Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ginekoloģe kas neuzbāžas par bērniem?

 
10 gadi
Reitings 204
Reģ: 27.01.2013
Sveikas! Es savos 33 gados tā arī neesmu atradusi ginekoloģi, kas man patiktu un kurai uzticētos. Es skaidri zinu, ka bērnus negribu, bet katru reizi ginekologa kabinetā man tiek pārlieku uzstājīgi jautāts kāpēc, un ka laiks iet, vai tiešām nepārdomāšu, jaunāka nepalieku, utt, pat ar diezgan nosodošu attieksmi. Dažreiz pat šķiet, ka pēc šīs informācijas noskaidrošanas ārstēm zūd interese man jebkā palīdzēt, atbildēt uz jautājumiem, veikt izmeklējumus.
Tātad jautājums - vai zināt ginekoloģi ar neitrālu attieksmi, kas ir saprotoša pret sievietēm, kas nevēlas bērnus?
27.09.2023 21:02 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Jocīgi. Man arī vecums tāds, ka citiem jau ir bērni, bet nekad neesmu sastapusi ginekoloģi, kas uzmācas ar šādiem jautājumiem. Ir sanācis apmeklēt dažādas, ja "manējai" ir garš pieraksts - pirmajā vizītē kopā ar citiem jautājumiem pajautā, vai ir bijušas grūtniecības, aborti un viss. Tā kā, manuprāt, derēs jebkura ginekoloģe, varbūt tev vienkārši ar to konkrēto nepaveicās. Vai tā tev gadās bieži? Es apmeklēju vienu no VCA filiālēm (Rīga).
27.09.2023 21:53 |
 
Reitings 3
Reģ: 26.09.2023
Sveikas!
Man arī tāda pati situācija bija, ka uzbāžās ar bērniem kaut man ir tikai 22 gadi.
Iesaku Esteri Vaškeviča, Jelgavā, Veselības centrā, tikai pie viņas ir ļoti grūti tikt.
27.09.2023 22:34 |
 
Reitings 55
Reģ: 18.07.2023
Man prasija privātus jautājumus, kas neattiecas uz veselību. Vai es dzīvoju kopā ar vīru... Bet par bērniem neuzbāzās.
27.09.2023 23:06 |
 
Reitings 158
Reģ: 12.03.2023
Enducīte @ 27.09.2023 22:34
Sveikas!
Man arī tāda pati situācija bija, ka uzbāžās ar bērniem kaut man ir tikai 22 gadi.
Iesaku Esteri Vaškeviča, Jelgavā, Veselības centrā, tikai pie viņas ir ļoti grūti tikt.

Es arī eju pie Vaškevičas. Man 35, bērnu nav un neuzbāžas ar liekiem jautājumiem.
28.09.2023 12:01 |
 
Reitings 2171
Reģ: 10.04.2022
Biju pie Briškas IB klīnikā - neiesaku!
Uzbāžas ar liekiem jautājumiem - cik bieži sekss, vai vecāki ir šķīrušies, kapēc šķīrušies, padomā kārtīgi vai vēlies tieši no šī vīrieša bērnus, kapēc neesat precējušies, varbūt vajag apmeklēt psihologu utt
Un vizītes laikā nemaz par lietu nekonsultē. Nejutos, ka būtu pie ginekoloģes
28.09.2023 12:21 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
sauliiite.paula @ 28.09.2023 12:21
Biju pie Briškas IB klīnikā - neiesaku!
Uzbāžas ar liekiem jautājumiem - cik bieži sekss, vai vecāki ir šķīrušies, kapēc šķīrušies, padomā kārtīgi vai vēlies tieši no šī vīrieša bērnus, kapēc neesat precējušies, varbūt vajag apmeklēt psihologu utt
Un vizītes laikā nemaz par lietu nekonsultē. Nejutos, ka būtu pie ginekoloģes

😬 Tas patiešām nav normāli. Nezināju, ka tā tik bieži gadās.
28.09.2023 12:23 |
 
Reitings 455
Reģ: 14.08.2023
Pie šīm ārstēm pēdējos gados esmu gājusi un nekad nekas nekorekts nav bijis:
Spodareva-Burjaka Marta
Čēma-Ozoliņa Marina
Elksne Karlīna
28.09.2023 12:27 |
 
Reitings 380
Reģ: 03.08.2022
Man gan ir bērni, bet tāpat katru reizi pajautā vai neplānoju grūtniecību. Atbildu, ka nē un viss. Kāpēc tevi šis jautājums tā uzvelk?
28.09.2023 13:06 |
 
Reitings 2720
Reģ: 05.09.2023
Inna86 @ 28.09.2023 13:06
Man gan ir bērni, bet tāpat katru reizi pajautā vai neplānoju grūtniecību. Atbildu, ka nē un viss. Kāpēc tevi šis jautājums tā uzvelk?

Tu izlasiji tēmas pieteikumu?
28.09.2023 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Es eju jau gadiem pie Inas Paegles Ģertrūdes ielā, jauka attieksme. Nezinu, vai 100 procenti nejautās par bērniem, bet man vismaz līdz 34 gadiem tādus jautājumus neuzdeva, 35 gados dzemdēju un 36 , kad biju nākamajā ikgadējā vizītē , neko par nākamo bērnu nekomentēja 😄 Bet nu pēc 30 šā kā tā bišķi jābūt "gatavai", ka kāds ik pa brīdim šo jautājumu nekorekti pajautās, tā viena vizīte gadā pie ginekologa vēl nav tas trakākais, man komentēja radi, paziņas diezgan ikdienā... njā, šinī jautājumā laikam ilgi kā sabiedrība vēl nebūsim izauguši 🤔
28.09.2023 13:24 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Es eju pie D. Matules. Nezinu, kā citām, bet vismaz man childfree izvēli viņa nekad nav pārmetusi.
Bet ir bijusi līdzīga pieredze, kad ginekoloģe uzbrauc, ka neplānoju bērnus, turklāt tādā tonī, it kā viņas alga būtu atkarīga no tā, vai es dzemdēšu.
28.09.2023 13:59 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Minelūše @ 28.09.2023 13:59
Es eju pie D. Matules. Nezinu, kā citām, bet vismaz man childfree izvēli viņa nekad nav pārmetusi.
Bet ir bijusi līdzīga pieredze, kad ginekoloģe uzbrauc, ka neplānoju bērnus, turklāt tādā tonī, it kā viņas alga būtu atkarīga no tā, vai es dzemdēšu.

Man Matule tieši teica - nu tad pēc kāzām jāsāk dzert folskābe un jāplāno bērniņš 😀
Bet neņēmu galvā, viņa tomēr kā speciālists ir ļoti laba 😊
28.09.2023 14:55 |
 
10 gadi
Reitings 386
Reģ: 10.10.2010
PinkPanda @ 27.09.2023 21:02
Sveikas! Es savos 33 gados tā arī neesmu atradusi ginekoloģi, kas man patiktu un kurai uzticētos. Es skaidri zinu, ka bērnus negribu, bet katru reizi ginekologa kabinetā man tiek pārlieku uzstājīgi jautāts kāpēc, un ka laiks iet, vai tiešām nepārdomāšu, jaunāka nepalieku, utt, pat ar diezgan nosodošu attieksmi. Dažreiz pat šķiet, ka pēc šīs informācijas noskaidrošanas ārstēm zūd interese man jebkā palīdzēt, atbildēt uz jautājumiem, veikt izmeklējumus.
Tātad jautājums - vai zināt ginekoloģi ar neitrālu attieksmi, kas ir saprotoša pret sievietēm, kas nevēlas bērnus?
PinkPanda @ 27.09.2023 21:02
Sveikas! Es savos 33 gados tā arī neesmu atradusi ginekoloģi, kas man patiktu un kurai uzticētos. Es skaidri zinu, ka bērnus negribu, bet katru reizi ginekologa kabinetā man tiek pārlieku uzstājīgi jautāts kāpēc, un ka laiks iet, vai tiešām nepārdomāšu, jaunāka nepalieku, utt, pat ar diezgan nosodošu attieksmi. Dažreiz pat šķiet, ka pēc šīs informācijas noskaidrošanas ārstēm zūd interese man jebkā palīdzēt, atbildēt uz jautājumiem, veikt izmeklējumus.
Tātad jautājums - vai zināt ginekoloģi ar neitrālu attieksmi, kas ir saprotoša pret sievietēm, kas nevēlas bērnus?

Neticu, ka pilnīgi Tev uzbāžas. svešām ginekoloģēm pie vienas vietas vai Tev ir/nav bērni. Vēl varbūt, ja ej privāti un viņas grib kādas maksas analīzes piedāvāt, nu varbūt. Bet ne jau pa dzīvi kādu reāli rausta vai tu plāno izmantot savus reproduktīvos orgānus vai nē.
Drīzāk jau Tu vnk katru jautājumu par bērniem uztver kā uzbrukumu. Tad padomā par sevi, kāpēc šī tēma Tevi tā aizskar. Atceries arī, ka Tev tas ir 100reizi uzdots jautājums, bet vairumam cilvēku pirmo reizi. Savā ziņā ginekologam tā ir galvenā darba tēma. Būtiba, ja Tu neplāno dzemdēt,, tad pusei Tavu reproduktīvo orgānu nav jēgas, piemeram dzemdei - Tev to nekam nevajag, ja negribu būt kādreiz stāvoklī. Lielaka dalja ginekologijas jomas ir par to, lai saglabatu tavus reproduktivos organus veselus, lai vari dzemdet. Citadi var atbrivoties no kaudzes potemcialo problemu, izoperējot āra dzemdi - visi dzemdes kakla vezha riski un tml sūdi vairs nav aktuali. Ta ka nu ir ka ir - ginekologija ir par un ap reprodukciju. Katru reizi, kad mainisi arstu, Tev atkal par sho jautas.
28.09.2023 15:54 |
 
Reitings 3713
Reģ: 10.01.2023
Lucida @ 28.09.2023 14:55

Man Matule tieši teica - nu tad pēc kāzām jāsāk dzert folskābe un jāplāno bērniņš ?
Bet neņēmu galvā, viņa tomēr kā speciālists ir ļoti laba ?
ha, man ar viņa teica, nu tad nāc pie manis, kad esi stāvoklī😁 bet brīvi, nepiespiesti pie viņas. Ļoti laba daktere.
Vija Veisa arī tik jauka
28.09.2023 15:58 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Es laikam arī piekritīšu, ka drīzāk asi tiek uztverta tēma nevis problēma ir ārstā. Tomēr ej pie attiecīgā speciālista. Dīvaini būtu ja acu ārsts vai lors katrā vizītē jautātu vai plāno bērnus 😃 bet ja to dara ārsts, kura tiešais pienākums ir parūpēties par reproduktīvo orgānu veselību kā arī jau šeit iepriekš komentārā minēts, tad jautājums normāls. Protams ja sākas privāti jautājumi par partneri un to cik nekustamie īpašumi tev pieder tad gan jāmeklē cits speciālists 😃
28.09.2023 18:44 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Tas, ka pajautā, ir viena lieta. Pavisam kas cits un nepieņemams ir tas, ka ārste sāk kaunināt, nosodīt un pārmest sievietes personīgo izvēli. Jā, ir ārstes, kuras tā dara. Es eju pie ginekologa, lai uzzinātu, vai pa sieviešu līniju ar mani viss ir kārtībā, nevis saņemtu smadzeņu ļečīšanu par to, ka bērnus vajag un obligāti vajag.
28.09.2023 19:26 |
 
10 gadi
Reitings 204
Reģ: 27.01.2013
tritanija @ 28.09.2023 15:54

Neticu, ka pilnīgi Tev uzbāžas. svešām ginekoloģēm pie vienas vietas vai Tev ir/nav bērni. Vēl varbūt, ja ej privāti un viņas grib kādas maksas analīzes piedāvāt, nu varbūt. Bet ne jau pa dzīvi kādu reāli rausta vai tu plāno izmantot savus reproduktīvos orgānus vai nē.
Drīzāk jau Tu vnk katru jautājumu par bērniem uztver kā uzbrukumu. Tad padomā par sevi, kāpēc šī tēma Tevi tā aizskar. Atceries arī, ka Tev tas ir 100reizi uzdots jautājums, bet vairumam cilvēku pirmo reizi. Savā ziņā ginekologam tā ir galvenā darba tēma. Būtiba, ja Tu neplāno dzemdēt,, tad pusei Tavu reproduktīvo orgānu nav jēgas, piemeram dzemdei - Tev to nekam nevajag, ja negribu būt kādreiz stāvoklī. Lielaka dalja ginekologijas jomas ir par to, lai saglabatu tavus reproduktivos organus veselus, lai vari dzemdet. Citadi var atbrivoties no kaudzes potemcialo problemu, izoperējot āra dzemdi - visi dzemdes kakla vezha riski un tml sūdi vairs nav aktuali. Ta ka nu ir ka ir - ginekologija ir par un ap reprodukciju. Katru reizi, kad mainisi arstu, Tev atkal par sho jautas.

Nav runa par faktu kā tādu, ka jautā. Tas saprotams - daļa no checklista, kam jāiziet cauri, it sevišķi pirmreizējā vizītē. Man nav problēmu pateikt nē, neplānoju. Manuprāt tam vajadzētu būt pietiekamai informācijai, bet bieži vien sākas izprašņāšana vai pat "nu kā tu tā" pārmešana. To gan, ja tā pamatīgi iedziļinos, kā teici "Tad padomā par sevi, kāpēc šī tēma Tevi tā aizskar", iespējams uztveru saasināti, jo tā ir reakcija, ar ko sastopos arī ārpus ginekologa kabineta.
28.09.2023 21:10 |
 
10 gadi
Reitings 204
Reģ: 27.01.2013
mollia @ 28.09.2023 18:44
Es laikam arī piekritīšu, ka drīzāk asi tiek uztverta tēma nevis problēma ir ārstā. Tomēr ej pie attiecīgā speciālista. Dīvaini būtu ja acu ārsts vai lors katrā vizītē jautātu vai plāno bērnus ? bet ja to dara ārsts, kura tiešais pienākums ir parūpēties par reproduktīvo orgānu veselību kā arī jau šeit iepriekš komentārā minēts, tad jautājums normāls. Protams ja sākas privāti jautājumi par partneri un to cik nekustamie īpašumi tev pieder tad gan jāmeklē cits speciālists ?

Man varbūt vienkārši nav paveicies ar ārstēm 😀 Saprotams, ka ir jājautā - vai plāno bērnus, vai ir bijusi grūtniecība, vai pašlaik ir aktīva dzimumdzīve, vai ar vienu partneri, utt jo no tā izriet kādi izmeklējumi tiek veikti.
To visu var pajautāt korekti un neitrāli. Diemžēl visbiežāk tas nāk ar ārsta personīgo uzskatu izrādīšanu.
28.09.2023 21:13 |
 
10 gadi
Reitings 204
Reģ: 27.01.2013
Minelūše @ 28.09.2023 13:59
Es eju pie D. Matules. Nezinu, kā citām, bet vismaz man childfree izvēli viņa nekad nav pārmetusi.
Bet ir bijusi līdzīga pieredze, kad ginekoloģe uzbrauc, ka neplānoju bērnus, turklāt tādā tonī, it kā viņas alga būtu atkarīga no tā, vai es dzemdēšu.

No vienas puses patīkami dzirdēt, ka tas nav viss manā galvā, saasināts, pārprasts. No otras - žēl, ka tā joprojām notiek.
28.09.2023 21:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits