Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Soc dienests un radinieces bērni

 
Reitings 37
Reģ: 27.03.2020
Diezgan specifisks jautājums, bet varbūt kāda zinās.
Māsīca palikusi viena ar diviem bērniem un prasa palīdzību ģimenei, grūti atsperites, nevar atļauties dzīvokli. Palīdzību neatteiksim, bet gribu saprast vai tas, ko viņa stāsta varētu būt patiesība.
Bērni nepilngadīgi, viens no viņiem ilgāku laiku neapmeklēja skolu, grūti bija, jo tēvs pēkšņi pameta ģimeni, pazuda ar galiem, laikam arī kaut kādas problēmas iejusites starp klasesbiedriem. Tādēļ māsīca esot nonākusi soc. dienesta lokā, tiekot uzmanīta.
Finansiālu palīdzību viņai vajagot tāpēc, ka vienistabas dzīvokli vēl varēteu atļauties pati, BET no dienesta esot prasība pēc divistabu, jo bērni ir puisis un meitene, katram esot jādzīvo savā istabā.
Mums kontakts ir tuvs, bet ne tik ļoti, lai es tieši viņai šo jautātu - tā ir normāla prasība? Daudzās ģimenēs taču bērni dala istabu, ne tā?
Pati to pasniedz tā itkā visi jaunie noteikumi jāievēro tikai tāpēc, ka bērns neapmeklēja skolu un nu ir visādas prasības, dienests viņus uzmanot.
Vēl baida, ka tā divu istabu prasība ir citu iemeslu dēļ, nav tā, ka kaut kam vēl jānotiek ģimenē lai to prasītu? Liekas dīvaini, ka viss sākās ar skolas neapmeklēšanu un tagad kaut kas šitāds.
Tām kas teiks, lai prasu viņai pa tiešo, nu man ir neērti apšaubīt to, ko viņa stāsta, grūts posms viņiem tomēr. Bet šaubos par visu šito, gribu dzirdēt kādus viedokļus.
03.07.2023 20:23 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Vari uzzvanīt uz tā rajona soc dienestu un uzjautāt vai ir tāda prasība teorētiski pastāv.
03.07.2023 20:31 |
 
Reitings 839
Reģ: 18.01.2023
Ir dzirdēts, ka Zviedrijā, UK ir tāda prasība, ka dažādu dzimumu bērniem jādzīvo atsevišķās istabās, bet Latvijā nebija dzirdēts. Bet Tu jau nemaz neminēji valsti, varbūt runa šeit nav par Latviju.
03.07.2023 21:04 |
 
Reitings 37
Reģ: 27.03.2020
Ausmas tante @ 03.07.2023 21:04
Ir dzirdēts, ka Zviedrijā, UK ir tāda prasība, ka dažādu dzimumu bērniem jādzīvo atsevišķās istabās, bet Latvijā nebija dzirdēts. Bet Tu jau nemaz neminēji valsti, varbūt runa šeit nav par Latviju.

Latvija, ja nebūtu Latvija tad jau pieminētu
03.07.2023 21:09 |
 
Reitings 27
Reģ: 01.08.2021
Ja bērni nav no viena tēva tad tā ir pilnīgi normāla prasība arī Latvijā.
03.07.2023 21:34 |
 
Reitings 37
Reģ: 27.03.2020
Timna @ 03.07.2023 21:34
Ja bērni nav no viena tēva tad tā ir pilnīgi normāla prasība arī Latvijā.

Abi no viena tēva
Ja nav kaut kas ko mēs nezinām, bet nu nevar būt
03.07.2023 21:50 |
 
Patīk
Reitings 10222
Reģ: 18.09.2021
Šis tikai viedoklis, neesmu speciālists.
Ja ģimene ir soc. dienesta redzeslokā, tad uzmanīgi, jo tur tāpat vien nenonāk. Varbūt ir ne tikai skolas neapmeklējums, bet vēl kaut kas cits aizdomīgs... Alkohols, piemēram.
Varbūt ir šāda prasība par istabām, tomēr parasti man šķiet soc. dienestam nav neracionāli noteikumi, īpaši, ja redz, ka nevar atļauties. Es jūsu vietā sazinātos ar soc. dienestu, varbūt pat aizbrauktu klātienē - tā varēs vairāk uzzināt. Atkarīgs no soc. darbinieka, protams.
Nav izslēgts, ka varbūt mēģina no radiem izspiest naudu, kas tiks notērēta kam citam. Šo cilvēku (alkoholiķu, atkarīgo u.tml.) spējas melot ir neaprakstāmas, to zinu no savas pieredzes!
03.07.2023 22:26 |
 
Reitings 4051
Reģ: 10.04.2023
Ja bērni ir jau pusaudžu vecumā,tad pilnīgi normāla prasība, ka katrs savā istabā. Ja vēl maziņi, tad jau vēl var dzīvot vienā istabā, manuprāt.
Kādēļ tēvu neliek uz alimentiem? Un varbūt, lai mēģina nokārtot trūcīgo statusu. Pašvaldība nepiešķir dzīvokli?
03.07.2023 22:47 |
 
Reitings 518
Reģ: 02.03.2022
1. Nē, tādas prasības nav. Ieteikums - ticami.
2. Ja tā būtu tikai skolas neapmeklēšana, sociālais dienests tiktu iesaistīts vien tad, kad skola ir izmēlusi savus resursus - klases audzinātājs, macību daļa, sociālais pedagogs un māte neliktos ne zinis. Turklāt, aprakstītā problēma nav gluži iemesls neiet uz skolu, bet pašai māmiņai censties palīdzēt bērnam, tai skaitā vēršoties pie skolas psihologa.
3. Kaut ko fleitē. Nezinu, uz kuru pusi - ir jauns čalis un grib privātumu vai vnk labāk dzīvot pa citu naudu.
4. Sociālam dienestam nav jāatskaitās trešām personām, bet jāievēro datu aizsardzības prasība. Es laikam pieteiktos ar pašu māsīcu aiziet uz dienestu kopā, piedāvātu viņai, tad jau redzētu, kāda tā reakcija.
03.07.2023 22:57 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Nav pieminēti cik veci berni.ja ir dazada dzimuma silts ieteikums būtu atsevišķa istaba,ja ne istaba tad atseviski notobežotas vietas.kad mums naca apsekot baritiesa dzivokli sakarā ar aizbildniecibu puikam.vini ta arī pateica,labi ka jums visi puiši (man pasai 3) un 4 tais puika aizbildnieciba.ja butu meitene. Ar 2vam puiku istabam butu pa maz(neskaitot musejo vecaku) meitenei vajadzetu atsevisku istabu.
04.07.2023 02:51 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
varbūt barintiesas redzesloka? uz sociālo dienestu pasi iet cilvēki,lūdz palīdzību.
04.07.2023 10:15 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Neticu. Ģimenes dzīvo arī vienistabas dzīvokļos vai sociālajos dzīvokļos. Tas, protams, neizklausās labi bērniem, bet iestādes noteikti ņem vērā, ka viņu kontingents nav tik maksātspējīgs, lai nodrošinātu trīs istabu dzīvokli (istaba pieaugušajam un katram bērnam atsevišķi). Esmu droša, ka konkrētā sieviete ir ar problēmām - parādi, atkarības - un melo par iemeslu, kāpēc nepieciešama nauda. Tavā vietā noteikti nedotu. Ja gadījumā tomēr gribas dot naudu, tad sazinies ar bāriņtiesu, noskaidro apstākļus (par konkrēto situāciju loģiski neatklās, bet jautā teorētiski, kādas prasības var uzlikt par ko utt) un aizdod naudu atbilstoši noformējot rakstiski to kā aizdevumu.
04.07.2023 10:45 |
 
Reitings 405
Reģ: 14.06.2023
Un jā, var arī piedāvāt aiziet ar māsīcu kopā uz iestādi, lai tu arī dzirdi tās visas it kā prasības. Tomēr tāpat būtu labi uzzināt vairāku darbinieku viedokli, palasīt normatīvos aktus, citus avotus un tamlīdzīgi. Jo vienmēr var būt tā, ka viens darbinieks nav profesionāls.
Tomēr man šķiet, ka šeit vispār nav nekādu šādu prasību no iestādes, bet māsīcas meli.
04.07.2023 10:56 |
 
Reitings 37
Reģ: 27.03.2020
Uvavy @ 04.07.2023 10:56
Un jā, var arī piedāvāt aiziet ar māsīcu kopā uz iestādi, lai tu arī dzirdi tās visas it kā prasības. Tomēr tāpat būtu labi uzzināt vairāku darbinieku viedokli, palasīt normatīvos aktus, citus avotus un tamlīdzīgi. Jo vienmēr var būt tā, ka viens darbinieks nav profesionāls.
Tomēr man šķiet, ka šeit vispār nav nekādu šādu prasību no iestādes, bet māsīcas meli.

Es neesmu tajā visā tik dziļi iekšā, lai piedāvātu kopīgi visu kārtot, bet katrā ziņā paldies par ieteikumu, arī pārējām komentētājām paldies.
Galvenokārt, gribēju saprast vai manas šaubas ir pamatotas un izsaktās, ka ir. Turpmāk zināšu, ka visai tai situācijai un naudas aizdošanai jāpieiet piesardzīgāk.
04.07.2023 11:09 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Protams, es nezinu vai tā ir mātes vai autores interpretācija, bet lasot tēmu nolasās, ka pilnīgi visi citi pie visa vainīgi - tēvs kretīns, bērnam problēmas, bērna dēļ socdienesti sāka uzplīties un tagad izvirza prasības! Mātei ne ar ko no tā sakara nav! Es naudu nedotu, ja tāda ir cilvēku attieksme. Kā minimums ieteiktu tiešām piezvanīt bāriņtiesai un neatsaucoties ne uz kādu konkrētu cilvēku, pajautāt vai teorētiski var izvirzīt šādu obligātu prasību, ja bērni tik un tik veci.
04.07.2023 11:14 |
 
10 gadi
Reitings 447
Reģ: 31.01.2009
Sarežģīta situācija. Varbūt vari palīdzēt pa taisno bērniem? Piemēram, kopā aiziet uz veikalu pirms skolas sākuma septembrī un palīdzēt sapirkt nepieciešamo?
04.07.2023 11:16 |
 
10 gadi
Reitings 447
Reģ: 31.01.2009
Un lai māsīca sakārto alimentu jautājumu - zaudētājos šobrīd ir viņas pašas bērni.
04.07.2023 11:17 |
 
Reitings 1576
Reģ: 11.04.2023
Par atsevišķām istabām bērniem ir dzirdēta prasība no bāriņtiesas un jau labi pasen, tāpat par mēbelēm utt. Vai tas ir ieteikums vai likums nezinu.
Tajā pašā laikā ir nelabvēlīgās māmiņas kuras dabū mazu soc dzīvokli šaurībā dzīvo gadiem un bāriņtiesa neko daudz nesaka.
04.07.2023 13:36 |
 
Reitings 263
Reģ: 04.09.2022
Kāpēc masīcai nevar iedot piķi, bet jārisina, kaut kādi mistiski jautājumi, pirms iedot piķi? Pati nabadze vai kā?
04.07.2023 14:29 |
 
Reitings 219
Reģ: 18.08.2022
Apple of my eye @ 03.07.2023 22:26
Šis tikai viedoklis, neesmu speciālists.
Ja ģimene ir soc. dienesta redzeslokā, tad uzmanīgi, jo tur tāpat vien nenonāk. Varbūt ir ne tikai skolas neapmeklējums, bet vēl kaut kas cits aizdomīgs... Alkohols, piemēram.
Varbūt ir šāda prasība par istabām, tomēr parasti man šķiet soc. dienestam nav neracionāli noteikumi, īpaši, ja redz, ka nevar atļauties. Es jūsu vietā sazinātos ar soc. dienestu, varbūt pat aizbrauktu klātienē - tā varēs vairāk uzzināt. Atkarīgs no soc. darbinieka, protams.
Nav izslēgts, ka varbūt mēģina no radiem izspiest naudu, kas tiks notērēta kam citam. Šo cilvēku (alkoholiķu, atkarīgo u.tml.) spējas melot ir neaprakstāmas, to zinu no savas pieredzes!

Pirmkārt, var gan nonākt tāpat, piemēram sīkais 12 gadi sastāsta soc pedagogam par ģimeni, lai ieriebtu vecākiem, jo nedod spēlēt telefonu, kad piesaistītas iestādes, tad atzīstas, ka melojis. utt. Ģimene nonāk socdienestu uzraudzībā. (gadījums iz dzīves)
Otrkārt, jā, šāda tipa prasība var būt. Pati esmu strādājusi ar ģimeni- sievieti, kuras māte nomira, un kurai vajadzēja uzņemties par mazajām 4 māsām atbildību un izmetināt, līdz ar ko soc dienests pieprasīja, katrai meitenei savu istabu, skapi un gultas. To visu vajadzēja sagādāt 2 mēnešu laikā, vai arī lieta tiktu virzīta bāriņtiesai. To vai konkrēti tavā gadījumā to prasa- nezināšu, bet iesaku piezvanīt uz soc dienestu un apjautāties, bet faktiski, tādas prasības pastāv.
04.07.2023 14:33 |
 
Reitings 219
Reģ: 18.08.2022
Protams, viss atkarīgs, kur māsīca dzīvo.
Rīgā un Jūrmalā (it sevišķi) par katru sīkumu piesienās, lauku reģionos un mazajās pilsētās daudz vieglāk var sakārtot šos jautājumus.
04.07.2023 14:37 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits