Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Atlaišanas pabalsts

 
Reitings 17
Reģ: 16.06.2023
Darba devējs paziņoja, ka likvidē manu amata vietu, sanāk, ka atlaiž mani, teica, ka izmaksās atvaļinājuma naudu, algu par nostrādāto un , ka parakstīsim līgumu uz abpusēju vienošanos.
Šodien lasīju, ka man pēc būtības pienākas arī atlaišanas pabalsts.
Bet par to neko neminēja.
Ja parakstu uz abpusēju vienošanos, tad šo pabalstu man neredzēt? Ja atsakos parakstīt uz abpusēju vienošanos vai darba devējs var likt man nostrādāt vēl mēnesi?
Kā labāk darīt? Pēctam iešu uz bezdarbniekiem noteikti. Nostrādājusi būšu gadu.
16.06.2023 15:54 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Pie abpusējas vienošanās tas nav patedzēts.
Var likt, var nelikt, atkarīgs cik ātri vēlas likvidēt štata vietu.
16.06.2023 16:03 |
 
Reitings 1961
Reģ: 22.02.2023
Abpusēja vienošanās ir izdevīgāka, ja plāno iet uz bezdarbniekiem, ātrāk tiksi pie pabalsta.
Vienkārši pajautā, kas būs ar kompensāciju. Neesi tak pārdota verdzībā.
16.06.2023 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Man pirms gadiem 7 arī uzteica vietu, bija abpusēja vienošanās, darbu beidzu pēc nedēļas, bet kompensācijā bija mēneša alga. Bezdarbnieku pabalsts nepienācās, jo biju tikai pusgadu nostrādājusi - mēnesis pietrūka līdz nepieciešamajam laikam.
16.06.2023 17:54 |
 
Reitings 381
Reģ: 03.08.2022
Nekādā gadījumā nepiekrīti parakstīt abpusējo vienošanos, tevi vnk grib apkrāpt, jo tad kompensācija nepienākas.
16.06.2023 18:08 |
 
Reitings 799
Reģ: 26.02.2022
Inna86 @ 16.06.2023 18:08
Nekādā gadījumā nepiekrīti parakstīt abpusējo vienošanos, tevi vnk grib apkrāpt, jo tad kompensācija nepienākas.

Tieši tā, un pie tam varēsi ātrāk saņemt bezdarbieku pabalstu kā ar abpusējo. Šefs grib ietaupīt.
16.06.2023 18:43 |
 
Reitings 607
Reģ: 24.01.2022
Inna86 @ 16.06.2023 18:08
Nekādā gadījumā nepiekrīti parakstīt abpusējo vienošanos, tevi vnk grib apkrāpt, jo tad kompensācija nepienākas.

Bullshit, parakstot abpusējo vienošanos var vienoties daparjebko, piemēram, par kompensāciju 6 mēnešalgu apmērā.
16.06.2023 18:45 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Kolēģei tā bija,ka parakstīja abpusējo vienošanos un viss kārtībā bija arī kompensācija, bet viņai bija atsevišķa vienošanās.( abi dokumenti uzreiz) Ja pārtrauksi darbu bez abpusējas vienošanās, tad bezdarbnieku pabalstu saņemsi tikai pēc 3 mēnešiem ,bet ja būs abpusējā,tad pēc mēneša.
16.06.2023 22:08 |
 
Reitings 3604
Reģ: 06.05.2014
Murka39 @ 16.06.2023 18:45

Bullshit, parakstot abpusējo vienošanos var vienoties daparjebko, piemēram, par kompensāciju 6 mēnešalgu apmērā.

Var vienoties, bet tak te rakstīja - izmaksās neizmantoto atvaļinājumu un algu par nostrādāto. Neizklausās, ka darba devējs dos kompensāciju. Uz štatu samazināšanu vēl vismaz vienu algu dabūtu klāt.
Abpusējo paraksti tikai vienīgi tad, ja rakstiski ir norādīta kompensācija un tā ir labāka par 1 mēnešalgu. Savādāk nav jēgas. Ja nu vienīgi uzreiz gribi bezdarbniekos - neatceros, kā tur bija uz štatu samazināšanos.
16.06.2023 22:41 |
 
Reitings 17
Reģ: 16.06.2023
pradacandy @ 16.06.2023 22:08
Kolēģei tā bija,ka parakstīja abpusējo vienošanos un viss kārtībā bija arī kompensācija, bet viņai bija atsevišķa vienošanās.( abi dokumenti uzreiz) Ja pārtrauksi darbu bez abpusējas vienošanās, tad bezdarbnieku pabalstu saņemsi tikai pēc 3 mēnešiem ,bet ja būs abpusējā,tad pēc mēneša.

Sanāk, ka tajā dokomentā vajadzētu būt atsevišķam punktam par to, ka tiks izmaksāta arī 1 mēnešalgas apmēra kompensācija?
16.06.2023 23:44 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Savstarpēji vienojoties arī var ierakstīt atlaišanas kompensācija 1 mēnesa algas apjomā.
Tu jau pati vari norādīt par atlaišanas pabalstu un teikt, lai to ieraksta klāt. Pirms parakstīšanas izlasi vai viss ir.
16.06.2023 23:50 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Tikko bija tas pats pašai, tāpēc viennozīmīgi atsaki abpusējo, tikai, lai atlaiž ar likvidācijas punktu. Bezdarbniekus saņemsi izreiz kā pienākas, šis nav 2 mēnešu gaidīšanas gadījums.
Vispār pretīga rīcība no uzņēmuma puses tā čakarēt.
17.06.2023 00:21 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Protams, vienojoties, var sarunāt daudz ko, bet te izklausās pēc aptīšanas ap pirkstu. Diezvai dokumentā būs atzīme par papildizmaksām, jo tam nav jēga (ja 1 mēn apmērs),
17.06.2023 00:30 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Un lai nejauc galvu te jau rakstītais, ka būs 2 mēneši izmaksu jāgaida. Tas ir punkts, ja atlaiž par pārkāpumu!!! vai aizej pati. Likvidācija nav pārkāpums.
17.06.2023 00:33 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Pirms kāda laika draudzenei bija līdzīga situācija.
1. Respektīvi, ja Tevi atlaiž pēc pārbaudes laika un nav bijuši pārkāpumi, darba devējam Tevi jābrīdina mēnesi iepriekš. Ātrāk kā mēnesi pēc uzteikšanas viņš Tev nevar palūgt aiziet, ja vien pati nevēlies.
2. Ja Jums ir abpusējā vienošanās, taču nekas netiek minēts par atlaišanas pabalstu/piemaksu, tad no Tavas puses tas ir absolūti neizdevīgi. No darba devēja puses negodīgi, ja saņem tikai neizņemto atvaļinājumu. Bezdarbnieki šādā situācijā Tev pienāksies uzreiz.
3. Ja Tev piedāvā slēgt abpusējo vienošanos, taču negrib maksāt atlaišanas pabalstu, es Tavā vietā parakstu nedotu. Jo Tev no tā labuma nekāda. Bezdarbnieki tāpat būtu, jo atlaišana jau nav Tava vaina. Man stāv prātā, ka darba devējam Tev jāpiedāvā arī cita vakance līdzīgā amatā.
Ja ar darba devēju visu forši var sarunāt, abpusējā vienošanās ir labākais variants, ja no maksāšanas grib izvairīties, tad man vairs nebūtu ko zaudēt. Draudzene cīnījās līdz galam, bet dēļ pāris simtiem, kas viņai pienācās, attiecības ar darba devēju sabojāja.
17.06.2023 00:39 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Šajā jautājumā labāk sazināties ar valsts darba inspekciju telefoniski vai epastā, jo sniedz normālas konsultācijas.
Par to amata likvidāciju un bezdarbnieku pabalstu arī piezvani uz VSAA,jo pateiks kā ir,iespējams meitenēm taisnība,ja likvidē amatu,tad cits stāsts un naudiņu saņemsi nākamajā mēnesī.Draudzenei dokumentos bija minēts par kompensāciju, labāk neko neparakstīt pirms neesi 100% pārliecināta.
17.06.2023 07:42 |
 
Reitings 17
Reģ: 16.06.2023
lexxie @ 17.06.2023 00:21
Tikko bija tas pats pašai, tāpēc viennozīmīgi atsaki abpusējo, tikai, lai atlaiž ar likvidācijas punktu. Bezdarbniekus saņemsi izreiz kā pienākas, šis nav 2 mēnešu gaidīšanas gadījums.
Vispār pretīga rīcība no uzņēmuma puses tā čakarēt.

Ar likvidācijas punktu izmaksāja atvaļinājumu , algu un kompensāciju attiecīgi cik ilgi esi strādājusi?
17.06.2023 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Olgas kundze @ 17.06.2023 10:37

Ar likvidācijas punktu izmaksāja atvaļinājumu , algu un kompensāciju attiecīgi cik ilgi esi strādājusi?

Jā, tieši tā. Un sanāca sazināties ar vsaa pabalsta jautājumā, jo lēmums atnāca sākotnēji ar 2 mēn atkāpes sākumu izmaksām. BET problēma bija grāmatvedes kļūdaini norādītā kodā, viņiem uzrādījās kā mans uzteikums. Visu ar visiem noprecizēju un grāmatvede 5min laikā atzīmēja pareizo - likvidācijas. Attiecīgi atkārtoti iesniedzu pārrēķinam un atnāca pareizs lèmums. Te gan mani neviens nečakarēja, vnk human error.
Tā kā nav uzņēmumam neviena mazākā iemesla piedāvāt abpusējo, ja vien abpusèji nevienojas par 2+ mēn kompensāciju izmaksu.
Vispār jautājums - vai Tev ir atsūtīts/iedots dokuments par atlaišanu? Mutiski nekas neskaitās. Pagaidām tiec nodarbināta un neklapē ar ausi. Ja saruna atkārtojas, atsaki vienošanos un saki, lai atlaiž ar likvidācijas pantu. Noteikti ar rakstisku rīkojumu un likuma kārtībā.
17.06.2023 11:48 |
 
Reitings 17
Reģ: 16.06.2023
lexxie @ 17.06.2023 11:48

Jā, tieši tā. Un sanāca sazināties ar vsaa pabalsta jautājumā, jo lēmums atnāca sākotnēji ar 2 mēn atkāpes sākumu izmaksām. BET problēma bija grāmatvedes kļūdaini norādītā kodā, viņiem uzrādījās kā mans uzteikums. Visu ar visiem noprecizēju un grāmatvede 5min laikā atzīmēja pareizo - likvidācijas. Attiecīgi atkārtoti iesniedzu pārrēķinam un atnāca pareizs lèmums. Te gan mani neviens nečakarēja, vnk human error.
Tā kā nav uzņēmumam neviena mazākā iemesla piedāvāt abpusējo, ja vien abpusèji nevienojas par 2+ mēn kompensāciju izmaksu.
Vispār jautājums - vai Tev ir atsūtīts/iedots dokuments par atlaišanu? Mutiski nekas neskaitās. Pagaidām tiec nodarbināta un neklapē ar ausi. Ja saruna atkārtojas, atsaki vienošanos un saki, lai atlaiž ar likvidācijas pantu. Noteikti ar rakstisku rīkojumu un likuma kārtībā.

Nav rakstiski nekas, teica tikai, ka 1dien parakstīsim abpusējo vienošanos un 4dien man pēdējā diena un ka manu amata vietu slēgs, jo uzņēmumam slikti laiki, nav izdevīgi mani tur turēt.
Bet ja viņš piedāvā abpusējo, kurā minēts pabalsts 1 algas apmērā, atvaļinājums neizmaksātais un alga līdz šim nostrādātā, tas man ir tikpat kzdevīgi kā ja atlaiž ar likvidācijas puntu?
17.06.2023 11:53 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
teica tikai, ka 1dien parakstīsim abpusējo vienošanos un 4dien man pēdējā diena un ka manu amata vietu slēgs, jo uzņēmumam slikti laiki, nav izdevīgi mani tur turēt.

Tu pati izvēlēties iet 4dien prom, vai arī nostrādāt vēl vienu mēnesi un par to saņemt algu vēl un tad iet prom. Nevar viņi tā paši izdomāt pēdējo nedēļu strādāsi. Izdomā vai gribi baudīt vasaru, sauli, jūru, vai arī papildus nopelnīt algu vēl par 1 mēnesi darbā. Vienīgi nevar zināt kāda būs darba devēja attieksme, ja izvēlēsies ilgāk palikt nekā viņš vēlas.
Citreiz jau reāli amatu nelikvidē, bet kādam pēkšņi parādās nepatika pret darbinieku, vai arī grib kādu citu pazīstamo pieņemt darbā. Ja tā, tad arī darba devējs nepiekritīs atlaist uz amata likvidēšanas pamata, jo vairs nevarēs pieņemt tajā pašā amatā citu darbinieku, jo tāds amats uzņēmumā vairs neeksistēs.
17.06.2023 12:22 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Olgas kundze @ 17.06.2023 10:37

Ar likvidācijas punktu izmaksāja atvaļinājumu , algu un kompensāciju attiecīgi cik ilgi esi strādājusi?

Jā, tieši tā. Un sanāca sazināties ar vsaa pabalsta jautājumā, jo lēmums atnāca sākotnēji ar 2 mēn atkāpes sākumu izmaksām. BET problēma bija grāmatvedes kļūdaini norādītā kodā, viņiem uzrādījās kā mans uzteikums. Visu ar visiem noprecizēju un grāmatvede 5min laikā atzīmēja pareizo - likvidācijas. Attiecīgi atkārtoti iesniedzu pārrēķinam un atnāca pareizs lèmums. Te gan mani neviens nečakarēja, vnk human error.
Tā kā nav uzņēmumam neviena mazākā iemesla piedāvāt abpusējo, ja vien abpusèji nevienojas par 2+ mēn kompensāciju izmaksu.
Vispār jautājums - vai Tev ir atsūtīts/iedots dokuments par atlaišanu? Mutiski nekas neskaitās. Pagaidām tiec nodarbināta un neklapē ar ausi. Ja saruna atkārtojas, atsaki vienošanos un saki, lai atlaiž ar likvidācijas pantu. Noteikti ar rakstisku rīkojumu un likuma kārtībā.
17.06.2023 12:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits