Par latviešiem

 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Pēdējo notikumu (hokejs, prezidenta vēlēšanas)
rezultātā aizdomājos par latviešiem. Bieži var dzirdēt, ka latvieši ir skaudīgi, negatīvi, auksti.
Kaut vai, piemēram, palasot par hokeju un piešķirto brīvdienu, nav maz cilvēku, kuri kunkst, ka valdība ir stulba, hokejs neinteresē, kam tas bija vajadzīgs utt. Noteikti arī pār jauno prezidentu izliesies kaudzīte samazgu. Labi, tas bija tikai piemērs, bet ikdienas ziņās, kur ir rakstīts par diezgan parastiem notikumiem, kas norit pasaulē, liekas, ka cilvēki tikai ienāk izliet žulti, jo redzi ļoti maz pozitīvo komentāru. Piemēram, noticis kaut kas ne visai labs, bet Facebook redzi smejošos smaidiņus vai komentārus no operas "ha-ha, tā viņam vajag".
Protams, ir arī pozitīvie komentāri, to neviens nenoliedz.
Kādas ir jūsu domas par latviešiem? Kur vēl vajadzētu augt?
31.05.2023 23:35 |
 
Reitings 743
Reģ: 29.05.2023
GhostGG @ 01.06.2023 15:47
Es arī nesaprotu šo ņaudēšanu par piešķirto brīvdienu. Varētu padomāt, ka tādas lietas notiek regulāri. Šis, ko mūsu hokejisti paveica ir kaut kas prātam neaptverams, un tas, es pat atļaušos teikt, ir lielākais notikums Latvijas sporta vēsturē, un to arī parādija kādi cilvēku pūļi bija sapulcējušies sagaidīt izlasi. Kad vēl tā ir bijis? Tak pie dirsas jūsu darba ceļa plānošana, sēdiet biksēs un beidziet žvankstēt.

Vai ne! Visu laiku viss slikti, nekas Tev nenotiks, ja pārplānosi sava mīļā bērniņa ekskursiju vai neaizvedīsi savu sīci uz bērnudārzu. Viens bijušais kolēģis bija ielicis info, ka bērns stāv pie skolas, jo viņš nav hokeja terminatorfans un whatsappā visi čati uz mute, tāpēc neko nav zinājis - PATS VAINĪGS! Pietiek vienreiz būt egoistiem un cepties par savām primitīvi "svarīgajām" lietām. Tas bija liels izņēmums, varētu padomāt, ka katru gadu Saeima izdomā vnk random kādu dienu pasludināt par brīvdienu - tam bija pamatots iemesls.
01.06.2023 15:57 |
 
Reitings 14342
Reģ: 29.08.2022
Merilda @ 01.06.2023 15:57

Vai ne! Visu laiku viss slikti, nekas Tev nenotiks, ja pārplānosi sava mīļā bērniņa ekskursiju vai neaizvedīsi savu sīci uz bērnudārzu. Viens bijušais kolēģis bija ielicis info, ka bērns stāv pie skolas, jo viņš nav hokeja terminatorfans un whatsappā visi čati uz mute, tāpēc neko nav zinājis - PATS VAINĪGS! Pietiek vienreiz būt egoistiem un cepties par savām primitīvi "svarīgajām" lietām. Tas bija liels izņēmums, varētu padomāt, ka katru gadu Saeima izdomā vnk random kādu dienu pasludināt par brīvdienu - tam bija pamatots iemesls.

Te jau arī nedaudz parādās netolerance un egoisms - ķipa man nepatīk hokejs, tāpēc besī, ka ir brīvdiena.
Soc.tīklos vispār daudzi parādīja savu patieso dabu. Ziņas neskatās un nelasa, bet vainīga valdība; bija daži kadri, kuri uzskatīja, ka uz darbu aizies un viņiem maksās brīvdienu likmi, lai gan bija paziņojums nenākt; vēl daži uzskatīja, ka skolotājām ir jāupurē sevi un jāved sīkie ieplānotajā ekskursijā arī brīvdienā. FB māmiņu forumā viena vispār bija, kā Didra saka, bombisku postu ielikusi.
Bija nedaudz žēl, ka tik pozitīvā dienā daudzi čīkstēja. Bet nekas, es biju pie pieminekļa, tur atmosfēra bija superīga, pat aizmirsās par to soc. tīklu raudāšanu :D
01.06.2023 16:01 |
 
Reitings 430
Reģ: 22.07.2021
Kaut vai, piemēram, palasot par hokeju un piešķirto brīvdienu, nav maz cilvēku, kuri kunkst, ka valdība ir stulba, hokejs neinteresē, kam tas bija vajadzīgs utt.

Ja citreiz kritiku valdībai uztveru kā normālu, nepieciešamu parādību, tad šajā gadījumā čīkstētāji man arī krita uz nerviem. Bļāviens, šiem iedod brīvdienu, un atkal ir slikti.😁 Jap, man arī pajuka plāni, agri no rīta sanāca bezjēdzīga taisīšanās un braukšana dažu cilvēku dēļ, kas no sākumā nesaprata, ka ir brīvdiena, bet pēc tam saprata. 😀 Un kas, gabals no tā man nenokrita. Un es arī nekad neesmu bijusi hokeja fane, pēdējās čempionāta dienas sekoju tam visam līdzi, jo mūsējie tik tālu bija tikuši. Svētdien kā reiz biju Rīgas centrā, kad mūsējie uzvarēja ASV, un ziniet, tik daudz priecīgu latviešu nekad vēl nebiju redzējusi. Atmosfēra bija vienkārši fantastiska. Un sveikt hokejistus pirmdien arī tik daudz cilvēku ieradās. Tie patiešām bija tautas svētki un Saeima pareizi rīkojās, nosakot pirmdienu par svētku dienu. Nu nesanāca to pieņemt atrāk, nekas, galvenais izdarīja to, kas bija jāizdara. Ja neinteresē hokejs, ok, labi, bet kādreiz jāpadomā arī par citiem, ne tikai sevi un saviem izjauktajiem "plāniem", kas lielākajai daļai čīkstētāju tāpat nebija nekādi īpašie.
01.06.2023 16:41 |
 
Reitings 1356
Reģ: 27.05.2023
Es pirmdien nevienu čīkstētāju nesastapu. Visi bija apmierināti ar to, ka brīvdiena.
Tomēr par visu citu gan piekrītu, ka daudzi latvieši vienkārši ir nepatīkami cilvēki. It īpaši kaut kādi feisbuka komentētāji, kuri bāž savu viedokli visiem sejā.
Redzēju daudzus vienkārši pretīgus komentārus zem rakstiem par jauno prezidentu. Tāpat arī man daudzi feisbuka ''draugi'' shēro tagad homofobiskas lietas. Uzreiz unfriend.
01.06.2023 17:32 |
 
Reitings 83
Reģ: 26.10.2022
Tā te tagad palasot un no pieredzes savā lokā skatos ka realitātē, nevienam nebija problēmas ar brīvdienienu, nu tādas nopietnas. no rīta mazliet apjuka un tad jau normāli tika galā. Tikai internetā visi čīkstuļi čīkstēja lai dabūtu mazliet laikus un šērus :D
02.06.2023 11:55 |
 
10 gadi
Reitings 1183
Reģ: 09.11.2009
Tā čīkstēšana par brīvdienu(lai nu par ko, bet par brīvdienu) bija tik kaitinoša. Es arī tikai no rīta uzzināju. Nu, neko. Priekšniecība nomenedžēja info, pielāgojāmies. Man bija prieks, ka brīvs. Atpūtos, pasekoju līdzi sagaidīšanai.
Bet internets pilns ar ņerkstētājiem, kam gandrīz pasaules gals. UN tad vēl piedūra loģikas pērles no gada mātēm par to, ka redz kā skolotājas uzdrīkstējās par spīti visam neaizvest viņu eņģelīšu plānotā ekskursijā. Kā teikt, pat ja vadība teica, ka brīvs un visu atcēla, skolotājam vajadzēja sist dūri pie krūtīm un individuāli uzņemoties par visu atbildību, vadāt sīkos.
Būtu mazāk ņerkstējuši, vairāk domājuši, spētu pielāgoties situācijai, jo dzīve mēdz būt neparedzama, un izbaudījuši dienu.
02.06.2023 12:46 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
elfa* @ 02.06.2023 12:46
Tā čīkstēšana par brīvdienu(lai nu par ko, bet par brīvdienu) bija tik kaitinoša. Es arī tikai no rīta uzzināju. Nu, neko. Priekšniecība nomenedžēja info, pielāgojāmies. Man bija prieks, ka brīvs. Atpūtos, pasekoju līdzi sagaidīšanai.
Bet internets pilns ar ņerkstētājiem, kam gandrīz pasaules gals. UN tad vēl piedūra loģikas pērles no gada mātēm par to, ka redz kā skolotājas uzdrīkstējās par spīti visam neaizvest viņu eņģelīšu plānotā ekskursijā. Kā teikt, pat ja vadība teica, ka brīvs un visu atcēla, skolotājam vajadzēja sist dūri pie krūtīm un individuāli uzņemoties par visu atbildību, vadāt sīkos.
Būtu mazāk ņerkstējuši, vairāk domājuši, spētu pielāgoties situācijai, jo dzīve mēdz būt neparedzama, un izbaudījuši dienu.

Tie mammu Twitter ieraksti mani mazliet nokaitināja. Kā bērnam pateikt, ka nebūs šodien dārziņā kaut kāda tur paredzētā aktivitāte?
Nu kā pateikt, pasaki un dzīvo tālāk. 😀😀
02.06.2023 12:55 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Lula @ 02.06.2023 12:55

Tie mammu Twitter ieraksti mani mazliet nokaitināja. Kā bērnam pateikt, ka nebūs šodien dārziņā kaut kāda tur paredzētā aktivitāte?
Nu kā pateikt, pasaki un dzīvo tālāk. ??

Mani nekas, nenokaitināja, jo es tos komentārus nelasiju!
02.06.2023 23:48 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Kādas ir jūsu domas par latviešiem? Kur vēl vajadzētu augt?

Tie, kas ir super, vai daļēji bagātnieki, ja pieder auto, vai dzīvoklis, privātmāja tad ir baigi lepni no sevis tēlo visvarenos. Vai ja senči bijuši turīgi, un pirkuši visādus telefonus, mantas, devuši kabatasnaudas, tad tie uz citiem skatās no augšas.
Ļoti daudzi ir kompleksaini, par sevi komplekso, ipaši tie, kuriem, nekad nepieder, nav mantu dargu, nav nekustamais ipašums, auto. Stradā un pelna mazas algas.Komplekso par izskatu, izglitibas līmeni utt.
03.06.2023 01:05 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Beverly Hilza @ 02.06.2023 23:48

Mani nekas, nenokaitināja, jo es tos komentārus nelasiju!

👏👏👏
03.06.2023 09:13 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Viena latviešu īpatnība noteikti ir tas, ka patīk nevietā sūdzēties par Latviju. Piemēram, kaut kad youtubē gribēju paskatīties tiešraidi no Latvijas, un sākās kaut kādas problēmas, kādēļ tā pārtrūka. Tiešraide bija no āras, un tur nav nekas tik pārsteidzošs, ka ir problēmas. Bet čats uzreiz pilns ar histēriskiem komentāriem ONLY IN LATVIA!!1111 It kā tiešām tikai Latvijā šādas lietas notiktu... Daudziem ir mazvērtības kompleksi.
Vispār es piekrītu, ka latviešos ir laba deva mizantropijas, ko nekautrējoties parādīs arī 1:1 saskarsmē ar tevi. Bet es arī to saistu ar PSRS mantojumu, jo daudz izteiktāk tas bija manā bērnībā un tīņu gados, kad lielākā daļa pieaugušo, ar ko saskāros, bija padomju audzināti. Tolaik tiešām cilvēki mēdza attiekties tā, it kā viņi būtu pasaules virsotnēs, bet tu - nožēlojams tārps, uz ko viņiem ir pretīgi pat skatīties. Tagad, kad ikdienā saskaros ar pārsvarā 30-55 vecuma grupu, es to vairs īsti neredzu. Cilvēkiem tāpat ir negatīvas īpašības, bet ne šāda attieksme. Par skaudību, negatīvismu un aukstumu arī no savas pieredzes nevaru piekrist.
Bet interneta komentāriem es nepievērstu īpašu uzmanību. Tur ir regulārā publika, kas tos drukā. Es arī internetā noteikti par sevi radu sliktāku iespaidu nekā realitātē, jo iesaistos kontroversālās diskusijās, ko reālajā dzīvē daru ļoti reti. Jo nav vērts.
03.06.2023 09:21 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
kaudze, kas bez iesmesla kasās virsū šoferiem, pārdevējām, apkopējiem. Arī līdzcilvēkiem, piemēram, es pirms pāris mēnešiem biju uz kruķiem traumas dēļ, bija gana daudz cilvēku, kas aizcirta durvis deguna priekšā, kad braucu ar liftu, man divi mana vecuma džeki vispār uzbrauca, ka manis dēļ liftā īsti nav vietas.

Cilvēki ir noguruši no citu nekaunības, stulbas attieksmes, augstá cenām zemas kvalitātes. Es piemēram saprotu daļu cilvēku, kas ir reali novesti līdz dusmām, kādā brīdī un momentā, nevis katru dienu. Nevajag gaidīt no sabiedrības "ipašu", vai labvēligāku attieksmi nekā pret citiem. Tad arī nebūs problēmu, mani nepalaida, mani nolamāja..Citi no malas neredz iemeslu, par ko kasās, bet konkrētais cilveks zin iemeslu. Es neuzskatu, ka cilvēka, pienākums, tagad ir dzīvot tikai ar pozitīvām jeb neitrālām emocijām, jo jabit tak pozitīvākam pa dzīvi. Ir pilnīgi okey, ja kadreiz viss sakāpj uz augšu un nepamierina citu cilvēku attieksme. Nav normāli visu laiku turēt sevi visu un paciest citu cilveku uzvedību. Viss nav jatolerē un jātēlo pieklājīgo tautu.
03.06.2023 09:39 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 03.06.2023 09:39

Cilvēki ir noguruši no citu nekaunības, stulbas attieksmes, augstá cenām zemas kvalitātes. Es piemēram saprotu daļu cilvēku, kas ir reali novesti līdz dusmām, kādā brīdī un momentā, nevis katru dienu. Nevajag gaidīt no sabiedrības "ipašu", vai labvēligāku attieksmi nekā pret citiem. Tad arī nebūs problēmu, mani nepalaida, mani nolamāja..Citi no malas neredz iemeslu, pad ko kasās, bet konkrētais cilveks zin iemeslu. Es neuzskatu, ka cilvēka, pienākums, tagad ir dzīvot tikai ar pozitīvām jeb neitrālām emocijām, jo jabit tak pozitīvākam pa dzīvi. Ir pilnīgi okey, ja kadreiz viss sakāpj uz augšu un nepamierina citu cilvēku attieksme. Nav normāli visu laiku turēt sevi visu un paciesg cigu cilveku uzvedību. Viss nav jatolerē.

Tas, ka tevi nenolamā, nav ''īpaša attieksme'' :D Tas ir civilizētas sabiedrības pats minimums.
03.06.2023 09:44 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Latvieši kā tauta man nepatīk

Diemžēl, bet varu piekrist. Šī parliecība, manī ir nostiprinājusies, pedejo gadu laikā. 👍🏼
03.06.2023 09:58 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
es pirms pāris mēnešiem biju uz kruķiem traumas dēļ, bija gana daudz cilvēku, kas aizcirta durvis deguna priekšā, kad braucu ar liftu, man divi mana vecuma džeki vispār uzbrauca, ka manis dēļ liftā īsti vietas nav

Godigi sakot nevienam arpuss tavas ģimenes nerūp vai tev ir trauma, vai slikts garastāvokis,vai citas problēmas, jo svešiem cilvēkiem nav laika par to domāt! Visi satraucas par savu pakaļu. Un apvainoties, par tādiem, cilvēkiem ir vienkārši tukša laika izniekošana. Neviens nesniegs labāku attieksmi šeit, punkts. Ekspektācijas par pieklājību, noved pie vilšanās un neapmierinātibas.
03.06.2023 10:03 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 03.06.2023 09:58

Diemžēl, bet varu piekrist. Šī parliecība, manī ir nostiprinājusies, pedejo gadu laikā. ??

Kāpēc?
03.06.2023 10:13 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Īpaši nepatīk latvieši, kas dzīvo pilsētas vidē, jo ir ļoti stresaini, streso ik uz stūra, neapmierinātāki, naidīgāki, skaļi, bezkaunīgi. Tie, kas dzīvo laukos, ir daudz sirsnīgāki, labvēlīgāki, pozitīvāk noskaņoti. Savādāka attieksme pret dzīvi uzreiz. Kā diena pret nakti. Protams visur ir izņēmumi. Šie ir tikai mani novērojumi un atziņas.
03.06.2023 10:21 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 03.06.2023 10:21
Īpaši nepatīk latvieši, kas dzīvo pilsētas vidē, jo ir ļoti stresaini, streso ik uz stūra, neapmierinātāki, naidīgāki, skaļi, bezkaunīgi. Tie, kas dzīvo laukos, ir daudz sirsnīgāki, labvēlīgāki, pozitīvāk noskaņoti. Savādāka attieksme pret dzīvi uzreiz. Kā diena pret nakti. Protams visur ir izņēmumi. Šie ir tikai mani novērojumi un atziņas.

Bet tu taču tikko gari un plaši aprakstīji, cik tas ir normāli un labi - kad sakāpj uz augšu, izgāz to pār kādu svešinieku liftā, jo viņš ar kruķiem aizņem 20% vairāk vietas kā bez, un sagaidīt no cilvēkiem pieklājību sabiedriskās vietās ir "īpašas attieksmes" pieprasīšana pret sevi. Bet tagad uzreiz - nepatīk latvieši, jo bezkaunīgi!
Vispār man reizēm ir grūti saprast šo profilu, jo regulāri mēdz 2 komentāros pēc kārtas uzrakstīt pilnīgi pretējus viedokļus.
03.06.2023 10:27 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Vispār man reizēm ir grūti saprast šo profilu, jo regulāri mēdz 2 komentāros pēc kārtas uzrakstīt pilnīgi pretējus viedokļus

Kur ir rakstīts, ka cilvēkiem, nevar būt vairāki viedokļi no dažādiem skatu punktiem, dažādām situācijām. 😄Viss nav tikai balts vai melns. Tāpat, kā cilvėki nav katru dienu dusmīgi vai bēdīgi, garastāvoklis ir mainīgs ,jebkuram, un tāpat arī viedokļi daudreiz ir mainīgi! Ne šajā gadijumā bet citos. Izvilkt vienu vārdu arā no teikuma un attiecināt uz citu komentāru ir talants. 😆Ok👍🏼
Man arī ir grūti saprast, tavu profilu, kurš beigās dumji pasmejas, par citu komentāriem, bez jēgas..👍🏼Daudzreiz ir vnk bezjēdzīgi komentāri.
03.06.2023 10:34 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Beverly Hilza @ 03.06.2023 10:34

Kur ir rakstīts, ka cilvēkiem, nevar būt vairāki viedokļi no dažādiem skatu punktiem, dažādām situācijām. ?Viss nav tikai balts vai melns. Tāpat, kā cilvėki nav katru dienu dusmīgi vai bēdīgi, garastāvoklis ir mainīgs ,jebkuram, un tāpat arī viedokļi daudreiz ir mainīgi! Ne šajā gadijumā bet citos. Izvilkt vienu vārdu arā no teikuma un attiecināt uz citu komentāru ir talants. ?Ok??
Man arī ir grūti saprast, tavu profilu, kurš beigās dumji pasmejas, par citu komentāriem, bez jēgas..??Daudzreiz ir vnk bezjēdzīgi komentāri.

Mani vairāk interesē, kāpēc tu cilvēkos attaisno uzvedību, kuras dēļ pati raksti, ka tev viņi nepatīk. Un turklāt vēl pārmet citai komentētājai, kura arī uzrakstīja - man šāda uzvedība cilvēkos nepatīk.
03.06.2023 11:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits