Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kredīts

 
Reitings 474
Reģ: 11.11.2019
Sveiki!
Gribētu zināt jūsu viedokli jautājumā par mājas remontu. Esam ar vīru iegādājušies vecu lauku māju (bez kredīta), kura prasa lielus līdzekļus, lai to izremontētu. Domājam lēnā garā remontēt paši saviem spēkiem, kas, protams, velkas gadiem. Ir bijusi doma par kredītu, bet tie procenti ir tīrās šausmas.
Pirmais variants: Remontēt ļoti lēni paši, neņemot kredītu
Otrais variants: Paņemt kredītu, dzīvot skaistā mājā un līdz pensijai maksāt kredītsaistības
Kā jūs darītu? Vai tiešām kredīts ir risinājums?
30.08.2023 23:52 |
 
10 gadi
Reitings 2726
Reģ: 25.05.2009
InetaMart @ 30.08.2023 23:52
Sveiki!
Gribētu zināt jūsu viedokli jautājumā par mājas remontu. Esam ar vīru iegādājušies vecu lauku māju (bez kredīta), kura prasa lielus līdzekļus, lai to izremontētu. Domājam lēnā garā remontēt paši saviem spēkiem, kas, protams, velkas gadiem. Ir bijusi doma par kredītu, bet tie procenti ir tīrās šausmas.
Pirmais variants: Remontēt ļoti lēni paši, neņemot kredītu
Otrais variants: Paņemt kredītu, dzīvot skaistā mājā un līdz pensijai maksāt kredītsaistības
Kā jūs darītu? Vai tiešām kredīts ir risinājums?

Papildus jautājums par pirmo variantu: cik ilgs laika posms ir lēni? 5 gadi? 20 gadi?
Papildus jautājums par otro variantu: uz cik ilgu laiku plānojat ņemt kredītu? 10 gadi? 15 vai 30?
Vai ir zināms, cik liela ir nepieciešamā summa remontam?
31.08.2023 00:06 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Sāc ar to ka varbūt pieaicini kādu speciālistu kurš pateiks, kas jādara un cik maskas, jo bieži darot pašiem tas nemaz nesanāk lētāk un atklājās daudz citas labojams, lietas par ko nezin.
Laikam jau ņemtu kredītu, jo vai man riebtos dzīvot remontā uz vairākiem gadiem. Un jautājums cik liels ir tas kredīts? Ne jau 50k? Un to es domāju var atmaksāt tik pat ātri cik izremontētu māju paši
31.08.2023 00:27 |
 
10 gadi
Reitings 3169
Reģ: 29.01.2009
Es laikam dalītu to visu +\- 3 daļās.
1. Jumts, logi, siltināšana, komunikāciju remonti, apkure utml lietas
2. Vannasistaba un virtuve
3.istabas un mēbeles
Ja būtu aktualas 1.saraksta minētās lietas- laikam nemtu, jo savādak ir jādzivo konstantā būvlaukumā. Plus (bet ne vienmēr) to visu izdarot sanāk pat ilgtermina iespejams ieekonomēt- ja ne naudu, tad savu laiku.
2. Saraksta lietas man pašai butu loti svarīgas, vismaz vannasistaba. Parejo var pieciest. Bet to noteikti var arī paši diezgan ātri sataisit.
Pārējais, manuprāt, ir pieciešams un var darit pakapeniski.
Bet nu, protams, katram pašam jāskatās summas (piekritu komentaram, kas saka, lai kads cits vel noverte to visu) un jūsu spējas maksāt. Cik pēdējo reizi interesējos, procenti remontiem ir kosmiski.
31.08.2023 01:23 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Cik reālistiski jūs to māju izremontēsiet paši, ja tas remonts ir tik ļoti vērienīgs, ka kredīts jāmaksā līdz pensijai? Procenti ir, jā, bet cik ļoti pieaugs remonta izmaksas un jūsu ienākumi gadu gaitā? Jūs paši savām rokām arī mainīsiet jumtu, elektrības vadus utml nepieciešamo kapitālremontu? Jūs esat pietiekoši kvalificēti? Noprotams, ka šeit nav runa par sienu krāsošanu.
1)taisīt pieticīgāku remontu ar samērīgu kredītu un dzīvot nost
2) pārdot to graustu un ņemt dzīvokli kredītā
31.08.2023 08:11 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Es ņemtu kredītu, lai izremontējas un miers. Un var dzīvot skaistā mājā nevis būvlaukumā.
Remontējot pašiem un pamazām, visu laiku nāksies dzīvot nepabeigtā vietā un daudzas lietas arī atlikt, jo pamazām pieradīsiet. Un pat ja uz vietas tur nedzīvosiet, tas viss vilksies gadiem. Teiksim, lai sakrātu paši jumta nomaiņai, kas maksā tūkstošus, jums vajadzēs nu vismaz gadu vai pat vairāk.
Man draudzenei ļoti līdzīga situācija. Viņi pirms gadiem 10 nopirka māju un izlēma paši pamazām remontēt. Vēl joprojām dzīvo ar nepabeigtām un pat neiesāktām vietām, grīdas un jumts vēl nav nomainīts/salabots, jo krājot to lielo naudu parādās citas vietas mājā kur tā nauda iztērējas.
Vislabākais variants būtu, kā augstāk minēja, paņemt kādu cilvēku kas izvērtē situāciju, pasaka kas ko un kā nepieciešams. Tad sarēķiniet un atrodiet cik tas varētu izmaksāt. Izskatiet labāko krēdīta piedāvājumu un tieciet līdz tādam mājas stāvoklim, ka tālāk lietas varat darīt paši - tā lai pamati, jumts, grīdas, sienas un elektrības lietas ir kārtībā. Visu pārējo varēsiet paši izdarīt, nu tur sienas nokrāsot, līstītes pielikt un mājas apdari sakārtot.
31.08.2023 13:22 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3738
Reģ: 31.10.2010
Personīgi man gribētos izbaudīt dzīvi skaistā mājā tagad, nevis pēc vairākiem gadiem. Ja cilvēkiem ir regulāri, stabili ienākumi, kredīts nav nekas tik šausmīgs.
31.08.2023 13:47 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Minelūše @ 31.08.2023 13:47
Personīgi man gribētos izbaudīt dzīvi skaistā mājā tagad, nevis pēc vairākiem gadiem. Ja cilvēkiem ir regulāri, stabili ienākumi, kredīts nav nekas tik šausmīgs.

Man tāds pats uzskats. Labāk dzīvot uzreiz forši un smuki, protams, ja ienākumi ir stabili un par kredītu nebūs pārāk jāuztraucas.
Citādāk bieži redzu to variantu, kur pusi mājas izremontē un pie neizremontētās puses vienkārši pierod, vairs pat necenšās savest kārtībā.
31.08.2023 14:07 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Mums pirmais īpašums bija remontējamais variants bez kredītiem. Otrais ar kredītu, bet skaists jau uz ievākšanos. Lai gan man patīk visādi "Dari pats" projektiņi, tomēr izbesīja tie mūžīgie remonti. Ir pavisam citādi, kad nāc mājās atpūsties, nevis uz puspabeigtu būvlaukumu.
31.08.2023 14:56 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Berry5 @ 31.08.2023 14:56
Mums pirmais īpašums bija remontējamais variants bez kredītiem. Otrais ar kredītu, bet skaists jau uz ievākšanos. Lai gan man patīk visādi "Dari pats" projektiņi, tomēr izbesīja tie mūžīgie remonti. Ir pavisam citādi, kad nāc mājās atpūsties, nevis uz puspabeigtu būvlaukumu.

Pilnīgi piekrītu, es šobrīd remontēju dzīvokli, un lai gan iet ātri, tāpat besī jau. Zinot, ka mājai tas var vilkties 5 gadus... negribētu tā, ja ir citi varianti.
31.08.2023 16:13 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Jāizvērtē kas ir mazāks ļaunums no diviem ļaunumiem. Dzīvot mūžīgā projektā un pēc x gadiem tikai baudīt remonta neesamību, vai ņemt kredītu un karināt kaklā ikmēneša maksājuma slogu zinot, ka nesamaksājot jums īpašumu atņems.
31.08.2023 16:31 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits