Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ģimenes galva

 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Sveiki!👋
Tēma- ģimenes galva- Sieviete
Diezgan daudz ģimenēs sieviete spēlē galveno lomu - ģimenes galva. Šis ir sastopams gan ģimenēs bez vīrieša piedalīšanās, gan ģimenes, kur ir vīrietis.
Vīrietis ir ar mieru, galveno lomu jeb gala vardu dot sievietei. Abi ir vienojušies savā starpā par to.
Ģimenēs, kur sieviete viena audzina bērnus, nemaz nav izvēles, un sieveitei ir jābut ģimenes galvai, bet šeit vairāk domāju, par klasisko modeli, kur piedalās vīrietis.
Kāds ir jūsu viedoklis par šādu modeli?
Sieviete ir galvenā, kas pieņem lēmumus. (gala vārdu)
Vai jūsu ģimenē galvenais ir vīrietis(jūsu partneris vai tomēr nē?
16.03.2023 17:52 |
 
Patīk
Reitings 2693
Reģ: 08.05.2022
Kādēļ vispār jābūt kādam ģimenes galvai, ja var lēmumus pieņemt kopā?
16.03.2023 17:55 |
 
Reitings 4910
Reģ: 11.08.2022
Man šķiet, ka sieviete vairāk vai mazāk ir ģimenes galva, arī tur, kur ģimenes galva ir vīrietis
Ja pieejam nopietni, tad piekrītu Lorrai. Manuprāt, katram ir savs skatupunkts dažādām situācijām un tikai kopā skatoties var saskatīt gan trūkumus, gan priekšrocības problēmu risinājumiem un lēmumu pieņemšanai. Uzskatu, ka tam jābūt kopdarbam. Citādi sākas vainošanās, ka partneris, redz izvēlējās zaļu dīvānu, nevis kā tu domāji rozā. A varbūt abiem patiktu brūns? Abi būtu apmierināti. Tas tā... tikai piemērs
16.03.2023 18:14 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Aizmirsu pieminēt, ka sieviete apspriežas ar savu vīrieti, un uzklausa viņa vidokli. 👍
16.03.2023 18:19 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
Piekrītu Lorra .
Vienmēr esam kopīgi ar vīrieti apsprieduši un pieņēmuši lēmumus,un neviens nav bijis galvenais vai "ģimenes galva",abi esam līdzvērtīgi attiecībās.
Citādāk arī negribētu lai ir.
16.03.2023 19:23 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Mušpapīrs @ 16.03.2023 18:14
Man šķiet, ka sieviete vairāk vai mazāk ir ģimenes galva, arī tur, kur ģimenes galva ir vīrietis
Ja pieejam nopietni, tad piekrītu Lorrai. Manuprāt, katram ir savs skatupunkts dažādām situācijām un tikai kopā skatoties var saskatīt gan trūkumus, gan priekšrocības problēmu risinājumiem un lēmumu pieņemšanai. Uzskatu, ka tam jābūt kopdarbam. Citādi sākas vainošanās, ka partneris, redz izvēlējās zaļu dīvānu, nevis kā tu domāji rozā. A varbūt abiem patiktu brūns? Abi būtu apmierināti. Tas tā... tikai piemērs
👍🙃
17.03.2023 02:28 |
 
Reitings 230
Reģ: 02.10.2018
Citēšu savu omi:
Ja vīrietis ir Galva, tad sieviete ir kakls, kas to galvu groza :)
17.03.2023 09:55 |
 
Reitings 10679
Reģ: 05.03.2020
ir jau skaisti, ja vīrietis var justies kā ģimenes galva, ar visu to, ka viņa viedokli nemanāmi ietekmē sieviete (win-win situācija, jo vīrietis jūtas kā vīrietis un sieviete panāk savu, bet tā ir māksla to darīt nemanāmi un ne visas to prot). bet arī vienlīdzīgajam modelim nav ne vainas, kur abi pieņem lēmumus, nevis velk deķi katrs uz savu pusi / ietiepjas.
17.03.2023 10:28 |
 
Reitings 6949
Reģ: 13.04.2022
Mūsu ģimenē, varētu teikt, ka abi esam ģimenes galvas, vienkārši katrs savā tēmā. Kaut kādus lēmumus atstāju vīrieša ziņā, jo vienkārši viņš labāk "orientējas tēmā", kaut kādus lēmumus pieņemu es, jo tā ir mana joma. Taču vienmēr pirms lēmuma pieņemšanas apspriežamies.
Taču uzskatu, ka ir ok arī, ja sieviete ir ģimenes galva. Situācijas dažādas, ģimenes dažādas, katrs atrod to savu ideālo modeli. Ja kādam ir ok tā, tad lai ir.
17.03.2023 10:33 |
 
10 gadi
Reitings 2485
Reģ: 29.01.2009
Man tas šķiet ļoti nesimpātiski, ka sieviete ir ģimenes galva un ka tas uzreiz redzams (ja vēl viņa to dara tā nemanāmi, tā lai izskatās, ka galvenais ir vīrietis, kaut patiesībā tā ir viņa, tad vēl ok). Jo man vienkārši ļoti nepatīk valdonīgas sievietes un vīrieši, kurus var palikt zem tupeles.
Tas nenozīmē, ka vīrietim jāpieņem visi lēmumi un sieviete neko nedrīkst iebilst, nē, tas jādara abiem kopā, bet tomēr man patīk apzināties, ka vīrietis ir galvenais, ka es varu uz viņu paļauties un viņš zinās, kā rīkoties grūtā situācijā nevis gaidīs uz mani.
17.03.2023 10:46 |
 
Reitings 71
Reģ: 16.03.2023
Neredzu neko sliktu tajā, ja vien otrs nejūtas apspiests vai nospiests, vai vēl kaut kā slikti. Kas nu kurā ģimenē strādā vislabāk.
Piekrītu Lavī omi:
Ja vīrietis ir galva, tad sieviete ir kakls, kas to galvu groza.
17.03.2023 10:49 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Man šis termins ļoti nepatīk. Ģimene ir cilvēku kopums, kuri apspriežas, iziet uz kompromisiem un lēmumus pieņem kopīgi, nevis bars, kas seko vienam barvedim un dara tā, kā viņš liek.
17.03.2023 10:53 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ir šādi pāri redzēti, jāsaka, ka no malas izskatâs drausmīgi. Pat nezinu kā lai to apraksta. Predabiski? Tas laikam būtu pareizākais vārds. Personīgi, uzsaktu, ka šādas attiecības nav ilgstoši dzīvotspējīgas, protams, ar atseviškiem izņēmumiem.
17.03.2023 11:33 |
 
10 gadi
Reitings 1165
Reģ: 18.08.2011
Tāds termins kā ģimenes galva, man šķiet, jau ir vēsture, un tieši tur, 50ajos gados tam arī jāpaliek. Varbūt vēl post padomju laiku ģimenēs tas ir aktuāli, bet mūsdienu ģimenēs viss jau tiek plānots un izrunāts kopā.
17.03.2023 12:21 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Redzu dažādus skatījumus un dažādus ģimeņu modeļus šeit. Forši.
Mans skatījums ir šāds - ģimenes galva ir vīrietis, es to galvu grozu. Ar šo teicienu arī jau iepazinos pašā jaunībā.
Mūsu ikdienas lēmumu pieņemšana ir vairāk līdzīgi kā amoreamore rakstīja, katrs pa savai jomai. Bet, ja teiksim būtu kāds lielais lēmums kā pārvākšanās, darba lietas, naudas lietas vai kas tāds, gala vārdu dotu vīrietim, pirms tam, protams, visu sīki smalki izrunājot no visām pusēm.
Arī dzīvē esmu redzējusi šo ģimenes modeli, kur sieviete ir ģimenes galva un atbild par visu - naudu, bērniem, mājokli, lēmumiem, utt., - man šajos gadījumos vairāk izskatās, ka šī sieviete savam vīrietim neuzticās. Citreiz pat liekas, ka domā, ka viņš nav spējīgs pieņemt lēmumu pats vai ir stulbs. Tad man rodas jautājums - a kam viņš tev ir vajadzīgs, ja pati par savu vīru/draugu domā tik zemu?
Man tādā ziņā ir paveicies. Mēs katrs atļaujam viens otram darīt un valdīt pa savām jomām un savām lietām, kopīgās lietas izrunājam kopīgi. 95% gadījumu mums domas tāpat visur saskan. Un, ja man kādreiz kaut ko gribas pa savam prātam, zinu kā to galvu iegrozīt :D
17.03.2023 13:17 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
Nevaru iedomāties, ka manā ģimenē kādam no mums būtu lielais galavārds un otram klusējot jāpiekrīt. Tikai kopdarbs, katram savas stiprās puses un atbildības.
Kad dzirdu, ka sieviete stāsta, ka vīrs kaut ko liek darīt vai aizliedz liekas bēdīgi. Tas pats, ja mainītās lomās.
17.03.2023 13:51 |
 
Reitings 64
Reģ: 15.03.2023
Nav mums nekāds modelis😀 Visu apspriežam kopā, arī kaut kādu lielāku lietu iegādi apspriežam kopā. Tā kā abi strādājam un mums ir mazi bērni, tad arī ikdienas darbi netiek dalīti, bet uzkopj/gatavo ēst tas, kurš tajā dienā ir mājās jeb strādā no mājām. Finanšu dalīšana.. nezinu, man nav tam ne enerģijas, ne laika ikdienā vēl skaitīt, cik viņš nopelna un iegulda mūsu dzīvē un cik es. Pati maksāju savus rēķinus un viņš savus, bērnu pulciņus reizēm viņš, reizēm es. Protams, ir kaut kādas lietas, kuras viens vai otrs dara/maksā vairāk un neprasa otra viedokli, piemēram, es pērku visai ģimenei apģērbu/apavus, jo vīrs vnk to nemāk un viņam nepatīk. Toties vīrs ikdienā pārsvarā iepērkas pārtikas veikalos. Vīrs arī gādā par mājas apkuri, automašīnām, tehniskām lietām, es par saimniecības un higiēnas precēm. Ir gan bijušas arī reizes, kad es ko piemirstu, tad vīrs var nopirkt to grīdas mazgājamo līdzekli pie reizes. Kaut kā tas viss organiski mums notiek, nav viens vai otrs pārāks vai vienam lielāka ietekme uz kaut kādu gala vārdu. Arī vasarā zāli biežāk pļauju es, jo man vnk to patīk darīt 😀 toties vīrs māk arī drēbes izžaut. Un neviens nejūtas ne galva, ne zem tupeles.
17.03.2023 14:04 |
 
Reitings 402
Reģ: 14.01.2020
Galva ir tas, kuram nauda 😁
Bet sava taisnība ir. Kuram nauda, tas atļaujas noteikt. Labi, ja abi daudz maz līdzīgās pozīcijās.
Ja sieviete ir atkarīga no vīrieša, maz iespējas būs to “galvu” grozīt. Protams, daudz ko nosaka arī katra raksturs.
Es ar vīru esam vienlīdzīgi - katram sava karjera, kopīgi plāni un dalīti maksājumi. Vīrs būvē māju, es vedu ģimeni ceļojumos. Viss godīgi 😁 Bet man ir draudzenes, kas slēpj savus sievišķīgos pirkumus un vispār panākumus. Es neslēpju un es savus pirkumus un iegribas arī nesaskaņoju ar vīru. Kā gribu , tā daru. Un viņš mani respektē, tāpat kā es viņu. Viņš dēlam hokeju, es meitai meiteņu lietas… nu tā kaut kā. Īstenībā es neesmu sieviete, kuru var nolikt zem vīrieša. Bet es labprāt stāvu līdzās.
17.03.2023 21:50 |
 
Reitings 1318
Reģ: 11.01.2023
Londine @ 17.03.2023 21:50
Galva ir tas, kuram nauda ?
Bet sava taisnība ir. Kuram nauda, tas atļaujas noteikt. Labi, ja abi daudz maz līdzīgās pozīcijās.
Ja sieviete ir atkarīga no vīrieša, maz iespējas būs to “galvu” grozīt. Protams, daudz ko nosaka arī katra raksturs.
Es ar vīru esam vienlīdzīgi - katram sava karjera, kopīgi plāni un dalīti maksājumi. Vīrs būvē māju, es vedu ģimeni ceļojumos. Viss godīgi ? Bet man ir draudzenes, kas slēpj savus sievišķīgos pirkumus un vispār panākumus. Es neslēpju un es savus pirkumus un iegribas arī nesaskaņoju ar vīru. Kā gribu , tā daru. Un viņš mani respektē, tāpat kā es viņu. Viņš dēlam hokeju, es meitai meiteņu lietas… nu tā kaut kā. Īstenībā es neesmu sieviete, kuru var nolikt zem vīrieša. Bet es labprāt stāvu līdzās.

Kāpēc ir jāslepj savi sievišķigie pirkumi un panākumi?😀
17.03.2023 22:54 |
 
Reitings 6002
Reģ: 17.03.2023
Es piemēram uzskatu, ka ģimene ir apzināta partnerība, kur abi sadala savas lomas vienlīdzīgi, kad ir nepieciešams pieņemt lēmumu, tad pieņem, tas, kam ir lielāka dzīves pieredze un kurš ir gatavs uzņemties atbildību, pats galvenais ir svarīgi spēt ieklausīties vienam otrā un iet uz kompromisiem, lai nerodas cīņa, par to kurš māja ir saimnieks.
18.03.2023 00:48 |
 
Reitings 402
Reģ: 14.01.2020
Beverly Hilza @ 17.03.2023 22:54

Kāpēc ir jāslepj savi sievišķigie pirkumi un panākumi??

Tie pirkumi, kas nav lētie un daļa vīriešu to nekad nesapratīs, tāpat kā dekkoltē un sarkanas lūpas. Nu ir, nezinu no kā viņas baidās - likt vīrietim varbūt justies mazāk vērtīgam…?
18.03.2023 01:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits