Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Streiks

 
Reitings 116
Reģ: 10.06.2022
Skolotāju streiks. Kariņa rokas kabatā runājot. Dior somiņa. Kaut kas mainīsies jūsuprāt pēc streika? Kā jūsu bērni, iet uz skolu vai nē? Vai kāda pazīstama skolotāja piedalās streikā? Domas par visu, visu. 😀
26.04.2023 16:57 |
 
Reitings 277
Reģ: 18.04.2023
Viss ir dirsā ar vai bez streika
26.04.2023 16:59 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Varbūt man nav skaidrs ko tieši skolotāji vēlas varbūt skolotājiem pašiem nav skaidrs ko viņi vēlas, bet situācija ir dīvaina.
Uzlabojumus īsti negrib, ja LIZDA izdomā uzlabojumus tad tie ir slikti un ne līdz galam paskaidrotu, izdomāti. Algas grib lielākas, bet bērnu skaits sarūk. Skolas apvienot negrib, bet kas tas par mācību procesu tad būs? Nezinu man šī situācija nav skaidra. Negribas apvainot skolotājus, jo pazīstu dažus un ieliek bērnu izglītībā tiešām daudz.
26.04.2023 17:08 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Esmu bijusī skolotāja. Aizgāju no skolas tieši algas dēļ, jo lai nopelnītu 900 eiro (uz rokas) lauku skoliņā, bija jāstrādā 12 stundas dienā (bija klāt vēl darbs administrācijā, pulciņi) + vēl labošanas, gatavošanās un visi citi darbi, ko darīju ārpus šī laika. Tagad strādāju 8 stundas dienā, saņemu gandrīz līdzvērtīgu algu un esmu apmierināta, taču gabaliņš no sevis ir norauts. Ja atgriezīšos skolā, tad tikai pilsētā, kur ir lielās klases, līdz ar to lielāka stundas likme.
Uzskatu, ka ar jaunā standarta ieviešanu, arī skolotājiem darba apjoms palielinājies un ja valdība nenāk pretī, ir jāprotestē. Atkarīgs arī no pašvaldības, bet mums bija piemaksas par jaunā standarta ieviešanu mācību procesā, COVID drošības noteikumu izpildi. Tas, manuprāt, bija liels pluss, kaut 30 eiro pie algas.
Kariņš bieži vien visādus pigorus izspēlē gan vārdos, gan uzvedībā, tas jau pierasts, bet ir redzēts, ka skolotāji protestos bļaustās, saukājas, uzdevās savā ziņā neadekvāti. Tas tā jocīgi. Vispār lielai daļai skolotāju nevajadzētu par tādiem būt (lielākoties tiem arī viss vienmēr ir slikti), bet ir iesūnojuši tikai tādēļ, jo trūkst jauno, spēcīgo pedagogu. Konkurences un vakancēm nekādas, ņem jebkuru tikai, lai būtu kas māca.
26.04.2023 17:19 |
 
Reitings 4914
Reģ: 11.08.2022
YaeMiko @ 26.04.2023 17:08
Varbūt man nav skaidrs ko tieši skolotāji vēlas varbūt skolotājiem pašiem nav skaidrs ko viņi vēlas, bet situācija ir dīvaina.
Uzlabojumus īsti negrib, ja LIZDA izdomā uzlabojumus tad tie ir slikti un ne līdz galam paskaidrotu, izdomāti. Algas grib lielākas, bet bērnu skaits sarūk. Skolas apvienot negrib, bet kas tas par mācību procesu tad būs? Nezinu man šī situācija nav skaidra. Negribas apvainot skolotājus, jo pazīstu dažus un ieliek bērnu izglītībā tiešām daudz.

Gluži manas domas. Nekas nav skaidrs, izņemot to, ka ir haipa atblāzmas no iepriekšējā streika
26.04.2023 17:24 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Elisa_M @ 26.04.2023 17:19
Esmu bijusī skolotāja. Aizgāju no skolas tieši algas dēļ, jo lai nopelnītu 900 eiro (uz rokas) lauku skoliņā, bija jāstrādā 12 stundas dienā (bija klāt vēl darbs administrācijā, pulciņi) + vēl labošanas, gatavošanās un visi citi darbi, ko darīju ārpus šī laika. Tagad strādāju 8 stundas dienā, saņemu gandrīz līdzvērtīgu algu un esmu apmierināta, taču gabaliņš no sevis ir norauts. Ja atgriezīšos skolā, tad tikai pilsētā, kur ir lielās klases, līdz ar to lielāka stundas likme.
Uzskatu, ka ar jaunā standarta ieviešanu, arī skolotājiem darba apjoms palielinājies un ja valdība nenāk pretī, ir jāprotestē. Atkarīgs arī no pašvaldības, bet mums bija piemaksas par jaunā standarta ieviešanu mācību procesā, COVID drošības noteikumu izpildi. Tas, manuprāt, bija liels pluss, kaut 30 eiro pie algas.
Kariņš bieži vien visādus pigorus izspēlē gan vārdos, gan uzvedībā, tas jau pierasts, bet ir redzēts, ka skolotāji protestos bļaustās, saukājas, uzdevās savā ziņā neadekvāti. Tas tā jocīgi. Vispār lielai daļai skolotāju nevajadzētu par tādiem būt (lielākoties tiem arī viss vienmēr ir slikti), bet ir iesūnojuši tikai tādēļ, jo trūkst jauno, spēcīgo pedagogu. Konkurences un vakancēm nekādas, ņem jebkuru tikai, lai būtu kas māca.

Bet kāpēc lauku skoliņās ir mazāka alga? Mazāk bērnu vai reitingu kaut kādu skatās?
Man nav skaidrs ko skolotāji īsti vēlas, lai neslēdz lauku skolas, strādā ar 5 bērniem klasē un saņem tik pat daudz kā Rīgā kur klasē ir 25 bērni? Man tas liekas dīvaini, jo teiksim ja vienam ārstam 5 pacienti, citam 25 bet saņem tik pat. Jo arī jautājums kā var izmērīt skolotāja darbu?Viens taisīs daudz aktivitātes, cits nolasīs to kas mācību plāna un viss.
Ja būtu kāds labs cilvēks kurš izskaidrotu no kā atkarīgs skolotāja atalgojums tad viss būtu skaidrāks. Jo nesen lasīju vienu diezgan provokatīvu rakstu kur Rīgā skolotājs saņem 1600 un laukos knapi 900 eiro bet strādā pēc stundām mazāk.
26.04.2023 17:35 |
 
Reitings 1390
Reģ: 13.09.2021
Uzskatu , ka skolotājiem algas paaugstināt vajadzētu pēc klases vidējiem sekmju reitingiem. Citādi grāvī ir bērnu izglītības līmenis.
26.04.2023 17:48 |
 
Reitings 126
Reģ: 10.03.2023
Zebradivi @ 26.04.2023 17:48
Uzskatu , ka skolotājiem algas paaugstināt vajadzētu pēc klases vidējiem sekmju reitingiem. Citādi grāvī ir bērnu izglītības līmenis.

Gāju gan klasē, kur ir augsti reitingi, gan, kur ir zemi. Skolotāji nebija pie tā vainīgi, abās mācīja motivēti un centās.
Lielajās skolās loģiski, ka alga būs lielāka, jo daudz vairāk klašu, ko mācīt. Dažreiz nesaprotu, kā skolotāji notur sev mentālo.
26.04.2023 18:36 |
 
Reitings 2954
Reģ: 14.02.2023
Zebradivi @ 26.04.2023 17:48
Uzskatu , ka skolotājiem algas paaugstināt vajadzētu pēc klases vidējiem sekmju reitingiem. Citādi grāvī ir bērnu izglītības līmenis.
Tieši tā, citādi skolotāji būtībā vispār neatbild par sava darba kvalitāti. Streika dēļ daudzus ziņu kas 3 dienas netika uz darbu. Jo piem bd ciet. Un Algā saņems krietni mazāk naudas. Cilvēki nikni
26.04.2023 18:45 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Zebradivi @ 26.04.2023 17:48
Uzskatu , ka skolotājiem algas paaugstināt vajadzētu pēc klases vidējiem sekmju reitingiem. Citādi grāvī ir bērnu izglītības līmenis.

Skolotāji saņem piemaksas, ja viņu audzēknis saņēmis godalgotas vietas olimpiādēs, manuprāt, tas arī ir neliels motivācijas graudiņš. Es domāju, ka kļūtu daudz vairāk negodīgu skolotāju, ja algas maksātu pēc vidējiem sekmju reitingiem.
26.04.2023 19:26 |
 
Reitings 286
Reģ: 06.05.2013
YaeMiko @ 26.04.2023 17:35

Bet kāpēc lauku skoliņās ir mazāka alga? Mazāk bērnu vai reitingu kaut kādu skatās?
Man nav skaidrs ko skolotāji īsti vēlas, lai neslēdz lauku skolas, strādā ar 5 bērniem klasē un saņem tik pat daudz kā Rīgā kur klasē ir 25 bērni? Man tas liekas dīvaini, jo teiksim ja vienam ārstam 5 pacienti, citam 25 bet saņem tik pat. Jo arī jautājums kā var izmērīt skolotāja darbu?Viens taisīs daudz aktivitātes, cits nolasīs to kas mācību plāna un viss.
Ja būtu kāds labs cilvēks kurš izskaidrotu no kā atkarīgs skolotāja atalgojums tad viss būtu skaidrāks. Jo nesen lasīju vienu diezgan provokatīvu rakstu kur Rīgā skolotājs saņem 1600 un laukos knapi 900 eiro bet strādā pēc stundām mazāk.

Šobrīd minimālais skolotāja atalgojums ir par 30 stundām nedēļā 900 eur bruto. Lielās skolās, turīgās pašvaldībās šī likme ir lielāka par 900.
Normālā situācijā 30 stundās ietilpst kontaktstundas ar bērniem, konsultācijas, klases audzināšana, labošana, gatavošanās, proporcijas gan nepārzinu.
No nāk.gada REKOMENDĒJOŠI būs (ja nekļūdos) 65% no slodzes kontakstundas , 35% audzināšana, labošana utt. Tas nozīmē, ka, tur kur varēs to atļauties, tur tā būs, taču mazākās skolās ,labi ja visas kontakstundas apmaksās. Nemaz nerunājot par pārējo pienākumu veikšanu.
Lauku skolās ir mazāka alga, jo ir mazāk skolēnu, līdz ar to skolai tiek piešķirts mazāk naudas, ko dala uz visu pedagogu atalgojumu.
Šobrīd esmu BKA, taču pirms tam strādāju skolā. Laukos. Lai saņemtu 700eur uz rokām, man bija katru dienu jānovada 8 stundas (līdz 15.00) , apmēram 30min jāaizpilda eklase, jo visas klases mūsu skolā ir apvienotas. Tas nozīmē, ka katra mācību stunda ir x2. Uz mājām es devos ap 16.00.
Atvilku elpu, aprunājos ar vīru, devos pēc bērna uz dārziņu, paēdām. Un es sēdos gatavoties nākošajai dienai. Kur atkal ir 8 mācību stundas apvienotas klases, bērni ar kodu. Kādai stundai bija jāgatavo pat 4 dažādi materiāli darbam!!!
Nepārspīlējot, es gāju gulēt pēc pusnakts.
Man netika apmaksātas pat visas kontakstundas klasē , nemaz nerunājot par pārējiem pienākumiem, jo vienkārši skolai nav naudas.
Stundā klasē nekad nav 5 bērni, jo klases apvieno!
Aizslēgt jau visu var, bet pirmklasniekam doties uz skolu vairāk kā 30km attālumā, īsti ok arī nav.
Pēc dekrēta uz šo skolu, protams, es vairs neatgriezīšos. Mana prioritāte ir mani bērni, kuriem vajag mammu.
26.04.2023 19:28 |
 
Reitings 286
Reģ: 06.05.2013
Elisa_M @ 26.04.2023 19:26

Skolotāji saņem piemaksas, ja viņu audzēknis saņēmis godalgotas vietas olimpiādēs, manuprāt, tas arī ir neliels motivācijas graudiņš. Es domāju, ka kļūtu daudz vairāk negodīgu skolotāju, ja algas maksātu pēc vidējiem sekmju reitingiem.

Tieši tā. Jau tagad eksāmenos visādi brīnumi notiek, lai tikai skolai būtu labi reitingi. Ja vēl no tā būtu atkarīga konkrētu pedagogu alga, visi būtu aiz ausīm izvilkti teicamnieki.
26.04.2023 19:32 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Aizslēgt jau visu var, bet pirmklasniekam doties uz skolu vairāk kā 30km attālumā, īsti ok arī nav.

Nu es biju tas bērnudārznieks un vēlāk arī skolnieks kurš jau pirms 20 gadiem uz skolu cēlās 05:30 lai 7os paspētu uz autobusu un 8os būtu skolā. Un stundas sākas 8:40. Vai es toreizējā saudzējos, neatceros. Atceros tikai to ka autobuss dažkārt kavēja dēļ sliktiem ceļa apstākļiem un nevarēju paspēt mājās uz pokémoniem laicīgi. 😁 Kā arī ja nokavēji autobusu tad mobilo telefoni nebija un bija jāgaida līdz mamma saprata ka neizkāpi no autobusa un jācenšas sarunāt ar kaimiņu lai aizbrauc pakaļ, jo mašīnas nebija. Un jau toreiz mums klasē bija daži fiktīvi vārdi lai skolu nesamazina no vidusskolas uz pamatskolu.( nezinu kā tas bija iespējams, bet tad nebija e- klases vai tādas uzskaites, bet bija mums skolēnu saraksta 5 bērni kurus nekad neredzējām, beigās mums pateica kāpēc tas tā ir.) es saprotu ka ar šo stāstu izklausos pēc boomer, kurš atceras vecos laikus, bet īstenībā gribu pateikt ka tālu uz skolu bija jābrauc arī pirms 20 gadiem un tas nekur nepazudīs, ja nedzīvojamo tieši pilsētas centrā. Nezinu Rīga kaut kā vecākiem nav problēmu 40 minūtes stāvēt korķi lai aizvestu bērnu uz skolu,bet kad tās pašas 40 min jāpavada braucot 20-30 km pa lauku ceļu tā uzreiz nav labi.
26.04.2023 19:38 |
 
Reitings 1390
Reģ: 13.09.2021
milkiwai @ 26.04.2023 18:36

Gāju gan klasē, kur ir augsti reitingi, gan, kur ir zemi. Skolotāji nebija pie tā vainīgi, abās mācīja motivēti un centās.
Lielajās skolās loģiski, ka alga būs lielāka, jo daudz vairāk klašu, ko mācīt. Dažreiz nesaprotu, kā skolotāji notur sev mentālo.

Kas tad tavuprāt ir vainīgs , ja ne skolotājs , ka vairāk kā pusklase SĀKUMSKOLĀ ir nesekmīga?
26.04.2023 20:30 |
 
10 gadi
Reitings 1908
Reģ: 23.04.2011
Sabiedrībai šķiet, ka skolotāji ir izlepuši - algas taču normālas, 2 mēneši atvaļinājums.
Laipni lūgti pastrādāt!
26.04.2023 22:11 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Gan jau Kariņš no sevis izmetis, kaut kādu pigoru pēc šī pasākuma. Skolotāji vispār malači, ka nolēma uzrīkot streiku, man ļoti žēl dažas, kas tā mokās skolās, jo to visu izturēt ir tiešām ļoti grūti. Vispār es 2. stundas atpakaļ komunicēju ar vienu skolotāju, viņai par šīm streika trīs dienām no algas ir noņemt 300. eiro.
26.04.2023 22:38 |
 
Reitings 3694
Reģ: 10.01.2023
YaeMiko @ 26.04.2023 17:35

Bet kāpēc lauku skoliņās ir mazāka alga? Mazāk bērnu vai reitingu kaut kādu skatās?
Man nav skaidrs ko skolotāji īsti vēlas, lai neslēdz lauku skolas, strādā ar 5 bērniem klasē un saņem tik pat daudz kā Rīgā kur klasē ir 25 bērni? Man tas liekas dīvaini, jo teiksim ja vienam ārstam 5 pacienti, citam 25 bet saņem tik pat. Jo arī jautājums kā var izmērīt skolotāja darbu?Viens taisīs daudz aktivitātes, cits nolasīs to kas mācību plāna un viss.
Ja būtu kāds labs cilvēks kurš izskaidrotu no kā atkarīgs skolotāja atalgojums tad viss būtu skaidrāks. Jo nesen lasīju vienu diezgan provokatīvu rakstu kur Rīgā skolotājs saņem 1600 un laukos knapi 900 eiro bet strādā pēc stundām mazāk.
es domāju, ka ir jāņem vērā arī fakts, ka esi laukos. Ja gribam likvidēt dzīvi laukos- aiztaisam ciet skolu, būs vairāk bezdarbnieku, dakteru nebūs un laukos viss izmirs. Tā lūk.
27.04.2023 08:03 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
sakuraszarins @ 26.04.2023 22:38
Gan jau Kariņš no sevis izmetis, kaut kādu pigoru pēc šī pasākuma. Skolotāji vispār malači, ka nolēma uzrīkot streiku, man ļoti žēl dažas, kas tā mokās skolās, jo to visu izturēt ir tiešām ļoti grūti. Vispār es 2. stundas atpakaļ komunicēju ar vienu skolotāju, viņai par šīm streika trīs dienām no algas ir noņemt 300. eiro.

Bet loģiski, ja cilvēks neatrodas darba vietā, bet uz ielas skaļi bļaustās, tad algu par to nesaņem.
27.04.2023 08:15 |
 
Reitings 1033
Reģ: 27.02.2022
Vārdotāja @ 27.04.2023 08:03
es domāju, ka ir jāņem vērā arī fakts, ka esi laukos. Ja gribam likvidēt dzīvi laukos- aiztaisam ciet skolu, būs vairāk bezdarbnieku, dakteru nebūs un laukos viss izmirs. Tā lūk.

Lauki jau sāka izmirt pirms 20 gadiem. Un tas nav tāpēc ka aiztaisa skolas utt. Tas tāpēc ka cilvēki pārvācās uz pilsētām jo tur ir ērtāk. No sākuma cilvēki pārvācās un tad aiztaisa skolas, veikalus slimnīcās utt. Tas nenotiek otrādāk. Tas pamatojums - ja laukos būs skolas, veikali, ārsti tad cilvēki ies tur dzīvot ir stulbs. Es arī varētu dzīvotu savos laukos, bet vai es gribu? Nope. Arī ja tur 10 km attālumā būtu skola, ārsts un veikals tad diez vai. Es domāju ka daudziem jauniešiem ir tā pat.
27.04.2023 08:17 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Es uzskatu, ka šis skolotāju streiks ir pārspīlēts. Kurš viņiem liedz darbus labot skolā nevis mājās? Tāpat vasarā kamēr visi cilvēki strādā, šie par valsts naudu atpūšas.
Kāda te minēja, ka šausmas pat 12h bija jāstrādā lai 900€ nopelnītu. Jā, piemēram, medmāsai tā ir normāla darba diena par tādu pašu algu Rīgā, uzsveru, ka Rīgā nevis laukos. Turklāt tā medmāsa atnāk 20:00 mājas un vēl turpina ar savu bērnu kopā pildīt mājasdarbus.
Piemēram, maniem bērniem tie majasdarbi ir neadekvāti daudz. 2. klases skolniekam ir vienā vakarā jāmācas svešvaloda, jāizpilda 3 matemātikas uzdevumi, latviešu valodā jāizlasa pasaka, jāatbild uz jautājumiem, jāizraksta teikuma gramatiskais centrs, dabaszinībās javeic eksperiments ar priekšmetiem kuru mums mājas nemaz nav un dizaina stundā jāuztamborē 2m pīnīte. Nepārspīlēju, tas uzdots uz vienu vakaru. Bērnam ir treniņi un viņš mājās ir ap plkst. 19:00. Pa kuru laiku viņam pildīt šo marazmu?
27.04.2023 08:23 |
 
Reitings 286
Reģ: 06.05.2013
Arahne @ 27.04.2023 08:23
Es uzskatu, ka šis skolotāju streiks ir pārspīlēts. Kurš viņiem liedz darbus labot skolā nevis mājās? Tāpat vasarā kamēr visi cilvēki strādā, šie par valsts naudu atpūšas.
Kāda te minēja, ka šausmas pat 12h bija jāstrādā lai 900€ nopelnītu. Jā, piemēram, medmāsai tā ir normāla darba diena par tādu pašu algu Rīgā, uzsveru, ka Rīgā nevis laukos. Turklāt tā medmāsa atnāk 20:00 mājas un vēl turpina ar savu bērnu kopā pildīt mājasdarbus.
Piemēram, maniem bērniem tie majasdarbi ir neadekvāti daudz. 2. klases skolniekam ir vienā vakarā jāmācas svešvaloda, jāizpilda 3 matemātikas uzdevumi, latviešu valodā jāizlasa pasaka, jāatbild uz jautājumiem, jāizraksta teikuma gramatiskais centrs, dabaszinībās javeic eksperiments ar priekšmetiem kuru mums mājas nemaz nav un dizaina stundā jāuztamborē 2m pīnīte. Nepārspīlēju, tas uzdots uz vienu vakaru. Bērnam ir treniņi un viņš mājās ir ap plkst. 19:00. Pa kuru laiku viņam pildīt šo marazmu?

Personīgi man labot darbus liedza tas, ka skolu plkst.17 slēdz ciet. Un ja es tikai plkst. 16 sāku to darīt. Nu nevar visu paspēt 1h laikā 😅
Tur jau ir tā lieta, ka no plkst. 20.00 medmāsa nodarbojas ar SAVU bērnu.
Es tā nevarēju atļauties darit. Un paldies dievam, ka mana mamma dzīvo netālu, tas bija lielākais atbalsts man, lai es vienkārši nesajuktu prātā. Nemaz nerunājot par to, ka vecāki var izdomāt pakomunicēt ar pedagogu brīvdienā, pirms nakts miega, no rīta plkst. 6 , un tas ir ok. Tā tam ir jābūt. Šajā sistēmā viss ir kārtībā ✌️
Es nebūt nesaku, ka tā ir visās skolās. Tā noteikti nav. Es tikai padalījos ar savu pieredzi, kuru vairs nekad negribētu atkārtot. Tieši tādēļ šajā darbā vairs neatgriezīšos.
27.04.2023 08:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits