Privātmāja un viesi

 
Reitings 4312
Reģ: 14.04.2023
Tām, kurām ir privātmāja ,varbūt sapratīs . Man ir privātmāja Rīgā. Pārsvarā ir tā,ka vīra draugi nāk ciemos. Tad, protams tiek cepts kaut kas uz ugunskura un dārza tusiņš . Beigās sanāk tā,ka es to vien daru kā skraidu ar šķīvīšiem ,apkalpoju viesus … Visi tusiņi notiek pie mums. A kad mani kāds kaut kur uzaicinās ,kad es varēšu sēdēt ar aliņu ,kad man pienes ēdienu ? Es jau vīram pateicu- šovasar viss! Es kaut kā attapos,ka esmu kalpone un visi izmanto to,ka mums ir privātmāja. Protams,es pati arī reizēm gribu uzaicināt savus draugus ciemos ,bet kopumā ir izvērties tā,ka mums te ir kūrorts pa brīvu
11.05.2023 00:03 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Linduxis @ 11.05.2023 09:08
Es domāju, ka būtībā viedokļu atšķirība rodas personības iezīmju dēļ. Tie, kuri ir vairāk ekstraverti un gūst enerģiju no būšanas cilvēkos, protams, neuzskata biežus viesus par apgrūtinājumu, jo sabiedriskums ir viņu būtības daļa. Un otrādi - introverti, kam enerģija rodas atpūtā no cilvēkiem, sabiedrību drīzāk uztver kā apgrūtinājumu. Nevajag un nav vērts sevi lauzt, ilgtermiņā kļūst tikai sarežģītāk.

Šeit problēma ir nevis introvertumā, bet kaut kādos ieaudzinātos standartos par būšanu "labai namamātei", vēlmei izpatikt, tieksmei visu kontrolēt utml. Jo būtībā autorei nekādi apstākļi netraucē apsēsties pie galda, relaksēties un palūgt kādam, lai atnes viņai aliņu.
Es kā introverts vienkārši aizbraucu prom no mājas, ja nevēlos komunicēt ar vīra draugiem 😄
11.05.2023 09:33 |
 
Reitings 3829
Reģ: 27.06.2014
Sebii @ 11.05.2023 06:39
Diemžēl bieži ir tā, ka viesi pat nesaprot kāds apgrūtinājums viņi ir ?
Manai ģimenei ir draugi, kuri sagaida, ka vismaz 1x gadā būs tusiņš un tas būs pie mums. Visi laimīgi atripo, varbūt palīdz šo to sagriezt, bet lielā galda klāšana ir uz mums, gaļas grilēšana uz mums, izklaidēšana uz mums un attiecīgi sakopšana arī uz mums. Labi, vienīgais viņi ar groziņiem nāk.
Vienā brīdī tas totāli pieriebjas. Tev nav nekādas svētku vai tusiņa sajūtas, kad tu esi visu nedēļu gatavojies, tajā dienā no agra rīta gatavojis ēst un vēl nez ko.
Pirmkārt, pievienojos par katrona traukiem. Pagājušajā gadā izmēģinājām šo un bija tik viegli, ka nebija tā šķīvju kaudze jāmazgā.
Otrkārt, ja neņem vērā, tiešām brauc prom no mājas (šopingā, atpūtā vai tamlīdzīgi), lai tiek paši galā ar visiem šķīvjiem utt.
Nu un, protams, ja negribi braukt prom, ir ne labākais variants, bet ik pa laikam vari pateikt, ka iegriezi pirkstā kamēr kungiem ēdamo griezi. Mums uz svētkiem vienmēr kāds iegriež pirkstā un tad traukus nemazgā, jo kož trauku mazgājamais šķīdums, vai pat nevar darīt citus darbus ?

Par to pirkstu tik labs lifehacks👍
Es šo pamēģināšu mājās ar savējiem, lai nav trauki jāmazgā 2 dienas.
11.05.2023 09:36 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 11.05.2023 09:33

Šeit problēma ir nevis introvertumā, bet kaut kādos ieaudzinātos standartos par būšanu "labai namamātei", vēlmei izpatikt, tieksmei visu kontrolēt utml. Jo būtībā autorei nekādi apstākļi netraucē apsēsties pie galda, relaksēties un palūgt kādam, lai atnes viņai aliņu.
Es kā introverts vienkārši aizbraucu prom no mājas, ja nevēlos komunicēt ar vīra draugiem ?

Jess 🙌
11.05.2023 09:51 |
 
Reitings 14333
Reģ: 29.08.2022
Arahne @ 11.05.2023 09:36

Par to pirkstu tik labs lifehacks?
Es šo pamēģināšu mājās ar savējiem, lai nav trauki jāmazgā 2 dienas.

Pati vienreiz tā iešņāpu, ka nedēļu nevarēju mazgāt traukus 😅 Un mums uz viesībām klasika, ka kāds iegriež pirkstā. Vienu brīdi jokojām, ka gan jau speciāli tā kāds izdara 😁
Bet, ja visi nobesī, laba iespēja kā piespiest citus mazgāt traukus.
11.05.2023 09:54 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Nu, vai arī, lai viņš vienu vakaru visu dara - taisa galdu, skrien, aptekā, pienes, pēc tam visu vāc un tīra aiz viesiem, varbūt tad sapratīs, kā tu jūties

Vīrieši parasti sev dzīvi lieki nesarežģī. Visiem ir rokas, visi sevi pabaros, apsegs, izklaidēs un savu aliņu spēs sameklēt, šķīvi novākt un bez pukstošas sievas atpūtīsies vēl labāk, nekā ar 😄
11.05.2023 10:06 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 11.05.2023 10:06

Vīrieši parasti sev dzīvi lieki nesarežģī. Visiem ir rokas, visi sevi pabaros, apsegs, izklaidēs un savu aliņu spēs sameklēt, šķīvi novākt un bez pukstošas sievas atpūtīsies vēl labāk, nekā ar ?

jup, mans vīrs diezgan labi tiek galā gan ar mani komandā, gan bez. :D Pašai jānovelk robežas, jāmāk atpūsties un neiespringt par sīkumiem.
11.05.2023 10:11 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Viens no iemesliem, kāpēc es negribētu māju. Zinu, ka ir sievietes, kam viss šis patīk - viesu uzņemšana utt.

Es atklāšu noslēpumu - var dzīvot savā mājā un.... nevienu neaicināt 🤯 nekas nenotiks, nopietni. Neviens tāpēc māju neatņem.
11.05.2023 10:33 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 11.05.2023 10:33

Es atklāšu noslēpumu - var dzīvot savā mājā un.... nevienu neaicināt ? nekas nenotiks, nopietni. Neviens tāpēc māju neatņem.

atņem atņem, un ja ar tiem retajiem viesiem neuķinies, tad atņem arī mašīnu :D
11.05.2023 10:41 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Daudziem ir savējiem privātmājas. Balles rīko labi ja dažas reizes gadā krietni iepriekš sarunājot. Tikai lētas dzertuves nāk draugi visu vasaru tusēt. Būsim godīgi, bezmaksas tusiņu vieta. Un zolidā mājā tā nebūtu.
11.05.2023 10:58 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Tava māja - Tavi noteikumi.
Papīra/kartona trauki ir ļoti laba opcija.
Mūsu ciemiņi vienmēr paši kaut ko atved un arī piedāvā palīdzēt. (uzklāt, novākt, sagriezt kko)
Kā arī Tu pati vari dot rīkojumus, tas ir tikai normāli.
Problēma ir tajā, ka laikam nemākat organizēt īsti.
11.05.2023 16:02 |
 
Reitings 4312
Reģ: 14.04.2023
Paldies par interesantām atbildēm! Izrādās ,neesmu vienīgā. Protams, nav jau tik traki, ka tie draugi uzmācas un nāk bez uzaicinājuma. Es vnk esmu izdomājusi, ka šovasar jauzliek kāds limits. Ierosināju arī draugiem, ka mēs tak varam aiziet visi kopā uz kādu restorānu vai kafūzi. Arī ar vīru runāju, un sarunājām, kādu reizi pie viņa nāks čomi, lai paši visu grillē, gatavo un sakārto pēctam, man būs iemesls aizbraukt pie draudzenes palikt pa nakti. :)
Par papīra šķīvjiem - laba ideja! Lai gan ir trauku mašīna, bet tāpat tie trauku kalni... Piemēram, nesen pēc Lieldienām mana māsa sūdzējās, ka visas brīvdienas noskrējusies kā viesmīle, jo bija radi ciemos, pietam palika pa nakti un neko nepalīdzēja! Bija sabraukuši ciemos uz lauku māju. Nez, manuprāt, ja ciemiņš paliek pa nakti, tad vismaz pats sev var pagatavot rīta kafiju un krūzīti nomazgāt. Bet tas viss bija jādara manai māsai! Tad gan ir korekti jāpasaka vai jāsadala kādi darbi.
11.05.2023 16:40 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 11.05.2023 05:51
Mums ir māja, grils un terase, un vēl pirts, bet nekas tāds nenotiek ?‍♀️ neviens brīvdienās neaicināts māju nešturmē un neliek man pienest alu un pledus ?
Tev pašai kaut kādi namamātes kompleksi un visu to neapmierinošo situāciju tu radi pati. Ja tiešām tevi tie vīra draugi neinteresē, dari savas lietas, noteikti jums tur vietas pietiek un viņi tev uz galvas nesēž. Aizliegt vīram kādu aicināt arī nav kaut kā pareizi.

Ja tas ir autore privatipašums uz viņas varda nevis vīra tad viņai ir visas tiesības, aizsliegt tiem nekauņām nākt! 👍 Tas viss ir atkarīgs no cilvēka rakstura un stingrības pateikt "nē". Autorei ir pārak vājš raksturs laikam, ka vīra drauģeļiem atļauj kāpt uz galvas. Jaunas meitenes tādas ir kurām var uzspiest citu vēlmes.
11.05.2023 20:08 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Aizkraukles Pārdevēja @ 11.05.2023 16:40
Paldies par interesantām atbildēm! Izrādās ,neesmu vienīgā. Protams, nav jau tik traki, ka tie draugi uzmācas un nāk bez uzaicinājuma. Es vnk esmu izdomājusi, ka šovasar jauzliek kāds limits. Ierosināju arī draugiem, ka mēs tak varam aiziet visi kopā uz kādu restorānu vai kafūzi. Arī ar vīru runāju, un sarunājām, kādu reizi pie viņa nāks čomi, lai paši visu grillē, gatavo un sakārto pēctam, man būs iemesls aizbraukt pie draudzenes palikt pa nakti. :)
Par papīra šķīvjiem - laba ideja! Lai gan ir trauku mašīna, bet tāpat tie trauku kalni... Piemēram, nesen pēc Lieldienām mana māsa sūdzējās, ka visas brīvdienas noskrējusies kā viesmīle, jo bija radi ciemos, pietam palika pa nakti un neko nepalīdzēja! Bija sabraukuši ciemos uz lauku māju. Nez, manuprāt, ja ciemiņš paliek pa nakti, tad vismaz pats sev var pagatavot rīta kafiju un krūzīti nomazgāt. Bet tas viss bija jādara manai māsai! Tad gan ir korekti jāpasaka vai jāsadala kādi darbi.

Nu klau, bet var taču tiem ciemiņiem, kas prasa kafiju pateikt - tur ir krūzītes, tur ir karote, čajņiks šeit, lūdzu. Un tas ir normāli, nevis nepieklājīgi. Es nevaru iedomāties, ka kādiem 7 viesiem no rīta katram taisītu kafiju pēc viņu patikas.
Brokatsis, protams, uzlikšu uz galda, bet tak paši lieli cilvēki
11.05.2023 20:43 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Beverly Hilza @ 11.05.2023 20:08

Ja tas ir autore privatipašums uz viņas varda nevis vīra tad viņai ir visas tiesības, aizsliegt tiem nekauņām nākt! ? Tas viss ir atkarīgs no cilvēka rakstura un stingrības pateikt "nē". Autorei ir pārak vājš raksturs laikam, ka vīra drauģeļiem atļauj kāpt uz galvas. Jaunas meitenes tādas ir kurām var uzspiest citu vēlmes.

Šitā var arī bez vīra palikt.
11.05.2023 21:34 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Motherofdragons @ 11.05.2023 21:34

Šitā var arī bez vīra palikt.

Un? 😄 Dabūs nakamo!
11.05.2023 21:43 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Andie @ 11.05.2023 08:37
Okei, man noteikti posmā zināmā nebija tik traki, bet
vienu brīdi draugs visus Līgo ļembastus sāka rīkot pie manis mājās, nevis savās mājās. Viss sākās lkm gadā kad viņš gribēja tā kā mani iepazīstināt ar viņa ģimenes locekļiem, bet dīvainā kārtā pie manis, bet nu okei, es toreiz to pieņēmu, jo viņi tā kā no visiem stūriem sabrauca, cita vieta vrb kko apkārtnē apskatīt un tā, nešķita nekas pārāk off. Bet pēc tam nākamos Līgo viņš izdomāja, ka visa viņa ģimene ar saviem knēveļu bariem vnk brauca pie manis ( bija garie svētki ar 4 brīvdienām), man vnk bija wtf, jo viņa māja noteikti ir viņiem par kādiem 100 km tuvāk nekā manējā, kad es uzzināju, ka atkal, no manas puses bija sprādziens un iesaiste tā ne īpaši, bet dienā kad visiem jāsabrauc paziņoju, ka man ir citi plāni un es ar draugiem braucu, atstāju viņu tusēt ar visu viņa ģimeni savā mājā, pateicu, ka viņš zina kur visu atrast, apsveicu viņu ar nama tēva pozīciju, lai būrvīgi svētki un aizbraucu ar draugiem Līgo roadtripā, pēc tās reizes man ir miers pilnīgs, savu mācību viņš guva, šādus ļembastus, kur ir tikai viņa ģimene, viņš rīko pie sevis.

Es nesaprotu, ka var uzkraut savus radu gabalus ar berniem otram cilvēkam bez savstarpejas vienošanās. Egoisms totāls un nepieklājība ausgtakaja limeni. Es par tādu attieksmi sarikotu skandālu. Ja cilvēks neprot vienoties. 👎😐
11.05.2023 23:53 |
 
Reitings 668
Reģ: 10.03.2022
Ielūdz mani 🤣Es dievinu trauku mazgāšanu, ja tas būtu labi apmaksāts darbs, es mazgātu traukus, nevis strādātu ofisā 🤣
Bet, ja par tēmu - kurš Tev liek skriet? Katram pašam ir rokas un kājas. Kur pledi, rezerves alus, rezerves paika un trauki, par to var informēt tusiña sākumā, ja kādam problēmas atrast, lai vīra kungs paceł dibenu. Sēdi ar savu alu un šašlika iesmu, nevis danco ap visu dibeniem.
12.05.2023 05:26 |
 
Reitings 10736
Reģ: 22.12.2022
Jā, pilnīgi saprotu. Mums arī brauc brīvdienās draugi. Man patīk, neko neskraidu-paši jau zin kur kas stāv 😀 relaksējos pledā un man vēl gaļu un picu sacep. Viņiem patīk viskautko pašiem cept. Protams, es galdu uzklāju un novācu. Bet esmu jau iemanījusies tā, lai to maksimāli atvieglotu. Pīrāgus vairs necepu katram vīkendam. Pa jāņiem gan biju noskrējusies, kad radi sabrauca. Lai gan man palīdzēja, biju vienīgā kurai nebija pohas nākošajā dienā.
Mani vairāk besī tie, kas atbrauc 22 vakarā bez brīdinājuma pilnīgā lopā. Ne parunāt, neko. Vai astoņos vakarā atsūta īsziņu: "Mēs braucam garām, iebrauksim." Vispār vajag pajautāt-varbūt mēs esam pēc akvaparka un tagad iesim visi gulēt. 😀
12.05.2023 10:03 |
 
Reitings 4312
Reģ: 14.04.2023
Psc kā var atbraukt desmitos vakarā nebrīdinot? Es vnk pateiktu, ka eju gulēt un attā.
Arī uz īsziņām ''mēs iebrauksim'' var netbildēt un vispār nelaist iekšā mājā.
13.05.2023 20:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aizkraukles Pārdevēja @ 13.05.2023 20:14
Psc kā var atbraukt desmitos vakarā nebrīdinot? Es vnk pateiktu, ka eju gulēt un attā.
Arī uz īsziņām ''mēs iebrauksim'' var netbildēt un vispār nelaist iekšā mājā.

Es uz tadu izsiņu atbildētu, ka nebūšu mājās un viss, lai iet...
14.05.2023 14:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits