Vai viegli būt sievietei?

 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Gaidu šajā diskusijā tikai sieviešu viedokļus
Pag.ned. darbā no kolēģa dzirdēju frāzi - "Sievietes tika izveidotas tikai priekš seksa un tas ir mīts, ka viņām ir jādod tam priekrišana.Tas būtu tas pats, kas prasīt cūkai vai tu viņu vari nokaut, lai to apēstu."Maigi sakot biju šokā, ka viņš to tik mierīgi un lepni pateica.
Šis lika aizdomāties par attieksmi kādu saņem sievietes mūsdienās, par to, lai gan ir jau 2023. gads sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu.Ja ir kāds preses raksts par sieviešu tiesībām, tad 99% komentāri, kas nāk no vīriešu puses ir nievājoši, izsmejoši.
No vīriešiem bieži vien tiek gaidīts arī pats minimums attiecībās. Piemēram, ja viņi darbojas ar saviem bērniem, ved pie ārsta utt., tad par viņu uzreiz teiks, kāds superīgs tētis,ka iesaistās, lai gan tie ir paša bērni un tam ir jābūt pašsaprotami.Vīrietis pēc darba var būt noguris, bet sieviete visu dienu esot ar bērniem nevarot nogurt, vai arī esot pašai pēc darba vēl uzgulstas visi mājas darbi.
Tāpat arī sievietes, bieži pat pusaudžu meitenes, katru dienu sastopas ar "catcalling",bet mēs sievietes tā,taču, neuzmācamies vīriešiem,bet viņiem tas liekas normāli un pieņemami.
Kad sievietes tiek izvarotas pārsvarā viņām netic, vai tiek apgalvots, ka viņa gan jau bija izaicinoši apģērbusies, tā itkā tas attaisnotu vīrieša rīcību.
Protams, nejau viss šis attiecas uz visiem vīriešiem, bet vairums pēc statistikas Latvijā un pasaulē uzskata, ka sievietes vieta ir virtuvē un viņām ir jāaprūpē bērni un vīrs, kamēr arī vēl jāstrādā darbā.
Kādas ir jūsu domas par šo visu? Vai arī jūs esat sastapušās ar dažādiem izteikumiem no vīriešiem? Kādas Jums domas par feminismu?
17.07.2023 17:32 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Sievietei būt nav viegli, bet es nevaru teikt, ka tā ir 100% vīriešu vaina. Jā, vīrieši sabiedrībā, it īpaši varas ietekmē/pozīcijās ir devuši pienesumu, bet ir daudzas lietas, piem. mūsdienu sieviešu ikdienas problēmas, kas ir atrodama arī sieviešu pašu vaina. (Ne 100%, loģiski)
Kā piemēru varu pieminēt, iepriekš iekomentēto vientuļo māmiņu dzīvi. (Pirms tam saku, ka nekāds heits uz vientuļajām mammām) Bet kādēļ radīt bērnus ar vīriešiem, kas ir bezatbildīgi, notinās un ir toksiski?
Kādēļ sievietes paliek attiecībās, kur viņas sit, lamā un citādi ietekmē?
Sievietēm ir vara, tikai viņas pašas to nesaprot. Un vīrieši to izmanto.
Cik sievietes nav mēģinājušas ''noturēt'' čaļus ar bērniem un beigās paliek par vientuļajām mammām. Nu nafig tev čalis ir jāmēģina noturēt? Lai staigā.
Vīrieši ir tādi, kas atļaujās ikdienas ģimenes dzīvē taisīt brīnumus, jo vienmēr būs sievietes, kas to atļaus. Viena meiča neatļaus un aizies, nu nekas, čalis aizies pie tādas, kas to visu atļaus. Jā, situācijas ir dažādas, daudz kur ir iekļauti bērni un daudzreiz tas viss ir sarežģīti, bet tādu situāciju nav pārāk daudz?
Un savā ziņā tā ir, ka tieši tie čaļi, kuriem pašiem vērtības īsti nav, mēģina apspiest sievietes, lai sevi automātiski padarītu labākus un lielākus. Arī attiecībās. It īpaši attiecībās. Tad kad vīrietis redz, ka viņa sievietei ir lielāka vērtība un viņa var atrast labāku vīrieti un veidot labāku dzīvi, viņš automātiski šo sievieti nospiež. Nevis pats vēlēsies kļūt labāks, lai būtu tādu sievieti pelnījis, bet gan apspiedīs sievieti un viņas būtību, lai viņa kļūtu ''zemāka'' un domātu, ka ir tikusi pie baigā ķēriena un laimīga ka TĀDS vīrietis viņu mīl.
Sievietes izteikti neredz savu vērtību dzīvē ar vīriešiem, sabiedrībā un sabiedrības nākotnē. Un vīrieši to izmanto.
18.07.2023 09:48 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 18.07.2023 09:41

Man liekas, ka tās runas par vienlīdzîbu te tiek atkal nevietā izceltas un pārspīlētas.
Es vienlīdzību šeit pieminēju sieviešu un vīriešu tiesībās vienlīdzīgi pieņemt lēmumus par sevi, savām dzīves izvēlēm, savu ķermeni. Nesaku, ka mums jābūt automehāniķēm un vīriešim jāsāk adīt, toties ir gan jābūt tiesībām veikt tādu izvēli. Un Latvijā mums šīs tiesības ir, bet var sekot kaut kāda attiecīga apsmiešana vai izstumšana, un arī tā reti ir problēma.
Kāda teica, ka grib pati iet grāvjus rakt un viņai neļauj? Varbūt starp BH sadzejojumiem palaidu garām. ?

Jā, LL, man arī tavi komentāri ļoti patīk..
18.07.2023 09:49 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Malibu Steisija @ 18.07.2023 09:48
Sievietei būt nav viegli, bet es nevaru teikt, ka tā ir 100% vīriešu vaina. Jā, vīrieši sabiedrībā, it īpaši varas ietekmē/pozīcijās ir devuši pienesumu, bet ir daudzas lietas, piem. mūsdienu sieviešu ikdienas problēmas, kas ir atrodama arī sieviešu pašu vaina. (Ne 100%, loģiski)
Kā piemēru varu pieminēt, iepriekš iekomentēto vientuļo māmiņu dzīvi. (Pirms tam saku, ka nekāds heits uz vientuļajām mammām) Bet kādēļ radīt bērnus ar vīriešiem, kas ir bezatbildīgi, notinās un ir toksiski?
Kādēļ sievietes paliek attiecībās, kur viņas sit, lamā un citādi ietekmē?
Sievietēm ir vara, tikai viņas pašas to nesaprot. Un vīrieši to izmanto.
Cik sievietes nav mēģinājušas ''noturēt'' čaļus ar bērniem un beigās paliek par vientuļajām mammām. Nu nafig tev čalis ir jāmēģina noturēt? Lai staigā.
Vīrieši ir tādi, kas atļaujās ikdienas ģimenes dzīvē taisīt brīnumus, jo vienmēr būs sievietes, kas to atļaus. Viena meiča neatļaus un aizies, nu nekas, čalis aizies pie tādas, kas to visu atļaus. Jā, situācijas ir dažādas, daudz kur ir iekļauti bērni un daudzreiz tas viss ir sarežģīti, bet tādu situāciju nav pārāk daudz?
Un savā ziņā tā ir, ka tieši tie čaļi, kuriem pašiem vērtības īsti nav, mēģina apspiest sievietes, lai sevi automātiski padarītu labākus un lielākus. Arī attiecībās. It īpaši attiecībās. Tad kad vīrietis redz, ka viņa sievietei ir lielāka vērtība un viņa var atrast labāku vīrieti un veidot labāku dzīvi, viņš automātiski šo sievieti nospiež. Nevis pats vēlēsies kļūt labāks, lai būtu tādu sievieti pelnījis, bet gan apspiedīs sievieti un viņas būtību, lai viņa kļūtu ''zemāka'' un domātu, ka ir tikusi pie baigā ķēriena un laimīga ka TĀDS vīrietis viņu mīl.
Sievietes izteikti neredz savu vērtību dzīvē ar vīriešiem, sabiedrībā un sabiedrības nākotnē. Un vīrieši to izmanto.

Piekrītu tev. Nu tas viss sākas audzināšanā, to gan es bieži redzu/dzirdu, ka mammas par saviem pieaugušajiem dēliem runā tā, ka viņš ir mīlulītis, kam viss atļauts. Nesen tieši dzirdēju komentāru - nu tā mums sievietēm ir, jānoskatās un jāsamierinās ar to, ko tas vīrietis dara, nevaram jau strīdēties.
18.07.2023 09:51 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 18.07.2023 09:43

Iepriekš citā diskusijā teici, ka nezini, kas ir AI ?‍♀️
Nopietns jautājums - kādēļ ir periodi, kad tu te runājies pilnīgi normāli, bet tad uznāk kaut kāds periodisks vājprāts?

Nopietns jautājums - kādēļ ir periodi, kad tu te runājies pilnīgi normāli, bet tad uznāk kaut kāds periodisks vājprāts?

Šo atbildi, vel. Zinātnieki meklē. 🤣
18.07.2023 09:54 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Malibu Steisija @ 18.07.2023 09:48
Sievietei būt nav viegli, bet es nevaru teikt, ka tā ir 100% vīriešu vaina. Jā, vīrieši sabiedrībā, it īpaši varas ietekmē/pozīcijās ir devuši pienesumu, bet ir daudzas lietas, piem. mūsdienu sieviešu ikdienas problēmas, kas ir atrodama arī sieviešu pašu vaina. (Ne 100%, loģiski)
Kā piemēru varu pieminēt, iepriekš iekomentēto vientuļo māmiņu dzīvi. (Pirms tam saku, ka nekāds heits uz vientuļajām mammām) Bet kādēļ radīt bērnus ar vīriešiem, kas ir bezatbildīgi, notinās un ir toksiski?
Kādēļ sievietes paliek attiecībās, kur viņas sit, lamā un citādi ietekmē?
Sievietēm ir vara, tikai viņas pašas to nesaprot. Un vīrieši to izmanto.
Cik sievietes nav mēģinājušas ''noturēt'' čaļus ar bērniem un beigās paliek par vientuļajām mammām. Nu nafig tev čalis ir jāmēģina noturēt? Lai staigā.
Vīrieši ir tādi, kas atļaujās ikdienas ģimenes dzīvē taisīt brīnumus, jo vienmēr būs sievietes, kas to atļaus. Viena meiča neatļaus un aizies, nu nekas, čalis aizies pie tādas, kas to visu atļaus. Jā, situācijas ir dažādas, daudz kur ir iekļauti bērni un daudzreiz tas viss ir sarežģīti, bet tādu situāciju nav pārāk daudz?
Un savā ziņā tā ir, ka tieši tie čaļi, kuriem pašiem vērtības īsti nav, mēģina apspiest sievietes, lai sevi automātiski padarītu labākus un lielākus. Arī attiecībās. It īpaši attiecībās. Tad kad vīrietis redz, ka viņa sievietei ir lielāka vērtība un viņa var atrast labāku vīrieti un veidot labāku dzīvi, viņš automātiski šo sievieti nospiež. Nevis pats vēlēsies kļūt labāks, lai būtu tādu sievieti pelnījis, bet gan apspiedīs sievieti un viņas būtību, lai viņa kļūtu ''zemāka'' un domātu, ka ir tikusi pie baigā ķēriena un laimīga ka TĀDS vīrietis viņu mīl.
Sievietes izteikti neredz savu vērtību dzīvē ar vīriešiem, sabiedrībā un sabiedrības nākotnē. Un vīrieši to izmanto.

Bet kādēļ radīt bērnus ar vīriešiem, kas ir bezatbildīgi, notinās un ir toksiski?

, nu bet sakumā, tak viņi tēlo, ideālo vīrieša tēlu, un tad kad sieviete iekrīt slazdā(apdzemdē sevi) tad jau ir par vēlu, tad rodas patiesā cilvēka seja ar visiem nelidzenumiem rētam, pumpām. (tas pats kas siveite uzskaraso tonālo) noņemot nost parādas izstais sejas tonis, izskats.
18.07.2023 09:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 18.07.2023 09:51

Piekrītu tev. Nu tas viss sākas audzināšanā, to gan es bieži redzu/dzirdu, ka mammas par saviem pieaugušajiem dēliem runā tā, ka viņš ir mīlulītis, kam viss atļauts. Nesen tieši dzirdēju komentāru - nu tā mums sievietēm ir, jānoskatās un jāsamierinās ar to, ko tas vīrietis dara, nevaram jau strīdēties.

Es tak teicu, ka vainīgi ir st*lbie vecāki, pie bēena uzvedības 70% gadijumu. St**ba domāšana, attieksme, un tas viss pariet uz topošo vīru.
18.07.2023 10:00 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 18.07.2023 09:51

Piekrītu tev. Nu tas viss sākas audzināšanā, to gan es bieži redzu/dzirdu, ka mammas par saviem pieaugušajiem dēliem runā tā, ka viņš ir mīlulītis, kam viss atļauts. Nesen tieši dzirdēju komentāru - nu tā mums sievietēm ir, jānoskatās un jāsamierinās ar to, ko tas vīrietis dara, nevaram jau strīdēties.

Nesen tieši dzirdēju komentāru - nu tā mums sievietēm ir, jānoskatās un jāsamierinās ar to, ko tas vīrietis dara, nevaram jau strīdēties.

Absurds, tās sievietes ir pazaudējušas pedejās smadzeņu atliekas. 🤢 Cieņas pret sevi nav tādam, lupatas kas pakļaujas sēklu dodošam-dzimumam.
Ja man būtu tāda uztvere un domāšana, tad tas būtu šausmīgi, man kāreiz mamma ir iemācijusi, neatļaut sevi bāzt zem tupeles vīriešu dzimumam. (vīram/dēlam)
Lai samierinātos ae ko tadu jabūt slimam fiziski-garīgi.
18.07.2023 10:05 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 18.07.2023 09:58

, nu bet sakumā, tak viņi tēlo, ideālo vīrieša tēlu, un tad kad sieviete iekrīt slazdā(apdzemdē sevi) tad jau ir par vēlu, tad rodas patiesā cilvēka seja ar visiem nelidzenumiem rētam, pumpām. (tas pats kas siveite uzskaraso tonālo) noņemot nost parādas izstais sejas tonis, izskats.

Šādu argumentu dēļ daudzi arī saka, ka sievietēm jāatņem tiesības vēlēt. Ja sieviete nesaprot, ka vīrietis, ko viņa personiski pazīst un redz katru dienu, viņai karina makaronus uz ausīm un ved uz ļoti riskantiem un destruktīviem lēmumiem, kas viņu var novest pie pilnīga finansiāla kraha, tad kā viņa var atšķirt godīgu politiķi no manipulatīva makjavellista un nenovest valsti pa to pašu destruktīvo ceļu? Varbūt tiesības vēlēt nav jāatņem sievietēm vispār, bet tikai vientuļajām mātēm. Nu un alimentu nemaksātājiem arī var, pilnīgi neesmu pret to.
18.07.2023 10:06 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Tikko trīs komentārus atpakaļ sieviete uzrakstīja ka viņa strādā vīriešu dominētā profesijā un bija feministe līdz viņa saprata ka par savu vienlīdzību tajā jomā cīnīties ir bezjēdzīgi. Tā pat kā Latvijas armijā ir sievietes. Kā tu zini ka uz Titānika nebija sievietes? Vīriešu ir tie kuri neļauj sievietiem iespraukties vīriešu dominētās profesijās kuras ir fiziski/mentāli grūtās, jo viņas ir "sievietes" un tāpēc nevarēs to paveikt. Vai arī ja tiek profesijā tad saņem mazāk.

1. Tas ko viņa saka un kā ir patiesībā ir divas dažādas lietas. Ja viņa tajā jomā būtu labākais speciālists, tad tas atspoguļotos arī realitātē un nebūtu jāizdomā tas, ka kâds tiek "diskriminēts", jo redzi, dzimums ne tāds.
2. Tu pat lasīt neproti, un kaut ko tikai žvangsti. Kur es teicu, ka armijā un uz titānika nebija sievietes? Wtf. Es teicu, ka tur nav un nebija feministes, kuras iestātos par vienlīdzību, jo kuği pamat pirmie ar laivām sievietes un bērni un kara stāvokli sievietes pamat valsti, bet vīriešiem to darīt nevar un viņiem ir jāpaliek. Te arī ir tas par ko es runāju, tur kur izdevīgi - cīnamies par savām tiesībām, vīrieši diskriminē, utt, tur kur nav izdevīgi - tur pilnīgs klusums, jo mēs tak sievietes 😁
18.07.2023 10:27 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 18.07.2023 10:06

Šādu argumentu dēļ daudzi arī saka, ka sievietēm jāatņem tiesības vēlēt. Ja sieviete nesaprot, ka vīrietis, ko viņa personiski pazīst un redz katru dienu, viņai karina makaronus uz ausīm un ved uz ļoti riskantiem un destruktīviem lēmumiem, kas viņu var novest pie pilnīga finansiāla kraha, tad kā viņa var atšķirt godīgu politiķi no manipulatīva makjavellista un nenovest valsti pa to pašu destruktīvo ceļu? Varbūt tiesības vēlēt nav jāatņem sievietēm vispār, bet tikai vientuļajām mātēm. Nu un alimentu nemaksātājiem arī var, pilnīgi neesmu pret to.

Tā itkā sievietes nečakarētu un neapvārdotu vīriešus tāpat un vēl trakāk.
18.07.2023 10:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula @ 18.07.2023 09:41

Man liekas, ka tās runas par vienlīdzîbu te tiek atkal nevietā izceltas un pārspīlētas.
Es vienlīdzību šeit pieminēju sieviešu un vīriešu tiesībās vienlīdzīgi pieņemt lēmumus par sevi, savām dzīves izvēlēm, savu ķermeni. Nesaku, ka mums jābūt automehāniķēm un vīriešim jāsāk adīt, toties ir gan jābūt tiesībām veikt tādu izvēli. Un Latvijā mums šīs tiesības ir, bet var sekot kaut kāda attiecīga apsmiešana vai izstumšana, un arī tā reti ir problēma.
Kāda teica, ka grib pati iet grāvjus rakt un viņai neļauj? Varbūt starp BH sadzejojumiem palaidu garām. ?

Tiesības jau ir visiem, darīt to ko vēlas. Un jāsaprot, ka ir sabiedrībai kaut kādas normas, aiz kurām esot, tiek rādīts ar pirkstu. Tā vienkārši ir. Tas, ka attiecīgajās jomās kādam dzimumam dos priekšroku, tas skaidrs.
18.07.2023 10:36 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
2. Tu pat lasīt neproti, un kaut ko tikai žvangsti. Kur es teicu, ka armijā un uz titānika nebija sievietes? Wtf. Es teicu, ka tur nav un nebija feministes, kuras iestātos par vienlīdzību, jo kuği pamat pirmie ar laivām sievietes un bērni un kara stāvokli sievietes pamat valsti, bet vīriešiem to darīt nevar un viņiem ir jāpaliek. Te arī ir tas par ko es runāju, tur kur izdevīgi - cīnamies par savām tiesībām, vīrieši diskriminē, utt, tur kur nav izdevīgi - tur pilnīgs klusums, jo mēs tak sievietes 😁

Mana vaina, jo kaut kā domas saslēdzās un uzrakstīju sievietes nevis feministes. Paņem izlabo tos vārdus sieviete un feministe.
Pirmkārt Titāniks grima vairāk kā 100 gadus atpakaļ un gan jau tur bija kāda feministe. Un tajos laikos bija citas sabiedrības normas. To nevar salīdzināt ar mūsdienām. Un es pieņemu ka arī ja tagad grimtu kuģis tad daļa cilvēku uzskatītu ka sievietēm un bērniem jābūt pirmajiem. Nezinu kāpēc tā ir un arī man tas liekas netaisnīgi. Visi sastājas rindā neatkarīgi no dzimuma un vecuma un gaida, tā būtu pareizāk.
Es neesmu no tām kuras kad izdevīgi pārslēdzas uz feminismu un tad kad nē tad atpakaļ uz patriarhālu domāšanu. Tāpēc tu vari vispārināt citas sievietes.
18.07.2023 10:41 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Vispār es tikko atcerējos, ka viens mans tēva draugs, uzzinot, ka esmu nolikusi tiesības un vel ar pirmo, teica, ka es noteikti sapiķoju un ka sievietēm vispār nedrīkstētu ļaut sēsties pie stūres. Es gribēju viņam purnu izārdīt, bet tā arī ir vienīgā reize, kad esmu dzirdējusi šāda tipa komentārus.
18.07.2023 10:43 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Nesen tieši dzirdēju komentāru - nu tā mums sievietēm ir, jānoskatās un jāsamierinās ar to, ko tas vīrietis dara, nevaram jau strīdēties.

Tas tām, kurām dzīves sauklis ir "Sieviešu liktenis - mīlēt un ciest."
18.07.2023 10:47 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lula @ 18.07.2023 10:32

Tā itkā sievietes nečakarētu un neapvārdotu vīriešus tāpat un vēl trakāk.

Nu paklausoties feministes - nē, tikai vīrieši manipulē ar naivajām dievgosniņām sievietēm, kas neko nesaprot un grib tikai to labāko. Forumā jau bija slavena diskusija par to, ka sievietes zem 30 tiek nekrietni pavestas un pat nezina kas ir prezervatīvs :D Sievietēm būtu labāka reputācija, ja pašas feministes viņas regulāri neattēlotu kā pilnīgas idiotes.
18.07.2023 10:49 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Pirmkārt Titāniks grima vairāk kā 100 gadus atpakaļ un gan jau tur bija kāda feministe. Un tajos laikos bija citas sabiedrības normas.

O tiešām? Ok, šobrīd notiek karš Ukrainā, kas ir mūsdienās, parādi man ludzu kādu sievieti, kuras tik izmisīgi cīnās par vienlīdzību, kuras publiski taisītu "haju" par to, ka sievietes tiek diskriminētas, jo viņām ir jābrauc prom no valsts un nevar grāvī mirt kopā ar vīriešiem. Tieši tā, tādu nav.
18.07.2023 10:51 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Beverly Hilza @ 18.07.2023 09:58

, nu bet sakumā, tak viņi tēlo, ideālo vīrieša tēlu, un tad kad sieviete iekrīt slazdā(apdzemdē sevi) tad jau ir par vēlu, tad rodas patiesā cilvēka seja ar visiem nelidzenumiem rētam, pumpām. (tas pats kas siveite uzskaraso tonālo) noņemot nost parādas izstais sejas tonis, izskats.

Tāpēc, ka sievietes izteikti tic vārdiem nevis skatās uz darbiem. Tas, ka tev vīrietis saka ka tevi mīl, precēs, nopirks māju un būs laimīga nākotne, nenozīmē, ka tā būs. Jāskatās uz darbiem. Tad kad būs gredzens pirkstā, mājas atslēgas un laba dzīve, tad arī ir lieta. Es arī jaunībā uz tik daudz idiotiem uzķēros ticēdama viņu vārdiem.
Nekad nevajag sacerēties uz vīrieša potenciālu un to ko viņš saka. Jāskatās objektīvi uz to kas ir un ko viņš reāli dara, lai viņa vārdi piepildītos. Vīrs un vārds, tātad ko pateica to arī izdarīja. Tagad vīrieši atļaujās runāt, bet nedarīt. Un sievietes akli tic.
Cik es sievietes savā dzīvē zinu un esmu satikusi, kurām ir sakarināti makaroni uz ausīm... Ar čali ir kopā 5+ gadus, ar bērniem, ar kopīgiem kredītiem un vēl nezin ko, bet nav apprecējušies. Un meičas svēti tic, ka viņš ''nav vēl gatavs'', ''gan jau bildinās'', ''gaida īsto brīdi''. Gaida īsto brīdi - vnk nošaujiet mani.
Skarba patiesība, ja vīrietis nav apprecējis to meiču, tātad negrib precēt. Un ''īstais brīdis'' neeksistē. It īpaši, ja bildē ir bērni, dzīvo kopā jau hz cik gadus un visas tās citas lietas.
Kādreiz bija tā, ka bez-laulības un ārlaulības bērni bija no no. Vispār attiecības bez kāzām bija nē. Tad galvenās bija precības, lai izveidotu ģimeni. Un visi arī precējās savā jaunībā un tad taisīja ģimenes. Sievietei bija drošība. Tagad easy var būt kopā 20 gadus ar 5 bērniem un pat neapprecēties, un sieviete nopietni tic, ka kādreiz viņu romantiski bildinās pie jūras saulrietā. Kādreiz bildinās, bet bildinās tad, kad čalim nebūs vairs citu izvēļu.
Cita runa par pāriem, kas kāzas nevēlas, bet es runāju tieši par tām meičām, kas vēlas precēties, bet kurām tikai stāsta, ka precēsimies precēsimies, bet tas tā arī nenotiek.
18.07.2023 10:56 |
 
Reitings 1258
Reģ: 25.01.2023
YaeMiko @ 18.07.2023 10:41

Mana vaina, jo kaut kā domas saslēdzās un uzrakstīju sievietes nevis feministes. Paņem izlabo tos vārdus sieviete un feministe.
Pirmkārt Titāniks grima vairāk kā 100 gadus atpakaļ un gan jau tur bija kāda feministe. Un tajos laikos bija citas sabiedrības normas. To nevar salīdzināt ar mūsdienām. Un es pieņemu ka arī ja tagad grimtu kuģis tad daļa cilvēku uzskatītu ka sievietēm un bērniem jābūt pirmajiem. Nezinu kāpēc tā ir un arī man tas liekas netaisnīgi. Visi sastājas rindā neatkarīgi no dzimuma un vecuma un gaida, tā būtu pareizāk.
Es neesmu no tām kuras kad izdevīgi pārslēdzas uz feminismu un tad kad nē tad atpakaļ uz patriarhālu domāšanu. Tāpēc tu vari vispārināt citas sievietes.
kā reiz Titanika mākslas filmas galvenais pāris norāda uz to kā sieviete iekšēji bija dumpiniece un burtiskā nozīmē uzspļāva pieņemtajām normām🤭
18.07.2023 11:00 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
GhostGG @ 18.07.2023 10:51

O tiešām? Ok, šobrīd notiek karš Ukrainā, kas ir mūsdienās, parādi man ludzu kādu sievieti, kuras tik izmisīgi cīnās par vienlīdzību, kuras publiski taisītu "haju" par to, ka sievietes tiek diskriminētas, jo viņām ir jābrauc prom no valsts un nevar grāvī mirt kopā ar vīriešiem. Tieši tā, tādu nav.

Šeit pat pāris postus atpakaļ bija minēts sievietes kuras ir Ukrainā un karo, vai ir mediķes no Latvijas kuras atrodas tur.
Vai viņas bļauj par to publiski es nezinu, vai viņas taisa ažiotāžu par savu varonību arī nezinu. Ja viņas tā darītu, tas kaut ko pierādītu?
P. S. Manuprāt obligātajā dienestā būtu jāiesauc visi dzimumi.
Protams, lielākai daļa sieviešu ir izdevīgo dzīvot patriarhālā sabiedrībā un tas ir nenoliedzami,bet ir daļa kas pret to cīnās.
18.07.2023 11:13 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Manuprāt, šobrīd daži no jums brauc totālās auzās. Viens saka, ka sievietes feminisma aizsegā manipulē, otra saka, ka visur jābūt vienādām iespējām neatkarīgi no dzimuma un pat vecuma.
1. Atkārtošos, Ukrainas karā piedalās ne mazums sieviešu. Iesaku Ghost pasekot līdzi un tad runāt par to. Kaut vai Azovstaļ bija ieslodzīta kopā ar visiem Azoviešiem sieviete-mediķe, kurai bija iespēja izmukt, bet viņa līdz pēdējam palika (Ptaška segvārds). Manuprāt, tas, ka viņa ir mediķa lomā, nemazina viņas lomu šajā notikumā. Bet karā ir arī sievietes nesaistīti ar medicīnu. Palasi info kaut vai par gūsteķnu apmaiņu.
2. Tas ir normāli, ka bērnam un sievietei ir priekšrocības izglābties, jo tās ir mazāk aizsargātas cilvēku grupas, ja pretnostata vīrietim. Vēl varu iedomāties, ka kāds cilvēks pasaka, ka sievietēm nav jābūt priekšroka, bet bērniem? Nezinu, ko varēja vai nevarēja darīt Titānikā, bet, piemēram, kara apstākļos salīdzini, ko var bērns un ko pieaugušie cilvēki.
Vienlaikus vienkārši izvest bērnus un atstāt likteņa varā, arī nešķiet normāls variants, tāpēc normāli, ja glābjas viens no vecākiem, ja tāda iespēja ir.
Ja sieviete pati vēlas neglābties un palikt, viņa to var darīt, neviens to neliedz.
18.07.2023 11:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits