Dzīve bez bērniem

 
Reitings 184
Reģ: 13.06.2022
Mana māsīca (37 gadi) nevēlas un nekad nav vēlējusies dzemdēt bērnu. Viņai ir labi bez bērniem. Un frāzes "kas Tev vecumdienās pasniegs ūdens glāzi, ko Tu atstāsi pēc sevis" utt. viņai vienaldzīgas. Būsim reāli, bērni ne vienmēr palīdz vecākiem vecumdienās, tāpēc dzemdēt bērnus, lai būtu kas palīdz vecumdienās ir muļķīgi. Es pati vēlos bērnus, bet nekad neesmu viņu nosodījusi par šādu izvēli, lai gan citi radinieki viņu ēd nost. Kādas ir jūsu domas par dzīvi bez bērniem?
26.04.2023 17:06 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Derisa @ 27.04.2023 01:03
Es domāju, ka, ja pasaulē būtu vairāk īstu vīriešu (provider tipa), tad vairāk sievietes gribētu bērnus, jo apzinātos, ka pēc bērnu dzimšanas viņu vienīgais darbs ir audzināt bērnus (darbs ir brīvprātīga lieta), jo vīram viņas finanses ir mazsvarīgas. Bet tā kā mūsdienās liela daļa sieviešu bērnos iegulda gan visu emocionālo darbu (audzināšana, sākumposmā zīdīšana, pamperu maiņa uc), gan finansiālo, kamēr vīrietis tik piemet savus centus pēc labākajām 50-50 tradīcijām, tad sievietes saprot-nafig man to vajag.
Plus, esmu novērojusi ka man apkārtesošās māmiņas pēc bērnu dzimšanas paliek tādas…dumākas, nezinu, tas arī nav diezko daudzsološi.

Visas meičas, kas šeit rakstīja, ka negrib bērnus, teica, ka negrib un viss. Nebija sakarības ar vīrieti.
Kaut kāds atkal slēptais mājiens, ka tu jau gribētu, ja būtu īstie apstākļi. Nu nē, ir kas negrib, jo negrib. 😅
27.04.2023 08:20 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
Gribēt bērnus ir ok.
Negribēt ir tikpat ok.
Tomēr domāju, ka daudzas sev iestāsta, ka nevēlas, jo nav partneris, kuram uzticas.
27.04.2023 09:24 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
Radi var ieskrieties, tā nav un nebūs viņu darīšana. Es arī negribu bērnus, jo man viņi vienkārši nepatīk. 😀
27.04.2023 09:34 |
 
Patīk
Reitings 2087
Reģ: 22.05.2019
.Eksperte. @ 27.04.2023 09:24
Gribēt bērnus ir ok.
Negribēt ir tikpat ok.
Tomēr domāju, ka daudzas sev iestāsta, ka nevēlas, jo nav partneris, kuram uzticas.

Par to tēmu ir arī psihologi runājuši.
Tā ir,ka sieviete tomēr nejūtas droši ar esošo partneri un neuzticas pilnībā,ka varēs paļauties uz vīrieti,ja plānotu ģimeni.
27.04.2023 09:40 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Derisa @ 27.04.2023 01:03
Es domāju, ka, ja pasaulē būtu vairāk īstu vīriešu (provider tipa), tad vairāk sievietes gribētu bērnus, jo apzinātos, ka pēc bērnu dzimšanas viņu vienīgais darbs ir audzināt bērnus (darbs ir brīvprātīga lieta), jo vīram viņas finanses ir mazsvarīgas. Bet tā kā mūsdienās liela daļa sieviešu bērnos iegulda gan visu emocionālo darbu (audzināšana, sākumposmā zīdīšana, pamperu maiņa uc), gan finansiālo, kamēr vīrietis tik piemet savus centus pēc labākajām 50-50 tradīcijām, tad sievietes saprot-nafig man to vajag.
Plus, esmu novērojusi ka man apkārtesošās māmiņas pēc bērnu dzimšanas paliek tādas…dumākas, nezinu, tas arī nav diezko daudzsološi.

Šim savā ziņā piekrītu. Tagad vīrieši galīgi nav provider tipa. Un, manuprāt, viens no iemesliem (tikai viens!! ir citi.) tam ir tāds, ka sievietes vairs to nepieprasa. Tagad sievietēm ir - varu pati, nopelnīšu pati, utt. Kas nav slikti (nebrūciet man virsū), bet ir pazudusi tā vīrieša jēga.
Vīrieši vairāk novērtē sievietes kurās ir ieguldījuši līdzekļus. Jo vairāk peso viņš ir iztērējis, jo lielāka vērtība viņam ir šajā sievietē. Vīrieša zemapziņas un psiholoģijas fakts.
Sievietei noteikti ir jābūt līdzekļiem pašai priekš sevis, noteikti ir jādomā pašai par savu dzīvi un par savu karjeru, neatkarīgi no vīrieša. Bet tagad visas piekrīt uz 50/50 dzīvošanu, uz to, ka ievācas kopā un dara visus mājas darbus ikdienā + strādā savu darbu + mācās un čalis var atnākt mājās un kasīt savu padarīšanu un lepni dzīvot. Nop.
Un ar tādiem vīriešiem kopā dzīvojot, loģiski, ka negribās bērnus. Tāpēc, ka visam tam pa virsu vēl bebis? Hell no.
Sievietes ļoti labi domā uz priekšu un saprot, ka visas lietas būs tikai uz viņu pleciem. Čalis atnāks no darba, paspēlēsies ar mazo, paēdīs un varēs iet gulēt. Un sievietei tāpat būs jādara visas lietas mājās + jādomā kā iet atpakaļ uz darbu pēc BKA + jāmaksā puse no dzīvesvietas izdevumiem + gribās labas lietas savam bērnam + jārūpējas par mazo + jādomā par karjeru + jārūpējas par sevi.
27.04.2023 09:46 |
 
Reitings 64
Reģ: 15.03.2023
Es nesaprotu, kur jūs visi raujat, ka līdz ar bērna piedzimšanu aizmirst par sevi, hobijiem, attīstību.. Tieši pirms bērniem es biju daudz slinkāka, un tieši ar bērnu ienākšanu esmu daudz vairāk pievērsusies gan fiziskām aktivitātēm, ziemas peldēm, sevis attīstībai. Arī darbs man ir daudz labāks, kā pirms bērniem. Visas tās muļķības par vīru 5kapeiku piemešanām un mājas uzturēšanu kārtībā, no kurienes to visu raujat? Man apkārt visiem ir bērni (30-40g), visi strādā labos darbos, ir arī smukas mašīnas (ne ar 2 durvīm, protams😀), un, cik zinu, visi vīri piedalās gan audzināšanā, gan brīvo laiku pavada ar bērniem, māk gan vakariņas pagatavot, gan putekļusūcēju rokās paņemt.
Protams, ka ir OK negribēt bērnus, bet nu šitos sviestus, ka viss ir tikai uz sievietes pleciem, vīri nekādi utt, ir kaut kāds ļoooti vecs modelis, mūsdienās vairums vīriešu piedalās ģimenes dzīvēs diez gan līdzvērtīgi. Un to es redzu gan savā ģimenē, gan draugu ģimenēs, gan darbā - vīri arī strādā no mājām, kad bērni slimo un tad sievas brauc pa savām darīšanām, darbiem utt. Bet tagad jau vnk ir modē bez bērnu dzīve, būt lieliem egoistiem un galvenais pirkt smukas mašīnas😀
27.04.2023 10:13 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Šim savā ziņā piekrītu. Tagad vīrieši galīgi nav provider tipa. Un, manuprāt, viens no iemesliem (tikai viens!! ir citi.) tam ir tāds, ka sievietes vairs to nepieprasa. Tagad sievietēm ir - varu pati, nopelnīšu pati, utt. Kas nav slikti (nebrūciet man virsū), bet ir pazudusi tā vīrieša jēga.

Sievietei noteikti ir jābūt līdzekļiem pašai priekš sevis, noteikti ir jādomā pašai par savu dzīvi un par savu karjeru, neatkarīgi no vīrieša.

Bet tev pašai neškiet, ka tu tagad ej pretrunā ar sevi? No vienas puses tu saki, ka vīrieši vairs nav provider tipa, bet tajā pašā laikā tu adequate to, ka sievietei ir nepieciešama karjera un pašai jāpelna nauda. Kā tad īsti ir? Nevar gribēt visu, no kaut kā ir jaatsakās. Drīzāk izskatās, ka ir tā un vienmēr tā ir bijis, ka sievietes grib visu no nekā neatsakoties, tas ir - vīrietis uztur, pašām ir karjera, un abi iegulda mājas darbos vai ņemšanos ar bērnu 50:50. Protams, ka šāds variants atsevišķai vīriešu grupai varrētu nepatikt, jo viņiem šķiet, ka viņi no savas puses ieliek vairāk, kas arī tā ir. Paskaties uz to no vīrieša skata punkta, tas vnk izklausās ļoti sūdīgs darījums. Un ironiskākais ir tas, ka tieši pašas sievietes vienu otru kaunina par to, ja kāda izvēlas atteikties no karjeras, jo tās tik sevi "notrulina, neko nemāk, vīrietis pametīs un nebūs, kur iet utt".
27.04.2023 10:23 |
 
Reitings 1921
Reģ: 06.10.2022
lookatyourself @ 27.04.2023 10:13
Es nesaprotu, kur jūs visi raujat, ka līdz ar bērna piedzimšanu aizmirst par sevi, hobijiem, attīstību.. Tieši pirms bērniem es biju daudz slinkāka, un tieši ar bērnu ienākšanu esmu daudz vairāk pievērsusies gan fiziskām aktivitātēm, ziemas peldēm, sevis attīstībai. Arī darbs man ir daudz labāks, kā pirms bērniem. Visas tās muļķības par vīru 5kapeiku piemešanām un mājas uzturēšanu kārtībā, no kurienes to visu raujat? Man apkārt visiem ir bērni (30-40g), visi strādā labos darbos, ir arī smukas mašīnas (ne ar 2 durvīm, protams?), un, cik zinu, visi vīri piedalās gan audzināšanā, gan brīvo laiku pavada ar bērniem, māk gan vakariņas pagatavot, gan putekļusūcēju rokās paņemt.
Protams, ka ir OK negribēt bērnus, bet nu šitos sviestus, ka viss ir tikai uz sievietes pleciem, vīri nekādi utt, ir kaut kāds ļoooti vecs modelis, mūsdienās vairums vīriešu piedalās ģimenes dzīvēs diez gan līdzvērtīgi. Un to es redzu gan savā ģimenē, gan draugu ģimenēs, gan darbā - vīri arī strādā no mājām, kad bērni slimo un tad sievas brauc pa savām darīšanām, darbiem utt. Bet tagad jau vnk ir modē bez bērnu dzīve, būt lieliem egoistiem un galvenais pirkt smukas mašīnas?

Es arī, pirms bērna biju slinkāka un mazāk darīju.
Tagad tik daudz gribās darīt, ceļot, redzēt, sasniegt, lai bērnam parādītu pēc iespējas vairāk.
Un vispār, man ir bērns un manam auto ir divas durvis 🫣😅 vispār nav problēmu.
27.04.2023 10:31 |
 
Reitings 11498
Reģ: 05.03.2020
Visas meičas, kas šeit rakstīja, ka negrib bērnus, teica, ka negrib un viss. Nebija sakarības ar vīrieti.

tieši tā.
manai izvēlei nedzemdēt nav nekāda sakara ar vīrieti blakus, jo labāku un piemērotāku cilvēku sev blakus man būtu grūti iedomāties. esmu sapratusi, ka es neesmu piemērota priekš bērniem😀
un arī kā tēvs, tīri objektīvi, es domāju, ka viņš būtu tīri sakarīgs (varu spriest pēc rakstura īpašībām, atbildības sajūtas un uzvedības ar citu bērniem kopā), bet manu vēlmi tas nekādā veidā neietekmē, šajā jautājumā katram jādomā pašam par sevi un vienkārši ir forši, ja abu redzējums sakrīt, kā jau minēju iepriekš.
un tomēr bieži viens vai otrs pakļaujas partnera spiedienam un tad nožēlo savu izvēli, kura nemaz nebija sava. tas nav tikai par bērnu radīšanu, arī par neradīšanu. piemēram, sieviete grib, bet vīrietis nē un tā viņi nomuļļājas kopā vairākus gadus līdz izšķiras. ar nākamo partneri sievietei ātri vien piedzimst bērni, viņa ir laimīga un nožēlo, ka ātrāk neizšķīrās ar pirmo partneri dēļ atšķirīgiem dzīves redzējumiem. tā taču arī notiek. protams, var arī būt, ka sieviete ar vienu partneri negrib bērnus, bet ar nākamo paliek stāvoklī ļoti ātri, bet lielākoties man šķiet ka tās, kuras negrib, to ir izlēmušas neatkarīgi no vīrieša blakus.
man ir zināmas arī vairākas sievietes, kuras ļoti vēlas bērnus, bet viņām nav attiecību. viena pat apsver mākslīgās apaugļošanas iespēju ar donorspermu, ja līdz 35 gadiem nebūs partnera. tādi gadījumi arī ir.
27.04.2023 10:58 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4333
Reģ: 31.10.2010
Par to egoismu... tieši attiecībā pret ko tas ir egoistiski?
27.04.2023 11:04 |
 
Reitings 11498
Reģ: 05.03.2020
Gribēt bērnus ir ok.
Negribēt ir tikpat ok.

šis bija īsi un kodolīgi, piekrītu
27.04.2023 11:10 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG @ 27.04.2023 10:23

Bet tev pašai neškiet, ka tu tagad ej pretrunā ar sevi? No vienas puses tu saki, ka vīrieši vairs nav provider tipa, bet tajā pašā laikā tu adequate to, ka sievietei ir nepieciešama karjera un pašai jāpelna nauda. Kā tad īsti ir? Nevar gribēt visu, no kaut kā ir jaatsakās. Drīzāk izskatās, ka ir tā un vienmēr tā ir bijis, ka sievietes grib visu no nekā neatsakoties, tas ir - vīrietis uztur, pašām ir karjera, un abi iegulda mājas darbos vai ņemšanos ar bērnu 50:50. Protams, ka šāds variants atsevišķai vīriešu grupai varrētu nepatikt, jo viņiem šķiet, ka viņi no savas puses ieliek vairāk, kas arī tā ir. Paskaties uz to no vīrieša skata punkta, tas vnk izklausās ļoti sūdīgs darījums. Un ironiskākais ir tas, ka tieši pašas sievietes vienu otru kaunina par to, ja kāda izvēlas atteikties no karjeras, jo tās tik sevi "notrulina, neko nemāk, vīrietis pametīs un nebūs, kur iet utt".

Apskaidro, tieši kas tur ir sūdīgs darijums?
27.04.2023 11:12 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
https://sejas.tvnet.lv/7762100/beta-beidz-par-bernu-temu-zinu-ka-pasaulei-nevajag-vairak-cilveku
Viņa izteica tieši manas domas
27.04.2023 11:14 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Apskaidro, tieši kas tur ir sūdīgs darijums?

Hmm nu, piemēram, tas, ka vīrietim ir jāuztur visa ğimene un par visu jāmaksā, bet tajā pašā laikā arī mājas darbos jāiegulda 50:50? Vnk wtf. Tas jau vien daudz ko pierāda un pasaka, ka to nesaproti un ka tev vispār šāds jautājums rodas 🤡
27.04.2023 11:18 |
 
Autorizēts lietotājsPatīk
Reitings 2134
Reģ: 02.01.2022
GhostGG @ 27.04.2023 11:18

Hmm nu, piemēram, tas, ka vīrietim ir jāuztur visa ğimene un par visu jāmaksā, bet tajā pašā laikā arī mājas darbos jāiegulda 50:50? Vnk wtf. Tas jau vien daudz ko pierāda un pasaka, ka to nesaproti un ka tev vispār šāds jautājums rodas ?

Nākamais jautājums - kāds ir labs un ideāls ģimenes modelis, kuros ir bērni?
27.04.2023 11:23 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
GhostGG @ 27.04.2023 11:18

Hmm nu, piemēram, tas, ka vīrietim ir jāuztur visa ğimene un par visu jāmaksā, bet tajā pašā laikā arī mājas darbos jāiegulda 50:50? Vnk wtf. Tas jau vien daudz ko pierāda un pasaka, ka to nesaproti un ka tev vispār šāds jautājums rodas ?
Man izkrita smadzeņu šūnas lasot šito..
27.04.2023 11:25 |
 
Reitings 938
Reģ: 14.10.2017
Nākamais jautājums - kāds ir labs un ideāls ģimenes modelis, kuros ir bērni?

Strādā visi trīs - gan mamma, gan tētis, gan bebis un mājās katrs rūpējās tikai pats par sevi 🤪
27.04.2023 11:27 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nākamais jautājums - kāds ir labs un ideāls ģimenes modelis, kuros ir bērni?

Katram tak individuāli. Es vienalga turos pie tā, ja abi strādā, tad abi dara mājas darbus. Ja strādā tikai viens, tad tas kas nestrādā, neatkarīgi no dzimuma, dara mājas darbus.
Man izkrita smadzeņu šūnas lasot šito

Kā var izkrist tas, kas nav? 🤔
27.04.2023 11:30 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
GhostGG @ 27.04.2023 11:30

Katram tak individuāli. Es vienalga turos pie tā, ja abi strādā, tad abi dara mājas darbus. Ja strādā tikai viens, tad tas kas nestrādā, neatkarīgi no dzimuma, dara mājas darbus.
Kā var izkrist tas, kas nav? ?
Tu jau gribētu gan ;)
27.04.2023 11:30 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Drīzāk izskatās, ka ir tā un vienmēr tā ir bijis, ka sievietes grib visu no nekā neatsakoties, tas ir - vīrietis uztur, pašām ir karjera, un abi iegulda mājas darbos vai ņemšanos ar bērnu 50:50. Protams, ka šāds variants atsevišķai vīriešu grupai varrētu nepatikt, jo viņiem šķiet, ka viņi no savas puses ieliek vairāk, kas arī tā ir.

Kur tad aiziet sievietes nauda ja viņam ir karjera? Ko tieši vīrietis uztur? bērnu?
Un ko tieši vīrietis tur ieliek vairāk ja abi visu dala uz pusēm?
27.04.2023 11:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits