Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studiju izvēle

 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Labvakar, zinu, ka te īpaši nav atsaucības sarunām par un ap studijām, bet tāpat noriskēšu un Jums uzdošu vienkārši - intereses pēc, jautājumu par studijām, iedvesmojoties no daudzu gadu foruma ierakstiem. Tātad, vai šeit apgrozās topošās studentes? Kur Jūs šogad iesniegsiet dokumentus studijām? Kādās prioritātēs, budžets/maksa? Un uz kādu grādu pretendēsiet - bakalaurs/maģistrs/doktorants? Un, kāpēc tieši tāda izvēle? Jauki būtu uzzināt Jūsu mērķus jaunā studiju gadā. :)
03.07.2023 20:32 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
Patiesībā, vairs īsti neredzu jēgu studijām vairāku gadu garumā, ar piebildi, ja vien tas tiešam nav tavs aicinājums. Augstāka izglītība izglītības pēc vai lai nopelnītu naudu nestrādā. Mācīties n tos gadus un gaidīt savu karjeras izaugsmi un algas paaugstinājumu ir murgs. Ja gribas tiešam labi pelnīt naudu, nevis max savus 30 k menesi, piemēram, tad ir jābūt ar citādu domāšanu. Bet izglītība izglītības pēc - visiem ir vienalga tas.
Mācos vienmēr tikai par maksu un tikai tur, kur patiešām ir mana vēlēšanas.
03.07.2023 21:30 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Elizabeteeee @ 03.07.2023 21:30
Patiesībā, vairs īsti neredzu jēgu studijām vairāku gadu garumā, ar piebildi, ja vien tas tiešam nav tavs aicinājums. Augstāka izglītība izglītības pēc vai lai nopelnītu naudu nestrādā. Mācīties n tos gadus un gaidīt savu karjeras izaugsmi un algas paaugstinājumu ir murgs. Ja gribas tiešam labi pelnīt naudu, nevis max savus 30 k menesi, piemēram, tad ir jābūt ar citādu domāšanu. Bet izglītība izglītības pēc - visiem ir vienalga tas.
Mācos vienmēr tikai par maksu un tikai tur, kur patiešām ir mana vēlēšanas.

Man ir cits viedoklis, bet paklusēšu. Jautāju kur stāsities vienkārši intereses pēc, a ja nu gadās sastapt te kādu potenciālo kolēģi. Es personiski esmu par izaugsmi un jaunām zināšanām. Neprasīju īsti viedokli - par studēšanu. Jo kas gribēs, tas studēs, ka negribēs tas nestudēs. Man ,piemēram, obligāti nepieciešams paaugstināt grādu, savādāk tā īsti savā jomā nevarēšu turpināt strādāt. Un, jo augstāks grāds jo labāk, manā situācijā. Bet ,ne tas nozīmīgi būtu šajā jautājumā, bet gribēju kādu optimistiska, jauna cilvēka plāniem, studiju jomā , palasīt. Bet cerēsim, ka te visas tik negatīvas nebūs, agrāk pēc foruma spriežot, bija pozitīvākas atbildes :) bet nu, varbūt kādam vēl pa tēmai būs ko teikt. Paldies, par to pašu. ;)
03.07.2023 22:02 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
Par to pozitīvismu var piekrist, ka tas tagad ir mazāk. It īpaši, ja tas skar šādas tēmas, studijas un darbu.
Bet domāju, ka tas nav velti. Ap 20 gadiem galvā tiešam bieži nekā nav un ir pavisam citas domas, maz pieredzes un līdz ar to tas optimisms ir lielāks. Un tas nav saistīts tikai ar vecumu. Bet tiem, kas ir gan studējuši kaut kur, gan izmēģinājuši dažādus darbus un arī savus biznesus, kas ceļo un ir globāli domājuši, sapratīsi to būtību manam komentāram.
Arī es esmu par patstāvīgu izglītošanos. Bet mēs nu jau var teikt dzīvojam nedaudz citā laikā, kad viss notiek daudz ātrāk. Un lielākoties tas vairāk bija aicinājums jauniem cilvēkiem padomāt, jo visiem nav vajadzīga augstākā izglītība. Finālā, no studijām un darba visi grib izvilkt tikai divas lietas - naudu un prieku/pašizaugsmi. Prakse rāda realitāti, ka bieži izdarītās izvēles neattaisno ne vienu, ne otru.
03.07.2023 23:14 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Elizabeteeee @ 03.07.2023 23:14
Par to pozitīvismu var piekrist, ka tas tagad ir mazāk. It īpaši, ja tas skar šādas tēmas, studijas un darbu.
Bet domāju, ka tas nav velti. Ap 20 gadiem galvā tiešam bieži nekā nav un ir pavisam citas domas, maz pieredzes un līdz ar to tas optimisms ir lielāks. Un tas nav saistīts tikai ar vecumu. Bet tiem, kas ir gan studējuši kaut kur, gan izmēģinājuši dažādus darbus un arī savus biznesus, kas ceļo un ir globāli domājuši, sapratīsi to būtību manam komentāram.
Arī es esmu par patstāvīgu izglītošanos. Bet mēs nu jau var teikt dzīvojam nedaudz citā laikā, kad viss notiek daudz ātrāk. Un lielākoties tas vairāk bija aicinājums jauniem cilvēkiem padomāt, jo visiem nav vajadzīga augstākā izglītība. Finālā, no studijām un darba visi grib izvilkt tikai divas lietas - naudu un prieku/pašizaugsmi. Prakse rāda realitāti, ka bieži izdarītās izvēles neattaisno ne vienu, ne otru.

Nu jā, var piekrist tam, ka ne visiem vajag augstāko izglītību, bet nu cik saprotu , pēc uzņemšanas studijās datiem, tad izskatās, ka visiem šķiet, ka vajag to augstāko. Bet nu, gaidu komentārus no jauniešiem, kuri mērķtiecīgi kaļ plānus par studijām. Varbūt kāds atbildēs. Bet, paldies, par viedokli. Es Jūs sapratu. :)
03.07.2023 23:47 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Augstāka izglītība .. lai nopelnītu naudu nestrādā.

Muļķības. Ļoti daudzi cilvēki aiziet uz programmām, kur jau šobrīd ir pārprodukcija un attiecīgi zemas algas. Un pēc tam saka - augstākā izklītība nestrādā! Pats izvēlējies studēt tādā jomā, kur ir zemas algas.
04.07.2023 10:57 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
greece @ 04.07.2023 10:57

Muļķības. Ļoti daudzi cilvēki aiziet uz programmām, kur jau šobrīd ir pārprodukcija un attiecīgi zemas algas. Un pēc tam saka - augstākā izklītība nestrādā! Pats izvēlējies studēt tādā jomā, kur ir zemas algas.

Pelnīt naudu un pelnīt iztiku ir divas dažādas lietas. Protams, vienam pelnīt naudu tas ir nopelnīt savus 5 k un visa pietiek.
Citam pietiek ar 1k.
Globāli pelnīt naudu ir pelnīt miljonus. Cilvēkiem ambīcijas ir lielākas, nekā var atļauties. Daudziem gribas to mašīnu jauno, māju, uzturēt ģimeni, ceļot. Bieži, kad savā darbā ir sasniegts maksimums, un nopelnīt vairs nesanak par konkrēto ciparu, tad tiek ņemtas gan mājas, gan auto. Bet iespējams, ka vaina tiešam ir tajā, ka cilvēki saknē jau neprot izvērtēt ne savas intereses, ne reālas iespējas. Tiem, kas ir izmācījušies un viņi tiešam prot dzīvot ar saviem dažiem tukštošiem un darīt savu darbu labi un ar prieku, par tiem jautājumu nav.
Kaut kādā ziņā, jā, augstāka izglītība nestrādā. Katra ziņā, vairumā tas tā ir, un ne tādēļ, ka zināšanas un izglītībai ir kāda vaina. Bet cilvēkiem, kas neprot to izmantot. Kamēr viens sēž skolas solā 4 gadus un ir pienācis laiks doties uz darbu un parādīt savas spējas, cits jau ir priekšā un amatu paņēmis.
Pelnīt naudu ir par erudīciju, ambīcijām, neatlaidību un augstākai izglītībai vajadzētu iet roku rokā ar šo. Lielākoties tas tā nav. Jo pati par sevi augstāka izglītība šobrīd ir gaidīšanas pozīcija.
04.07.2023 11:44 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Pareizi, piedod, nepamanīju, ka iepriekš rakstīji, ka nevajadzētu studēt universitātēs, bet vajadzētu pelnīt miljonus "nevis tikai 30k mēnesī" :D Labs padoms. Ceru, ka pati esi miljonāre nevis kul tukšus salmus.
04.07.2023 14:40 |
 
Reitings 1701
Reģ: 03.11.2022
Elizabeteeee @ 03.07.2023 21:30
Patiesībā, vairs īsti neredzu jēgu studijām vairāku gadu garumā, ar piebildi, ja vien tas tiešam nav tavs aicinājums. Augstāka izglītība izglītības pēc vai lai nopelnītu naudu nestrādā. Mācīties n tos gadus un gaidīt savu karjeras izaugsmi un algas paaugstinājumu ir murgs. Ja gribas tiešam labi pelnīt naudu, nevis max savus 30 k menesi, piemēram, tad ir jābūt ar citādu domāšanu. Bet izglītība izglītības pēc - visiem ir vienalga tas.
Mācos vienmēr tikai par maksu un tikai tur, kur patiešām ir mana vēlēšanas.

30 tūkstoši mēnesī ir maz ? Priekš Latvijas ? Cerams pati esi miljonāre, smieklīgi, gan jau kārtējā kas dzīvo uz kāda bagāta veča un tad tik gudri runā par kādu izaugsmi un spējām pelnīt miljonus.
04.07.2023 17:18 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Elizabeteeee @ 03.07.2023 21:30
Patiesībā, vairs īsti neredzu jēgu studijām vairāku gadu garumā, ar piebildi, ja vien tas tiešam nav tavs aicinājums. Augstāka izglītība izglītības pēc vai lai nopelnītu naudu nestrādā. Mācīties n tos gadus un gaidīt savu karjeras izaugsmi un algas paaugstinājumu ir murgs. Ja gribas tiešam labi pelnīt naudu, nevis max savus 30 k menesi, piemēram, tad ir jābūt ar citādu domāšanu. Bet izglītība izglītības pēc - visiem ir vienalga tas.
Mācos vienmēr tikai par maksu un tikai tur, kur patiešām ir mana vēlēšanas.

Ko es tikko izlasīju? :D
Itkā katram otrajam tie 30k būtu tikai kapeikas? :D
Tāda sajūta, ka ko šādu var pateikt tikai sieviete, kuru vīrs miljonārs uztur un ir zudusi saķere ar realitāti.
Es totāli mācītos augstskolā, ja mana profesija garantētu 30k mēnesī
04.07.2023 17:38 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
greece @ 04.07.2023 14:40
Pareizi, piedod, nepamanīju, ka iepriekš rakstīji, ka nevajadzētu studēt universitātēs, bet vajadzētu pelnīt miljonus "nevis tikai 30k mēnesī" :D Labs padoms. Ceru, ka pati esi miljonāre nevis kul tukšus salmus.

Biju tieši kā reiz rakstījusi, ka ap 20 gadiem cilvēkiem ir iespējas izvērtēt, ko darīt un kā mācīties, un kā pelnīt.
Nevienam nav noslēpums, ka katram ir savas vērtības un tas ir tikai normāli, ka kāds izvēlas kadu mazāk apmaksātu nozari un pelna mazāk, bet darbu dara ar prieku un gandarījumu.
Runa vairāk ir par to, ka ap 20 gadiem ir aizmiglotas acis un škiet, ka pietiek tikai ar motivāciju un nav izpratnes ne par studiju virzieniem, ne par reālam iespējam pelnīt attiecīgajā virzienā, un tad ap 30-40 gadiem šie cilvēki sēž pie sasistas siles kredītos, un ar grūtībām tos maksā, un liela daļa pat elementāri baidās nomainīt darba sfēru, lai uzlabotu apstākļus un savu pašapziņu. To var redzet jau blakus diskusijās labi.
04.07.2023 17:43 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
Lula @ 04.07.2023 17:38

Ko es tikko izlasīju? :D
Itkā katram otrajam tie 30k būtu tikai kapeikas? :D
Tāda sajūta, ka ko šādu var pateikt tikai sieviete, kuru vīrs miljonārs uztur un ir zudusi saķere ar realitāti.
Es totāli mācītos augstskolā, ja mana profesija garantētu 30k mēnesī

😂😂
Patiesībā tās arī ir kapeikas, un nē, man nav bagāts vīrs vai zudusi saķere ar realitāti. Es vienkārši strādāju un mācos, visvairāk tieši no savām kļūdām, nevis gadiem sēžu vienā darba vietā un gaidu brīnumu, vai priecājos par vienu iegūto izglītību.
04.07.2023 17:47 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Elizabeteeee @ 04.07.2023 17:47

??
Patiesībā tās arī ir kapeikas, un nē, man nav bagāts vīrs vai zudusi saķere ar realitāti. Es vienkārši strādāju un mācos, visvairāk tieši no savām kļūdām, nevis gadiem sēžu vienā darba vietā un gaidu brīnumu, vai priecājos par vienu iegūto izglītību.

Jā jā, kapeikas. Ko tieši Tu gribēji, pazīmēties un paspīdēt?
04.07.2023 17:51 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Elizabeteeee @ 04.07.2023 17:47

??
Patiesībā tās arī ir kapeikas, un nē, man nav bagāts vīrs vai zudusi saķere ar realitāti. Es vienkārši strādāju un mācos, visvairāk tieši no savām kļūdām, nevis gadiem sēžu vienā darba vietā un gaidu brīnumu, vai priecājos par vienu iegūto izglītību.

Ļoti interesanti. Ieraksti lūdzu, cik aptuveni pelni. Neprasu precīzi, bet aptuveni. Kaut vai - virs 30k mēnesī vai zem?
04.07.2023 17:57 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Labi, aizmirsti par manu jautājumu... :D
Šogad plānoju uzsākt studijas, problēma ir tāda, ka līdz galam nespēju tikt galā ar studiju izvēli. Domāju par zobārstniecību vai uztura speciālistu.
04.07.2023 18:04 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
greece @ 04.07.2023 18:04
Labi, aizmirsti par manu jautājumu... :D

Tas bija šajā pašā diskusijā? :D
Nu ganjau kā uztura speciāliste cels ārā 120k mēnesī 🤠
04.07.2023 18:16 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Lula @ 04.07.2023 18:16

Tas bija šajā pašā diskusijā? :D
Nu ganjau kā uztura speciāliste cels ārā 120k mēnesī ?

https://forums.dieviete.lv/forums/topic/227080-ko-studet/
Ja cilvēks plāno veltīt gadus, lai tiktu profesijās, kurām ir tā ''nožēlojamā'' prognozējamā alga 1-5k mēnesī, kas neuzvelk pat līdz 30k ''kapeiku'' līmenim, tad skaidrs, ka arī šobrīd ienākumi nekādi dižie nav. Man vienmēr patīk ''kā kļūt par miljonāru'' padomi no cilvēkiem, kas paši pelna varbūt vidējo algu.
04.07.2023 18:18 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
greece @ 04.07.2023 18:18

https://forums.dieviete.lv/forums/topic/227080-ko-studet/
Ja cilvēks plāno veltīt gadus, lai tiktu profesijās, kurām ir tā ''nožēlojamā'' prognozējamā alga 1-5k mēnesī, kas neuzvelk pat līdz 30k ''kapeiku'' līmenim, tad skaidrs, ka arī šobrīd ienākumi nekādi dižie nav. Man vienmēr patīk ''kā kļūt par miljonāru'' padomi no cilvēkiem, kas paši pelna varbūt vidējo algu.

Man šķiet, ka nevajag izcelties ar muļķībām un rakstīt tādus komentārus.
Jau pašā augšā minēju, ka mācos par maksu vai par to, ko tiešam ir vēlēšanas. Redz, ka man tās “jūsu” kapeikas ir sapelnītas, ja jau varēšu iet studēt zobārstniecību 🙂
04.07.2023 18:25 |
 
Reitings 112
Reģ: 21.06.2017
Elizabeteeee @ 04.07.2023 18:25

Man šķiet, ka nevajag izcelties ar muļķībām un rakstīt tādus komentārus.
Jau pašā augšā minēju, ka mācos par maksu vai par to, ko tiešam ir vēlēšanas. Redz, ka man tās “jūsu” kapeikas ir sapelnītas, ja jau varēšu iet studēt zobārstniecību ?

Oho, malacis, ka izvēlējies zobārstniecību. Es kā mediķis apsveicu! Grūti gan ar darbu apvienot studijas, manuprāt, būs, bet nu, lai veicas. Visu cieņu, izvēlei.
04.07.2023 18:28 |
 
Reitings 544
Reģ: 09.06.2023
Menora @ 04.07.2023 18:28

Oho, malacis, ka izvēlējies zobārstniecību. Es kā mediķis apsveicu! Grūti gan ar darbu apvienot studijas, manuprāt, būs, bet nu, lai veicas. Visu cieņu, izvēlei.

Paldies! 😊 mans zobārstniecība būs kā tāda sirdslieta un šķiet, ka mediķus, kas tiešam savu darbu ar prieku dara novērtē.
Tev arī veiksmi un izturību savās studijās! 😊
04.07.2023 18:34 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Elizabeteeee @ 04.07.2023 18:25

Man šķiet, ka nevajag izcelties ar muļķībām un rakstīt tādus komentārus.
Jau pašā augšā minēju, ka mācos par maksu vai par to, ko tiešam ir vēlēšanas. Redz, ka man tās “jūsu” kapeikas ir sapelnītas, ja jau varēšu iet studēt zobārstniecību ?

Nu lai Tev izdodās pelnīt tos 30+ tūkstošus mēnesī! Kaut gan nē, tās jau esot kapeikas
04.07.2023 18:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits