Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Miegs

 
Reitings 208
Reģ: 12.09.2022
Sveikas!
Ko jūs ieteiktu, lai naktīs var izgulēties? Neko baigi spēcīgu no zālēm, bet tādas kas ir efektīvas. Vai tējas?
Pedējo nedēļu ir tādas mokas, nevaru aizmigt un tā visu nakti, miegs nāk, bet nevar iegrimt dziļā miegā. Kā murgā jūtos, jo agrāk ļoti labi gulēju..
Kādai ar tā ir?
27.03.2023 23:47 |
 
10 gadi
Reitings 938
Reģ: 21.10.2009
Cenšos neēst kādas 4h vismaz pirms gulētiešanas un vismaz 1h pirms gulētiešanas nelietot zilos ekrānus (bet ar šo man iet visgrūtāk). Un guļu ar jau te augstāk minēto smaguma segu, tā gan reāli laba. Arī iepriekšējo neievērojot, izguļos daudz labāk
29.04.2023 21:53 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
01.04.2023 15:27 |
 
Reitings 126
Reģ: 10.03.2023
Rudzuzāle @ 31.03.2023 16:06
Man ir tieši pretēji- varu gulēt nonstop!!!
Atnāku mājas no darba, paēdu, un eju gulēt 3h, tad uz nakti atkal eju gulēt, un varu aizmigt :)))
Ko darīt? Jau bail paliek ?
D vitamīns, hemoglobīns, dzelzs ir ļoti labs + vairogdziedzeris arī

moš ja kopumā diennaktī tās ir līdz 12 h, tad nav tik traki, man arī tā bija, ka uzreiz atnākot mājās pēc dienas darbiem, nāk lūziens. Tie power naps
01.04.2023 02:48 |
 
Reitings 126
Reģ: 10.03.2023
Man arī tā bija, visu janvāri miega kvalitāte bija nekāda, max 5 stundas varēju nogulēt. Melatonīns nepalīdzēja, kā nemigu ciet, tā nemigu. Bija pastāvīgs stress, februārī situācija palabojās un uzreiz varēju nogulēt 12 stundas, cita lieta. Jāmeklē problēma, kā citi ieteica, miega laboratorija, ja pats nevar saprast. Ja nešķiet, ka ikdienā ir kaut kādas problēmas, pamēģini dzert vitamīnus, sevi nodarbināt - sporta zāle. un man patīk klasiskā kumelīšu tēja :D
01.04.2023 02:43 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
🤔🤔🤔
31.03.2023 21:02 |
 
10 gadi
Reitings 509
Reģ: 30.03.2013
Man ir tieši pretēji- varu gulēt nonstop!!!
Atnāku mājas no darba, paēdu, un eju gulēt 3h, tad uz nakti atkal eju gulēt, un varu aizmigt :)))
Ko darīt? Jau bail paliek 😁
D vitamīns, hemoglobīns, dzelzs ir ļoti labs + vairogdziedzeris arī
31.03.2023 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Altra @ 28.03.2023 23:58
Ja,bambusa ir atvēsinoša un arī nedaudz dārgāka. Laikam pirkšu šo segu. Jāizdomā tikai kuru ? Sen guli ar to? Vasaras perioda ok? Melatonins man vispar nepalīdz. Vienīgais,kas līdz šim man ir palīdzējis labāk gulēt,ir CBD pilieni.

Jā, pagājušajā vasarā nopirku, siltuma ziņā man bija ļoti labi visu cauru gadu līdz pat šim brīdim. Cik atceros, pagājušajā vasarā bija kādas 2 superkarstās dienas, kad istabā bija ļoooti karsti, tad gan noņēmu segu, taču gulēt bija besīgi - sega reāli pietrūka 😁
Ar bambusa varbūt būtu bijis ok arī tajās karstājās dienās.
31.03.2023 11:55 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Ja nav vēlmes lietot zāles, tad man arī līdz izvēdināt istabu, ieslēgt Youtube, piemēram, vēja vai okeāna skaņas, kas parasti ir 8 vai 10 h video. Tas novērš domas, nomierina un arī naktī ir mierīgāka gulēšana. Es parasti slēdzu datorā un guļu, bet reizēm, kad traucē trokšņi un negribas neko dzirdēt, ieslēdzu austiņās un guļu, tas arī ļoti palīdz, lai gan nav ērti.
Ja laukā ir stiprs vējš un lietus vai sniegs, tad attaisu logu, lai dzirdētu vēja gaudas un nokrišņus. Kad ir auksti, tad minimālu spraugu, vasarā gan bieži atveru logu pilnībā.
Šīs aktivitātes gan der, ja otra cilvēks neiebilst vai arī tu dzīvo viens. :D
29.03.2023 00:32 |
 
Reitings 46066
Reģ: 30.01.2023
boots @ 28.03.2023 22:12

Man ir kokvilnas. Cik saprotu, bambusa ir atvēsinoša (man bija bambusa gultas veļa, pēc sajūtām kā zīds - karstā vasarā forša).
Ikdienā guļot prasās justies siltāk, tāpēc kokvilnas ir ok :) bet viņa arī nav bieza, vai izteikti karsta.. ir tāda, kā vajag :)
Ja,bambusa ir atvēsinoša un arī nedaudz dārgāka. Laikam pirkšu šo segu. Jāizdomā tikai kuru 🤔 Sen guli ar to? Vasaras perioda ok? Melatonins man vispar nepalīdz. Vienīgais,kas līdz šim man ir palīdzējis labāk gulēt,ir CBD pilieni.
28.03.2023 23:58 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Nezinamaameicha @ 28.03.2023 21:17
laikam jàpamēģina tā smaguma sega. Tikai cena atbaida ?

Nu zini, kā to ņem.. ja izgulies labāk, vari nopelnīt vairāk 😁
un to pašu melatonīnu pērkot, arī nauda aiziet.
28.03.2023 22:18 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Altra @ 28.03.2023 20:14
Arī skatos uz šo segu. Šobrīd ir tieši atlaides. Tev ir kokvilnas vai bambusa ar viskozes pārklājumu?

Man ir kokvilnas. Cik saprotu, bambusa ir atvēsinoša (man bija bambusa gultas veļa, pēc sajūtām kā zīds - karstā vasarā forša).
Ikdienā guļot prasās justies siltāk, tāpēc kokvilnas ir ok :) bet viņa arī nav bieza, vai izteikti karsta.. ir tāda, kā vajag :)
28.03.2023 22:12 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Renaate301 @ 28.03.2023 21:11
Bezmiegu nevaru izturēt kā to var daudzas no jums, sāku dzert zāles. Tagad jau ilgi miegs ir lielisks, zāles pamazām ņemu nost. Ikdienas stresu ir jāmazina. Man kofeīns un tējas miegu nebojā. Bet strauji miegs uzlabojās pēc smaguma segas iegādes, tas reāli ir brīnumlīdzeklis. Kā arī regulāra vingrošana. Vīns arī uzlabo, bet to nevar ieteikt. Eju gulēt fonā skanot podkāstiem.
laikam jàpamēģina tā smaguma sega. Tikai cena atbaida 😅
28.03.2023 21:17 |
 
Reitings 400
Reģ: 09.08.2022
Bezmiegu nevaru izturēt kā to var daudzas no jums, sāku dzert zāles. Tagad jau ilgi miegs ir lielisks, zāles pamazām ņemu nost. Ikdienas stresu ir jāmazina. Man kofeīns un tējas miegu nebojā. Bet strauji miegs uzlabojās pēc smaguma segas iegādes, tas reāli ir brīnumlīdzeklis. Kā arī regulāra vingrošana. Vīns arī uzlabo, bet to nevar ieteikt. Eju gulēt fonā skanot podkāstiem.
28.03.2023 21:11 |
 
Reitings 46066
Reģ: 30.01.2023
boots @ 28.03.2023 16:14

Nu zini.. tas var būt individuāli. Man gan vienmēr paticis, ka mani apķer miegā un nekad nav patikušas gaisīgās dūnu segas..
Gan jau tā var būt, ja ir svars stipri par lielu, bet es tiešām visām, kam ir caurais miegs vai vienkārši nevar iemigt, iesaku pamēģināt. Atdosiet draugam/radam, ja galīgi nederēs. Man pašai ir 9kg, un varētu pat vēl smagāku, lai gan it kā pēc svara man drīzāk derētu nedaudz vieglāka. Tā sajūta ir tāda, ka apsedzies ar tādu kārtīgu segu, un ķermenis tajā brīdī tiek ielikts miera stāvoklī un saprot, ka ir laiks nomierināties, domas skrien lēnāk, un elpot man absolūti netraucē, smagums varbūt palīdz elpot mierīgāk, dziļāk, retāk, un tas arī ir elpošanas veids, ko iesaka, lai nomierinātu Vagus nervu. Kad gāju uz terapiju saistībā ar trauksmi, terapeite mācīja par dziļo elpošanu ar diafragmu, kad šis nervs tiek stimulēts.
Par viņām iepriekš biju daudz lasījusi, ir visādi pētījumi (tas spiediens palielina serotorīnu, samazina kortizolu, tāpēc var labāk atslābt) un vispār internetā daudz atsauksmju.. Ne velti, mazuļus mazus mēdz ietīt, lai būtu mierīgāks un ciešāks miedziņš, arī pieaugušie bieži vien vienkārši "izgroza" sevi no miega laukā. :)
Es teiktu, ka ir vērts pameģināt :)
Arī skatos uz šo segu. Šobrīd ir tieši atlaides. Tev ir kokvilnas vai bambusa ar viskozes pārklājumu?
28.03.2023 20:14 |
 
Reitings 355
Reģ: 31.03.2022
Man tas pats. Šobrīd guļu tikai ar zālēm, ļoti ļoti gribas atpakaļ kvalitatīvu miegu. Nekad nav bijusi tik slikta pašsajūta, nogurums, motivācijas trūkums un miglainība
28.03.2023 17:46 |
 
Reitings 1476
Reģ: 01.11.2022
Aitiņu skaitīšana palīdz, tikai jāskaita dilstošā secībā no kāda lielāka skaitļa.
Meditācija. Silta vanna, vēsa un tumša istaba, klusa fona mūzika.
Pēc Silvas metodes: aizver acis un iztēlē sev priekšā uzzīmē apli. Aplī uzzīmē X tā, lai X pieskaras apļa malām. Sākot no apļa vidus, iztēlē dzēš nost X. Jo tuvāk apļa maliņām, jo lielāku rūpību un uzmanību tas prasīs. Pēc tam ieraksta apļa vidū 100 un atkal - sākot no centra, it kā ar sūklīti tīra nost līdz pat apļa iekšējām maliņām. Turpina ar 99, 98 u.t.t. Kādā brīdī miegs būs klāt. Man šī metode labi strādā.
28.03.2023 16:23 |
 
10 gadi
Reitings 430
Reģ: 24.02.2011
Lorra @ 28.03.2023 15:34

Viņas ir tiešām labas? Vienmēr iedomājos, ka man būtu kaut kāda spiedoša, smacējoša sajūta un tik lieliski nemaz nebūtu, bet nu varbūt jāpamēģina man arī . ?. ?

Nu zini.. tas var būt individuāli. Man gan vienmēr paticis, ka mani apķer miegā un nekad nav patikušas gaisīgās dūnu segas..
Gan jau tā var būt, ja ir svars stipri par lielu, bet es tiešām visām, kam ir caurais miegs vai vienkārši nevar iemigt, iesaku pamēģināt. Atdosiet draugam/radam, ja galīgi nederēs. Man pašai ir 9kg, un varētu pat vēl smagāku, lai gan it kā pēc svara man drīzāk derētu nedaudz vieglāka. Tā sajūta ir tāda, ka apsedzies ar tādu kārtīgu segu, un ķermenis tajā brīdī tiek ielikts miera stāvoklī un saprot, ka ir laiks nomierināties, domas skrien lēnāk, un elpot man absolūti netraucē, smagums varbūt palīdz elpot mierīgāk, dziļāk, retāk, un tas arī ir elpošanas veids, ko iesaka, lai nomierinātu Vagus nervu. Kad gāju uz terapiju saistībā ar trauksmi, terapeite mācīja par dziļo elpošanu ar diafragmu, kad šis nervs tiek stimulēts.
Par viņām iepriekš biju daudz lasījusi, ir visādi pētījumi (tas spiediens palielina serotorīnu, samazina kortizolu, tāpēc var labāk atslābt) un vispār internetā daudz atsauksmju.. Ne velti, mazuļus mazus mēdz ietīt, lai būtu mierīgāks un ciešāks miedziņš, arī pieaugušie bieži vien vienkārši "izgroza" sevi no miega laukā. :)
Es teiktu, ka ir vērts pameģināt :)
28.03.2023 16:14 |
 
Patīk
Reitings 2696
Reģ: 08.05.2022
boots @ 28.03.2023 15:18
Pamēģini šo smaguma segu, man ļooooti palīdz gan ātri iemigt, gan palikt dziļajā miegā (pārbaudīju, pāris naktis guļot ar smart pulksteni), no rīta pamostoties pilnīgi citas sajūtas, tiešām sajūta, ka ir jauna diena un guļot bijis pilnīgs knock out ? : https://miegam.com/product/viengulama-smaguma-sega-ar-kokvilnas-parklajumu-150-x-200-cm/

Viņas ir tiešām labas? Vienmēr iedomājos, ka man būtu kaut kāda spiedoša, smacējoša sajūta un tik lieliski nemaz nebūtu, bet nu varbūt jāpamēģina man arī . 🤔. 😁
28.03.2023 15:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits