Kam maksāt

 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Esmu jauna sieviete. Ir pienākusi vasara un es arī sāku vairāk domāt par randiņiem, bet māc šaubas, vai man arī maksāt par sevi vai uz pusi? Nevaru saprast. No vienas puses negribu, lai mani "purin uz naudu izklaižu dēļ". Un no otras puses - šķiet, es itkā parādā palikšu, ja par mani maksas. Itkā liekas, ka vīrietis, lai maksā vai, kas uzaicina, lai maksā tad, bet kā man to pateikt. Neērti ir, ka maksātu visu par mani, jo sajūta, ka viņš mani nopērk un ko gaida pretī, bet no otras puses, kāpēc man maksāt par visām izklaidēm, kuras es nepiedāvāju?
05.07.2023 01:41 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
greece @ 05.07.2023 18:41

Ja cilvēks bez prasīšanas nesamaksā pat par lētu kafiju, lai gan pats ir aicinājis dzert kafiju, tad jā, tas norāda, ka ar viņu visdrīzāk būs līdzīgas problēmas arī nākotnē. Tāpat kā sieviete, kas uz randiņu atnāk t-kreklā un trenuškās, diez vai sākot attiecības pēkšņi sāks ģērbt skaistas kleitas.

Paiesim tagad maliņā un paskatīsimies šādi.
Vīrietim jāaicina sieviete uz randiņu, pareizi? Nu vīrietis ir tas, kas sper soļus, iekaro.
Tas randiņš pienāk, vīrietim tad attiecīgi jāizmaksā par to randiņu. Tā pieklājas.
Nu un sieviete ko dara? Smuki izskatās, vai es kaut ko vienkārši nesaprotu? 😁
Te bija komentārs, ka vīrietim arī kompānija un atvēlēts laiks būs ieguldijums. Vīrietis jau arī to laiku iegulda, ne tā? Bet par sievietes viņam jāsamaksā, tas laikam vērtīgāks.
Vispār lai atšķaidītu viedokli es gribēju teikt, ka nekas slikts jau nav gaidīt, ka izmaksās vai uzlikt to par standartu savu attiecību meklējumiem. Ja tas ir svarīgi, tad ir. Interesanti palasīt, kā sievietes to argumentē.
05.07.2023 19:17 |
 
Reitings 1754
Reģ: 01.02.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 18:26

Nu un tad kafija ir tā, kas norāda vai būs jākrīt uz ceļiem vai nē? Man liekas kā minimums jocīgi atteikt turpinājumu attiecībām dēļ neizmaksātas tējas, ja viss pārējais ir kārtībā.

+++
Ja attiecībām būs lemts izveidoties un izdoties, tad tur nebūs šķērslis neizmaksāta kafija vai neatvērtas durvis mašīnā iekāpjot.
Ir bijuši randiņi, kur vīrietis ierodas ar puķēm, bez jautājumiem apmaksā rēķinu kafejnīcā un vēl pēc tam arī kafiju izmaksā - it kā viss perfekti. Bet attiecības neizveidojas. Un tad ir randiņi, kur līdz pat 3.-5. randiņam nav neviena kafija izmaksāta, bet attiecības izveidojas.
Tā, ka nav viss tik viennozīmīgi.
05.07.2023 19:24 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Man piemēram būtu nepieņemami ja sieviete uzskatītu ka man viņai kaut kas jāizmaksā randiņošanas sākumā.

Principā skaidrs kāpēc esi viens😄😄
Ja nevar atļauties sievietei to pašu kafiju uzsaukt, kas tiešām maksā pāris €, nu tad jāaicina tur kur nekas nav jāmaksā. Ja iet uz randiņiem vairākas x nedēļā, tad protams, tad uzreiz "sit" pa kabatu kafijas uzsaukšana.
Neesmu bijusi randiņu periodā vismaz 6 gadus, bet vienmēr esmu uzskatījusi, ka maksā tas kurš aicina. Pirmos randiņus var iet tur ,kur nav jāmaksā, tā kā var arī skopie cilvēki iepazīties. Tomēr randiņš bieži vien ir labi pavadīts laiks un tiek iepazīts jauns cilvēks, tādēļ nav problēmu samaksāt arī par vīrieti ,ja tas ir nepieciešams.
05.07.2023 19:32 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Kad es staigāju uz randiņiem es vīriešus pirms randiņa neuztvēru kā potenciālos vīrus, puišus vai domāju par romantisko attiecību veidošanu

Tad kamdēļ tas randiņš?
Plus uz katru randiņu es vienmēr piedomāju pie tā kā es izskatīšos un man ir patīkami pēc tam saņemt komplimentus un redzēt cik ļoti viņam patīk.

Varbūt ja baigi velta laiku savam izskatam, tad tik tiešām gribas, lai par to arī atmaksā ar kafiju vai vakariņām. Es gan esmu saposusies randiņam, tomēr ne ar domu par to saņemt komplimentus. Tā tāda tīksmināšanās, manuprāt.
05.07.2023 19:34 |
 
Reitings 23
Reģ: 31.05.2023
Lauma Ruby @ 05.07.2023 19:32

Principā skaidrs kāpēc esi viens??
Ja nevar atļauties sievietei to pašu kafiju uzsaukt, kas tiešām maksā pāris €, nu tad jāaicina tur kur nekas nav jāmaksā. Ja iet uz randiņiem vairākas x nedēļā, tad protams, tad uzreiz "sit" pa kabatu kafijas uzsaukšana.
Neesmu bijusi randiņu periodā vismaz 6 gadus, bet vienmēr esmu uzskatījusi, ka maksā tas kurš aicina. Pirmos randiņus var iet tur ,kur nav jāmaksā, tā kā var arī skopie cilvēki iepazīties. Tomēr randiņš bieži vien ir labi pavadīts laiks un tiek iepazīts jauns cilvēks, tādēļ nav problēmu samaksāt arī par vīrieti ,ja tas ir nepieciešams.

Esmu viens tāpēc ka es nemaz nerandiņoju un nemeklēju sievieti šobrīd :D
Un jautājums nav par to vai varu atļauties vai nevaru uzsaukt kafiju. Jautājums ir par principiem un attiecību redzējumu.
Ja nevari atļauties kafiju nopirkt un uzsaukt tad nemaz nevajadzētu meklēt attiecības, bet gan darbu.
05.07.2023 19:37 |
 
Reitings 800
Reģ: 26.02.2022
chickendinner @ 05.07.2023 19:37

Esmu viens tāpēc ka es nemaz nerandiņoju un nemeklēju sievieti šobrīd :D

Tādi kapeiku pisēji nevienai skaistai meitenei nav vajadzīgi, bet šādiem eksemplāriem ir tendence izskatīt tikai meitenes 7+, lai gan atļauties var resnu divnieku😂
05.07.2023 19:40 |
 
Reitings 23
Reģ: 31.05.2023
Persiks89 @ 05.07.2023 19:40

Tādi kapeiku pisēji nevienai skaistai meitenei nav vajadzīgi, bet šādiem eksemplāriem ir tendence izskatīt tikai meitenes 7+, lai gan atļauties var resnu divnieku?

Tikko pārlasiju vēlreiz sevis rakstīto un nevaru saprast kur tu redzi kapeiku pisēja pazīmes tur? Tas ka tev galvā ir standarta modelis ka vīrietis izmaksā par abiem pirmajā randiņā nenozīmē ka jebkurš kas to nedara ir kapeiku pisējs.
Bet labprāt gribētu dzirdēt kritiku un saprast kur tās pazīmes ir redzamas un iespējams tā sevi uzlabošu.
05.07.2023 19:45 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
mūžsenā tēma 🤦‍♀️
Man vispār ļoti patika, kad nesen restorānā Čehijā mums ar vīru pajautāja vai rēķins viens vai katram savs.
Normāli, nevis uzreiz noliek vīrietim priekšā čeku.
Un kas te teica, ka ar bērniem dalīšana uz pusēm nedarbojas - es varu visu laiku dzīvot 50/50 bet loģiski, ka 9. mēnesī vai ar zīdaini neiešu rukāt darbā, lai peimestu savu 50. Domājam ar galvu.
05.07.2023 19:50 |
 
Reitings 800
Reģ: 26.02.2022
chickendinner @ 05.07.2023 19:45

Tikko pārlasiju vēlreiz sevis rakstīto un nevaru saprast kur tu redzi kapeiku pisēja pazīmes tur? Tas ka tev galvā ir standarta modelis ka vīrietis izmaksā par abiem pirmajā randiņā nenozīmē ka jebkurš kas to nedara ir kapeiku pisējs.
Bet labprāt gribētu dzirdēt kritiku un saprast kur tās pazīmes ir redzamas un iespējams tā sevi uzlabošu.

Man modelis ir tāds, kur vecis ir vecis, ne kkas pa vidu, kuru var differencēt kā veci tikai pēc dzimumorgāniem. Maksāšana tikai pirmajos randiņos ir tāda maskēšanās - darīšana ķekša pēc, ja pēc tam sagaida, ka es maksāšu attiecībās par pamatvajadzībām vai randiņiem. Tā kā es nerunāju par pirmo randiņu, bet gan visu attiecību ilgumu - 1 randiņš, gads, vai 30 gadi.
Manā skatījumā vecis = kapeiku pisējs, ja nespēj vai negrib elementāri nomaksāt no sievietes papildus radušos komunālos, viņas ēdienu un randiņu izmaksas. Tā kā tu tam atbilsti, sorry,
Bet katram savs, vienkārši meitenes 7+ negribēs sev vīriešus, kam daži simti mēnesī ir super liela nauda, ko nevar sievietei izmaksāt.
05.07.2023 19:51 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 19:34

Tad kamdēļ tas randiņš?
Varbūt ja baigi velta laiku savam izskatam, tad tik tiešām gribas, lai par to arī atmaksā ar kafiju vai vakariņām. Es gan esmu saposusies randiņam, tomēr ne ar domu par to saņemt komplimentus. Tā tāda tīksmināšanās, manuprāt.

Tas ko es uzrakstīju ir viena no lietām, kas pieder pie pirmā iespaida. Priekš manis piedomāt pie tā kā es izskatos ir ne tikai randiņu,bet normāla katras dienas sastāvdaļa, kas ja godīgi neaizņem tik daudz laika. Sports, uzturs, gēni un pārējais jau tikai, lai pieliktu akcentu un izceltu, kas ir izceļams. Un jā man ir patīkami dzirdēt komplimentus, bet es necenšos labi izskatīties tikai dēļ viņiem un, lai patīksminātos.
Sievietei kurai ir liela piekrišana, tāpēc arī nebūs katrs uzaicinātais vīrietis kā potenciālais puisis. Šāda sieviete arī neies ar kuru katru un ja jau viņa ir piekritusi viņa uzaicinājumam, tātad viņš ir ar kaut ko pacenties, astājis iespaidu un ieinteresējis.
Viņa randiņu arī var uztvert kā patīkamu laika pavadīšanu vai ir vnk ieinteresēta iepazīties ar konkrēto vīrieti.
05.07.2023 19:52 |
 
Reitings 23
Reģ: 31.05.2023
Persiks89 @ 05.07.2023 19:51

Man modelis ir tāds, kur vecis ir vecis, ne kkas pa vidu, kuru var differencēt kā veci tikai pēc dzimumorgāniem. Maksāšana tikai pirmajos randiņos ir tāda maskēšanās - darīšana ķekša pēc, ja pēc tam sagaida, ka es maksāšu attiecībās par pamatvajadzībām vai randiņiem. Tā kā es nerunāju par pirmo randiņu, bet gan visu attiecību ilgumu - 1 randiņš, gads, vai 30 gadi.
Manā skatījumā vecis = kapeiku pisējs, ja nespēj vai negrib elementāri nomaksāt no sievietes papildus radušos komunālos, viņas ēdienu un randiņu izmaksas. Tā kā tu tam atbilsti, sorry,
Bet katram savs, vienkārši meitenes 7+ negribēs sev vīriešus, kam daži simti mēnesī ir super liela nauda, ko nevar sievietei izmaksāt.

Ā, nu ja tavā uzskatā kapeiku pisēja ir vīrietis kurš nevēlas apmaksāt kāda cita komunālos un apmaksāt randiņa izmaksas tādēļ ka sieviete ir 7+ tad jā esmu kapeiku pisējs, prieks iepazīties :D
05.07.2023 19:55 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 19:17

Paiesim tagad maliņā un paskatīsimies šādi.
Vīrietim jāaicina sieviete uz randiņu, pareizi? Nu vīrietis ir tas, kas sper soļus, iekaro.
Tas randiņš pienāk, vīrietim tad attiecīgi jāizmaksā par to randiņu. Tā pieklājas.
Nu un sieviete ko dara? Smuki izskatās, vai es kaut ko vienkārši nesaprotu? ?
Te bija komentārs, ka vīrietim arī kompānija un atvēlēts laiks būs ieguldijums. Vīrietis jau arī to laiku iegulda, ne tā? Bet par sievietes viņam jāsamaksā, tas laikam vērtīgāks.
Vispār lai atšķaidītu viedokli es gribēju teikt, ka nekas slikts jau nav gaidīt, ka izmaksās vai uzlikt to par standartu savu attiecību meklējumiem. Ja tas ir svarīgi, tad ir. Interesanti palasīt, kā sievietes to argumentē.

Es neteiktu, ka vienam vai otram ir pienākums aicināt vai maksāt. Bet praktiski vienmēr aicina tieši vīrieši, līdz ar to nemaksāt ir kā minimums nepieklājība, bet sliktākajā gadījumā norāda uz skopulību. Ja tiešām sieviete ir aicinājusi, tad kā minimums ir jāpiedāvā un jābūt gatavai maksāt par visu pašai. Runa nav par to, ko randiņā ''iedod'' otram, bet par to kā sevi parādi, kādu iespaidu par sevi atstāj. Vai vispār gribi sevi parādīt no labās puses, vai arī ir vienalga.
05.07.2023 19:57 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Bet katram savs, vienkārši meitenes 7+ negribēs sev vīriešus, kam daži simti mēnesī ir super liela nauda, ko nevar sievietei izmaksāt.

Kā var būt tik aprobežota domāšana?
05.07.2023 20:01 |
 
Reitings 23
Reģ: 31.05.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 20:01

Kā var būt tik aprobežota domāšana?

Man prātā pat nekad nebija ienācis ka vīrietim kaut kas būtu jāapmaksā tādēļ ka sieviete izskatās labi un ir 7+.
Varbūt es nepareizi skatos uz attiecībām tad un citi vīrieši tā arī skatās pēc vērtējuma vai apmaksāt vai nē. Manā galvā sieviete var būt kaut 10 un tas nenozīmētu ka man viņai kaut kas jāapmaksā tikai dēļ skaistuma.
05.07.2023 20:04 |
 
Reitings 2689
Reģ: 03.06.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 17:31

Un kas šādā gadijumā ir sieviete? Ko viņa dod pretī, kā ieguldās, ja vīrietim jau randiņu periodā šitā jāiznesās, lai sevi pierādītu. Sanāk, ka vīrietim sieviete jāizpērk (kafija/tēja, restorāns, ziedi), lai varētu virzīt ko tālāk.
Man tiešām šī tēma ieinteresēja, jo nekad neesmu skatijusies uz saviem romantiskajiem partneriem tīri no šāda materiālā/finansiālā aspekta.
Sieviete šajā gadijumā stāv pie finiša līnijas un izvēlas uzvarētāju (labāko vīrieti ko var atrast)
Kamēr būs vīrieši kas izmaksā, tikmēr arī izvēlēsies tos..
Man nav nekas pretim :) tādi ir spēles noteikumi.
05.07.2023 20:06 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Runa tiešām nav par to, lai atsijātu kādu ko slaukt. Kas tev traucē arī izrādīt uzmanību un kaut ko foršu uzdāvināt? Savam vīram pēc mēneša, kad iepazināmies uzdāvināju dārgu dāvanu, lai izrādītu uzmanību.
Bet tiešām meitenēm iesaku - tieši tas, ka paņem tikai tēju vai kafiju + pastaiga pa parku vai tml.
05.07.2023 20:06 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Aldis30 @ 05.07.2023 20:06
Sieviete šajā gadijumā stāv pie finiša līnijas un izvēlas uzvarētāju (labāko vīrieti ko var atrast)
Kamēr būs vīrieši kas izmaksā, tikmēr arī izvēlēsies tos..
Man nav nekas pretim :) tādi ir spēles noteikumi.

Es tad pieņemu, ka labākais vīrietis ir tas, kurš izmaksā randiņošanas. 😀
05.07.2023 20:10 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Neizlasīju vēl pierakstītās 5 lapas, bet man šis diskusijas jautājums liekas dīvains. Ir bail, ka tevi nopērk un kaut ko gaida pretī? Es tad nezinu ar ko tu tur taisies iet uz tiem randiņiem.
Ja tev ir sajūta, ka esi parādā, jo tev izmaksāja salātus un sulas glāzi, kaut kas nav kārtībā tavā priekšstatā par randiņiem.
05.07.2023 20:13 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Viņa randiņu arī var uztvert kā patīkamu laika pavadīšanu vai ir vnk ieinteresēta iepazīties ar konkrēto vīrieti.

Man vārds "randiņš" nav savienojams ar vienkārši laba laika pavadīšanu, bez nodoma potenciāli izzināt, vai iespējamas romantiskas attiecības. Bet varbūt tie ir tikai mani tarakāni. 😀
05.07.2023 20:13 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula
mūžsenā tēma 🤦‍♀️

Nu bet pasaki, ka nav interesanti palasīt. Retu reizi interesanta diskusija. Daudz ko jaunu var uzzināt. Es, piemēram, šodien uzzināju, ka esmu zem 7. Kas tev jauns? 😀
05.07.2023 20:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits