Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķēnu iegāde plusi un mīnusi

 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Labdien!
Vēlos pieņemt lielu soli ģimenes papildinājumam un iegādāties kaķēnu.
Dzīvojam dzīvoklī, ir divgadnieks.
Lūdzu padalieties ar pieredzi! Es saprotu, ka kaķēns/ kaķis kā jau visi dzīvnieki prasa rūpes, uzmanību. Tas kas biedē mani- bojās mēbeles, būs spalvas, nenokārtosies kastītē, mums ir daudz telpaugu.
Sludinājumos, citi jau raksta, ka kaķēns nokārtojas kastītēs. Kā ir ar nagu laišanu mēbelēs? Tas ir atkarīgs no kaķu rakstura? Protams, ka iegādāsimies visu, kas nepieciešams nagu asināšanai.
Labāk meitenīti vai puiku ņemt?
26.10.2023 16:12 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Ja neplanojat,laist arā kaķi,un būst tikai istabas dzivnieks.tad var kaķim griezt nost nagus,jo primari nagi kaķim vajadzigi,lai aizsargātos un mukot prom ,kritot ieķerties kokos u.t.t dabigā vidē.skrāpele tapat būs vajadziga,lai ir kur paskrāpēt kad paaugas.tad necietis mebeles un tapetes.noteikti sterilizēt vai kastret(atkarigs no dzimuma),kad pienāk atlautais vecums, jo meklešanas laikā bus neizturami un runči iezime teritoriu spricējot.Bet tā kaķi ir kartīgi,un nekadu smuci netaisa arpus kastites,ja kastite apmierina,jaskatas kads labāk pildījums patīk pašam kaķim
26.10.2023 16:24 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Par ārā vešanu, esmu redzējusi, ka daži kaimiņi ved kaķus ārā pie siksniņas. Vēl nav viedokļa par to. Ja kaķim patiktu, tad arī es vestu, un lai paēd zālīti, bet ja tas būs tikai lieks stress, tad dzīvosies tikai pa dzīvokli.
26.10.2023 16:31 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Elzaaaaaaa @ 26.10.2023 16:31
Par ārā vešanu, esmu redzējusi, ka daži kaimiņi ved kaķus ārā pie siksniņas. Vēl nav viedokļa par to. Ja kaķim patiktu, tad arī es vestu, un lai paēd zālīti, bet ja tas būs tikai lieks stress, tad dzīvosies tikai pa dzīvokli.
iespējams,ka kaķi ir bijuši gan mājas,gan ara kaķi,un lai nelaistu brīvsoli vedā kaķi pastaigā.
26.10.2023 16:38 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Pēc manas pieredzes nedarbi ir pirmajos dzīves gados, pēc tam kļūst mierīgi. Protams, ja ņem šķirnes, tad jāskatās apraksti, kāds jau var būt visu mūžu aktīvs. Ja bezšķirnes, grūti droši vien noteikt. Vispār individuāli, dažiem pat maziem esot neinteresē augi un egles Ziemassvētkos arī negāž.
Protams, labi nodarbināt ar skrāpjiem, mantiņām.
Jā, nadziņus var nogriezt (protams, saudzīgi), ja būs tikai iekštelpā.
Kas pavisam noteikti - kaķi ir tīrīgi, jau no pavisam maziņiem iemācās kastīti un ārpus tās neiet. Ja iet, tad acīmredzot ir kādas veselības problēmas.
Un pavisam noteikti būs spalvas visur. Ja tas nepatīk, jāņem bezspalvainie, varbūt īsspalvainiem arī mazāk raksturīgi.
Elzaaaaaaa @ 26.10.2023 16:31
Par ārā vešanu, esmu redzējusi, ka daži kaimiņi ved kaķus ārā pie siksniņas. Vēl nav viedokļa par to. Ja kaķim patiktu, tad arī es vestu, un lai paēd zālīti, bet ja tas būs tikai lieks stress, tad dzīvosies tikai pa dzīvokli.

Manam ģimenes kaķim ir kādi 13 gadi. Visu mūžu bijis dzīvokļa kaķis. Tad kaut kā pirms pusotra gada izdomājām izvest ārā, pagalmā ar žogu - sākumā ar siksniņu pieplacis pie zemes, tad aizvien lielāka interese, tagad iet un pēta pasauli (bez siksniņas, bet pagalma ietvaros ar cilvēka klātbūtni). Man žēl, ka iepriekš netika pieradināts (un tad varētu tālāk vest ar siksniņu), jo izmaiņas ir acīmredzamas - bija kļuvis flegmatisks kā jau vecs kaķis, bet ārā viņam interesanti, arī mājās kļuvis priecīgāks.
Bet nu, protams, jāskatās, dzirdēts, ka kaķi mēdz izrauties no siksniņas, nobīties, paslēpties, grūti atrast. Ja laiž bez siksniņas, bieži dzirdēts, ka nobrauc.
Ieteiktu pieteikties visādos kaķu domubiedros FB utt.
26.10.2023 16:52 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Jāņem vērā, ka kaķis būs jāmāca. Ir kaķi, kuri paši zina iet kastītē, ir tādi, kuriem tas jāierāda. Ja iegādāsieties nagu asināmo priekšmetu, kaķis pats uzreiz nesapratīs, ka jāizmanto tas, nevis dīvāna stūris. Viņam tas būs jāiemāca, tāpēc jārēķinās, ka, iespējams, kāda mēbele vismaz sākumā tomēr cietīs.
Spalvas būs. No dzīvnieka, kuram ir kažoks, nevar prasīt, lai to nebūtu. Cilvēkam krīt mati un kaķi tieši tāpat met spalvu. Regulāra ķemmēšana var palīdzēt samazināt izkritušo spalvu apjomu.
Par telpaugiem jāpalasa, vai tie ir dzīvniekiem friendly. Ir augi, kuri kaķiem indīgi.
26.10.2023 16:53 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Vēl gribētu aicināt tiešām pieņemt izsvērtu lēmumu, lai negadās pēc tam, ka kaķis paņemts, bet īsti nav tas, uz ko cerēts.
Protams, kā jau te teica, sākumā būs jāpamāca (ja nav apmācīts iet uz kastīti vai par tām pašām jaunām mantām utt) un jānodarbina kaķis, jāizturas ar iecietību pret šiem tā teikt nedarbiem, ka kaut ko nogāž utt, jāmāca bērnam, kā ar kaķi apieties utt.
Varbūt esmu paranoiska, bet arī pārbaudītu, vai ģimenes locekļiem nav alerģija.
26.10.2023 17:01 |
 
Patīk
Reitings 2066
Reģ: 22.05.2019
Elzaaaaaaa @ 26.10.2023 16:31
Par ārā vešanu, esmu redzējusi, ka daži kaimiņi ved kaķus ārā pie siksniņas. Vēl nav viedokļa par to. Ja kaķim patiktu, tad arī es vestu, un lai paēd zālīti, bet ja tas būs tikai lieks stress, tad dzīvosies tikai pa dzīvokli.

Jāved ārā pamazām no mazotnes jau,lai kaķis aprod, ar lielāku jau būs grūtāk,jo būs pieradis tikai dzīvoklī,bet ārā daudz vairāk visādu trokšņu(auto utt.), cilvēki.
Man ir bailīga meitene,nevaru pieradināt ārā iziet,bet vasarā uz lodžijas dzīvojas,logam ir siets priekšā un kaķis laimīgs var visu vērot.
Puķes gan vairs dzīvoklī nevaru turēt,jo visas tiek pagaršotas,bet zāli ne visai grib ēst un puķu podi tika visi apgāzti,beigās jau podus limēju pie virsmas ar dubulto skoču 😂
26.10.2023 17:08 |
 
Reitings 975
Reģ: 23.02.2023
Nožēloju, ka piekāpos bērnam un paņēmu 2 kaķus. No viena ir neeenormālās spalvas visur, jo ir tāds pūkaināks ar pavilnu. Tas ir vāks, tīrs dzīvoklis ir varbūt 30min, tās spalvas visur ir.
Plus slimoja, lielas izmaksas. Jākaro ar bērnu par kates tīrīšanu.
To kasti tīrīt ir pretīgi-iesaku apdomāties vai tiešām vēlies ikdienas skatīties uz kaķa sūdiem un just to aromātu.
26.10.2023 21:09 |
 
Reitings 750
Reģ: 14.05.2019
Elzaaaaaaa @ 26.10.2023 16:12
Labdien!
Vēlos pieņemt lielu soli ģimenes papildinājumam un iegādāties kaķēnu.
Dzīvojam dzīvoklī, ir divgadnieks.
Lūdzu padalieties ar pieredzi! Es saprotu, ka kaķēns/ kaķis kā jau visi dzīvnieki prasa rūpes, uzmanību. Tas kas biedē mani- bojās mēbeles, būs spalvas, nenokārtosies kastītē, mums ir daudz telpaugu.
Sludinājumos, citi jau raksta, ka kaķēns nokārtojas kastītēs. Kā ir ar nagu laišanu mēbelēs? Tas ir atkarīgs no kaķu rakstura? Protams, ka iegādāsimies visu, kas nepieciešams nagu asināšanai.
Labāk meitenīti vai puiku ņemt?

Par kastīti - jāiemāca no bērnības. Vislabāk, ja kastīte ir vietā, kas nav galvenā telpa.
Par spalvām - tās noteikti nebūs ar kaķi bez spalvām. Visiem pārējiem gan.
Par nagu asināšanu - jāmāca jau no mazotnes asināt uz skrāpeles . Par augiem arī domāju, ka jāmāca no mazotnes, ka nedrīkst aiztikt utt. Ir kaķi, kas to nedarīs arī ja nemāca, tomēr tu nekad nevari zināt kāds kaķim būs raksturs. Domāju, ka arī kaķus ir jāca no mazotnes tā pat kā suņus, ja vien negrib kaķi, kas dara to, ko pats grib. 🙂
26.10.2023 21:26 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Varat kopā ar bērnu aiziet uz dzīvnieku patversmi. Pabužināsiet, samīļosiet kaķīšus. Varēs redzēt, vai bērns nebaidās no kaķiem (vai otrādāk - vai nerausta aiz ausīm, astes). Pie reizes tā būs iespēja pārbaudīt, vai kādam ģimenes loceklim nav alerģija.
Es teiktu, ka labs variants ir paņemt no patversmes pieaugušu kaķi. Patversmes darbinieki pastāstīs, kāds kuram mincim raksturs. Joprojām atceros to Devonas rekss kaķi, kuru viena ģimene bija atnesusi uz patversmi, jo kaķis saskrāpējis bērnu. Kaķis ģimenē bija dzīvojis apmēram gadu. Par to, vai bērns nedarīja pāri kaķim, vēsture klusē. Sēdēja nabaga kaķītis būrī pavisam apjucis. 😰
P.S.: i-robot ir liels draugs katrā mājā, kur ir kaķis vai suns.
26.10.2023 21:36 |
 
Reitings 1745
Reģ: 01.02.2023
Laikā, kad ar kaķēniem ir pilnas patversmes, pirkt kaķēnu ir pilnīgs absurds.
26.10.2023 21:37 |
 
Reitings 499
Reģ: 03.10.2023
Man ir Britu īsspalvainais nu jau 3,5 gadus. Spalva krīt ārā ļoti, katru dienu varētu ķemmēt.
Kad pirmo dienu atvedu uz dzīvokli, tad uz kastīti negāja. Otrajā rītā nokārtojās virtuves stūrī, tur nākamreiz noliku kastīti un tā arī iemācījās nokārtoties kastītē. Reti laižam ārā no mājas, bet šad tad pamanās izmukt, kad ir izdevība. Ārā nenokārtojas. Kastītē lielās vajadzības tīram katru dienu. Savādāk kungs nav apmierināts.
Par skrāpēšanu. Man sākumā bija nopirkts tas stabs ar aplīmētu virvi, kur skrāpēt, tas pie sirds negāja, tāpēc jāatvadā bija no dīvāna malām, bet kaut kad nopirku LV ražoto skrāpeli, ko uz grīdas vienkārši liek, to iecienīja ļoti. Viņas nāk ar baldriāņa vai kaķumētras smaržu, ja ir vēlme.
Ar bērniem ir tā - laižas lapās 😀 Tagad mājās ir zīdainis un kā tas raud, tad kaķis bēg uz otru mājas galu. Citreiz ir pienācis apostīt.
Ā, par kaķu mantām - ļoti patīk. Pats sevi var nodarbināt ilgu laiku 🙂
26.10.2023 22:01 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Ja jau tagad ir bail par mēbelēm un par spalvu daudzumu, tad varbūt nevajag ņemt pie sevis kaķi. Nav garantijas, ka kaķim iepatiksies nagu skrāpis. Ja dīvāns labāk patiks, tad nadziņus asinās pret to. Kā jau iepriekš rakstīja, daudzas puķes ir kaķiem kaitīgas, pat indīgas. Tas attiecas arī uz puķūdeni vāzē.
Kaķa tualete jāiztīra, kā tik tur ir atstāta kāda “dāvaniņa”, nevis vienreiz dienā. Kaķis ir ļoti tīrīgs dzīvnieks. Ja būs netīra kaķa tualete, tad gan varat sagaidīt čupiņu vai peļķīti kaut kur ārpus tualetes. Var nepiepildīties gaidas par kaķa raksturu. Piemēram, gribēsiet ņurcāmkaķi, bet kaķim nepatiks pat glaudīšana. Tādā ziņā labs variants ir paņemt kaķi no dzīvnieku patversmes, jo raksturs jau būs izveidojies. Kāds mincis pats nāks klāt un prasīsies uz mājām. Kaķis izvēlēsies, vai grib doties uz jūsmājām. Jārēķinās, ka vet.ārsta pakalpojumi nav lēti. Var būt, ka kaķis neēdīs ne sauso barību, ne konservus. Vai būs, kas iedos ēst svaigu gaļu arī dienas laikā, ne tikai no rīta un vakarā? Kaķis ēd bieži un pa drusciņai.
Siltā laikā mēs paņemam kaķa pledus, ūdeni, ņammu un braucam uz jūru kopā ar kaķi. Viņai ļoti patīk būt ārā svaigā gaisā un pavērot, kur kurš iet vai brauc. Pie reizes uzšņāc kādam sunim, kas pieskrējis draudzēties un paošņāties. Mums ir sabiedrisks kaķītis. Kādreiz kaķīti vedām pavadiņā, bet sen jau to neizmantojam.
Tās ir šausmas, ka daži cilvēki ved kaķi pie ārsta, lai izoperē nagus. Kaķim nagi ir vajadzīgi.
26.10.2023 22:12 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Globuss @ 26.10.2023 22:12
Ja jau tagad ir bail par mēbelēm un par spalvu daudzumu, tad varbūt nevajag ņemt pie sevis kaķi. Nav garantijas, ka kaķim iepatiksies nagu skrāpis. Ja dīvāns labāk patiks, tad nadziņus asinās pret to. Kā jau iepriekš rakstīja, daudzas puķes ir kaķiem kaitīgas, pat indīgas. Tas attiecas arī uz puķūdeni vāzē.
Kaķa tualete jāiztīra, kā tik tur ir atstāta kāda “dāvaniņa”, nevis vienreiz dienā. Kaķis ir ļoti tīrīgs dzīvnieks. Ja būs netīra kaķa tualete, tad gan varat sagaidīt čupiņu vai peļķīti kaut kur ārpus tualetes. Var nepiepildīties gaidas par kaķa raksturu. Piemēram, gribēsiet ņurcāmkaķi, bet kaķim nepatiks pat glaudīšana. Tādā ziņā labs variants ir paņemt kaķi no dzīvnieku patversmes, jo raksturs jau būs izveidojies. Kāds mincis pats nāks klāt un prasīsies uz mājām. Kaķis izvēlēsies, vai grib doties uz jūsmājām. Jārēķinās, ka vet.ārsta pakalpojumi nav lēti. Var būt, ka kaķis neēdīs ne sauso barību, ne konservus. Vai būs, kas iedos ēst svaigu gaļu arī dienas laikā, ne tikai no rīta un vakarā? Kaķis ēd bieži un pa drusciņai.
Siltā laikā mēs paņemam kaķa pledus, ūdeni, ņammu un braucam uz jūru kopā ar kaķi. Viņai ļoti patīk būt ārā svaigā gaisā un pavērot, kur kurš iet vai brauc. Pie reizes uzšņāc kādam sunim, kas pieskrējis draudzēties un paošņāties. Mums ir sabiedrisks kaķītis. Kādreiz kaķīti vedām pavadiņā, bet sen jau to neizmantojam.
Tās ir šausmas, ka daži cilvēki ved kaķi pie ārsta, lai izoperē nagus. Kaķim nagi ir vajadzīgi.

Pievienojos visam.
Arī uzskatu, ka kastīti jātīra uzreiz (nu, protams, esot mājās). Pie biežas tīrīšanas un atbilstošām smiltīm nesmirdīs.
Tavam kaķim izklausās tik jauka dzīve ar piknikiem pie jūras, super. :) Ja man šobrīd būtu kaķis, arī censtos pieradināt pie sākumā staidzināšanas ar siksiņu un tad jau gribētos līdz tādai pieredzei kā tev nonākt.
Par nagu operēšanu nesapratu, vai tas domāts par iepriekšējiem tēmā izteiktajiem priekšlikumiem, vai pārdomas par citur lasītām neadekvātām rīcībām. Ja par vnk neadekvātajiem, kas pilnībā izoperē, tad vēl ir redzētas tās krāsainās uzmavas un cilvēki- idioti, kas priecājas, ka kaķītim smuks manikīrs, pedikīrs.😬
Šajā diskusijā ieteica pašiem nogriezt vai klīnikā, bet ne operēt. Tādam, kas visu laiku pa mājām, tie nagi nepaspēj nodilt un kaķim ilgākā laika posmā pašam būs diskomforts. Bet, protams, ja iet ārā, tad nagi nepieciešami, jo tā kaķim ir iespēja aizstāvēties, uzrāpties utt.
26.10.2023 23:48 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Atvainojos par daudzajiem komentāriem, es pati šobrīd esmu dzīvnieku meklējumos un man arī ļoti daudz pārdomu par šo tēmu, piemēram, suns vai kaķis, kā atrast savam raksturam saistošāko, par pirkšanu vai patversmē ņemšanu, par to, ka nepieciešama nauda plānotajām un neplānotajām vizītēm, ka jābūt labai pārtikai, jārūpējas par zobu higiēnu utt. Skatos par dzīvniekiem raidījumus un tā. Alerģiju pārbaudītu pie alergologa, tiek veikti testi.
27.10.2023 00:01 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Ekhoo @ 26.10.2023 21:09
Nožēloju, ka piekāpos bērnam un paņēmu 2 kaķus. No viena ir neeenormālās spalvas visur, jo ir tāds pūkaināks ar pavilnu. Tas ir vāks, tīrs dzīvoklis ir varbūt 30min, tās spalvas visur ir.
Plus slimoja, lielas izmaksas. Jākaro ar bērnu par kates tīrīšanu.
To kasti tīrīt ir pretīgi-iesaku apdomāties vai tiešām vēlies ikdienas skatīties uz kaķa sūdiem un just to aromātu.

Man liekas, ka šādi ieraksti ir vērtīgi, ka ne visiem izdevās veiksmīgi ar dzīvnieka paņemšanu, jo, ja tas nobiedēs potenciālo dzīvnieku pircēju, tas samazinās risku dzīvniekam nonākt patversmē vai ģimenē, kurā īsti viņu negrib. Citādi visi salasās, cik forši dzīvnieki ir, un nepadomā par šo, ka var būt vilšanās.
Kā jau teicu, var iztikt bez aromāta (bieži iztīrīt kasti, piemērotas smiltis, labs uzturs), bet zinu, ka daudziem cilvēkiem tāpat nepatīk dzīvnieku aromāts (un nevis kastītes). Pirms ņemšanas jāpadomā, vai neesi no tiem.
Un loģiski mazs bērns vienreiz, divreiz parūpēsies par dzīvnieku, bet tas ir bērns un dzīvnieku nav jāpērk bērnam, bet pieaugušajiem.
Ceru, ka Ekhoo dzīvnieki tomēr saņem labu aprūpi un mīlestību no vismaz kāda ģimenes locekļa.
27.10.2023 00:09 |
 
Reitings 41
Reģ: 21.11.2022
Paldies par komentāriem! Izveidoju diskusiju, jo gribēju tiešām dzirdēt dažādus variantus/ pieredzes, vairāk jau sliktās, lai būtu gatava ar ko rēķināties. Esmu ļoti daudz lasījusi pēdējās dienās par kaķiem, to aprūpi utt., un šis lēmums būs tikai mans un vīra. Bērns ir divgadnieks, es nekad neņemtu dzīvnieku, jo bērns to prasa. Un viņš arī neprasa, bet kaķi un suņi ļooooti patīk un iet uzmanīgi glaudīt un dod rociņu, lai nolaiza. Dzīvnieks ir pieaugušu cilvēku lēmums un pienākums par to rūpēties. Pat ja bērnam būtu 10 gadi, es tāpat uz to raudzītos tā. Redzēju jau piemēru ar Esteri” ģimene burkā”, kur meitene gribēja suni.. Stulbuma kalngals.
Lai nu kā, esam diezgan turīgi, un, protams, ka ar ēšanu utt., nebūtu problēmas. Jau noskatiju barošanas sistēmas, kas automātiski padod barību un ūdeni papildina, jo ne visas brīvdienas sēžam mājās. Puķes- žēl, bet ja apdraudētu kaķa veselību, protams, ka aizvāktu. Mēbeles - žēl, bet ja kaķis paņemts, tad jau vairs neko, ar tādu jādzīvo un jāmeklē risinājumi.
Iegādi vai patversmi- es sliecos ņemt no kādas ģimenes, jo arī viņi vai nu pārdos, vai atdos patversmei, jo nav vajadzīgi daudzie kaķēni, bet vismaz kaut ko līdz tiem 3 mēnešiem būs iemācījušies, kaut vai to pašu kastīti.
BET spalvas ir lieta, kas trigero. Tādēļ vīrs grib šķirnes kaķi, bet es esmu par parasto jaukteni, jo šķirnes kaķi var būt ar veselības problēmām. Vēl ir laiks padomāt, nav nekas steidzams, vienkārši gribas to dzīvnieciņu mājās ❤️. Runāju ar vīra māti par šo un viņa arī ieteica, ka ja ņemsim, tad ieplānot atvaļinājumu, lai vismaz nedēļu esam kopā ar kaķēnu un varam pamācīt ko nedrīkst darīt, vai to pašu kastīti. Par šo nebiju aizdomājusies un ir labs padoms 😊
27.10.2023 02:49 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Pirmais būtu aizvest bērnu pie alergologa un pārbaudīt alerģijas. No pieredzes saku, var sanākt pēc tam ļoti nepatīkms pārsteigums. Labi es zinu arī ģimeni, kur bērns tiek gadiem barots ar zālēm, bet kaķi nevienam neplāno atdot.
27.10.2023 07:22 |
 
Reitings 3733
Reģ: 13.12.2022
Es domāju, ka tu ļoti prātīgi izsver lēmumu. Tas ir jauki. Bet sadzirdēju tavu tekstu par automātiskajām barošanas sistēmām, jo “bieži brīvdienās neesam mājās”. Piedod, bet tas ir milzīgs red flag. Nevajag jums kaķi, ja tas nepiestāv dzīvesveidam. Kaķi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kas pieķeras saimniekam - jā, pae spīti stereotipiem. Atstāt dzīvnieku mājās vienu uz vairākām dienām (pie tam, regulāri) ir nejauki pret viņu.
Man ir divas kaķu dāmas un viņas vienas tiek atstātas max vienu nakti (ja braucam uz kāzām vai citur) un pat tad tiek sarunāts cilvēks, kas atnāk un pabaro. Viņas mums ir izteikti mīļojamie dzīvnieki, ļoti pieķērušās. Zinu vairākus gadījumus, kur dzīvniekus šādi atstāj vienus un tad cīnās ar dažādām stresa izraisītām lietām - kaķis sāk laizīt nost spalvu tā, ka plankumiem nāk nost vai urīnceļu problēmas. Kāpēc ir jāņem kaķis, lai to atstātu vienu mājās?!
27.10.2023 07:53 |
 
Reitings 15830
Reģ: 16.04.2023
Arabesq @ 27.10.2023 07:53
Es domāju, ka tu ļoti prātīgi izsver lēmumu. Tas ir jauki. Bet sadzirdēju tavu tekstu par automātiskajām barošanas sistēmām, jo “bieži brīvdienās neesam mājās”. Piedod, bet tas ir milzīgs red flag. Nevajag jums kaķi, ja tas nepiestāv dzīvesveidam. Kaķi ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kas pieķeras saimniekam - jā, pae spīti stereotipiem. Atstāt dzīvnieku mājās vienu uz vairākām dienām (pie tam, regulāri) ir nejauki pret viņu.
Man ir divas kaķu dāmas un viņas vienas tiek atstātas max vienu nakti (ja braucam uz kāzām vai citur) un pat tad tiek sarunāts cilvēks, kas atnāk un pabaro. Viņas mums ir izteikti mīļojamie dzīvnieki, ļoti pieķērušās. Zinu vairākus gadījumus, kur dzīvniekus šādi atstāj vienus un tad cīnās ar dažādām stresa izraisītām lietām - kaķis sāk laizīt nost spalvu tā, ka plankumiem nāk nost vai urīnceļu problēmas. Kāpēc ir jāņem kaķis, lai to atstātu vienu mājās?!

Piekrītu katram vārdam!
27.10.2023 10:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits