Kam maksāt

 
Reitings 98
Reģ: 20.06.2023
Esmu jauna sieviete. Ir pienākusi vasara un es arī sāku vairāk domāt par randiņiem, bet māc šaubas, vai man arī maksāt par sevi vai uz pusi? Nevaru saprast. No vienas puses negribu, lai mani "purin uz naudu izklaižu dēļ". Un no otras puses - šķiet, es itkā parādā palikšu, ja par mani maksas. Itkā liekas, ka vīrietis, lai maksā vai, kas uzaicina, lai maksā tad, bet kā man to pateikt. Neērti ir, ka maksātu visu par mani, jo sajūta, ka viņš mani nopērk un ko gaida pretī, bet no otras puses, kāpēc man maksāt par visām izklaidēm, kuras es nepiedāvāju?
05.07.2023 01:41 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lula @ 05.07.2023 11:36

Bet reāli, izņemot Aldi, ir tādi, kas paši aicina uz randiņu un paprasa sievietei samaksāt par to kafiju? :D

Jā ir tādi. Man studiju gados bija 2 mēnešus pielūdzējs kurš teica, ja viņš izmaksā tad pretī grib skūpstu vai ko vairāk. 😅 Ja nekā nebūs tad maksājam uz pusēm.
05.07.2023 11:58 |
 
Reitings 2689
Reģ: 03.06.2023
YaeMiko @ 05.07.2023 11:58

Jā ir tādi. Man studiju gados bija 2 mēnešus pielūdzējs kurš teica, ja viņš izmaksā tad pretī grib skūpstu vai ko vairāk. ? Ja nekā nebūs tad maksājam uz pusēm.
godīgs deals:D porstitūtas tā pat dara, jo vairāk maksā jo vairāk opciju.
05.07.2023 12:32 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
.Eksperte. @ 05.07.2023 10:31

Respektīvi tev partnera meklēšanas laikā ir bijis svarīgi atrast kādu, kurš ir tāds kā tu. Ar tādu pašu viedokli, ar tādu pašu domu.
Nekā slikta nesaku. Un gan jau jums vienam ar otru paviecies, ja esat atraduši. Un domāju, ka līdz ar to paveicies arī citiem, jo kategoriskums nekad nav bijusi laba rakstura iezīme.
Jā.... un augstprātība arī.

Visā šajā tev piekrītu, izņemot augstprātību. Kategorisms var būt kā slikts, tā labs, atšķirībā no apstākļiem.
Kā jau teicu, katrs jau pats sev nodefinē mērķi būt šajās iepazīšanās aplikācijās un no mērķa atkarīgs arī tas, kā cilvēki izvēlas viens otru. Skaidrs, ka randiņiem kā brīvā laika pavadīšanai nepieies tik nopietni kā tad, ja jau sākotnēji meklē attiecības. Un visdrīzāk vēlmes no vīrieša 18 gadīgai meitenei atšķirsies no pieredzes 30 gadīgai.
Tomēr, protams, jebkurā vecumā katram ir savi kritēriji, uzskati, vēlmes no dzīves, tādēļ arī šīs pieredzes atšķiras. Piemēram, man mūzikas gaume absolūti nav svarīga otrā cilvēkā (viena uzrakstīja, ka viņai ir).
Tēma bija par izmaksāšanu, es par to izteicos un tad sāku rakstīt ārpus tēmas par Tinderi kā tādu, iespējams, tas autorei nemaz nenoderēja, bet vismaz sarunas raisījās. :)
05.07.2023 12:52 |
 
Reitings 1811
Reģ: 11.10.2022
es viena zina saprotiu,ka svariigi tie otra uzskati,jo es ari piemerma nebutu kopa ar cilveku,kas ir apsesti ar vakcinesanos un nemas ar to karu.Es velos dzivot mierigi un nerisinat kautkadus murgus,kad velos maja atpusties.Man vispar visi,kas ir ar kautko parnemti parak traki,uzreiz talak no tadiem,kam veciem gan vecenem.Tapat ari tie visi,kas dzivo tik sporta zales,galigi nav prieks manis.Man patik est un neiespringt par kilogramiem ar salatlapu un vistu bez sals😀
tapec ari dzivoju jau nez cik gadus viena,lai nav sita visa nemsanas
eju kur gribu,perku ko gribu un nav jadoma vai busu kadam parada vai man kads ko izmaksas
05.07.2023 12:53 |
 
Reitings 1811
Reģ: 11.10.2022
atceros jauniba viens man nopirka maizites un kafiju benzintanka un pec apesanas teica,ka tagad esmu vinam parada sexu,jo vins tak izmaksajis pusdienas😀
05.07.2023 12:55 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Lula @ 05.07.2023 11:36

Bet reāli, izņemot Aldi, ir tādi, kas paši aicina uz randiņu un paprasa sievietei samaksāt par to kafiju? :D

Pirms daudziem gadiem, kad tikko sāku studēt, iepazinos ar vienu vecāku (kas vairs nestudēja) vīrieti, kurš randiņā kafejnīcā man teica, lai maksāju pati par savu tēju. 😀 tas nebija no Tinder.
Tajā pēdējā reizē, kad biju Tinderī, bija viens puisis, kurš piedāvāja iet uz biljardu (es tādu nespēlēju, bet piekritu, randiņš kā nekā). Sapratu, ka visu apmaksās. Dienu pirms tikšanās viņš uzrakstīja, ka tiekamies adresē x, dzērieni no viņa, biljards un laikam vēl kaut kādās izmaksas, neatceros, no manis. 😀 Atteicu paskaidrojot iemeslu.
Draudzenēm no Tinder, Badoo ir gadījušies tie klusētāji, kad atnes rēķinu, vai pie kases (ir vietas, kur uzreiz jānorēķinās). Tad viņas velk savu maku ārā un maksā par sevi.
Tā kā jā, ir tādi.
05.07.2023 13:04 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Motherofdragons @ 05.07.2023 10:44
Es pilnībā atbalstu Uvavy pozīciju. Pēdējo pāris gadu laikā ir iezīmējušās šīs principiālās tēmas, pēc kurām uzreiz var atlasīt, ir man ar cilvēku pa ceļam vai nav, un jā, šīs tēmas ir karš (šobrīd aktuāli) un vakcīnas (vairs ne tik ļoti covid vakcīnas, bet vakcīnas kopumā). Tāds ātrs cilvēka lakmusa papīrītis, 99% precizitāte.
Kad randiņi bija aktuāli, uzreiz atmetu visus, kas neizmaksāja man kafiju, par to šeit arī bija garas diskusijas, bet mans filtrs priekš manis veiksmīgi nostrādāja. Ja kafija kādam tiešām "sit pa maku", tas nozīmē, ka viņš katru dienu iet uz randiņiem, un man ar tādu nav pa ceļam, un ja viņš principiāli 1.randiņā neizmaksā (runa iet tikai par 1 tējas/kafijas krūzi, neko vairāk), nav svarīgi, kāpēc, tad arī nav pa ceļam. Tie nav vērā ņemami tēriņi, tas ir žests. Te runa drīzāk ir par audzināšanu.

Pilnībā piekrītu visiem taviem komentāriem.
Divu vienādu cilvēku nav, ir cilvēki, kam ir kopīgas vērtības. Bet pieņēmu, ka to arī domāja Eksperte.
05.07.2023 13:10 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Meitenes, kuras šokējas, ka jāsamaksā par savu tēju -v es negribu jūsu komentāros kādā citā diskusijā lasīt, ka jums vīrieša nauda nav svarīga attiecību veidošanai 😁
05.07.2023 13:39 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
Pamata etiķete - kas aicina, tas maksā. Vai aicinu mammu, draudzeni, paziņu vai vīrieti - ja es aicināju es uzņemos apmaksāt. To pašu sagaidu no citiem, bet nekad par to nekasīšos. Esmu nedaudz konservatīva un ja vīrietis ir skops, mums nebūs pa ceļam. Sava vērtība ir jāzina, nevis vīrietis izvēlas sievieti, bet sieviete ir tā, kas vai nu teiks jā vai nē randiņam/attiecībām utt. Nevis otrādi. Vīrietis ir mednieks, ne otrādi.
05.07.2023 13:42 |
 
Reitings 1559
Reģ: 06.10.2022
.Eksperte. @ 05.07.2023 13:39
Meitenes, kuras šokējas, ka jāsamaksā par savu tēju -v es negribu jūsu komentāros kādā citā diskusijā lasīt, ka jums vīrieša nauda nav svarīga attiecību veidošanai ?

Bet protams ka ir, es varu pateikt ka ir svarīgas finanses. Tomēr, no mīlestības nepārtiksi un abiem ir jāvar ieguldīties. Parasti jau līdzīgi situēti cilvēki satiekās. Citam kafija statoil skaitās ok randiņš, citas vakariņas restorānā.
05.07.2023 14:33 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3794
Reģ: 31.10.2010
Ja vīrietis aicina mani uz randiņu, tad pieņemu, ka es viņam patīku. Bet ja viņš nevēlas sievietei, kura viņam patīk, izmaksāt tādu nieku kā kafijas tasīti vai vēl ļaunāk - grib, lai maksāju arī par viņu, tad man diemžēl paliktu nepatīkama pēcgarša un diez vai ar šo vīrieti vēlētos otru randiņu.
Un tur nav sakara ar golddigerismu. Man nav nekādu problēmu pašai apmaksāt savu kafiju vai vakariņas, bet izmaksāšana/neizmaksāšana parāda to, kā vīrietis ir audzināts un kāda ir viņa attieksme pret sievieti.
05.07.2023 14:44 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
Nevienā pirmajā randiņā neesmu maksājusi. Pat esot precētai ir tādi vīrieši bijuši dažādās dzīves situācijās, gan pazīstami, gan nepazīstami, kas grib patīkami izdarīt un piesakās pirmie izmaksāt.
Man kā sievietei tas ir ļoti glaimojoši un uzskatu, ka tā tam ir jābūt. Starp citu ne no kura katra arī šādu žestu nepieņemu, esmu arī atteikusi.
05.07.2023 16:05 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
Un vēl nesaprotu no kurienes daudzām sievietēm kā autorei rodas tā “neērtā sajūta”, kad Tev izmaksā. Varbūt šeit tad var vēl rakt dziļāk un atklāsies pārējie kompleksi, kā, piemēram, nespēja pieņemt komplimentus un zems pašnovērtējums.
05.07.2023 16:08 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ja vīrietis aicina un grib 50/50 = lūzers. Izņēmums var būt tikai tad, ja abi esat ļoti jauni studenti un dzīvojat kojās un ar naudu ir kā ir.
05.07.2023 16:33 |
 
Reitings 2689
Reģ: 03.06.2023
GhostGG @ 05.07.2023 16:33
Ja vīrietis aicina un grib 50/50 = lūzers. Izņēmums var būt tikai tad, ja abi esat ļoti jauni studenti un dzīvojat kojās un ar naudu ir kā ir.
No otras puses smieklīgi ka sievietes visur grib vienlīdzību - ar piebildi ja viņām tas ir izdevīgi :D šajā gadijumā arī pēc komentāriem redzams ka vairumā gadijumu nav mierā ar 50:50
05.07.2023 16:44 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
No otras puses smieklīgi ka sievietes visur grib vienlīdzību - ar piebildi ja viņām tas ir izdevīgi DD šajā arī pēc komentāriem redzams ka vairumā gadijumu nav mierā ar 50:50

Man jau liekas, ka tas jau sen visiem ir skaidrs un liels meme. Tāpēc es "vienlīdzības" lietas laižu gar ausi, jo vienlīdzība sievietēm ir kā bufete, tas ir - "o šito es gribu, šis man patīk, oi šo gan nē, tas nestrādā manā labā, ā šo gan es pāņemšu" :D Un tas ir pilnīgi normāli, es vnk to uztveru ar vieglu smaidu, jo zinu kā tas viss strādā. Pasaule pati par sevi nekad nav bijusi vienlīdzīga, kāpēc gan lai dzimumi tādi būtu ;)
05.07.2023 16:50 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Minelūše @ 05.07.2023 14:44
Ja vīrietis aicina mani uz randiņu, tad pieņemu, ka es viņam patīku. Bet ja viņš nevēlas sievietei, kura viņam patīk, izmaksāt tādu nieku kā kafijas tasīti vai vēl ļaunāk - grib, lai maksāju arī par viņu, tad man diemžēl paliktu nepatīkama pēcgarša un diez vai ar šo vīrieti vēlētos otru randiņu.
Un tur nav sakara ar golddigerismu. Man nav nekādu problēmu pašai apmaksāt savu kafiju vai vakariņas, bet izmaksāšana/neizmaksāšana parāda to, kā vīrietis ir audzināts un kāda ir viņa attieksme pret sievieti.

Es arī uz šo principu izgāju. 1.randiņā ņēmu kaut ko lētu - tēja vai kafija. Ja dēļ tējas taisa ņemšanos ar 50:50, tad tas ļoti daudz ko pasaka par cilvēku.
05.07.2023 16:56 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Aldis30 @ 05.07.2023 16:44
No otras puses smieklīgi ka sievietes visur grib vienlīdzību - ar piebildi ja viņām tas ir izdevīgi :D šajā gadijumā arī pēc komentāriem redzams ka vairumā gadijumu nav mierā ar 50:50

Es par šo tieši šīs tēmas kontekstā arī aizdomājos.
Gribam vienlīdzību, bet par kafiju nemaksāsim.
Gribam vienlīdzību, bet vecis nav nekas, mēs nosakam, būs viņam attiecības ar mums vai nē.
Gribam vienlīdzību, bet vīrietim lielākoties jāuztur ģimene.
Es saprotu, katram savi standarti un tā kafijas cena ir salīdzinoši nekas. Un tomēr, priekš manis, personiski, tas nav nekāds parametrs. Nav man tas cilvēks neko parādā, lai man izmaksātu. Ja pats tiecas pēc tā un to grib, tad neatteiktu. Tomēr man izmaksāšana, godīgi sakot, nav nekāds žests. Es pieļauju, ka katrai savas vērtības.
05.07.2023 17:06 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
Ar vienlīdzības meklēšanu var smagi aplauzties, kad tiek nodibināta ģimene un dzimst bērni.
Tāpēc visas sievietes nav par vienlīdzību, ja kaut kādā dzīves periodā var par to pabļaut, tad tas nenozīmē, ka tā uzskatīs visu dzīvi.
05.07.2023 17:12 |
 
Reitings 16
Reģ: 05.07.2023
Nu ja man tagad būtu jāstaigā pa randiņiem es neko nemaksātu uz pusēm. Un ne tāpēc, ka esmu skopa vai man nebūtu naudas, bet gan tāpēc, jo es vērtēju vīrieti pēc veida kā viņš sevi pasniedz.
Man tāda kaulēšanās par kafijas/vakariņu izmaksāšanu pirmajā randiņā šķiet nepieņemama, jo tas liecina par to, ka cilvēkam pat nav vēlmes atstāt labu pirmo iespaidu.
Un vīrieši kuri sauc sievietes par goldigerēm un ko tik vēl, tikai tāpēc, ka negribēja dalīt dzērienus uz pusēm, lielākoties arī ir tie paši kuri smagos dzīves brīžos pamet zem riteņiem tikai tāpēc, ka redz viņa nauda ir tikai viņa nauda.
05.07.2023 17:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits