Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Hormonālā kontracepcija

 
Reitings 112
Reģ: 31.10.2022
Čau, gribētos dzirdēt iedrošinājumus par hormonālo kontracepciju. Nekad nebiju lietojusi un palasot blakusparādības bail sākt lietot. Ja nu aizmirstu izdzert, vai tas nozīmē, ka viss kaķim zem astes? Man izrakstīja Lyndette. Uztrauc arī svara pieauguma jautājums.
25.06.2023 12:52 |
 
Reitings 4133
Reģ: 14.04.2023
Lietoju Qlaira tabletes. Arī teicu ārstei,ka man bail no svara pieauguma, ka seksu negribēsies utt. un izrakstīja šīs. Lietoju 2 mēnešus un vispār nejūtu nekādu atšķirību, arī nav svara pieaugums :)
25.06.2023 12:58 |
 
Reitings 848
Reģ: 02.02.2020
Es kādus 2 gadus lietoju Lyndinette. Sākumā likās ok, pēc tam seksu negribējās vispār un kājām vēnas sabeidza. Svars klāt gan nenāca, bet tas laikam ļoti individuāli.
25.06.2023 13:10 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Pret aizmiršanu iedzert ir regulārs atgādinājums telefonā. Ja gadās aizmirst, iedzer tad, kad atcerās, bet nākamo devu kā parasti. Uz plāksnītes arī ir dienas norādītas, ja nu diena aizmirstās, kad iedzerta pēdējā. Bet nedēļu papildus jāizsargājas ar prezervatīvu. Parasti nekādu problēmu nav bijis. Ar svara kontroli - es biju pārsteigta, ka nekāds pieaugums nebija, pat samazinājās.
25.06.2023 13:11 |
 
Reitings 733
Reģ: 29.05.2023
Neatbalstu hormonālo kontracepciju, varam par to parunāt 😄
25.06.2023 13:14 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Merilda @ 25.06.2023 13:14
Neatbalstu hormonālo kontracepciju, varam par to parunāt ?

Es arī īsti neatbalstu, bet īsti citu variantu nav, nopietnā, regulārā seksuālajā dzīvē, kad nav plānoti bērni, bet vīrietim piemēram riebjas prezervatīvi. Tas, ka hormonalā kontracepcija ir uz sievietes pleciem gan ir stulbi, žēl, ka tāda nav vēl izgudrota vīriešiem.
25.06.2023 13:21 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Merilda @ 25.06.2023 13:14
Neatbalstu hormonālo kontracepciju, varam par to parunāt ?

Jeb kādi ir citi varianti atgriezeniskās kontracepcijas, bez prezervatīviem, kas ir lietojama ilgtermiņā un nekaitē tik ļoti veselībai?
25.06.2023 13:32 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Lietoju hormonālās tabletes 5 gadus aptuveni. Jo sākumā bija lyndette, bet pēc 2 gadiem nomainīju uz Qlaira, jo parādījās migrēnas, atgriezās akne.
Svars klāt nav nācis, seksu gribās kā parasti. Risks dabūt trombu ir, bet ja nesmēķē, dzīvo veselīgi utt tad visam vajadzētu būt OK.
Āri ja tev parādās kāda nevēlama blaknēm ka libido trūkumus nebaidies iet pie ārsta un jautāt citas tabletes. Ir pieejamas dažādas un kas vienai der citai neder, un nav jāsadzīvo ar to kas nepatīk. Tāpēc arī es gāju nomainīt savas.
No spirāles man ir bail, jo kā nedzemdējušai tad ielikšana ļoti sāpes, un reti kur taisa ar narkozi. Kā arī divām draudzenēm organisms nepieņēma spirāli un visu laiku bija asiņošana pat pēc tiem 6 mēnešiem.
Katrs skatās un vērtē kāda kontracepcijas metode der. Izlasa visu instrukciju palasi pieredzes stāstus un pieņem lēmumu. Riebjas tie kuri cenšas atrunāt no tabletēm.
25.06.2023 13:44 |
 
Reitings 4133
Reģ: 14.04.2023
Es pavisam biju aizmirsusi par trombu riskiem 😳 līgo tusiņā izpīpēju kādas 6 cigaretes . Nebiju pīpējusi 2 gadus. Cerams, ka nekas nevar notikt
25.06.2023 14:13 |
 
Reitings 733
Reģ: 29.05.2023
mazaaduuda @ 25.06.2023 13:21

Es arī īsti neatbalstu, bet īsti citu variantu nav, nopietnā, regulārā seksuālajā dzīvē, kad nav plānoti bērni, bet vīrietim piemēram riebjas prezervatīvi. Tas, ka hormonalā kontracepcija ir uz sievietes pleciem gan ir stulbi, žēl, ka tāda nav vēl izgudrota vīriešiem.

Baigi egoistiski - vīrietim riebjas lietot prezervatīvus, kas viņam tajā riebjas? Mazāka bauda? Bet sieviete gan var čakarēt savu veselību ar tabletēm, lai gan tas nepasargā no sts, turklāt jācīnās ar visādām blakusparādībām. Es esmu ļoti spītīga, atceros, ka tikos ar vienu vīrieti, es uzstāju uz prezervatīvu, viņš teica, ka vēlas bez, bet tā kā es esmu ļoti spītīga un atbildīgi izturos par savu veselību, kā arī nevēlējos palikt stāvoklī, jo visādi gadās - mīlēšanās izpalika.
25.06.2023 15:02 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
mazaaduuda @ 25.06.2023 13:32

Jeb kādi ir citi varianti atgriezeniskās kontracepcijas, bez prezervatīviem, kas ir lietojama ilgtermiņā un nekaitē tik ļoti veselībai?

Spirāle vai implants.
Es pati esmu par spirāli, jo tā man vispār izbeidza mēnešreizes, kas iepriekš mani galināja nost. Plus vēl visi citi plusi.
Te lūk atradu vairāk info: https://www.la.lv/svesiniece-dzemde-spirale
Ja nu kāda grib palasīt. Bet spirāle man personīgi bija pats pats labākais lēmums.
25.06.2023 15:07 |
 
Reitings 1002
Reģ: 20.06.2023
Malibu Steisija @ 25.06.2023 15:07

Spirāle vai implants.
Es pati esmu par spirāli, jo tā man vispār izbeidza mēnešreizes, kas iepriekš mani galināja nost. Plus vēl visi citi plusi.
Te lūk atradu vairāk info: https://www.la.lv/svesiniece-dzemde-spirale
Ja nu kāda grib palasīt. Bet spirāle man personīgi bija pats pats labākais lēmums.

Tur gan ir atšķirība - hormonālā spirāle vai nehormonālā.
Man ir nehormonālā spirāle. Izvēlējos šo, jo nevēlos grūzt savā ķermenī liekus hormonus. Sākumā mēnešreizes bija stiprākas un garākas, bet nu jau vairs nav tik traki. Arī labākais lēmums, jo tagad bez stresa. Vienīgi ielikšanas procedūru gan nevēlos atcerēties. 😄
25.06.2023 16:59 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
Es tieši dzēru Lyndinette, svars pieauga ļoti minimali, krūtīm izmērs pieauga gan ļoti. Problēmu nebija, problēmas sākās tad kad beidzu viņas lietot. Svars nokritās, krūtis pazuda, pazuda pat tā, ka man tagad ir mazākas nekā bija pirms tam. Man bija lielākas pat savos 16.gados, tagad liekas tā it kā būtu barojusi bērnu ar krūti…😔
Tabletes sāku lietot 18 gados kad vēl nebiju bijusi attiecībās, seksa nebija bijis. Libido zaļu lietošanas laikā nebija, bet baigi par seksu pirms tam tā pat nebiju interesējusies, tā kā tas viss šķita ok. Satiku partneri 20.gados un pēc kāda laika pierunāja beigt lietot tās zāles, lieki teikt, ka man tagad ir 25 un libido nav , lai gan zāles nedzeru jau 4 gadus. Reāli es pat nezinu kas tas tāds ir, kādas tas sajūtas ir kad Tev viņš ir. Domaju iespējams ka problēma tā ka sāku dzert viņas pirms seksuālās aktivitātes, organisms nezināja kā ir kad ir libido, dzerot zāles to vēlmi vispār nokāva un tagad organisms pie tā divu gadu laikā pierada. Nezinu pat kur vērsties vai pie ginekologa vai tur man varbūt tomēr ir psiholoģiska problēma. 🤷🏻‍♀️
25.06.2023 17:15 |
 
Reitings 120
Reģ: 22.06.2023
Lesleey @ 25.06.2023 17:15
Es tieši dzēru Lyndinette, svars pieauga ļoti minimali, krūtīm izmērs pieauga gan ļoti. Problēmu nebija, problēmas sākās tad kad beidzu viņas lietot. Svars nokritās, krūtis pazuda, pazuda pat tā, ka man tagad ir mazākas nekā bija pirms tam. Man bija lielākas pat savos 16.gados, tagad liekas tā it kā būtu barojusi bērnu ar krūti…?
Tabletes sāku lietot 18 gados kad vēl nebiju bijusi attiecībās, seksa nebija bijis. Libido zaļu lietošanas laikā nebija, bet baigi par seksu pirms tam tā pat nebiju interesējusies, tā kā tas viss šķita ok. Satiku partneri 20.gados un pēc kāda laika pierunāja beigt lietot tās zāles, lieki teikt, ka man tagad ir 25 un libido nav , lai gan zāles nedzeru jau 4 gadus. Reāli es pat nezinu kas tas tāds ir, kādas tas sajūtas ir kad Tev viņš ir. Domaju iespējams ka problēma tā ka sāku dzert viņas pirms seksuālās aktivitātes, organisms nezināja kā ir kad ir libido, dzerot zāles to vēlmi vispār nokāva un tagad organisms pie tā divu gadu laikā pierada. Nezinu pat kur vērsties vai pie ginekologa vai tur man varbūt tomēr ir psiholoģiska problēma. ??‍♀️

Man jautājums, kāpēc Tu vispār sāki tās lietot, ja Tev nebija pirms tam dzimumdzīves?
25.06.2023 17:39 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Zilais Valis @ 25.06.2023 17:39

Man jautājums, kāpēc Tu vispār sāki tās lietot, ja Tev nebija pirms tam dzimumdzīves?

Dažkārt ārsti izraksta OK, lai regulētu hormonus - PCOS un citas nebūšanas. Es arī kādu brīdi pirms nevainības zaudēšanas jau lietoju OK. Tas gan bija padsmit gadus atpakaļ, varbūt nebija baigi prātīgi. Bet kā ārste lika, tā darīju.
25.06.2023 17:46 |
 
Reitings 764
Reģ: 11.02.2023
Zilais Valis @ 25.06.2023 17:39

Man jautājums, kāpēc Tu vispār sāki tās lietot, ja Tev nebija pirms tam dzimumdzīves?

Jo bija ļoti neregulāras mēnešreizes. Varēja pat vienu mēnesi izkrist. Nekad nespēju noteikt kad man viņas sāksies. Citreiz cikls 21 dienu, citreiz 45 dienas. Par šo pateicu dakterei un uzreiz izrakstīja šīs zāles, teica palietošu divus gadus un viss normalizēsies, Aha, beidzu lietot un jorpojam nekas nav normalizējies.
25.06.2023 18:14 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
Spirāles ielikšanas sāpes manā skatījumā ir ļoti stipri pārvērtētas. Man šķita, ka vienkārši ir sākušanās mēnešreizes
Tabletes šķiet ļoti liels čakars + daudz lielāks hormonu daudzums
Svara pieaugums vispār šajā visā ir mazākais par ko satraukties
Kaut kā stipri negodīgi sanāk - čalītim nepatīk prezervatīvi - sieviete riskē ar veselību. Ja pašiem vajadzētu riskus uzņemties, gan jau prezervatīvi neliktos neērti
25.06.2023 23:58 |
 
Reitings 1212
Reģ: 25.01.2023
Es lietoju Yasminalle.kombinētas.mani apmierina,blakusparadibas nemanu.MR kā pec pulkstena.Pirmā bija Depo pote tur gan.pec otras potes pazuda MR pilnibā.paradijas pec partrauksanas tikai pec gada.svars pieauga paris mēnešu laika dubultā. Pec tam tik pat atri nokrita. Un svars nebija ka smagumā, bet kā balons uzpusts.un pec tam parspradzis.palika tas tikai ,kas uzests jo apetite ari palielinajās.uzestais tik daudz nebija.Citām tikai krutis un dibens uzauga pat ko priecājas pazistamajam😁kadai patika Depo,kadai kā man nepatika.ka kuram organisms reagē
26.06.2023 11:10 |
 
Reitings 799
Reģ: 26.02.2022
Par to, ka vīriešiem nav hormonālās kontracepcijas - ir gan, drīz noteikti uz LV arī atnāks. Tā kā saviem izlepušajiem večiem, kas uz mazajiem p****iem nevar uzvilkt prezi - varēs sevi pačkāt ar hormoniem, tikai tad gan būs 101 atruna. Idioti, un sievietes, kas tam pakļaujas, nav diži gudrākas.
26.06.2023 11:16 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Spirāles ielikšanas sāpes manā skatījumā ir ļoti stipri pārvērtētas. Man šķita, ka vienkārši ir sākušanās mēnešreizes

Cik gan labi ka visiem ir vienāds sāpju slieksnis un visu var mērīt pēc savas mērauklas (sarkasms)
26.06.2023 14:04 |
 
Reitings 3339
Reģ: 23.01.2022
Lesleey @ 25.06.2023 18:14

Jo bija ļoti neregulāras mēnešreizes. Varēja pat vienu mēnesi izkrist. Nekad nespēju noteikt kad man viņas sāksies. Citreiz cikls 21 dienu, citreiz 45 dienas. Par šo pateicu dakterei un uzreiz izrakstīja šīs zāles, teica palietošu divus gadus un viss normalizēsies, Aha, beidzu lietot un jorpojam nekas nav normalizējies.

Vienmēr, kad lasu, ka OK izraksta, lai noregulētu mr, man rodas ļoti daudz jautājumu, jo OK iemidzina olnīcas un tās mr nemaz nav mr.
Es sāku lietot ok, kad man bija 18. Bija regulārs cikls. Kad pēc 1,5 gadiem nometu tabletes, tad kādus 2 gadus man nebija regulārs cikls. Varēja būt arī 68 dienas. Līdz ar to..neredzu loģiku. Protams, protams, katrai sievietei ir savādāk.
26.06.2023 15:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits