Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dziesmu svētki

 
Reitings 72
Reģ: 31.03.2023
Sveicināti! Kas piedalījušies kādreiz Dziesmu un deju svētkos, kāda jums pieredze un iespaids bija par to kopumā? Kas patika, kas nē?
Es pati esmu piedalījusies 2015.gada Skolēnu dziesmu un deju svētkos. Nju tā jau viss bija forši, tur uzstāties un padzīvot pa Rīgu, bet mēģinājumi un dzīvošana gan nebija nekas sevišķs.
04.07.2023 20:02 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Piedalījos sen atpakaļ, skolēnu svētkos. Dziedāt lielajā korī bija aizkustinoši, bet nogurums un karstums toreiz bija tāds, ka izbaudīt baigi nesanāca
04.07.2023 21:33 |
 
Reitings 274
Reģ: 25.05.2023
Piedalījos 2018.gadā. Vai patika? Jā, tiešām ļoti. Visi tā lielīja un nekad nesapratu par ko tas viss, bet, kad pats to visu piedzīvo - emocijas neaprakstāmas. Nebiju ne ar deju kolektīvu, ne ar kori, tāpēc reti kas notika ārā. Labi, ka tā, jo paskatoties uz lietainajiem laikapstākļiem Rīgā, negribētu būt dejotāju vietā. Par dzīvošanu. Bija savas nepilnības, bet tagad vairs neatceros, jo kā jau teicu, kopumā neaizmirstams piedzīvojums. Labprāt dotos atkārtoti, žēl, ka nesanāca šogad
05.07.2023 00:44 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Piedalījos daudzus gadus atpakaļ, 2008.gadā, bet kā skolēnu koris(? Nezinu kā un kāpēc mēs bijām lielajos dziesmu svētkos, bet cik atceros tad dabūjām augstāko pakāpi skatēs) . Atceros ka uz lielās skatuves mums bija jāskrien 3-5 reizes nodziedāt dziesmu kopā ar lielo kori. Pārējo laiku kaut kur aizkulisēs garlaikojamies. Godīgi neko daudz neatceros, tikai to ka mēģinājumu laikā bija nenormāli karsts, kora formas bija no sintētikas zilā krāsā kas padarīja visu neērtu arī vakarā. Mēģinājumi bija ilgi un viens vadītājs bļāva tā uz bērniem lai ātrāk skrienam pa trepēm, ka viens bērns nokrita un pārsita seju un dabūja braukt uz slimnīcu. Arī pēc tam viņš turpināja uz mums bļaut. Bija ļoti neērti gulēt kaut kāda skolā uz grīdas. Ēdiens bija vidējs un toreiz vēl deva daudz kāruma sieriņus un tos varēja atēsties cik grib. Vienu vakaru skolotāja mums pateica lai neēdam biešu zupu ja gribam tikt rīt uz koncertu, jo citur no tās dalībniekiem sākās caureja.
Mīļākā dziesma kura tiešām palika atmiņā un kuras laikā bija tā wow sajūta - Mana dziesma ko dziedājām ar Renāru Kauperu.
Tas ka tagad neļauj ienest dzērienus un ēdienu ir stulbi... Okey būs tajā pudelē alkohols un? Jau toreiz manas skolotājas kopā ar autobusa šoferi dzēra pirms koncertiem un kur problēma ir to darīt tagad? Arī tipa saka ēdiens var palikt vecs.. Un? Katrs atbildam par to ko ēdam, un ja dabūsi vēdera vīrusu zaudētājs jau būs pats dziedātājs (ar dejotājiem gan laika sarežģītāk) un pēc pusdienām jau neviens neliedz tam cilvēkam aiziet uz savu somu izvilkt maizi kas tur stāv 2 dienas siltumā un apēst.
05.07.2023 10:17 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Pēc YaeMiko teiktā arī atcerējos par ēdienu. Bija rēali bezgaršīga rīsu putra, šķiet, brokastis. Nu rīsu pļura ar minimālu daudzumu kanēļa. Pārējās ēdienizes arī ne visai, un tā gulēšana uz grīdas skolas spora zālē bija vēl ok, bet izgulēties pagrūti un agri jāceļas.
Īsāk sakot - dziedāt korī ir forši, bet visa tā pārējā organizēšanās - meh.
Un pa to, ka dalībniekiem šogad liek izliet ūdeni pirms nākšanas estrādes terotorijā - fuj. Pēc tam stāv milzu rindās, vēl visas tās izmestās plastmasas pudeles ....
Man pagājušovasar pat milzīgā koncertā Francijā ļāva ienest savu ūdeni, jo bija liels karstums.
05.07.2023 10:24 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Lula @ 05.07.2023 10:24
Pēc YaeMiko teiktā arī atcerējos par ēdienu. Bija rēali bezgaršīga rīsu putra, šķiet, brokastis. Nu rīsu pļura ar minimālu daudzumu kanēļa. Pārējās ēdienizes arī ne visai, un tā gulēšana uz grīdas skolas spora zālē bija vēl ok, bet izgulēties pagrūti un agri jāceļas.
Īsāk sakot - dziedāt korī ir forši, bet visa tā pārējā organizēšanās - meh.
Un pa to, ka dalībniekiem šogad liek izliet ūdeni pirms nākšanas estrādes terotorijā - fuj. Pēc tam stāv milzu rindās, vēl visas tās izmestās plastmasas pudeles ....
Man pagājušovasar pat milzīgā koncertā Francijā ļāva ienest savu ūdeni, jo bija liels karstums.

Es par to ūdeni tiešām nesaprotu, kapēc. Man arī Beyonce koncertā neļāva ienest jau attaisītu. It kā attaisnojami, it kā nē. Tai pat laikā cilvēki gāja iekšā ar Lidl maisiņiem, pilni pārtikas un alko tur iekšā arī varēja nopirkt. Nu stulbi.
Par dziesmu svētkiem esmu šokā, kā tiek organizēti. Tiešām tie dalībnieki nav pelnijuši normālu ēdienu, lielāku pudeli, gulēšanas ērtības? Kosmoss.
05.07.2023 10:42 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
.Eksperte. @ 05.07.2023 10:42

Es par to ūdeni tiešām nesaprotu, kapēc. Man arī Beyonce koncertā neļāva ienest jau attaisītu. It kā attaisnojami, it kā nē. Tai pat laikā cilvēki gāja iekšā ar Lidl maisiņiem, pilni pārtikas un alko tur iekšā arī varēja nopirkt. Nu stulbi.
Par dziesmu svētkiem esmu šokā, kā tiek organizēti. Tiešām tie dalībnieki nav pelnijuši normālu ēdienu, lielāku pudeli, gulēšanas ērtības? Kosmoss.

Man Parīzē atļāva ienest pudeli ar visu korķi, jo koncerta dienā bija kādi +35 grādi, itkā izņēmuma situācija. Tādos milzu 60+ tūkst apmeklētāju koncertos es saprotu .. var iekļūt arī kāds trakais.
Bet dziesmu svētku dalībniekiem neļaut ņemt ūdeni un ēdienu?? Viņi taču ir pārguruši, dzert vajag, ēst vajag. Vai nu tad vajadzēja labāk izdomāt to ūdens uzpildīšanas sistēmu.
05.07.2023 10:45 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Vai nu tad vajadzēja labāk izdomāt to ūdens uzpildīšanas sistēmu.

Bet ar to jau problēmas īsti neesot. Mangaļu pudeles arī tiek dotas. Par pārējo komentāri gan nav.
05.07.2023 11:05 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Es esmu bijusi lielo grupu koncertos kur gan atļauj gan neļauj ienest pudeles. Nezinu no kā tas ir atkarīgs. Bet viens minejums - cik tālu no skatuves atrodas pūlis, jo ļoti bieži dažādas lietas tiek mestas uz skatuves un varbūt mākslinieks negrib lai viņu savaino. Varbūt tas atkarīgs no mākslinieka? Varbūt no pašiem rīkotājiem.
Tas ka dziesmu svētkos nevar ienest tas gan ir stulbi. Un tās viņu atrunas kāpēc tieši šogad nevar nav pamatotas.
05.07.2023 11:06 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Pelnrukšķīte @ 05.07.2023 11:05

Bet ar to jau problēmas īsti neesot. Mangaļu pudeles arī tiek dotas. Par pārējo komentāri gan nav.

Es gan skatījos, ka stāv milzīgā rindā cilvēki.
05.07.2023 11:37 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Pelnrukšķīte @ 05.07.2023 11:05

Bet ar to jau problēmas īsti neesot. Mangaļu pudeles arī tiek dotas. Par pārējo komentāri gan nav.
tak fb un twiter pat foto ir.Ja mangalus dod par brīvu bet pie ieejas atņem pat neatvērtas un met miskastes .
05.07.2023 11:50 |
 
Reitings 486
Reģ: 07.04.2022
Izņemot pašas uzstāšanās, man nepatika. Pārāk maz komforta.
05.07.2023 19:17 |
 
Reitings 1928
Reģ: 11.10.2022
es saprotu,ka tie dalibnieki gul skolas,man pie majas skola un blakus stav 6 lielie autobusi.Kur vini visi gul,uz gridas?Un kur nomazgaties,un ja tik daudz cilveki,tak skola cik tas tualetes ir?izklausas traki
05.07.2023 19:42 |
 
Reitings 3952
Reģ: 01.03.2022
pepija @ 05.07.2023 19:42
es saprotu,ka tie dalibnieki gul skolas,man pie majas skola un blakus stav 6 lielie autobusi.Kur vini visi gul,uz gridas?Un kur nomazgaties,un ja tik daudz cilveki,tak skola cik tas tualetes ir?izklausas traki

Tas laikam kā pats cilvēks uztver - glāze pa pusei pilna vai pa pusei tukša. Cik nu kuram pašam tā bēda galvā raugoties uz situāciju. Manas māsas kolektīvam ir liela klase un katram pa matračiem, saliekamajai gultai. Ēdnīcā ēdiens arī normāls. Pašiem ļoti jautri un izbauda laiku. Joko, smejas, priecājas. Kādam kuram klusāks kolektīvs varbūt ir skumjāk.
05.07.2023 20:12 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Esmu Deju svētkos bijusi vairākas reizes kā dejotāja. Šogad izlaižu, bet ir plāns uz nākamajiem, jo tagadējo svētku noskaņā prasās atkal tautas tērpu vilkt virsū.
Ēdiens vienmēr ir tāds, tas nav nekas jauns. Baltmaize, vārītas olas, putras, zupas. Bet tā padomājot, tās kas taisa ēdienu parasti ir skolu pavārītes un viņām ar minimāliem līdzekļiem un pārtiku, un ļoti ātri, ir jāpabaro ļoti daudz skolēnu/cilvēku. Fiksi sacep katram pa kotletītei, katrupeļu biezenis no liela katla, brokastīs savāra katram pa divām olām. Ko vairāk var gaidīt? Nav jau Gan Bei.
pepija @ 05.07.2023 19:42
es saprotu,ka tie dalibnieki gul skolas,man pie majas skola un blakus stav 6 lielie autobusi.Kur vini visi gul,uz gridas?Un kur nomazgaties,un ja tik daudz cilveki,tak skola cik tas tualetes ir?izklausas traki

Un jā, dalībnieki guļ skolās, klasēs uz grīdas. Tie kas nav no Rīgas. Katrs ņem līdzi sev matracīti/guļammaisu/ sedziņu un spilventiņu.
Manā kolektīvā bija - puiši pie vienas sienas rindiņā, meitenes pie otras sienas rindiņā. Pa vidu galdu siena. Zem galdiem somas un koferi, galdiem pa virsu visu ikdienas mantas. Dušas arī skolās parasti ir.
Un nav nemaz traki. Dejotāji ir pieraduši pie visa. Esmu arī braukusi uz Poliju, Čehiju un visur kur dejot un Čehijā vispār jāguļ bija autobusā divas naktis un jāceļās 5 no rīta uz mēģinājumiem, bet gulēt pēc koncertiem tikām tikai 2 naktī.
Vislielākā sāpe Deju svētkos ir dejot pilnā tautas tērpā ar vilnas brunčiem, vilnas zeķēm un vilnas ņieburu +28 grādos un nenomirt.
05.07.2023 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 2151
Reģ: 02.04.2011
Esmu piedalījusies divreiz - skolēnu un lielajos. Abas reizes bija super! Ja būtu iespēja, nedomājot piedalītos atkal. Jā, bija neērtības, reizēm ieilgušu mēğinājumu dēļ vakariņas ēdām pusdivos naktī un pēc tām vēl stundu stāvējām rindā uz dušām, lai no rīta agri jau būtu uz strīpas un gatavi garai dienai, bija nogurums, karsti un miega bads, bet visam pāri bija smiekli līdz vēdersāpēm, piedzīvojumi, jaunas pazīšanās un draudzīgas satuvināšanās, kopības sajūta, un, protams, lielais saldais ķirsis putukrējuma cepures galā - noslēguma koncerts, kas vienkārši saviļņo līdz pašai esības serdei un sit ārā korķus ar emocionālo jaudu. Tā nedēļa ir mağiska!
05.07.2023 21:48 |
 
10 gadi
Reitings 787
Reģ: 13.01.2011
Esmu piedalījusies divas reizes un šogad arī piedalos. Jo vecāka palieku, jo neērtāk paliek, bet nuuu tas nav nekas tāds. Ēdiens ir normāls- jā rindas ir, bet arī nekas traks. Par to ka nevar ienest ūdeni/ēdienu. Tā ir bijis arī citus gadus un arī parakstot pieteikumu tas tika minēts. Neko darīt. Protams, būtu ērtāk, ja varētu savu siermaizi apēst, bet nedēļu var iztikt. Beigu, beigās tāpat šis ir super pasākums ar lieliskām emocijām, sūdzēties nemaz neverās vaļā mute. Piedalīšos kamēr varēšu.
Vispār- man katrus svētkus liekas, ka viss vairāk sūdzas tie, kas paši tur nepiedalās, bet tik redzējuši bildes vai rindu pēc ūdens caur sētu 😁
05.07.2023 22:04 |
 
Reitings 276
Reģ: 18.08.2022
Piedalījos, tā ļoti nepatika ne tad, ne tagad. Sajūta, ka visas maņas un sajūtas tiek provocētas. Eju tur ar piespiešanos, nepatīk visas tās uzspēlētās emocijas un sajūsma.
06.07.2023 09:21 |
 
Reitings 284
Reģ: 31.10.2022
mrthkjj @ 06.07.2023 09:21
Piedalījos, tā ļoti nepatika ne tad, ne tagad. Sajūta, ka visas maņas un sajūtas tiek provocētas. Eju tur ar piespiešanos, nepatīk visas tās uzspēlētās emocijas un sajūsma.

Man tāpat, labāk skatos ierakstus, nekā piedalos.
06.07.2023 10:48 |
 
Reitings 727
Reģ: 07.04.2022
pepija @ 05.07.2023 19:42
es saprotu,ka tie dalibnieki gul skolas,man pie majas skola un blakus stav 6 lielie autobusi.Kur vini visi gul,uz gridas?Un kur nomazgaties,un ja tik daudz cilveki,tak skola cik tas tualetes ir?izklausas traki

Jūs gribējāt, lai visus dalībniekus Radisonā izgulda? 🤣
Domāju, ka dalībnieki saprot, ka tas ir viens liels festivāls viņiem. Ja saproti, ka nevarēsi to paciest, tad droši ir iespējas, vai nu meklēt guļvietu citur, vai vnk nepiedalīties.
Dziesmu svētki tak vienmēr ir bijuši ar nakšņošanu skolās.
Un dušas ir gan skolas, gan vēl konteineri atvesti.
06.07.2023 11:39 |
 
10 gadi
Reitings 998
Reģ: 21.10.2009
Sen atpakaļ piedalījos skolēnu deju svētkos - cik nu atceros, bija super. Bija bardaks, ko gan var gribēt no tūkstošiem tikko kopā salaista bērnu bara. Bet bija lieliski. Atceros, ka dejās vistrakakākā tādiem mazākiem šķita izskriešana uz lielā laukuma, jo attālumi lieli, kājeles mazas, peļķes laukumā un laika maz, lai ieņemtu vietu 😄 gulēšana skolā izpalika, jo dzīvoju Rīgā. Bet bija lieliski :) neatkārtojama pieredze jebkuram.
06.07.2023 12:42 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits