Uzvārds

 
Reitings 5
Reģ: 10.03.2023
Sveikas. Vai kada apprecoties ir palikusi savā uzvārdā? Vīram un bērniem viens, sievai cits. Kādas ir jūsu domas par šo?
10.03.2023 14:29 |
 
Reitings 2977
Reģ: 19.09.2021
GhostGG @ 10.03.2023 16:14
Cilvēki ir dažādi un katrs dara kā uzskata par pareizu. Es, personīgi, nekam tādam nekad nepiekristu, pat ja šī jautājumu viedokļu atšķirību dēļ nākots atcelt kāzas. Sievai būs mans uzvārds un punkts.
Oho Tu ir par savu dinastiju. Man pofig kas notiks pēc manis. Katram laikam sava stratēģija šajā lietā.
10.03.2023 16:17 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
GhostGG @ 10.03.2023 16:14
Cilvēki ir dažādi un katrs dara kā uzskata par pareizu. Es, personīgi, nekam tādam nekad nepiekristu, pat ja šī jautājumu viedokļu atšķirību dēļ nākots atcelt kāzas. Sievai būs mans uzvārds un punkts.

funny story - manam līgavainim ir pamāte, kas ir baigā ragana un viņai ir tāds pat vārds kā man - mans līgavainis uzreiz pateica, ka viņš nemaz negrib nekādā gadījumā ka es arī mainu uzvārdu. Tas būtu pārāk dīvaini.
10.03.2023 16:20 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
funny story - manam līgavainim ir pamāte, kas ir baigā ragana un viņai ir tāds pat vārds kā man - mans līgavainis uzreiz pateica, ka viņš nemaz negrib nekādā gadījumā ka es arī mainu uzvārdu. Tas būtu pārāk dīvaini.

super, tas ir apsveicami. Kā jau teicu, katrs dara kā grib un kā uzskata par pareizu.
10.03.2023 16:23 |
 
Reitings 168
Reģ: 06.02.2023
Cilillyy @ 10.03.2023 15:58

Man nepatīk viņa uzvādrs, ļoti krievisks un tas nav viņa dzimtas uzvārds.
Ideālākajā variantā es gribētu un viņš arī ir ar mieru, paņemt viņa vectēva uzvārdu, kas ir ļoti saskanīgs ar visu mūsu vārdiem, bet te būtu milzīga dokumentu kārtošana, kas mani biedē.

Patiesībā jūs abi esat nonākuši pie kompromisa un ļoti saprātīga lēmuma. 😉 Saprotu, ka šobrīd dokumentu kārtošana var šķiet apgrūtinošs process, bet tas ir izdarāms, pārejošas neērtības, kas noteikti ir tā vērts ilgtermiņā. Galu galā visticamāk šis uzvārds Tev būs visu atlikušo mūžu, ir vērts pieciest nelielas neērtības, lai atlikušo mūžu justos saskaņā ar sevi un pieņemto lēmumu. Lai Tev izodas! 🙃
10.03.2023 16:24 |
 
Reitings 168
Reģ: 06.02.2023
Ar vārdu vai uzvārdu būs jāsadzīvo autorei, nevis numerologam, astrologam vai kāršu licējam. Ko tad, ja numerologa norādītais uzvārds nepatīk, rodas pretestība, emocionāls disbalanss - jāņem tāpat, jo numerologs lika? Nevajag sev dzīvē izdomāt nevajadzīgas ciešanas un problēmas, bet jārīkojās kā pieaugušam cilvēkam, kas par sevi uzņemas atbildību pats. 🙂
10.03.2023 16:25 |
 
10 gadi
Reitings 1043
Reģ: 25.04.2010
Man nav svarīgi būt viņa uzvārdā. Neplānoju pēc kāzām atteikties no sava uzvārda. Manam vīrietim ir vienalga. Viņš teica, ka viņam tas neko nenozīmē un ja es gribu, viņš varot pāriet manējā, vai taisīt dubulto. Izlēmām, ka mēs katrs esam personība, viens otram neko neuzspiedīsim, paliksim katrs savā uzvārdā un viss. Uzvārds nav saistīts ar mūsu mīlestības stiprumu vai laulības veiksmīguma garantiju. Un ja kādam no malas ir problēma ar šo mūsu izvēli... tad tā ir tā cilvēka problēma, nevis mūsu.
Mana labākā draudzene pēc savām kāzām arī neatteicās no sava uzvārda. Bērnam ir vīra uzvārds. Un tas nekādi nemaina to, ka viņi ir ģimene, mīl viens otru un bērnu utt.
Katrs pāris dara kā vēlas. Galvenais, lai abiem pārī ir vienādi uzskati par šo tēmu. Problēma ir tad, ja viens negrib mainīt savu uzvārdu, bet otram svarīgākā lieta pasaulē ir, lai tas uzvārds tiktu mainīts.
10.03.2023 16:30 |
 
Reitings 1403
Reģ: 19.05.2016
GhostGG @ 10.03.2023 16:14
Cilvēki ir dažādi un katrs dara kā uzskata par pareizu. Es, personīgi, nekam tādam nekad nepiekristu, pat ja šī jautājumu viedokļu atšķirību dēļ nākots atcelt kāzas. Sievai būs mans uzvārds un punkts.

Viedoklis varbūt, bet tas tomēr ir dīvains un aizdomīgs "kalns uz kura nomirt". "es tevi neprecēšu, ja tu neapliecināsi savu vēlmi pakļauties"? Red flags.
10.03.2023 16:34 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
Ja vīra uzvārds būtu neglīts, krievisks vai vienkārši ļoti izplatīts, es noteikti nemainītu, jo man savs uzvārds patīk un lepojos ar to. Bet tā kā vīram skaists uzvārds, tad pieņēmu viņa. Man netraucētu, ja man būtu viens uzvārds un vīram un bērniem cits. Bet foršāk, protams, ja visiem viens. Kas man nebūtu pieņemami - ka vīrs pāriet sievas uzvārdā. Pat, ja sievai ļoti skaists uzvārds un vīram ļoti neglīts.
10.03.2023 16:37 |
 
Reitings 1745
Reģ: 01.02.2023
Neredzu problēmu palikt savā uzvārdā. Bet ļoti labprāt pārietu potenciālā vīra uzvārdā. Nu ja nu vienīgi, tas nav kaut kas apkaunojošs, nelabskanīgs vai tamlīdzīgi. Cik dažādu situāciju, tik dažādu risinājumu.
10.03.2023 16:41 |
 
Reitings 6249
Reģ: 14.12.2022
EveEve @ 10.03.2023 16:25
Ar vārdu vai uzvārdu būs jāsadzīvo autorei, nevis numerologam, astrologam vai kāršu licējam. Ko tad, ja numerologa norādītais uzvārds nepatīk, rodas pretestība, emocionāls disbalanss - jāņem tāpat, jo numerologs lika? Nevajag sev dzīvē izdomāt nevajadzīgas ciešanas un problēmas, bet jārīkojās kā pieaugušam cilvēkam, kas par sevi uzņemas atbildību pats. ?
Nu tak piedāvāt vajag tos uzvārdus kas patīk, ne jau nepatīk. Nav jau teikts, ka jāņem to kuru iesaka par vēlamāko obligāti. Vismaz ir skaidrība, ka ļaunuma no tā nebūs. Nu tak piekritīsiet pat automašīnām numura zīmju ciparu kombinācijas ir labās, ne tik labās un sliktās.
10.03.2023 16:45 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Viedoklis varbūt, bet tas tomēr ir dīvains un aizdomīgs "kalns uz kura nomirt". "es tevi neprecēšu, ja tu neapliecināsi savu vēlmi pakļauties"? Red flags.

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.
10.03.2023 17:13 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
GhostGG @ 10.03.2023 17:13

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.

Nu nezinu, Tu tomēr esi tas, kurš grib, lai otrs cilvēks kaut ko maina. Šajā situācijā jau sieva savu uzvārdu vīram ņemt neliek.
Man tas neliekas kā red flag, visu var izrunāt, katras attiecības citādākas, bet divkosību arī tur neredzu.
10.03.2023 17:37 |
 
10 gadi
Reitings 934
Reģ: 21.10.2009
Lula @ 10.03.2023 17:37

Nu nezinu, Tu tomēr esi tas, kurš grib, lai otrs cilvēks kaut ko maina. Šajā situācijā jau sieva savu uzvārdu vīram ņemt neliek.
Man tas neliekas kā red flag, visu var izrunāt, katras attiecības citādākas, bet divkosību arī tur neredzu.

Tieši tā.. ir liela atšķirība, vai sieviete nepieņem vīra uzvārdu (un tas nekādā veidā neietekmē vīra identitàti vai dzīvi) vai otrā gadījumā, kur vīrietis par visām varītēm grib, lai sieviete sevī ko maina.
Labi, ka vismaz šo izrunā laicīgi, lai sieviete var laikus sastapties ar tādu kategorismu un zilemt, vai viņai tas ir pieņemami. Protams, 95% sieviešu un es tai skaitā gribētu mainīt uzbārdu tradīciju dēļ, bet tieši tā nianse par obligātu uzspiešanu ir tāda.. brutāla otra cilvēka robežu pārkāpšana stereotipu un tradīciju vārdā. Jocīgi, ja šis var būt svarīgāks par jebko citu sievietē.
10.03.2023 17:44 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Nu nezinu, Tu tomēr esi tas, kurš grib, lai otrs cilvēks kaut ko maina. Šajā situācijā jau sieva savu uzvārdu vīram ņemt neliek.

Sieviete tak to var nedarīt, ja viņa to nevēlas, un kā gan es varu kaut ko likt kādam darīt? Vergturība Latvijā ir ar likumu aizliegta. Tieši tāpēc arī mēs katrs tiekamies ar sev līdzīgi domājušiem cilvēkiem un mums katram, neatkrīgi no tā vai tā ir sieviete vai vīrietis, ir tiesības izvēlēties partneri, kurš atbilst mūsu vēlmēm. Es tiešam nesaprotu, kuri ir problēma.
10.03.2023 17:48 |
 
Patīk
Reitings 11059
Reģ: 01.10.2016
hanney @ 10.03.2023 17:44

Tieši tā.. ir liela atšķirība, vai sieviete nepieņem vīra uzvārdu (un tas nekādā veidā neietekmē vīra identitàti vai dzīvi) vai otrā gadījumā, kur vīrietis par visām varītēm grib, lai sieviete sevī ko maina.
Labi, ka vismaz šo izrunā laicīgi, lai sieviete var laikus sastapties ar tādu kategorismu un zilemt, vai viņai tas ir pieņemami. Protams, 95% sieviešu un es tai skaitā gribētu mainīt uzbārdu tradīciju dēļ, bet tieši tā nianse par obligātu uzspiešanu ir tāda.. brutāla otra cilvēka robežu pārkāpšana stereotipu un tradīciju vārdā. Jocīgi, ja šis var būt svarīgāks par jebko citu sievietē.

Man arī likās interesanti, ka uzvārda nepieņemšana pat varētu būt iemesls atcelt kāzas. Bet nu, katrs esam audzināti citādāk, katram citas tradīcijas un vērtības. Varbūt ir kāda sieviete, kas par visām varītēm grib vīra uzvārdu, bet vīrs tieši grib sievas uzvārdu, vai negrib vispār mainīt neko.
10.03.2023 17:49 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Man patiktu būt vīra uzvārdā. Nemainītu tikai, ja nu tiešām tas uzvārds nepatiktu vai ar ko sliktu asociētos. Bet gribētu, lai visa ģimene ir vienā uzvārdā.
Man tā ir vairāk kā tāda vienotība un kopība. Negribētos, lai vīram un bērniem uzvārdi ir kopīgi, bet es tāda takā atstumtā. Saprotu, protams, ka nekāda atstumšana tur nav, bet viens uzvārds tomēr foršāk.
Un tieši manā gadījumā, man ar savu uzvārdu vēl patīk savai ģimenei pakrist uz nerviem :D kamēr neesmu precējusies, tikmēr tēvam varu pateikt; ''es taču tomēr vēl -mūsu uzvārds-, tev kā tēvam par mani jārūpējas, kad būšu precēta, cita lieta'' :D un tā pieeja man strādā, lai tēvs atbrauktu vīriešu lietas izdarīt uz manu dzīvokli, gan santehniku salabot, gan mēbeles salikt. Tikai arvien biežāk dzirdu, lai vīru meklēju :D
10.03.2023 17:58 |
 
10 gadi
Reitings 2493
Reģ: 29.01.2009
GhostGG @ 10.03.2023 17:13

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.

Man šķiet mīļi, ka vīrietis grib sievai dot savu uzvārdu, tādā veidā parādot, ka ņem viņu savā paspārnē un parūpēsies par viņu. Bet es ceru, ka Tu ar savu draudzeni par šo runāji ne tik uzstājīgi agresīvā tonī. :D
Jo, ja man tā pateiktu, ka vai nu tu pieņem manu uzvārdu vai arī es tevi neprecēšu, tad es visticamāk nopietni aizdomātos, vai man tāds cilvēks vispār vajadzīgs, kurš tik autoratīvi pieņem lēmumus, nemaz nepajautājot manu viedokli.
10.03.2023 18:54 |
 
Reitings 3222
Reģ: 06.07.2022
Lovisa @ 10.03.2023 18:54

Man šķiet mīļi, ka vīrietis grib sievai dot savu uzvārdu, tādā veidā parādot, ka ņem viņu savā paspārnē un parūpēsies par viņu. Bet es ceru, ka Tu ar savu draudzeni par šo runāji ne tik uzstājīgi agresīvā tonī. :D
Jo, ja man tā pateiktu, ka vai nu tu pieņem manu uzvārdu vai arī es tevi neprecēšu, tad es visticamāk nopietni aizdomātos, vai man tāds cilvēks vispār vajadzīgs, kurš tik autoratīvi pieņem lēmumus, nemaz nepajautājot manu viedokli.

Tieši tā, ja man tā pateiktu, spītības dēļ vien attiecības izbeigtu. Tādi jautājumi jārisina savādāk, nevis uzstājīgi jānoliek fakta priekšā.
10.03.2023 20:16 |
 
Reitings 753
Reģ: 14.12.2019
GhostGG @ 10.03.2023 17:13

Pirmārt, tādas lietas noskaidro jau attiecību sākumā, nevis tad, kad ir jāiet pie altāra.
Otrkārt, pirms runāt par sakaranajiem karogiem - Ar ko mana vēlme gribēt, lai manai sievai būtu mans uzvārds ir sliktāka un nosodāmāka, nekā tava vēlme atstāt savu uzvārdu? Kārtējais piemērs, kur sievietei drīkst būt prasības, bet vīrietim nē. Diezgan divkosīgi.

Varbūt laid uz kādu islama paradīzi, varēsi kačāt savus noteikumus. Atšķirība tāda, ka sieviete izvēlas, ko darīt ar SAVU uzvārdu nevis ar TAVU, savukārt tu gribi izvēlēties, kas viņai ar SAVU jādara, it kā viņa būtu tavs īpašums. Varbūt apgriežam otrādi - sieviete atcels kāzas, ja nepāriesi viņas uzvārdā, tā taču tāda normāla prasība.
Tev nekad nebūs sieviete ar raksturu, tikai zem tupeles pabāžamas muļķes, kuras māj ar galvu 🤣🤣🤣 Tāpēc jau tāda vēlme pēc 10-15 gadus jaunākas, lai var uzkāpt uz galvas un lai ir bez prasībām un sava “es”. 🤣🤣🤣
10.03.2023 22:38 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Varbūt laid uz kādu islama paradīzi, varēsi kačāt savus noteikumus.

Man nekur nav jābrauc, es to lieliski esmu darījīs un tuprinu darīt Latvijā, un, kas pats galvenais, vienmēr esmu atradis / dabūjis to, ko meklēju un tā kā man tas ir vajadzīgs.
Varbūt apgriežam otrādi - sieviete atcels kāzas, ja nepāriesi viņas uzvārdā, tā taču tāda
normāla prasība.
Sāksim ar to, ka sieviete to nekad nedarīs, un pat ja darītu - viss ok, tā ir viņas izvēlē un varētu meklēt citu vīrieti un es meklētu citu sievieti. Tieši tik vienkārši.
Tev nekad nebūs sieviete ar raksturu, tikai zem tupeles pabāžamas muļķes, kuras māj ar galvu 🤣🤣🤣 Tāpēc jau tāda vēlme pēc 10-15 gadus jaunākas, lai var uzkāpt uz galvas un lai ir bez prasībām un sava “es”.
Tev 30+?
10.03.2023 23:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits