Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šiba-inu

 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Sveiki 😊
Vai kādai/am no forumiešiem pieder šiba-inu šķirnes sunītis?
Vēlamies ģimenes pieaugumu - iegādāties šādu kucēnu, taču zināšanas par šo šķirni ir tuvu 0. Sākumā gribētos ar visu informāciju kārtīgi iepazīties un saprast vai vispār esam gatavi šādam sunim.
Pirmkārt, varbūt kāds var ieteikt kur Latvijā droši kucēnu var iegādāties, kā arī gribētu zināt ar ko jārēķinās (neskaitot pamatlietas kas zināmas par jebkura suņa turešanu). Varbūt kādam ir kādi kontakti ar ko varētu pakonsultēties?
02.08.2023 09:31 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Cik zinu tad ir ļoti stūrgalvīgi, nepakļaujas saimniekam un iemācīt kaut ko ir ļoti grūti.
Uzticas tikai pāris cilvēkiem. Parasti nepatīk citi suņi un bērni. Agrāk vienai paziņai bija šī šķirne un tam sunim bija seperation anxiety - kad nebija mājās saimnieks tad grauza mēbeles, plēsa tekstilu un kurpes. Pēc pus gada atdeva suni citiem cilvēkiem.
Noteikti vairāk informācijas atradīsi internetā un YouTube kur stāsta par šķirnes īpatnībām.
Par audzētavu nezinu, bet ir Facebookā suņu audzētavu grupas kur var uzdot šo jautājumu
02.08.2023 11:53 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.08.2023
Sveiciens, man ir shiba-inu. Kopumā neiesaku šo sķirni kā ģimenes suni. Viņi nav tam piemēroti. Kā jau minēja augstāk - nepatīk bērni un citi suņi. Jā, ir stūrgalvīgi un ja netiks audzināti pareizi, tad no šīs stūrgalvības cietīs gan suns, gan saimnieks. Bieži redzu, ka šīs šķirnes suņi ir cilvēkiem ar bērniem un ka bērni burtiski stiepj tos suņus vai vecāki neapmierināti, ka suns ietiepjas un tad tos suņus rausta, bļauj virsū utml. Ar viņiem vienkārši ir jāmāk sarunāt.
Viņiem patīk garas pastaigas, reizi ceturksnī ir nepieciešams grūmers, kad met spalvu, tad tā ir visur. Noteikti nevar laist staigāt bez siksnas. Ir tendēti uz medībām, tas ir, ja sajutīs ezi, žurku utml., tad vilks un meklēs. Viņi rej, kad spēlējas vai baidās.
Jā, mēdz būt separation anxiety, bet tas var rasties jebkuram, tāpēc pie tā ir jāradina.
Teiktu, ka šibas ir perfektas pārim bez bērniem, kas ņems viņus līdzi braucienos, ceļojumos utml.
Kopsavilkumā: suns, manuprāt, nav piemērots ģimenēm; viņi pēc skata ļoti jauki, bet viņu raksturs tam vispār neatbilst; ja uzskatāt, ka esat pietiekami spējīgi, lai audzinātu šādu suni, tad es visdrīzāk teiktu, ka nē, Jūs neesat spējīgi, jo visdrīzāk šo suni izvēlējāties tikai pēc skata, ja neesat ievākuši info pirmstam.
Šis nav nosodoši no manas puses, bet pietiekami bieži redzu, ka šibas atdot pēc pusgada-gada, jo netiek galā. Pēdējā pusgada laikā esmu redzējusi, ka vismaz 3 suņiem meklē jaunas mājas.
Par suņu iegādes vietām - LKF mājaslapā ir visu oficiālo audzētavu kontakti.
02.08.2023 18:29 |
 
Reitings 2686
Reģ: 03.06.2023
Noteikti iepatikās izskats un gribās uķi puķi sunīti.
Meitenes pirms manis ļoti labi izstāstija kas un kā.
02.08.2023 18:33 |
 
Reitings 10723
Reģ: 05.03.2020
Tieši ir paziņas, bezbērnu pāris, kas bieži ceļo, ar Shiba inu meitenīti. Ņem līdzi ceļojumos, liekas ļoti harmoniski iedzīvojusies sunīte.
02.08.2023 18:35 |
 
Reitings 59
Reģ: 11.12.2022
Man ir šiba 3 gadus. Ar bērniem ideāli. Stūrgalvīgi jā. Mīļi, guļ no rītiem līdz 10tiem un nekad neprasa pats ārā, kā kaķis. Mājās neko neplēš un negrauž, tikai savas mantas. Labi paliek viens mājās. Pa māju staigā visu laiku man līdz, pat uz tualeti nevaru bez viņa aiziet, ārā gan, ja bez pavada, tad neesmu viņam vairs vajadzīga. Nesmird pēc suņiem. Ja saimnieks tikpat mīksts kā es, tad labāk kādu vieglāku šķirni, bet kopumā ne mirkli neesmu nožēlojusi, ka paņēmu tieši šibu, mēs ļoti labi sadzīvojam.
02.08.2023 18:40 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Paldies par plašajām atbildēm.
Gaidīju tās arī iespējams skarbākas, bet tieši patiesas. Esmu ļoti atbildīga un nekādā gadījumā nevēlos, lai rodas situācija, ka suns būtu jāatdod jo nevaram tikt galā. Tādēļ arī ievācu informāciju pirms plānoju (un vai vispār plānošu) šīs šķirnes iegādi.
Jāpiebilst, ka esam pāris bez bērniem. Dzīvojam gan dzīvoklī, tādēļ priekšroka tiek dota mazajiem sunīšiem.
Vai nebūtu problēmas viņu atstāt vienu mājās darba dienā ja pieradinātu pie tāda ikdienas ritma?
Šo šķirni īpaši ievēroju ne vairāk pēc izskata, bet gan pēc īpašībām, kuras atradu internetā, kā arī īsti neredzēju ka šai šķirnei būtu izteiktas veselības problēmas.
Varbūt kāda var padalīties kā ir ar apmācīšanu? Vai labi pakļaujās?
Gaidīšu arī citus komentārus ja kādam ir ko piebilst par šo šķirni.
02.08.2023 20:12 |
 
Reitings 656
Reģ: 28.07.2023
Domāju būs bazars par crypto, bet nekā, nu neko. 😀
02.08.2023 20:14 |
 
Reitings 509
Reģ: 31.07.2023
Jānis Parastais @ 02.08.2023 20:14
Domāju būs bazars par crypto, bet nekā, nu neko. ?

Es arī tā padomāju. 😂
02.08.2023 23:12 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Varbūt kāda var padalīties kā ir ar apmācīšanu? Vai labi pakļaujās?

Izskatās ka komentārus īsti gan nelasīji, jo visos (pat tajā kur saka ka gandriz viss prefekti) ir rakstīt ka viņi stūrgalvīgi. Visur googlē arī rakstīts ka suga ir stūrgalvīga un slikti pakļaujas apmācībai. Un stūrgalvīgi tā ka neklausa saimnieku, parastā apmācība ar kārumiem var nestrādāt un tāpēc jāmeklē citi veidi kā suni apmācīt.
03.08.2023 07:26 |
 
10 gadi
Reitings 981
Reģ: 29.01.2009
Mums ir mantojumā ticis shibis,vīratēvs pirka sev un tagad ciešam mēs.😁Kad esam mājās suncis ir super mierīgs,pat teiktu flegmātisks.Labi sadzīvo ar otru mūsu suņuku,no meitas gan izvairās.Bet kad paliek viens mājās,tas ir vāks.Viss tiek sagrauzts,sadriskāts sīkās daļiņās(pat durvis tika sagrauztas).Suncis kauc,rej,spiedz.(Izdala visas skaņas ko prot).Un nekas nepalīdzeja,ne kinologi,ne medikamenti,nekas.Vasarnīcā visu laiku mēģina aizbēgt prom,2 reizes bija izdevies.Mājās atpakaļ atnākt neprot.Uz komandām pilnībā nav apmācāms,3 gadu laikā tikai komandu-nāc iekšā ir iemācījies.😁
03.08.2023 08:09 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Izskatās ka komentārus īsti gan nelasīji, jo visos (pat tajā kur saka ka gandriz viss prefekti) ir rakstīt ka viņi stūrgalvīgi. Visur googlē arī rakstīts ka suga ir stūrgalvīga un slikti pakļaujas apmācībai

Mani jautājumi bija vērsti kādam kurš atbildētu uz tiem pēc jau izskanējušās informācijas un vairāk ar domu, ka kā ir ar apmacīšanu ja to dara ... daudzas šķirnes ir sturgalvīgas, bet tas taču nenozīmē, ka sunim nav iespējams iemācīt kaut elementāras komandas. Laikam nepareizi noformulēju savu jautajumu.
03.08.2023 08:54 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.08.2023
mollia @ 03.08.2023 08:54

Mani jautājumi bija vērsti kādam kurš atbildētu uz tiem pēc jau izskanējušās informācijas un vairāk ar domu, ka kā ir ar apmacīšanu ja to dara ... daudzas šķirnes ir sturgalvīgas, bet tas taču nenozīmē, ka sunim nav iespējams iemācīt kaut elementāras komandas. Laikam nepareizi noformulēju savu jautajumu.

Suņus parasti apmāca ar apbalvošanas metodi, tas ir, dod kārumu un slavē par labi izdarītu darbu. Šibas nav tik ļoti tendētas uz pārtiku, līdz ar to ir grūtāk, viņām kaut ko iemācīt, jo viņiem nav motivācijas to darīt. Tur arī ir visa tā sāls.
03.08.2023 11:26 |
 
Reitings 749
Reģ: 14.05.2019
mollia @ 02.08.2023 20:12
Paldies par plašajām atbildēm.
Gaidīju tās arī iespējams skarbākas, bet tieši patiesas. Esmu ļoti atbildīga un nekādā gadījumā nevēlos, lai rodas situācija, ka suns būtu jāatdod jo nevaram tikt galā. Tādēļ arī ievācu informāciju pirms plānoju (un vai vispār plānošu) šīs šķirnes iegādi.
Jāpiebilst, ka esam pāris bez bērniem. Dzīvojam gan dzīvoklī, tādēļ priekšroka tiek dota mazajiem sunīšiem.
Vai nebūtu problēmas viņu atstāt vienu mājās darba dienā ja pieradinātu pie tāda ikdienas ritma?
Šo šķirni īpaši ievēroju ne vairāk pēc izskata, bet gan pēc īpašībām, kuras atradu internetā, kā arī īsti neredzēju ka šai šķirnei būtu izteiktas veselības problēmas.
Varbūt kāda var padalīties kā ir ar apmācīšanu? Vai labi pakļaujās?
Gaidīšu arī citus komentārus ja kādam ir ko piebilst par šo šķirni.
Atstāt vienu suni pa dienu var jebkuru šķirnes suni, tikai attiecigi tas ir pamazām un pareizi jāiemāca. Un protams no rīta un vakarā kārtīgas un garas pastaigas.
Ja nav bijusi pieredze ar suņiem, no sirds ieteiktu vispirms aiziet uz konsultāciju ar kinologu. Aprunāties jau pirms satikšanās ar suni, lai saprastu ko jau no pirmajām dienām ņemt verā suni audzinot. Protams, gribas labi un mīļi, bet ir jāaudzina jau no sākuma.
Man draudzenei ir minētais šķirnes suns. Ar bērnu uzvedas labi. Par stūrgalvību , spalvas mešanu un laišanu bez pavadas (jeb precīzāk nelaišanu) viss kā iepriekš te minēts.
03.08.2023 18:07 |
 
Reitings 90
Reģ: 31.10.2022
Manai draudzenei ir. Godīgi sakot, ne labprāt nāku pie viņas ciemos, jo zinu, ka suns mani satrauks. Mežonīga suga, kurai ļoti vajag uzmanību, grib justies epicentrā. Bet draudzēties arī ne pārāk grib, piesardzīgi glūn, kad grib paglaudīt.
03.08.2023 20:38 |
 
Reitings 12
Reģ: 19.08.2016
Kaimiņos dzīvo šāds suns. Ļoti ietiepīgs. Ejot ārā tā vien redzu, ka viņš stāv uz vietas ietiepies un negrib nekur iet, un saimnieki tik rausta to siksniņu.
Kad sāc to glaudīt, viņš neies prom vispār, viņam ļoti patīk uzmanība un tā izskatās ir jāvelta tiešām daudz.
04.08.2023 15:54 |
 
Reitings 47
Reģ: 21.06.2023
Ja dzīvo privātmājā, tad ņem, ja dzīvoklī, neieteiktu.
05.08.2023 12:49 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits