Kā uzrunājat?

 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
Tikko tā aizdomājos, kā jūs uzrunājat savas skaistumkopšanas procedūras meistares? Uz jūs vai Tu? Sapratu, ka pie meistariem kuriem eju pirmo reizi vai reti, tos uzrunāju uz jūs , bet tos pie kuriem bieži, es cenšos uz Tu bet man citreiz kaut kā neērti un nesaprotu, kā pareizāk . Śis it tads totāls sīkums par ko satraukties, bet tikko iedomājos un izdomaju uzprasīt kā ir citām. 😎
25.10.2023 23:09 |
 
Reitings 216
Reģ: 09.10.2023
Minelūše @ 26.10.2023 16:00
Atceros, ka strādāju vienā darbā, kur priekšnieks laikam gribēja būt baigi draudzīgs ar padotajiem un uzstāja, lai visi viņam saka "tu". Vienmēr laboja, ja kāds teica "jūs". Tas man bija grūti. Nu nevaru priekšniecību uzrunāt ar "tu". Esmu audzināta savādāk.

Man tikai vienā darba vietā bija priekšnieks uz "Jūs".
Es domāju, ka, ja priekšnieks tā lūdz, pieklājīgi to ievērot.
26.10.2023 16:09 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Man darbā ir kolēģi ap 60 gadiem.
Viens otrs vecāks pat. Tāds pensionāru klubiņš. Loģiski visi tiek uzrunāti uz jūs. Besī. Bet tāda ir vecā paaudze. Stagnāti.
26.10.2023 16:41 |
 
Reitings 291
Reģ: 10.04.2018
Uz tu.
26.10.2023 16:44 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ikdienā vienmēr sabiedriskā vietā nepazīstamus cilvēkus uzrunāju uz "jūs", izņemot ja tie ir bērni vai pusaudži. Darbā arī sava vecuma kolēģus uzrunāju jau no paša sākuma uz "tu", ja esam līdzīgos amatos, bet ja cilvēks ir vecāks vai augstākstāvošs, tad uz "jūs". Bijušajā darbā tuvākās kolēģes uzrunāju uz "jūs", pēc tam gan pārgāju uz "tu", jo kļuvām gandrīz kā draudzenes. Ar priekšnieku arī visu laiku plēsām jokus, sveicinājāmies ar "čau", bet no savas puses es gan nevarēju dabūt pāri lūpām "tu", tāpēc jūsojos, kaut arī tas likās ne visai ērti. 😁
Drauga mammu arī no sākuma uzrunāju uz "jūs", bet cenšos pierast, ka jāsaka ir "tu", jo pazīstu viņu vairāk kā piecus gadus un mums ir labas attiecības. Tādos gadījumos, kad nevaru gluži teikt "tu", izvairos formulēt teikumus tā, lai tajos būtu viens vai otrs vietniekvārds. 😁
Radus uzrunāt uz "jūs" ir vairāk pieņemts krievu tautības cilvēkiem, tāpēc saprotu, ka latviešiem tas var šķist dīvaini.
26.10.2023 20:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits