Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Darba laiks

 
Reitings 891
Reģ: 25.11.2022
Esmu darba vietas meklējumos. Vakar biju uz pirmo darba interviju kafejnīcā viesmīles amatam. Jau pašā intervijas sākumā sapratu, ka šeit nestrādāšu, jo priekšnieks šķita ārprātīgi egoistisks cilvēks, tikai “es” un “man”, tonis arī bija valdonīgs, bet štrunts par to. Es satrūkos, kad uzzināju darba grafiku - obligāti, bez nekādiem izņēmumiem jāstrādā katra 5,6,7diena un vēl divas darba dienas nedēļā. Prasīja vai es varu jau šo sestdien, uz ko es atbildēju, ka nē, jo esmu jau labu laiku iepriekš nopirkusi biļetes uz festivālu. Mudināja, ka tas ir jāatceļ, ja vēlos strādāt. Kad pieminēju, ka no septembra katru sestdienu dodos uz augstskolu, tad mudināja, ka tā arī apmēram ir jāatceļ, savādāk te neies krastā. Es pateicu - nebūs un aizgāju prom. Pēcāk ar radiem izveidojās diskusija - ir daļa, kas saka, ka tāds darba laiks galīgi nav normāls, jo nekādi pasākumi, kaut dzimšanas dienu svinības omītēm nespīd apmeklēt, kamēr tur strādāšu, un otra daļa, kas apgalvo, ka tas ir pilnībā normāli, bet man tā tomēr nešķiet. Parasti jau kafejnīcās jābūt vismaz 2 maiņām (konkrētajā kafejnīcā bija 1, tātad 2 viesmīles visā kafejnīcā kopā). Neko nesaku, saprotu, ka jāstrādā brīvdienās, un tas man ir pieņemami, bet ne jau katrās brīvdienās, saprotu, ja vienās strādā, otras izlaiž un uz riņķi. Šis likās par šerpu. Un tagad sēžu un domāju - es izlepusi vai kas. Varbūt kādai ir viedoklis? Ir kāda strādājusi pēc tāda grafika? Varbūt jau pat nav nemaz tik traki? Tīri diskusijas pēc.
01.08.2023 13:28 |
 
Reitings 3685
Reģ: 01.03.2022
Viesmīļu darbs pats par sevi nav tas elastīgākais darba grafiks un brīvākais darbs savai dzīvei. Daudz jāpakļaujas biznesa straumei.
Mirstīgo cilvēku brīvdienas un - svētku dienas! - parasti ir visnoslogotākais posms ēdināšanas iestādēm, tā pat kā neparocīgas darba stundas - agri rīti brokastīm vai vēlas naktis vakariņām, bāriem ar dzērieniem utt. Bet viss atkarīgs no vietas, kurā pieteicies - kafee, bārs, restorāns utt.
Kopumā tā arī ir kā intervijā teica, vēlies viesmīļa karjeru, tad aizmirsti par savām vēlmēm. Nedos Dievs vēl kāds neatnāk uz darbu, uzreiz Tev zvanīs vai vari nākt uz darbu.
01.08.2023 13:42 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Man jau šķiet, ka tas nekas traģisks nav, ja vien tev pašai tāds grafiks apmierinātu. Traģiska varbūt ir priekšnieka attieksme. Bet nu vispār jau labi, ka pasaka visu sākumā, nevis tad, kad jau līgums noslēgts. 😄
Tā kā nav ko diži galvu lauzīt - ja tev tas neder, tad viss ok - meklē citu darbu.
01.08.2023 13:44 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
piparcuca @ 01.08.2023 13:28
Esmu darba vietas meklējumos. Vakar biju uz pirmo darba interviju kafejnīcā viesmīles amatam. Jau pašā intervijas sākumā sapratu, ka šeit nestrādāšu, jo priekšnieks šķita ārprātīgi egoistisks cilvēks, tikai “es” un “man”, tonis arī bija valdonīgs, bet štrunts par to. Es satrūkos, kad uzzināju darba grafiku - obligāti, bez nekādiem izņēmumiem jāstrādā katra 5,6,7diena un vēl divas darba dienas nedēļā. Prasīja vai es varu jau šo sestdien, uz ko es atbildēju, ka nē, jo esmu jau labu laiku iepriekš nopirkusi biļetes uz festivālu. Mudināja, ka tas ir jāatceļ, ja vēlos strādāt. Kad pieminēju, ka no septembra katru sestdienu dodos uz augstskolu, tad mudināja, ka tā arī apmēram ir jāatceļ, savādāk te neies krastā. Es pateicu - nebūs un aizgāju prom. Pēcāk ar radiem izveidojās diskusija - ir daļa, kas saka, ka tāds darba laiks galīgi nav normāls, jo nekādi pasākumi, kaut dzimšanas dienu svinības omītēm nespīd apmeklēt, kamēr tur strādāšu, un otra daļa, kas apgalvo, ka tas ir pilnībā normāli, bet man tā tomēr nešķiet. Parasti jau kafejnīcās jābūt vismaz 2 maiņām (konkrētajā kafejnīcā bija 1, tātad 2 viesmīles visā kafejnīcā kopā). Neko nesaku, saprotu, ka jāstrādā brīvdienās, un tas man ir pieņemami, bet ne jau katrās brīvdienās, saprotu, ja vienās strādā, otras izlaiž un uz riņķi. Šis likās par šerpu. Un tagad sēžu un domāju - es izlepusi vai kas. Varbūt kādai ir viedoklis? Ir kāda strādājusi pēc tāda grafika? Varbūt jau pat nav nemaz tik traki? Tīri diskusijas pēc.

Ļoti iespējams, ka nav kas strādā, tādēļ norādīja, ka jāņem obligāti šīs maiņas. Vai kāds cits darbā esošais, jau paņēmis citas maiņas, tādēļ šīs paliek tukšas. Kā arī ļoti atkarīgs no darba devēja personības - cik gatavs pielāgoties un iet pretī darbiniekiem, lai sarunātu visu.
Personīgi, esmu strādājusi visas brīvdienas, neredzu tur nekā tāda. Tev jāizvērtē, ja ir svarīgi šobrīd svētki un skola, tad jāmeklē citādāks grafiks. Cik man zināms, nav problēmas atrast darbus, kur grafikus var sev salikt pats.
01.08.2023 13:47 |
 
Reitings 154
Reģ: 20.07.2023
Grafiki var būt visādi, katram dzīves gadījumam cits. Labi, ka ir iespējas darbu pameklēt citur, izdarīji pareizu izvēli👍
01.08.2023 13:51 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Katru 6dienu Tev būs augstskola, tātad šis darbs neder. Jāmeklē citu darbu ,jo sanāk,ka vari strādāt darba dienās un arī svētdienā.
01.08.2023 14:07 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Man liekas, ka tas, kas nav okei - nav pietiekami daudz darbinieku, lai varētu strādāt maiņās. Manuprāt, būtu normāli tomēr kādu sestdienu dabūt arī brīvu. Bet nu kādam citam varbūt tas grafiks labi der.
Katrā ziņā viesmīles darbs noteikti nav iemesls pamest skolu, bet to jau tu zini, tāpēc aizgāji no tās darbavietas.
Es sen atpakaļ strādāju kafejnīcā, cik nu strādāju, biju tur kādu nedēļu pārbaudes laikā. Darbs sākās 7 no rīta, beidzās 22:00, pašai bija jāpieņem pasūtījumi, jāpienes pasūtījumus, jāmazgā traukus bez trauku mašīnas. Itkā normāls kafūzis Miera ielā. Tolaik arī nesapratu, vai esmu izlepusi un tas ir normāli, vai tomēr nav okei. ā, un itkā kafejnīca, bet pusdienas tāpat bija jāņem līdzi no mājām vai jāpērk pie viņiem par pilno cenu.
01.08.2023 14:14 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Man šķiet, ka grafiks šeit ir mazākā problēma. Izskatās pēc ļoti toksiskas vides
01.08.2023 15:19 |
 
Reitings 7
Reģ: 01.08.2023
Protams, katrā darba vietā ir savs grafiks un citu Tava, kā darbinieka, ietekme uz to ir minimāla. Tāpat kā visi ofisnieki pa dzīvi netiek pie ārstiem, bērnu koncertiem u.c. pasākumiem (tomēr bieži to darba devēji ir pretīmnākoši un var sarunāt). Tomēr, ja mans tiešais darba devējs būtu pret manām studijām, tad tas jau ir milzīgs "red flag".
Kopsavilkumā: es nebūtu pret šādu grafiku, jo tas man ļautu darba dienās apmeklēt ārstu utml. un kopsummā tās tāpat būtu piecas darba dienas nedēļā, tomēr Tavā gadījumā studijas ir DAUDZ svarīgākas par šī vadītāja EGO.
01.08.2023 15:27 |
 
Reitings 168
Reģ: 06.02.2023
Tu neesi darba devēja vergs, Tev ir tiesības uz izglītību, ģimeni, atpūtu. Kamēr dzīvotu pēc darba devēja neadekvātajiem noteikumiem, pati palaistu garām sev svarīgas iespējas. Pareizi darīji, ka uzreiz noreaģēji un rīkojies saskaņā ar savu mugurkaulu! 😉 Ar kādām tiesībām darba devējs var atļauties noteikt - kur iesi, ko darīsi savā privātajā dzīvē, kur nu vēl dot norādes pamest mācības?! No tādiem tikai bēgt ko kājas nes!
01.08.2023 15:56 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Studiju laikā arī 2 nedēļas piestrādāju kafejnīcā un bija līdzīgs stāsts. Intervijās speciāli atkārtoju un uzsvēru, ka studēju, tāpēc varu strādāt tikai pusslodzi, jo iepriekš biju jau uzrāvusies. Viss viņus apmierināja, kamēr sāku strādāt un man plānoja nevis pilnu slodzi, bet vēl arī virsstundas, lol. Kad gāju runāt ar menedžeri, viņš teica "kāda pusslodze - tas taču nav nopietni..." Nestrādā tādās vietās. Tur nekas nemainīsies. Acīmredzot tiešām akūti trūkst darbinieki tajā kafejnīcā, un intervijā varēji jau saprast, kāpēc tā. Cilvēki tiešām gaida, ka pametīsi studijas un visu dzīvi, lai vergotu viņu kantorī.
01.08.2023 16:30 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Verdzība it kā sen atcelta. Alga noteikti arī kapeikas. Nudien brīnos, ka kādam tas šķiet ok, kas tas par mazohismu?
01.08.2023 16:43 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Tas nav ok, galīgi nē. Tāda attieksme no viņa puses jau vien nav ok. Un arī strādāt katras brīvdienas nav ok, vajag vairāk darbiniekus, lai var salikt maiņas tā, ka katram kādās brīvdienās ir darbs un kādam brīvs.
Man arī sestdienās un svētdienās iekrīt darbs, bet nesūdzos, jo ne katrā un ne abas dienas, kur nu vēl trīs. Man vnk grafiks ir divas stādā un divas brīvas, plus vēl atsaucīgi kolēģi un menedžere, varu ar kādu samainīties vai laicīgi pateikt, ka to un to dienu vajadzētu brīvu un būs arī. Bet man gan cita sfēra nevis kafejnīca.
01.08.2023 17:27 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Viesmīlība nozarē tā ir. Es strādāju picērijā un tur darbinieki bija bez maz vai kalpa lomā kuriem jāpamet savā dzīve un jāskrien strādāt kad uzsvilpj.
Es arī uzreiz pateicu ka pastrādāšu vasarā un ja varēšu savienot ar mācībām tad palikšu. Laicīgi pateicu visus datumus kad varu strādāt. Tuvojoties septembrim paskatos salikto grafiku un redzu ka saliktas dienas, kad man ir jābūt universitāte. Pateicu priekšniekam un viņa attieksme bija tāda kā it kā klientu apkalpošana karstā picērijā ir svaigāka nekā mana izglītība. Uzreiz uzrakstīju atlūgumu, jo tad vēl nebija pagājis pārbaudes laiks.
Tev ieteiktu iet ar līkumu šādiem kantoriem un uzreiz ejot uz intervijām teikt ka esi students vari strādāt tik un tik dienas, dažkārt varbūt ar izņēmumiem.
Cilvēkiem kuriem tāda attieksme, prasības šķiet normālas vai nu nav privātās dzīves, ir darbaholiķi, ir veco laiku domāšana kad darbs bez maz vai bija augstāk par ģimeni, vai paši ir kaut kur priekšnieki.
01.08.2023 17:47 |
 
Reitings 891
Reģ: 25.11.2022
LuckyStrike @ 01.08.2023 16:43
Verdzība it kā sen atcelta. Alga noteikti arī kapeikas. Nudien brīnos, ka kādam tas šķiet ok, kas tas par mazohismu?

Mēs pat līdz algas apspriešanai netikām. Runājot par augstskolu, viss arī beidzās. Vispār nevajadzēja iet uz to interviju. Šodien runāju ar paziņām, kas tieši strādāja tur, lai gan krietni senāk, bet teica, ka visa tā vieta ir liels “red flag”, tad jau šobrīd izskatās, ka nekas nav mainījies. Tur esot smērējuši entās maiņas pēc kārtas, tā, ka bez brīvdienām mēnesis bijis jāstrādā, un prom neesot bijis viegli tikt, apvārdoja, solīja algas pielikumus un ko tik ne. Labi, ka tur neaizgāju strādāt.
01.08.2023 17:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits