Vai viegli būt sievietei?

 
Reitings 11
Reģ: 15.05.2023
Gaidu šajā diskusijā tikai sieviešu viedokļus
Pag.ned. darbā no kolēģa dzirdēju frāzi - "Sievietes tika izveidotas tikai priekš seksa un tas ir mīts, ka viņām ir jādod tam priekrišana.Tas būtu tas pats, kas prasīt cūkai vai tu viņu vari nokaut, lai to apēstu."Maigi sakot biju šokā, ka viņš to tik mierīgi un lepni pateica.
Šis lika aizdomāties par attieksmi kādu saņem sievietes mūsdienās, par to, lai gan ir jau 2023. gads sievietes veljoprojām novērtē zemāk, un saņem arī mazāku atalgojumu.Ja ir kāds preses raksts par sieviešu tiesībām, tad 99% komentāri, kas nāk no vīriešu puses ir nievājoši, izsmejoši.
No vīriešiem bieži vien tiek gaidīts arī pats minimums attiecībās. Piemēram, ja viņi darbojas ar saviem bērniem, ved pie ārsta utt., tad par viņu uzreiz teiks, kāds superīgs tētis,ka iesaistās, lai gan tie ir paša bērni un tam ir jābūt pašsaprotami.Vīrietis pēc darba var būt noguris, bet sieviete visu dienu esot ar bērniem nevarot nogurt, vai arī esot pašai pēc darba vēl uzgulstas visi mājas darbi.
Tāpat arī sievietes, bieži pat pusaudžu meitenes, katru dienu sastopas ar "catcalling",bet mēs sievietes tā,taču, neuzmācamies vīriešiem,bet viņiem tas liekas normāli un pieņemami.
Kad sievietes tiek izvarotas pārsvarā viņām netic, vai tiek apgalvots, ka viņa gan jau bija izaicinoši apģērbusies, tā itkā tas attaisnotu vīrieša rīcību.
Protams, nejau viss šis attiecas uz visiem vīriešiem, bet vairums pēc statistikas Latvijā un pasaulē uzskata, ka sievietes vieta ir virtuvē un viņām ir jāaprūpē bērni un vīrs, kamēr arī vēl jāstrādā darbā.
Kādas ir jūsu domas par šo visu? Vai arī jūs esat sastapušās ar dažādiem izteikumiem no vīriešiem? Kādas Jums domas par feminismu?
17.07.2023 17:32 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
GhostGG @ 18.07.2023 00:18

Da labi, sievietes galvās vienlīdzība nozīmē - pozitīvās lietas (kas strādātu par labu sievietēm), kas nāk vienlīdzībai līdz, bet tajā pašā laikā atmetot negatīvās. Karā feministes nav, un uz titānika arī nē, kas, portams, ir pašaprotami un normāli un es nemaz neatbalstītu ideju, ka sievietēm vajadzētu iet kaujas lauka pirmajās rindās, bet tajā pašā laikā kladzināt par kaut kādu vienlīdzību ir diezgan tupi.

Kā jau teicu, atbildot citai lietotājai, fizioloģiskas atšķirības starp dzimumiem neizdzēsīsi, līdz ar to, piemēram, sievietei var būt kaitīgi nest reālus smagumus, ja viņa plāno grūtniecību u.tml. Šim piemēram nevajag pieķerties un piesieties, noteikti kāds gudrāks cilvēks, kas pārzina medicīnu, varētu sniegt labākus un pamatotākus viedokļus.
Bet, manuprāt, ir jācīnās par izvēles brīvību, nevis kaut kā pildīšanu piespiedu kārtā, piemēram, ka visām sievietēm nedrīkst vai visām sievietēm vajag kaut ko darīt. Un tas nav tā, ka sievietes manipulē ar tiesībām, ja vajag, ir feministes, ja nevajag - nav. Es nedomāju, ka vēsturiski feminisms bija par to, ka abiem dzimumiem absolūti viss jādara vienādi.
Karā daudzas sievietes paliek pie saviem bērniem, jo kādam tāpat būtu jāpaliek, mātei vai tēvam. Vienlaikus nav nemaz retums redzēt armijā un arī karā sievietes. Šobrīd Ukrainā karo vīrieši un sievietes - gan kā medicīnas personāls, gan ar ieročiem rokās. Arī no Latvijas ir sieviete-mediķis frontē.
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/sarunas/15.04.2023-es-nevaru-nekad-atslabt-jo-nave-ir-reala-intervija-ar-sarmiti-ciruli-par-kaujas-medika-darbu-ukrainas-fronte.a504963/
Vēl no Latvijas (no tām, par kurām esmu dzirdējusi, noteikti ir vēl daudz citu) man apbrīnojama šķiet Ievas Vārnas drosme būt žurnālistei karā.
Un sākumā arī tās sievietes, kas palika ar bērniem, nēsāja ieročus līdzi pa pilsētu. Bija bilde, kas izplatījās visur, māte, bērns pie rokas un liels ierocis uz pleca.. Lai izdzīvotu pats/-i un pasargātu sev tuvos, cilvēki ir spējīgi uz visu neatkarīgi no dzimuma.
18.07.2023 08:41 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Tak cik reizes var pacelt šādas diskusijas?🤦🏼‍♀️
Nē, nav viegli būt sievietei. Punkts.
Arī vīriešiem dažkārt neklājas labāk. Punkts.
18.07.2023 08:49 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
mollia @ 18.07.2023 08:49
Tak cik reizes var pacelt šādas diskusijas???‍♀️
Nē, nav viegli būt sievietei. Punkts.
Arī vīriešiem dažkārt neklājas labāk. Punkts.

Kāpec tik agresīvs viedoklis? 😃
18.07.2023 08:51 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Skaidrs ka BH nav kaut kas kārtībā. Diskusiju veidot viņa negrib, tikai uzspiest savu viedokli un apsaukāt cilvēkus. Un tik diametral pretēji uzskati, ka nevar ņemt par pilnu. Atgādina tādu kā pick me girl kura attiecīgai diskusijai pieskaņojas.
18.07.2023 09:00 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
YaeMiko @ 18.07.2023 09:00
Skaidrs ka BH nav kaut kas kārtībā. Diskusiju veidot viņa negrib, tikai uzspiest savu viedokli un apsaukāt cilvēkus. Un tik diametral pretēji uzskati, ka nevar ņemt par pilnu. Atgādina tādu kā pick me girl kura attiecīgai diskusijai pieskaņojas.

Ļauj minēt! Tev ir slepenas simpātijas pret mani, tāpec piemini bieži mani?
YM - tev traucēju es? 😫
(YM) - (YaeMiko)
18.07.2023 09:03 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Beverly Hilza @ 18.07.2023 07:40

Tu tak esi narcise. ? Gribi tikai lai tavu viedokli atzīst par taisnīgu. Un prasi, tagad kapec ir jaspirinās (nepiekrist, un pretoties) tev pretī. Aprācs. ??‍♀️ Manipulātore tu esi, kas manipulē ar citiem. Ar manīm tas nesanāks tev. ??‍♀️

ĀprāCs, ĀprāCs, ko tagad darīsim! 😅
18.07.2023 09:11 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Es nezinu kā citām, bet man patīk, ja ir jāizdara kāda lieta, piemēramakumulatora nomaiņa, un mans vīrietis neskatās uz mani ar "a kapēc tu to neesi izdarijusi?" skatienu, bet pats to izdara, jo zina, ka tas ir vīrišķīgā tipa darbs, tāpat kā es ar izbrīnu neskatos, kapēc viņš man kotletes necepj un virsmas netīra. 😀
Laikam jau tā nav vienlīdzība, sanāk.
18.07.2023 09:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
.Eksperte. @ 18.07.2023 09:11

ĀprāCs, ĀprāCs, ko tagad darīsim! ?

Jā, Eksperte, mēs beidzot sapratām, ko Lula patiesība gribeja panakt. Viņa grib manipulet ar foruma dalibniekiem. Un kā vel. 😫😱Es domāju, ko lai tagad dara..turpmāk lulu uzRunāšu (LL) . LuLa.
18.07.2023 09:16 |
 
Reitings 1259
Reģ: 25.01.2023
Uvavy @ 17.07.2023 23:34

Iespējams, es ko nepareizi sapratu, bet šis komentārs man nolasījās apmēram tā - Eiropā sievietes labāk strādāja pie savām tiesībām. Ja tas tā patiešām bija domāts, tad tā ir aplamība un necieņa pret sievietēm citās pasaules malās, kas nav saderīgi ar cīņu par visām sieviešu tiesībām.
Tas, kādēļ mēs esam labākā situācijā, ir politika, un es nedomāju, ka galvenais nopelns tur ir sieviešu cīņām. Ja paskatās uz Afganistānu, tad tā bija normāla valsts ar sievietēm tādas kā mēs bez jebkādām pārlieku nosedzošām drēbēm. Irānā noritēja daudz protestu ar drosmīgām sievietēm. Ja tiešām tas būtu tā, ka tikai jāpacīnās par savām tiesībām, tad sen jau uz zemes nebūtu nekādu apspiešanu.
Es domāju, ka tas ir daudzu apstākļu kopums, rīcību kopums un veiksme, sakritība.
Loti gruti to tā tekstā izskaidrot,katrā ziņā tas nav domāts kā necieņas izrādišana kādas valsts sievietēm.Pareizi tu saki apstākļu kopums,tas jau nenozīmē ka Eiropas sievietēm kautkas viegli nācis.
18.07.2023 09:20 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Feminisms nepastāv.
Kur bija lielās feministes, kad vecis tikko uzvarēja Miss Netherlands skaistumkonkursā un tālāk piedalīsies Miss Universe? Kur viņas bija, kad veči sāka iegūt pirmās vietas sieviešu sportā? Peldēšana, bokss, un pat svarcelšanā, kur viens tikai apģērba sporta krūšturi un varēja sacensties ar sievietēm.
Kāpēc man kā sievietei būtu jāaplaudē par večiem, kas reklamē sieviešu sejas kosmētiku, tamponus un pārējās lietas?
18.07.2023 09:25 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Beverly Hilza @ 18.07.2023 09:03

Ļauj minēt! Tev ir slepenas simpātijas pret mani, tāpec piemini bieži mani?
YM - tev traucēju es? ?
(YM) - (YaeMiko)

Tev jau rēgojas. Tas ka tu izmanot manu komentāru par Aldi un tevi lai piesaistītu sev uzmanību, parāda oriģinalitātes trūkumu. Tavas NPC/AI domas reti kuram te interesē.
Nē man netraucē. Bet citas lietotājas cenšas atbildēt uz taviem komentāriem un veidot diskusiju , ja ir skaidrs ka diskusija tur nebūs.
18.07.2023 09:26 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
YaeMiko @ 18.07.2023 09:00
Skaidrs ka BH nav kaut kas kārtībā. Diskusiju veidot viņa negrib, tikai uzspiest savu viedokli un apsaukāt cilvēkus. Un tik diametral pretēji uzskati, ka nevar ņemt par pilnu. Atgādina tādu kā pick me girl kura attiecīgai diskusijai pieskaņojas.

Skaidrs, ka YM ienīst visus, kas nepakļaujas viņas viedoklim. Visi ir slimi, nav kārtībā,un ir jaiet pie dakter, jo neraksta to ko YM vajag.
18.07.2023 09:28 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
TuunEs @ 18.07.2023 09:25
Feminisms nepastāv.
Kur bija lielās feministes, kad vecis tikko uzvarēja Miss Netherlands skaistumkonkursā un tālāk piedalīsies Miss Universe? Kur viņas bija, kad veči sāka iegūt pirmās vietas sieviešu sportā? Peldēšana, bokss, un pat svarcelšanā, kur viens tikai apģērba sporta krūšturi un varēja sacensties ar sievietēm.
Kāpēc man kā sievietei būtu jāaplaudē par večiem, kas reklamē sieviešu sejas kosmētiku, tamponus un pārējās lietas?

Cool cool iesaistīti nevainīga diskusija vēl trans cilvēkus. 😅
Daudzas feministes ir pret trans sievietēm. Daudzas ir par un uzskata ka viņas ir tik pat īstas sievietes kā visas citas. Šis arī ir no tiem jautājumiem kur radikāli feminisms izceļas.
Par šo būtu jātaisa atsevišķā tēma un jāsāk ar to kas definē sievieti utt.
18.07.2023 09:29 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Beverly Hilza @ 18.07.2023 09:28

Skaidrs, ka YM ienīst visus, kas nepakļaujas viņas viedoklim. Visi ir slimi, nav kārtībā,un ir jaiet pie dakter, jo neraksta to ko YM vajag.

Man liekas ka tu šito pašu rakstīji par Lula vai Eksperti.
18.07.2023 09:31 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
YaeMiko @ 18.07.2023 09:26

Tev jau rēgojas. Tas ka tu izmanot manu komentāru par Aldi un tevi lai piesaistītu sev uzmanību, parāda oriģinalitātes trūkumu. Tavas NPC/AI domas reti kuram te interesē.
Nē man netraucē. Bet citas lietotājas cenšas atbildēt uz taviem komentāriem un veidot diskusiju , ja ir skaidrs ka diskusija tur nebūs.

O jā, tu jau gribētu, lai manas( NPC/AI) domas reti kuram interesētu.
Tavas NPC/AI domas reti kuram te interesē.
jā, tagad man skaidrs no kurienes vejš pūš, majas tev uzmanību nedod, un tapec tu tagad esi dusmīga uz mani un Uvavy, ka mes zogam uzmanību no tevis projām. Akd
Patiesībā, tu esi kārtėjā egoiste/narcise, kura grib lai tikai taviem komentāriem pieverš uzmanību /atbild. Tiešam man tagad skaidrs ir. Tu manī saskati konkurenci 🤣🤣es tev noņemšu uzmanību nost tapec tas viss te.. 😱
18.07.2023 09:39 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
YaeMiko @ 18.07.2023 07:28

Un no kurienes nāk naudiņa valsts kasē? No visiem nodokļu maksātājiem. Tātad sanāk ka 43 000 cilvēku var nemaksāt par savu bērnu, minimālo summu kura ir ļoti smieklīga, jo to izdarīs citi cilvēki. Viņu parāds valstij ir 340 miljoni. Normāli, ko mēs citi cilvēki esam samaksājuši. Cik gan labi ir būt vīrietim, ne? Un daudzi darba devēji vēl šito piesedz un maksā algu aploksnē, lai valsts neredz un automātiski neatvelk.

Vīrieši jau arī maksā tos nodokļus. Turklāt daudzi vīrieši pat apprec vientuļās mātes un uztur svešus bērnus. Cik sievietes Latvijā uztur svešus bērnus? No cik valstīm esmu redzējusi statistisku (no LV nē, bet šaubos, ka te situācija ir īpaši atšķirīga) - visvairāk nodokļos samaksā tieši vīrieši, un visvairāk no valsts naudas iztērē tieši sievietes. Kur te būtu vīriešu labā dzīve?
Kā arī šeit tas daudz reizes pārrunāts - sievietes pašas tos bērnus grib. Cik pat šajā forumā nav bijušas tēmas no pieaugušām sievietēm, kuras satiek veci un pēc dažiem mēnešiem jau štancē bērnu? Un tad izrādās, ka vecis ir ģimenes dzīvei nederīgs, pati grib šķirties un būt vientuļā māte utt.? Kāpēc vidusmēra pilsonim ir jāvelta gadi no savas dzīves, lai uzturētu šādus bezatbildīgus cilvēkus, kas turklāt tiek likti uz pjedestāla un žēloti kā svētie mocekļi?
18.07.2023 09:40 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
.Eksperte. @ 18.07.2023 09:14
Es nezinu kā citām, bet man patīk, ja ir jāizdara kāda lieta, piemēramakumulatora nomaiņa, un mans vīrietis neskatās uz mani ar "a kapēc tu to neesi izdarijusi?" skatienu, bet pats to izdara, jo zina, ka tas ir vīrišķīgā tipa darbs, tāpat kā es ar izbrīnu neskatos, kapēc viņš man kotletes necepj un virsmas netīra. ?
Laikam jau tā nav vienlīdzība, sanāk.

Man liekas, ka tās runas par vienlīdzîbu te tiek atkal nevietā izceltas un pārspīlētas.
Es vienlīdzību šeit pieminēju sieviešu un vīriešu tiesībās vienlīdzīgi pieņemt lēmumus par sevi, savām dzīves izvēlēm, savu ķermeni. Nesaku, ka mums jābūt automehāniķēm un vīriešim jāsāk adīt, toties ir gan jābūt tiesībām veikt tādu izvēli. Un Latvijā mums šīs tiesības ir, bet var sekot kaut kāda attiecīga apsmiešana vai izstumšana, un arī tā reti ir problēma.
Kāda teica, ka grib pati iet grāvjus rakt un viņai neļauj? Varbūt starp BH sadzejojumiem palaidu garām. 😀
18.07.2023 09:41 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 18.07.2023 09:39

O jā, tu jau gribētu, lai manas( NPC/AI) domas reti kuram interesētu.
jā, tagad man skaidrsznp kurienes vejš pūš, majas tev uzmanību nedod, un tapec tu tagad esi dusmīga uz mani un Uvavy, ka mes zogam uzmanību no tevis projām. Akd
Patiesībā, tu esi kārtėjā egoiste/narcise, kura grib lai tikai taviem komentāriem pieverš uzmanību /atbild. Tiešam man tagad skaidrs ir. Tu manī saskati konkurenci ??es tev noņemšu uzmanību nost tapec tas viss te.. ?

Iepriekš citā diskusijā teici, ka nezini, kas ir AI 🤷‍♀️
Nopietns jautājums - kādēļ ir periodi, kad tu te runājies pilnīgi normāli, bet tad uznāk kaut kāds periodisks vājprāts?
18.07.2023 09:43 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 18.07.2023 09:43

Iepriekš citā diskusijā teici, ka nezini, kas ir AI ?‍♀️
Nopietns jautājums - kādēļ ir periodi, kad tu te runājies pilnīgi normāli, bet tad uznāk kaut kāds periodisks vājprāts?

Es ieguugleju un uzzināju. 🤦🏾‍♀️
18.07.2023 09:46 |
 
Reitings 4922
Reģ: 27.03.2023
Trans nekad nebūs sieviete un punkts. Tagad vīrieši uzvelk to kā masku, pietiek pat vnk apģērbties un Tu jau esi sieviete, kas pat var iet nokārtoties sieviešu tualetēs.
Un kaut kā slikti tās feministes cīnās, jo neizskatās, ka kaut kas ietu uz labo pusi, tieši otrādāk.
Es komentārus nelasīju, pietika ar diskusijas pieteikumu par feminismu.
18.07.2023 09:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits