, tad jau vairs neko, ar tādu jādzīvo un jāmeklē risinājumi.
Iegādi vai patversmi- es sliecos ņemt no kādas ģimenes, jo arī viņi vai nu pārdos, vai atdos patversmei, jo nav vajadzīgi daudzie kaķēni, bet vismaz kaut ko līdz tiem 3 mēnešiem būs iemācījušies, kaut vai to pašu kastīti.
BET spalvas ir lieta, kas trigero. Tādēļ vīrs grib šķirnes kaķi, bet es esmu par parasto jaukteni, jo šķirnes kaķi var būt ar veselības problēmām. Vēl ir laiks padomāt, nav nekas steidzams, vienkārši gribas to dzīvnieciņu mājās ❤️. Runāju ar vīra māti par šo un viņa arī ieteica, ka ja ņemsim, tad ieplānot atvaļinājumu, lai vismaz nedēļu esam kopā ar kaķēnu un varam pamācīt ko nedrīkst darīt, vai to pašu kastīti. Par šo nebiju aizdomājusies un ir labs padoms 😊
27.10.2023 02:49 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Ekhoo @ 26.10.2023 21:09
Nožēloju, ka piekāpos bērnam un paņēmu 2 kaķus. No viena ir neeenormālās spalvas visur, jo ir tāds pūkaināks ar pavilnu. Tas ir vāks, tīrs dzīvoklis ir varbūt 30min, tās spalvas visur ir.
Plus slimoja, lielas izmaksas. Jākaro ar bērnu par kates tīrīšanu.
To kasti tīrīt ir pretīgi-iesaku apdomāties vai tiešām vēlies ikdienas skatīties uz kaķa sūdiem un just to aromātu.

Man liekas, ka šādi ieraksti ir vērtīgi, ka ne visiem izdevās veiksmīgi ar dzīvnieka paņemšanu, jo, ja tas nobiedēs potenciālo dzīvnieku pircēju, tas samazinās risku dzīvniekam nonākt patversmē vai ģimenē, kurā īsti viņu negrib. Citādi visi salasās, cik forši dzīvnieki ir, un nepadomā par šo, ka var būt vilšanās.
Kā jau teicu, var iztikt bez aromāta (bieži iztīrīt kasti, piemērotas smiltis, labs uzturs), bet zinu, ka daudziem cilvēkiem tāpat nepatīk dzīvnieku aromāts (un nevis kastītes). Pirms ņemšanas jāpadomā, vai neesi no tiem.
Un loģiski mazs bērns vienreiz, divreiz parūpēsies par dzīvnieku, bet tas ir bērns un dzīvnieku nav jāpērk bērnam, bet pieaugušajiem.
Ceru, ka Ekhoo dzīvnieki tomēr saņem labu aprūpi un mīlestību no vismaz kāda ģimenes locekļa.
27.10.2023 00:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits