Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Alkoholisms

 
Reitings 57
Reģ: 13.05.2023
Sveiciens visiem sestdienā!
Tas nav noslēpums, ka Latvijā, salīdzinot ar citām valstīm, alkohols tiek patērēts daudz un arī statistika to apstiprina. Ir tā, ka manam tēvam ir problēmas ar alkoholu. Ja veidojot attiecības tev tomēr ir izvēle, būt ar tādu cilvēku kopā vai nē, tad vecākus neizvēlas. Protams, ir skumji uz to noskatīties un gribu censties reāli palīdzēt nevis tikai "piļīt" par to, ka viņš dzer. Piebildīšu, ka nav pavisam bēdīgi, jo nav nodzerts īpašums vai zaudēts darbs tā rezultātā (tur jāsaka paldies mammai) bet tas nenozīmē, ka pie scenārija, kurā nekas netiek darīts, ka tā nevar notikt. Tiek iedzerts pēc darba (standarta aliņi), brīvdienās mēdz arī vairāk, alkohols jau tiek slēpts (gan pats slēpj, gan arī mamma sākusi slēpt no viņa) un problēmu viņš sevī īsti līdz galam neredz, arī ar mammu runājot, jūtu, ka viņš sāk apzināties faktu, ka ar to nespēj pats tikt galā, bet nav arī tas cilvēks, kurš ies lūgt palīdzību.
Protams, ar varu neviens ārstēties neved, bet varbūt jums pašām paziņu/draugu lokā ir kādi veiksmīgi piemēri, kur cilvēks ir beidzis dzert un kas tieši ir palīdzējis, jo plika runāšana acīmredzot nepalīdz.
Palūgšu nekomentēt, ja ir vēlme iemest piecas kapeikas no sērijas "ja cilvēks pats negribēs, nemainīsies" es to zinu un ļoti labi saprotu! Taču tajā pašā laikā, tas nav kaimiņu Vasja, tā tomēr ir mana ģimene un tā vienkārši noskatīties uz to kā cilvēks sevi laiž postā un ar to arī sāpina apkārtējos, vairs nav variants.
13.05.2023 15:53 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
TuunEs @ 14.05.2023 22:14
Diemžēl sevi arī varu ierindot pie tiem, kam ģimenē ir alkoholiķis un uzreiz varu pateikt-Man ir reāls riebums izveidojies pret alkoholu un visām pārējām apreibinošajām vielām.
Es neciešu smagi dzērušus cilvēkus, es nevaru pat atrasties vienā telpā. Man automātiski izveidojas necieņa un riebums. Tikai šeit nepārspīlēsim manis rakstīto, nerunāju par tiem kas uz svētkiem izdzer šampanieša glāzi. Tie, kas dzer un nevar apstāties, tādiem nav mugurkaula un ir kā lupatas.
Mammas dzīvesbiedrs, ko viņa ieveda mūsu ģimenē, kad man bija 6 gadi un kopš tā laika ir rādījis man piemēru kā var nodzerties un uzlikt dzīvei mīksto. Tagad pēc 25 gadu alko lietošanas viņam ir diagnosticēts vēzis un tikai tagad savos 60 gados pārstāja dzert.
Arī tika runāts gan ar labu, gan ar sliktu, mests ārā no mājas, kodēts utt. Nekas nepalīdzēja kamēr nesaslima.

Dzīves pavērsieni un slimības, piespiež mainīties, nav variantu. Vai nu mainies vai ej bojā.
15.05.2023 01:49 |
 
Reitings 4927
Reģ: 27.03.2023
Diemžēl sevi arī varu ierindot pie tiem, kam ģimenē ir alkoholiķis un uzreiz varu pateikt-Man ir reāls riebums izveidojies pret alkoholu un visām pārējām apreibinošajām vielām.
Es neciešu smagi dzērušus cilvēkus, es nevaru pat atrasties vienā telpā. Man automātiski izveidojas necieņa un riebums. Tikai šeit nepārspīlēsim manis rakstīto, nerunāju par tiem kas uz svētkiem izdzer šampanieša glāzi. Tie, kas dzer un nevar apstāties, tādiem nav mugurkaula un ir kā lupatas.
Mammas dzīvesbiedrs, ko viņa ieveda mūsu ģimenē, kad man bija 6 gadi un kopš tā laika ir rādījis man piemēru kā var nodzerties un uzlikt dzīvei mīksto. Tagad pēc 25 gadu alko lietošanas viņam ir diagnosticēts vēzis un tikai tagad savos 60 gados pārstāja dzert.
Arī tika runāts gan ar labu, gan ar sliktu, mests ārā no mājas, kodēts utt. Nekas nepalīdzēja kamēr nesaslima.
14.05.2023 22:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Pazīstu šobdrīd vienu alkoholiķi 40 gadu vecumā. Katru dienu izdzer 2 - 3 aliņus.Pēc darbadienas. Daudzreiz kavē un nenāk uz darbu deļ pohām un sliktas pašsajutas no dzeršanas.Katras Brīvdienās tiek dzerts degvīns ar aliņiem un 14 grādīgiem sidriem ar mērķi piedzerties. Piedzeršanās ir vienatnē bez kompānijas,dażreiz ar. Cilvēks pats savu problēmu neatzīst, saka ka viss kārtībā, bet pēc dzirdētā tad var teikt ka galvenais dzeršanas iemesls ir tas ka ar ģimenes dzīvi neveicas. Bērni rada problēmas, nav milestība utt. Neapmierinatiba ar dzīvi kopumā. Vecāki viņam arī dzēra.
14.05.2023 18:47 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
varbūt jums pašām paziņu/draugu lokā ir kādi veiksmīgi piemēri, kur cilvēks ir beidzis dzert un kas tieši ir palīdzējis.
Manam radiniekam Palidzeja tikai tas, ka bija reālas Nāves bailes par savu dzīvību, jo radās nopietnas veselības problēmas! Domāju,ja tā nebutu bijis šobdrīd viņs jau būtu miris jeb turpinātu dzert.
Viņu izglāba izdzivošanas instinks jeb veselais saprāts.
14.05.2023 18:32 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Mans radinieks ir bijušais alkoholiķis. Dzēra no jaunības ar mēru svētkos un tā. Tad tas viss aizgāja daudz trakāk un piedzeršanās boja katras brīvdienas. Uzaicināja pudeles brāļus un narkomānus uz dzivokli un viņu apazaga regulāri, aiznesa datoru, televizoru, maku ar naudu un citas vertigas lietas. Gulējā arā peiedzēries, sakāvās ar citiem dzērājiem. sakumā partruaca dzert uz notiektu laiku tad atkal sāka.
Vienu dienu partrauca dzert, jo radās veselības problēmas. Sirds saka ļoti atri strauji pekšņi sisties. Bija nāves bailes ka tulit nomirs. Sauca atro palidzibu. Un dēĺ veselibas tikai beidza dzert un atmeta alkoholu uz visiem laikiem.
Šobrid nedzer alkoholu jau 14 gadus. Nepīpē arī deļ veselibas. Nometa pipešanu un alkoholu vienā reizē.
14.05.2023 18:12 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Mans tēvs arī ir alkoholiķis. Viņš pats to apzinās, bet pieiet problēmai kārtīgi un sistemātiski to ārstēt viņš nespēj. Viņa standarts ir nedzert vispār un tad "norauties". Tas var notikt reizi gadā, reizi pusgadā. Varbūt reizi 3 mēnešos. Trigeris tam var būt jebkas. Apstāties dzert viņš pats nespēj. Esam izmēģinājuši pilnīgi visu, kas mūsu spēkos. Parasti pēc kādām pāris nedēļām dzeršanas, citreiz vairāk, citreiz mazāk, kāds no mums viņu aizved uz narkoloģijas centru atkačāt un padzīvot tur nedēļu. Pēc tam uz kādu laiku ir miers. Bet ta reāli man nav ieteikumu. Viņam ir jāmeklē iemests, kāpēc viņam gribas dzert. Var jau būt arī tik tālu, ka ir izveidojusies spēcīga atkarība un organisms prasa savu devu. Jāārstejas ar psihiatra un narkologa palīdzību, bet mūsu vecāku paaudzes vīriešiem tas ir, maigi sakot, izaicinoši.
14.05.2023 17:59 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
greece @ 14.05.2023 14:59

Tevis nosauktās lietas ir tādas, kas citreiz kaut ko dod, citreiz nedod, vienreiz dod vairāk, otrreiz mazāk, līdz ar to nav pielīdzināmas alkoholam, kas kaut ko dod vienmēr un praktiski uzreiz.
Putn, alkoholam ir tik slikta statistika, jo jebkurš cilvēks var ieiet veikalā un to nopirkt jebkādā daudzumā. Ja vidusmēra alkoholiķis lietotu metamfetamīnu, heroīnu vai kokaīnu, kapā nokļūtu daudz ātrāk.
jā tas nav tik viegli kā pacelt glāzi. Bet šīm manis nosaukstajām lietām visām, bez izņëmuma ir vēl blakus bonusi. Sports ne tikai mazina stresu, bet uzlabo veselību, pašapziņu, miegu utt. Ar sevi ir jāstrādā, bet to neviens negrib. Tā pat kā ar veselību - ārstë nevis cēloņus slimībai, bet simptomus.
14.05.2023 17:34 |
 
Reitings 1968
Reģ: 22.02.2023
GhostGG @ 13.05.2023 17:59

Tad jau sanāk, ka cilvēki, kuri katru vakaru vīna glāzi izdzer pie vakariņām arī ir alkoholiķi. Nu nezinu gan, es laikam alkoholismu savādāk iztēlojos.
Alkoholismam, ir daudz seju. Gan apčurājies bomzis renstelē, gan smalks kungs ar ikvakara Hennesy, vai glīta influencere ar ledusskapī sastūķētu šampi, gan Vaļera ar aliņa plastmaseni.
14.05.2023 17:29 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
greece @ 14.05.2023 14:59

Tevis nosauktās lietas ir tādas, kas citreiz kaut ko dod, citreiz nedod, vienreiz dod vairāk, otrreiz mazāk, līdz ar to nav pielīdzināmas alkoholam, kas kaut ko dod vienmēr un praktiski uzreiz.
Putn, alkoholam ir tik slikta statistika, jo jebkurš cilvēks var ieiet veikalā un to nopirkt jebkādā daudzumā. Ja vidusmēra alkoholiķis lietotu metamfetamīnu, heroīnu vai kokaīnu, kapā nokļūtu daudz ātrāk.
tabulā jau parādīts, ka alkohols nav tik ļoti kaitīgs lietotājam, cik heroīns vai kokaīns. Tomēr tas salīdzinot ar sēnēm, kas to dabīgajā formā klasificētas kā A klases narkotika ir arī daudz bīstamāks. Ir par ko padomāt...
14.05.2023 15:52 |
 
Reitings 245
Reģ: 17.05.2022
greece @ 14.05.2023 14:59

Tevis nosauktās lietas ir tādas, kas citreiz kaut ko dod, citreiz nedod, vienreiz dod vairāk, otrreiz mazāk, līdz ar to nav pielīdzināmas alkoholam, kas kaut ko dod vienmēr un praktiski uzreiz.
Putn, alkoholam ir tik slikta statistika, jo jebkurš cilvēks var ieiet veikalā un to nopirkt jebkādā daudzumā. Ja vidusmēra alkoholiķis lietotu metamfetamīnu, heroīnu vai kokaīnu, kapā nokļūtu daudz ātrāk.
Diemžēl alkohola "ieguvumi" ir mērāmi tikai īstermiņā. Ilgtermiņā, regulāri praktizējot jebkuru citu no nosauktajām lietām, trauksmes mazināšanas prognoze ir daudz reālāka.
14.05.2023 15:13 |
 
Reitings 24
Reģ: 28.01.2023
Iesaku piesekot instagram kontam gunita_gudone. Viņa specializējas sieviešu alkoholismā un dalās ar vērtīgu informāciju, kā arī piedāvā grupu un individuālās terapijas. Sanāca bezmaksas reklāma, bet domāju, ka kādam noderēs! 😊
14.05.2023 15:09 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Elizabeteputnos @ 14.05.2023 12:07
meditācija, karsta vanna, man personīgi - riktīgi nodot sporta zālē, iet pastaigā tempā, vai jebkas cits fizisks, kur jāizdod kārtīgi spēki, diendusa, ja ir iespēja, masāža. Reizēm rikrīgi visu māju iztīrīt ļoti sakārto domas. Vēl var saukt un saukt. Visi šie gan iekļauj sevī to, ka jāiet kaut kas jādara, to neviens negrib, vieglāk ir sēdēt ar glāzi. Sorry, bet tā ir.

Tevis nosauktās lietas ir tādas, kas citreiz kaut ko dod, citreiz nedod, vienreiz dod vairāk, otrreiz mazāk, līdz ar to nav pielīdzināmas alkoholam, kas kaut ko dod vienmēr un praktiski uzreiz.
Putn, alkoholam ir tik slikta statistika, jo jebkurš cilvēks var ieiet veikalā un to nopirkt jebkādā daudzumā. Ja vidusmēra alkoholiķis lietotu metamfetamīnu, heroīnu vai kokaīnu, kapā nokļūtu daudz ātrāk.
14.05.2023 14:59 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Alkohols ir pasaules bīstamākā narkotika, kas ir toksiska:
Ir dzirdēts, ka alkoholu un citas atkarības var atmest ar vismazāk bīstamajām vielām, kas ir šajā sarakstā. No tām arī nerodas atkarība.
Ir mušmires un ir maģiskās trifeles un sēnes. Mušmires var savākt mežā un trifeles pasūtīt.
Tāpat ir tāda lieta kā Iboga, kas ir grūti dabonama, jo nāk no Āfrikas, taču ar to var pietikt vienreiz lietojot, kamēr mušmires var būt pat jālieto gadu.
Sēnēm ir tāda lieta, ka tās uzlabo smadzeņu darbību, veidojot jaunus savienojumus un daļēji bloķējot smadzeņu daļu, kas atbildīga par ieradumiem.
14.05.2023 12:21 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
greece @ 14.05.2023 10:49

Es dzeru reti, dažas reizes gadā, ieskaitot ļoti stresainus periodus darbā. Nezinu nevienu citu veidu, kā vakarā tik vienkārši aizmirst par darba stresiem. Un nav runa par pudeli vīna, bet to pašu plus mīnus glāzi. Ļoti labprāt uzzinātu, kādi tad ir tie citi simti veidu, kādos var tik vienkārši atslābināties?
meditācija, karsta vanna, man personīgi - riktīgi nodot sporta zālē, iet pastaigā tempā, vai jebkas cits fizisks, kur jāizdod kārtīgi spēki, diendusa, ja ir iespēja, masāža. Reizēm rikrīgi visu māju iztīrīt ļoti sakārto domas. Vēl var saukt un saukt. Visi šie gan iekļauj sevī to, ka jāiet kaut kas jādara, to neviens negrib, vieglāk ir sēdēt ar glāzi. Sorry, bet tā ir.
14.05.2023 12:07 |
 
Reitings 752
Reģ: 03.01.2023
Spanic @ 14.05.2023 00:46
Es Tevi pilnībā saprotu, jo pati nedzeru vispār. Pārstāju alkoholu lietot pirms pāris gadiem, un atceros, kā visi vienmēr jautāja, kāpēc es nedzeru? Un man bija milzīgs izbrīns, kāpēc man to vispār jautā! Cik ļoti tā dzeršanas kultūra ir iesakņojusies sabiedrībā, ka, ja cilvēks nedzer, tad viņam uzreiz ir jāpaskaidro kāpēc!?
Neredzu pilnīgi nekādu jēgu dzeršanai, pat tai vienai vīna glāzei pēc darba vakarā, jo tas jau ir izveidojies sistemātisks pieradums. Tie, kas saka, ka alkohols palīdz atslābināties, mīļie cilvēki, ir simtiem citu veidu kā atslābināties.

Es dzeru reti, dažas reizes gadā, ieskaitot ļoti stresainus periodus darbā. Nezinu nevienu citu veidu, kā vakarā tik vienkārši aizmirst par darba stresiem. Un nav runa par pudeli vīna, bet to pašu plus mīnus glāzi. Ļoti labprāt uzzinātu, kādi tad ir tie citi simti veidu, kādos var tik vienkārši atslābināties?
14.05.2023 10:49 |
 
Reitings 245
Reģ: 17.05.2022
Elizabeteputnos @ 13.05.2023 20:32
manuprāt "iedzert katru vakaru pie vakariņām" nebūtu jābūt normai. Alkoholam vispār nav jābūt normai un liekas, ka tas ir kaut kāds iegājies marazms - ja svētki, jādzer, jauna mašīna , jādzer, tante no Rojas ciemos - jādzer. Neesmu ne reliğiska, ne reliğiski audzināta, bet manā ğimenē nav pudele uz galda katros svētkos. Mamma retu reizi iedzers vīna glāzi reizi gadā, tēvs nedzer vispār un nekad nav bijis pārāk ieinteresëts. Protams, jaunībā visi ir ballējušies, bet pieaugušā vecumā tā vienkārši nav norma. Un nezinu, kas dzeršanā ir tas knifs.. alkoholisms, saprotams, ir slimība un tā ir jāārstē. Bet, lai līdz alkoholismam nonāktu - alkohols sabiedrības acīs ir ikdienišķa norma.
Kad ballītē atsakos no alkohola uzreiz , esi stāvoklī? Pie stūres? Kas tad tev kaiš? Un visiem jāpaskaidro, kāpēc nedzer. Būtu jābūt otrādāk - kāpēc dzer? Bet to nekad neviens nejautā.
Precīzi. Un viedokļi, emocijas par šo tēmu var būt ļoti dažādas, bet realitāte (pētījumos pierādīta) ir skaidra - nekāds alko daudzums nenāk par labu. Tieši NEKĀDS. Ne glāze vīna, ne graķītis konjaka. Organismam ir slikta pat pile jebkāda alkohola. Viss.
14.05.2023 09:18 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Elizabeteputnos @ 13.05.2023 20:32
manuprāt "iedzert katru vakaru pie vakariņām" nebūtu jābūt normai. Alkoholam vispār nav jābūt normai un liekas, ka tas ir kaut kāds iegājies marazms - ja svētki, jādzer, jauna mašīna , jādzer, tante no Rojas ciemos - jādzer. Neesmu ne reliğiska, ne reliğiski audzināta, bet manā ğimenē nav pudele uz galda katros svētkos. Mamma retu reizi iedzers vīna glāzi reizi gadā, tēvs nedzer vispār un nekad nav bijis pārāk ieinteresëts. Protams, jaunībā visi ir ballējušies, bet pieaugušā vecumā tā vienkārši nav norma. Un nezinu, kas dzeršanā ir tas knifs.. alkoholisms, saprotams, ir slimība un tā ir jāārstē. Bet, lai līdz alkoholismam nonāktu - alkohols sabiedrības acīs ir ikdienišķa norma.
Kad ballītē atsakos no alkohola uzreiz , esi stāvoklī? Pie stūres? Kas tad tev kaiš? Un visiem jāpaskaidro, kāpēc nedzer. Būtu jābūt otrādāk - kāpēc dzer? Bet to nekad neviens nejautā.
Es Tevi pilnībā saprotu, jo pati nedzeru vispār. Pārstāju alkoholu lietot pirms pāris gadiem, un atceros, kā visi vienmēr jautāja, kāpēc es nedzeru? Un man bija milzīgs izbrīns, kāpēc man to vispār jautā! Cik ļoti tā dzeršanas kultūra ir iesakņojusies sabiedrībā, ka, ja cilvēks nedzer, tad viņam uzreiz ir jāpaskaidro kāpēc!?
Neredzu pilnīgi nekādu jēgu dzeršanai, pat tai vienai vīna glāzei pēc darba vakarā, jo tas jau ir izveidojies sistemātisks pieradums. Tie, kas saka, ka alkohols palīdz atslābināties, mīļie cilvēki, ir simtiem citu veidu kā atslābināties.
14.05.2023 00:46 |
 
Reitings 8801
Reģ: 06.07.2022
Elizabeteputnos, Tev ir veselīga un normāla izpratne. Alkohola normalizēšanā es vainotu jobano krieva zābaku - agrāk gan latvieši, gan vācbalti, ja lietoja, tad no špicglāzītēm. Paskatoties vecmāmiņu plauktos, redzēsiet pavisam cita izmēra vīna glāzes nekā tās ir tagad - milzu pokāli, tipa smalki :) Kad ienāca krievs, dzeršana tika normalizēta un šņabis pielīdzināts pārtikas precei. Dzērāji jau vienmēr bijuši un būs, bet mūsdienās alkohols ir nolikts līdzās citām pirmās nepieciešamības precēm. To arī ļoti sargā lobijs, jo tagad, kad cenas cēlušās visam, šmiga sadārdzinājusies pavisam maz.
Subjektīvi man liekas, ka pagāniem reibšanai un visam no tā izrietošajam paredzēti vasaras saulgrieži. Vot cilvēks, kas sadzeras tikai Jāņos un Vecgada vakarā, noteikti nav alkoholiķis :)
13.05.2023 20:44 |
 
10 gadi
Reitings 1533
Reģ: 29.01.2009
Kad ballītē atsakos no alkohola uzreiz , esi stāvoklī?

Šis ir teikums, ka ļoti besī, kad man šo uzdod. Gribu dzeru, negribu nedzeru. Nav man nevienam jāatskaitās. Es neatteikšos no vīna glāzes (vienas!) kādos svētkos, kādreiz kādā ballītē ciemos, bet savos svētkos alkohols nav uz mana svinību galda.
13.05.2023 20:38 |
 
Reitings 1210
Reģ: 03.04.2022
GhostGG @ 13.05.2023 17:59

Tad jau sanāk, ka cilvēki, kuri katru vakaru vīna glāzi izdzer pie vakariņām arī ir alkoholiķi. Nu nezinu gan, es laikam alkoholismu savādāk iztēlojos.
manuprāt "iedzert katru vakaru pie vakariņām" nebūtu jābūt normai. Alkoholam vispār nav jābūt normai un liekas, ka tas ir kaut kāds iegājies marazms - ja svētki, jādzer, jauna mašīna , jādzer, tante no Rojas ciemos - jādzer. Neesmu ne reliğiska, ne reliğiski audzināta, bet manā ğimenē nav pudele uz galda katros svētkos. Mamma retu reizi iedzers vīna glāzi reizi gadā, tēvs nedzer vispār un nekad nav bijis pārāk ieinteresëts. Protams, jaunībā visi ir ballējušies, bet pieaugušā vecumā tā vienkārši nav norma. Un nezinu, kas dzeršanā ir tas knifs.. alkoholisms, saprotams, ir slimība un tā ir jāārstē. Bet, lai līdz alkoholismam nonāktu - alkohols sabiedrības acīs ir ikdienišķa norma.
Kad ballītē atsakos no alkohola uzreiz , esi stāvoklī? Pie stūres? Kas tad tev kaiš? Un visiem jāpaskaidro, kāpēc nedzer. Būtu jābūt otrādāk - kāpēc dzer? Bet to nekad neviens nejautā.
13.05.2023 20:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits