Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Privātmāja un viesi

 
Reitings 4018
Reģ: 14.04.2023
Tām, kurām ir privātmāja ,varbūt sapratīs . Man ir privātmāja Rīgā. Pārsvarā ir tā,ka vīra draugi nāk ciemos. Tad, protams tiek cepts kaut kas uz ugunskura un dārza tusiņš . Beigās sanāk tā,ka es to vien daru kā skraidu ar šķīvīšiem ,apkalpoju viesus … Visi tusiņi notiek pie mums. A kad mani kāds kaut kur uzaicinās ,kad es varēšu sēdēt ar aliņu ,kad man pienes ēdienu ? Es jau vīram pateicu- šovasar viss! Es kaut kā attapos,ka esmu kalpone un visi izmanto to,ka mums ir privātmāja. Protams,es pati arī reizēm gribu uzaicināt savus draugus ciemos ,bet kopumā ir izvērties tā,ka mums te ir kūrorts pa brīvu
11.05.2023 00:03 |
 
Reitings 4911
Reģ: 11.08.2022
Aizbrauc uz to laiku ārpus Rīgas. Ja tikai atkārtosi, ka neskraidīsi ap viesiem, bet turpimāsi to darīt, nekas nemainīsies
11.05.2023 00:13 |
 
Reitings 4018
Reģ: 14.04.2023
Mušpapīrs @ 11.05.2023 00:13
Aizbrauc uz to laiku ārpus Rīgas. Ja tikai atkārtosi, ka neskraidīsi ap viesiem, bet turpimāsi to darīt, nekas nemainīsies
Nu es jau viss , vairāk tā nedarīšu ! :) bet varbūt jums kādai ir līdzīga pieredze
11.05.2023 00:14 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Arī man ir paziņas, kuri savā privātmājā regulāri rīko tusiņus. Tie draugi noteikti nemaz neaizdomājas, ka tas ir apgrūtinājums, jo ne jau viņi paši katru sestdienu klauvē pie vārtiņiem. Gan jau paši aicināt.
Kā risinājums - noteikt tusiņu regularitāti, nu teiksim 1x mēnesī. Kopā vasarā tie būtu max 3 tusiņi. Otrs nosacījums, ka katrs nāk ar savu groziņu un izmantoti tiek kartona 1x lietojamie trauki.
11.05.2023 00:25 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Mans vīrs parasti grilē, es uzklāju galdu, nekāda baigā skriešana nav. Katram savs šķīvis, galda piederumi, glāze utt.
Bet mums PD nav ieskrietuve, un bieži vīkendos neesam mājās. Viss tiek saskaņots laicīgi.
11.05.2023 00:26 |
 
Reitings 416
Reģ: 29.01.2023
Varbūt pārāk iespringsti , lai viesi brīvāk paši dara un iesaistās procesā.
Neskrien , arī pasēdi un atslābsti. Ja kādam kaut ko vajadzēs un nebūs kas pienes , tad jau paši aizies pakaļ kaut kam.
11.05.2023 00:28 |
 
Reitings 706
Reģ: 04.05.2015
Pie manis arī mēdz būt tusiņi un ciemiņi, bet vairāk pie manis, nekā pie mana drauga. Galīgi nekādu problēmu nav, ciemiņi arī māk palīdzet grillu iekurināt, gaļu apgriezt otrādi, un palīdzet traukus iznest no mājas, vai daži paši aiziet pakaļ.
Ieteiktu tiešām neispringt, kā arī taisīt tad retāk tos tusiņus un aprunāties ar vīru pa šo temu.
11.05.2023 00:50 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
O jā, man ir šāda pieredze.
Namamātei būt ir grūti un tizli.
Es kādreiz kad dzīvoju ar savu bijušo draugu lauku pusē savā mājā bija tieši šis pats. Viņa draugi sanāca pie mums visu laiku, taisīja tusiņus, cepa gaļu, klausījās mūziku, utt. Un es skraidīju takā muļķe ar traukiem, ēdienu, kečupu un plediņiem to draugu meičām. Plus daļa no tiem draugiem bieži palika pa nakti vai pat visu nedēļas nogali, es vienmēr biju skaidrais šoferis, jo nelietoju alkoholu un daudzi no viņiem nemācēja to alkoholu lietot ar mēru un vienmēr bija problēmas.
Mūžīgi es biju tā, kas palika vākt galdu nost, atkritumu konteiners vienmēr bija pilns un man no tā visa nekāda pozitīvā pienesuma. Ik pa laikam kāda meiča palīdzēja, bet nu es pa lielam biju tā kas tur skraidīja.
Manā gadījumā es pie pozitīva slēdziena nonācu tikai tad, kad izšķīrāmies. Jo izmēģinājos visu - gan parunāt, gan neko nedarīt, gan mēģināt samazināt tusiņu biežumu, gan mēģināt novirzīt šīs pasēdēšanas citur - nekas nepalīdzēja. Tas aizveda tikai uz strīdu. Jo argumenti bija sekojoši - mums ir iespēja un māja, mums ir draugi, ko mēs citu darīsim, mēs jautri pavadam laiku, tu esi saimniece, kas cits to darīs, neviens neies pa tavu virtuvi darboties, nekas jau tāds nenotiek, ir forši pasēdēt, ir vasara, tam un šitam ir svētki, tu jau vari tik ļoti neskraidīt izdzer to savu sidriņu un tad ej, utt utt utt.
Manā gadījumā tiešām bija tā, ka neviens to nenovērtēja un bija vienalga. Bet ja tev tik traki nav, sāc ar sarunu ar vīru. Ja pret viņu saruna iet kā pret sienu, zini, ka baigi nekas arī nemainīsies. Jo taisnība jau ir, ja pie tevis tā pasēdēšana notiek, tu esi namamāte un pašai vien viss ir jāsagatavo un neviens jau neies tev tavā mājā pienest tev visu klāt. Pieklājīgi viesi, vienīgais, palīdz visu novākt un sakārtot.
11.05.2023 02:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Tas ir absurds, ļaut sevi izmantot un izkalpināt tikai tāpec, ka ir privatmāja un vīra draugi grib ciemos. Nu šitā jaunībā bieži notiek. Man izklausās ka iniciators ir tavs vīrs šiem tusiņiem, nevis tu pati. Iesaku ierobežot jeb atteikties no tiem tusiņiem. Izklausās ka vīrs un draugi labi uzdzīvo. Atraduši bezmaksas atpūtas namu.
Es tiem nekaunīgajiem
vīra draugiem tā arī acīs pateiktu, ka tusiņi par brīvu ir beigušies, meklējiet citu apkalpojošo personālu!
Jeb Sāc iekasēt naudu par atpūtu. Ieejas maksa sākot no 15 eiro..😄
11.05.2023 02:28 |
 
Patīk
Reitings 1749
Reģ: 24.05.2019
Mums ir māja, grils un terase, un vēl pirts, bet nekas tāds nenotiek 🤷‍♀️ neviens brīvdienās neaicināts māju nešturmē un neliek man pienest alu un pledus 😄
Tev pašai kaut kādi namamātes kompleksi un visu to neapmierinošo situāciju tu radi pati. Ja tiešām tevi tie vīra draugi neinteresē, dari savas lietas, noteikti jums tur vietas pietiek un viņi tev uz galvas nesēž. Aizliegt vīram kādu aicināt arī nav kaut kā pareizi.
11.05.2023 05:51 |
 
Reitings 14327
Reģ: 29.08.2022
Diemžēl bieži ir tā, ka viesi pat nesaprot kāds apgrūtinājums viņi ir 😁
Manai ģimenei ir draugi, kuri sagaida, ka vismaz 1x gadā būs tusiņš un tas būs pie mums. Visi laimīgi atripo, varbūt palīdz šo to sagriezt, bet lielā galda klāšana ir uz mums, gaļas grilēšana uz mums, izklaidēšana uz mums un attiecīgi sakopšana arī uz mums. Labi, vienīgais viņi ar groziņiem nāk.
Vienā brīdī tas totāli pieriebjas. Tev nav nekādas svētku vai tusiņa sajūtas, kad tu esi visu nedēļu gatavojies, tajā dienā no agra rīta gatavojis ēst un vēl nez ko.
Pirmkārt, pievienojos par katrona traukiem. Pagājušajā gadā izmēģinājām šo un bija tik viegli, ka nebija tā šķīvju kaudze jāmazgā.
Otrkārt, ja neņem vērā, tiešām brauc prom no mājas (šopingā, atpūtā vai tamlīdzīgi), lai tiek paši galā ar visiem šķīvjiem utt.
Nu un, protams, ja negribi braukt prom, ir ne labākais variants, bet ik pa laikam vari pateikt, ka iegriezi pirkstā kamēr kungiem ēdamo griezi. Mums uz svētkiem vienmēr kāds iegriež pirkstā un tad traukus nemazgā, jo kož trauku mazgājamais šķīdums, vai pat nevar darīt citus darbus 😁
11.05.2023 06:39 |
 
Patīk
Reitings 1749
Reģ: 24.05.2019
Jums visiem privātmājās nav trauku mazgājamās mašīnas? Un kas ir jādara nedēļu pirms tusiņa, jāsastāda izklaides programma? Jāiedzied dziesmas, deju priekšnesumi, faķīri, salūts?
11.05.2023 07:51 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Es zinu šitādus “skraidātājus” tusiņos. 😅 Parasti viesi to vien grib, lai tas cilvēks beidzot apsēžās un paši var to gurķi sagriezt, pēc kečupa aiziet, pēc tam kopā salikt visu trauku mašīnā arī var.
Pamēģini apsēstiet un iečilot, un redzēsi, ka viss būs ok. 😄
Mums ir dzīvoklis, agrāk arī bieži aicinājām ciemiņus, bet nejutos tā, ka man jābūt oficiantei. Es vispār nesaprotu kā var aicināt ciemos viesus, bet par to besīties. Nu tad neaicini. Vai ja tie ir vīra draugi - parunā ar vīru!
11.05.2023 08:02 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Motherofdragons @ 11.05.2023 07:51
Jums visiem privātmājās nav trauku mazgājamās mašīnas? Un kas ir jādara nedēļu pirms tusiņa, jāsastāda izklaides programma? Jāiedzied dziesmas, deju priekšnesumi, faķīri, salūts?

vai ne
11.05.2023 08:03 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Diez vai vienreizējie trauki atrisinās šo problēmu, jo tad jau vīra draugiem jāsaka,lai pērk 😀 Un tāpat beigās pietrūks kāda dakša,glāze utt. Varbūt Tev nepatīk, ka draugi iet uz tavu virtuvi un tur šeptējas,tāpēc pati to visu dari?
11.05.2023 08:25 |
 
10 gadi
Reitings 3532
Reģ: 13.03.2013
Okei, man noteikti posmā zināmā nebija tik traki, bet
vienu brīdi draugs visus Līgo ļembastus sāka rīkot pie manis mājās, nevis savās mājās. Viss sākās lkm gadā kad viņš gribēja tā kā mani iepazīstināt ar viņa ģimenes locekļiem, bet dīvainā kārtā pie manis, bet nu okei, es toreiz to pieņēmu, jo viņi tā kā no visiem stūriem sabrauca, cita vieta vrb kko apkārtnē apskatīt un tā, nešķita nekas pārāk off. Bet pēc tam nākamos Līgo viņš izdomāja, ka visa viņa ģimene ar saviem knēveļu bariem vnk brauca pie manis ( bija garie svētki ar 4 brīvdienām), man vnk bija wtf, jo viņa māja noteikti ir viņiem par kādiem 100 km tuvāk nekā manējā, kad es uzzināju, ka atkal, no manas puses bija sprādziens un iesaiste tā ne īpaši, bet dienā kad visiem jāsabrauc paziņoju, ka man ir citi plāni un es ar draugiem braucu, atstāju viņu tusēt ar visu viņa ģimeni savā mājā, pateicu, ka viņš zina kur visu atrast, apsveicu viņu ar nama tēva pozīciju, lai būrvīgi svētki un aizbraucu ar draugiem Līgo roadtripā, pēc tās reizes man ir miers pilnīgs, savu mācību viņš guva, šādus ļembastus, kur ir tikai viņa ģimene, viņš rīko pie sevis.
11.05.2023 08:37 |
 
Reitings 259
Reģ: 21.06.2022
Nāk ciemos neaicināti vai jūs uzaiciniet? Ja pirmais variants, tad es tavā vietā vispār neuztrauktos un darītu savas lietas. Kaut vai tagad, kad sākas siltais laiks, gulētu un sauļotos. Ja tās ir plānotas svinības un jūs paši aiciniet, nu tad jāsadala pienākumi vai jāaicina retāk.
11.05.2023 08:38 |
 
Reitings 237
Reģ: 17.05.2022
Es domāju, ka būtībā viedokļu atšķirība rodas personības iezīmju dēļ. Tie, kuri ir vairāk ekstraverti un gūst enerģiju no būšanas cilvēkos, protams, neuzskata biežus viesus par apgrūtinājumu, jo sabiedriskums ir viņu būtības daļa. Un otrādi - introverti, kam enerģija rodas atpūtā no cilvēkiem, sabiedrību drīzāk uztver kā apgrūtinājumu. Nevajag un nav vērts sevi lauzt, ilgtermiņā kļūst tikai sarežģītāk.
11.05.2023 09:08 |
 
Reitings 561
Reģ: 15.12.2022
Jāpārdomā, ar ko draudzēties. Man ir tikai pozitīva pieredze - tie, kas atbrauc, paši palīdz kaut ko sašmorēt, uzklāt galdu, dažreiz atbrauc ar groziņiem, vakara noslēgumā palīdz visu novākt. Tas ir attieksmes jautājums.
11.05.2023 09:16 |
 
Reitings 2210
Reģ: 19.05.2022
Linduxis @ 11.05.2023 09:08
Es domāju, ka būtībā viedokļu atšķirība rodas personības iezīmju dēļ. Tie, kuri ir vairāk ekstraverti un gūst enerģiju no būšanas cilvēkos, protams, neuzskata biežus viesus par apgrūtinājumu, jo sabiedriskums ir viņu būtības daļa. Un otrādi - introverti, kam enerģija rodas atpūtā no cilvēkiem, sabiedrību drīzāk uztver kā apgrūtinājumu. Nevajag un nav vērts sevi lauzt, ilgtermiņā kļūst tikai sarežģītāk.

esmu totāls intraverts, bet viesi pie mums nāk tikai ar saskaņošanu, īpaši jau vīkendos, kad var būt simtiem citu plānu.
Es tā īsti pie sevis nevaru iedomāties situāciju, ka visi bauda viesības, bet es oficiantes lomā.
tā kā zinu, cikos nāks viesi- uzklāju terasē galdu, salieku uz krēsliem pledus, vai spilvenus, uzklāju galdu, saservēju, vīrs cep gaļu… neredzu te nevienu momentu, kur man būtu lieku reizi jāpaceļ pakaļa.
Tāpat es nevaru iedomāties draudzēties ar cilvēkiem, kuri nesaskaņo ciemošanos. Tā ir elementāra pieklājība, rēķināšanās ar citu un savu laiku.
11.05.2023 09:22 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 25.04.2010
Viens no iemesliem, kāpēc es negribētu māju. Zinu, ka ir sievietes, kam viss šis patīk - viesu uzņemšana utt. Patīk visu vakaru skriet, apkalpot viesus, visu laiku uķināties, lai visiem viss būtu labi, vākt un tīrīt visu pēc tam utt. Es neesmu no tām. Vispirms tu visu dienu taisi, gatavo klāj, tad visu vakaru skrien, apkalpo, pienes, savāc un pēc tam viņi, skaisti atpūtušies aizbrauc un tu vāc visu, tīri, mazgā traukus(ja nav trauku mašīna). Murgs kaut kāds.
Varbūt var vienoties ar vīru, lai neaicina tik bieži vai, ka šogad jūs brauksiet tusēt pie visiem tiem, kas mūžīgi brauc pie jums? Nu, vai arī, lai viņš vienu vakaru visu dara - taisa galdu, skrien, aptekā, pienes, pēc tam visu vāc un tīra aiz viesiem, varbūt tad sapratīs, kā tu jūties.
11.05.2023 09:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits